PALUBA
April 28, 2024, 05:34:12 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 26   Go Down
  Print  
Author Topic: Набавка вишенамјенских хеликоптера за Војску Србије  (Read 100225 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
markom87
mornar
*
Offline Offline

Posts: 45


« Reply #135 on: July 03, 2016, 02:58:30 pm »

Sta vam je ljudi, pa niste deca da verujete svemu sto procitate.
Helikopteri su novi i nisu dosli iz ruske kvote vec su pravljeni za izvoz odnosno narucioca (VS).
Ugovor je potpisan pocetkom septembra i zavrseni su za 8 meseci, rok isporuke je bio avgust ali su ranije isporuceni.
Dakle radi se o novim helikopterima koji su napravljeni za VS, nikakva RR i remontovani ili nesto slicno.
Uostalom meni nije jasno gde vi vidite rdju, kada je ocigledno da su to mesta koja se podmazuju i to moze biti samo mast.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #136 on: July 03, 2016, 04:22:58 pm »

Ajde jos jednom, helikopteri su novi, ali da bi se tako brzo isporucili, izdvojeni su (jos u pocetnoj fazi) od dela ruskog drzavnog kontingenta i izradjeni su po specifikacijama narucioca, tacnije Republike Srbije.
Da se islo redovnim kanalima, Srbija bi dobila helikoptere minimum za dve-tri godine.
Znaci ne radi se o starim i remontovanim helikopterima, niti o gotovim helikopterima koje su kasnije preradjeni za Republiku Srbiju, vec o potpuno novim helikopterima koji su tokom proizvodnje ubaceni za Republiku Srbiju.

Sto se odnosi do fabrika u Ulan Ude i Kazanju, obe rade i za izvoz i za domace trziste, tako da niti tu nemate neku razliku. Jednostavno imate dve privatne fabrike koje proizvode isti/slicni proizvod pod razlicitim imenima i modifikacijama. Sto se kvalitete proizvodnje tice, slusao sam razlicite komentare koji je proizvod kvalitetniji, i ne mogu da donesem tacnu procenu, jer ima i hvale i prituzbe i na jednu i na drugu fabriku.
Logged
upreiser
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 218


« Reply #137 on: July 03, 2016, 05:07:29 pm »

Kao da je to bitno novi polovni, bitno da su ispravni i da lete  pilot Gadno bi bilo ako su obe strane dogovorno oprale neke pare poreznih obveznika odnosno da budem fin platilo se više nego je trebalo.

Apsolutno tačno!
No, hm malo je problem ako se narodu prodava muda pod bubreg , pa Wolfi kaže "novo" a ono tu i tamo iskokne očito neka ruzina ili koja kap ulja.
Jbg. valjda su ipak promijenili brtve. U krajnjoj liniji , nije to uopće zabavno , radi se  o sigurnosti ljudi za boga miloga.

Bas tako. Kriminalno i bilo da se ispostavi za godinu ili dve da su ti helikopteri placeni kao novi a da je rotor od nekog rashodovanog iz Mongolije, da je motor vrsnjak sa pilotom, da je sasija od nekog skinutog sa osiguranja u Svajcarskoj itd. To bi bas bilo kriminalno. Verujem da je tako kako pise na ovom ruskom izvoru ciji sam link ranije postavio, ali ko ce ga znati svasta se desava.


Kako god, nadajmo se da će se rasvjetliti. "Novi" halikopter ne može nikako imati očigledne tragove hrđe na oplati ili naboranog lima ili istrošenog ispuha. Tu nešto gadno ne štima ma što tko mislio.
Sl. problem ima i Hr sa  MIGovima 21 , s time da nitko u HR sigurno ne tvrdi da se radi o NOVIM letjelicama več remontiranim , tj, prijelaznim rješenem do dolaska novog aviona. I taj remont se kritički u Hrvatskoj dovodi u pitnanje.Ja ga prvi dovodim.Ali - velika je razlika između propitkivanja i zavaravanja.
Velika je također i neusporediva razlika između ulaganja u novu  opremu ili održavanje opreme u  obje zemlje. To je jasno.
Ali dobro , puno sreće RV Srbije sa dva nova-stara- remontirana kako god. MIL a...
Logged
upreiser
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 218


« Reply #138 on: July 03, 2016, 05:10:19 pm »

Ajde jos jednom, helikopteri su novi, ali da bi se tako brzo isporucili, izdvojeni su (jos u pocetnoj fazi) od dela ruskog drzavnog kontingenta i izradjeni su po specifikacijama narucioca, tacnije Republike Srbije.
Da se islo redovnim kanalima, Srbija bi dobila helikoptere minimum za dve-tri godine.
Znaci ne radi se o starim i remontovanim helikopterima, niti o gotovim helikopterima koje su kasnije preradjeni za Republiku Srbiju, vec o potpuno novim helikopterima koji su tokom proizvodnje ubaceni za Republiku Srbiju.

Sto se odnosi do fabrika u Ulan Ude i Kazanju, obe rade i za izvoz i za domace trziste, tako da niti tu nemate neku razliku. Jednostavno imate dve privatne fabrike koje proizvode isti/slicni proizvod pod razlicitim imenima i modifikacijama. Sto se kvalitete proizvodnje tice, slusao sam razlicite komentare koji je proizvod kvalitetniji, i ne mogu da donesem tacnu procenu, jer ima i hvale i prituzbe i na jednu i na drugu fabriku.

