PALUBA
March 19, 2024, 12:13:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Telegram kanal Paluba.Info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 [236]   Go Down
  Print  
Author Topic: Koronavirus COVID-19 - Novosti  (Read 323631 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #3525 on: September 25, 2023, 11:30:17 am »

Štampu ne pratim godinama,sada već i decenijama zbog nesnosnih laži i manipulacija koje vrši.U početku sam pratio konferencije za štampu tzv kriznog štaba(tako nešto po zakonu ne postoji,postoji komisija ali o tome drugi put) dok nije postalo tragikomično sa famozne dve naredne nedelje biće ključne.Još kada sam video biografije članova k.š. ! Odlučio sam da verujem samo onome što sam vidim i čujem iz prve ruke od ozbiljnih i stručnih ljudi i voleo bih da mi neko pokaže preživele sa respiratora u Šapcu.Ćerka mog druga iz detinjstva koja nije skinula skafander(vrlo pokvareno su mlađariju ugurali u skafander preteći da im neće produžiti ugovor ako odbiju) ne zna ni za jednog ! Ajde da pretpostavimo da joj je neko i promakao(što je skoro nemoguće s obzirom gde je