Čak i da je tako ,vjerujem čak i da je  - bi li ti preuzeo auto sa lagera proizvođača , a da je očigledan šlamperaj Huh??
I još ti tvrdi  diler - da je novo ko "pod čekićem" ?? Ili ti je svejdeno za vlastite pare.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #139 on: July 03, 2016, 05:37:10 pm »

U prethodna dva posta neko je neovlasceno prepravljao naslov teme. Upozoricu one koji su to slucajno ili namerno uradili da se okanu toga da ne bi bilo problema.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #140 on: July 03, 2016, 05:55:01 pm »

Ja mislim da su se Rusi uozbiljili šta se tiče trgovine općenito, ne bi im baš bila neka fora i reklama uvaljivat "polovnu" robu, šta se cijene tiče ona je možda malo jača jer se tu ipak radi o samo dva komada a tu baš i nema nekih popusta no opet u trgovini naoružanjem se sve svodi na sposobnost pregovarača, dosta je tu parametara.

Sve šta sam ja vidio kod novih helića je ovako na slikama i upao mi je u oko detalj na pragu bočnih kliznih vrata, na vrhu se kao vidi ili deblji var šta ne virujen ili diht masa koja se inače stavlja na spojeve limova/varova i preko nje je pitura i mast pa se možda nekima čini da je odoispod probila ruzina, također u usporedbi s našim helićima u gornjem desnom ćošku na pragu je kao dodatni manje iskrojen komad trokutastog lima pričvršćen zakovicama ali ovo su sve lupetanja mene laika. Sve u svemu ovi helići su došli šta bi se reklo ko injekcija adrenalina u srce RV-a, i da lete dugo i da služe pouzdano šta vjerujem da hoće jer se radi o dokazanom stroju o čijim kvalitetama su sve priče suvišne.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 889



« Reply #141 on: July 03, 2016, 06:16:54 pm »

Kako god, nadajmo se da će se rasvjetliti. "Novi" halikopter ne može nikako imati očigledne tragove hrđe na oplati ili naboranog lima ili istrošenog ispuha...

'Ајде, 'љеба ти, постави фотографије тих "недостатака" које си примјетио да их и ми остали видимо.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #142 on: July 03, 2016, 06:54:50 pm »

Cijena za naše (HRZ) nije realna cijena već je nastala vraćanjem duga ex CCCP-a kojeg je slijednica današnja RF za dio (a koji je činio veliku većinu ukupnog) duga ESEFERJOTU koji se odnosio na tadašnju SRH odnosno današnju RH, tako da je cijena zapravo "tvornička" (tvornica je državna) s kojom je postignuta cijena većine priznatog duga RH (navodno je još pokoji miljon $ završio u nekoj opremi za TE Sisak).

Zna li netko zbog čega je prikrivna/maskirna boja na oplati već toliko izblijedila, za nešto staro svega 8-10 mjeseci malo je prerarno....

Ispuh mora imati tragove trošenja, pa valjda je sam helikopter i testiran prije isporuke što znači da ima i koji sat naleta....
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 889



« Reply #143 on: July 03, 2016, 07:16:41 pm »

Zna li netko zbog čega je prikrivna/maskirna boja na oplati već toliko izblijedila, za nešto staro svega 8-10 mjeseci malo je prerarno....

Ево фотографије:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Гдје је тачно на оплати боја толико изблиједила?


* 13567164_10154183666873672_8627714849875936681_n.jpg (62.38 KB, 960x638 - viewed 128 times.)
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #144 on: July 03, 2016, 07:41:35 pm »

Гдје је тачно на оплати боја толико изблиједила?

Meni se čini izblijedjela, ne znam, možda tako treba izgledati...?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


ali meni ovi "stari" izgledaju friškije iako su stari više od 30 g.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Capture9.JPG (65.16 KB, 697x443 - viewed 101 times.)

* Capture6.JPG (44.31 KB, 714x396 - viewed 116 times.)
« Last Edit: July 03, 2016, 07:43:05 pm by proxy1969 » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #145 on: July 03, 2016, 07:44:39 pm »

Meni ova razlika izgleda kao mat i polumat boja.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 889



« Reply #146 on: July 03, 2016, 07:50:19 pm »

Meni ova razlika izgleda kao mat i polumat boja.

Да, ова друга је сјајнија. А попрскала их је и киша па има привидне разлике између сувљих и влажнијих дјелова оплате.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #147 on: July 03, 2016, 07:55:11 pm »

Mozda je i neka od fotografija propustena kroz neki filter. Jedino kada bi se zajedno pojavili na jednoj fotografiji ili naravno da ih vidimo uzivo pa da mozemo sa sigurnoscu reci da li postoji ta razlika ili ne.
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #148 on: July 03, 2016, 08:19:22 pm »

Biće da je problem samo u tome što nisu obojeni našim standardnim bojama.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #149 on: July 03, 2016, 08:28:07 pm »

Боже, чиме се неки баве Huh?. Имам утисак да је некима криво што су хеликоптери нови па пласирају бомбастичне информације. И све то "стручњаци" кажу на основу фотографија у ко зна којој резолуцији. Бавим се фотографијом и знам као снимак може да вара пре свега због светла, угла снимања и сто других ствари.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 26   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.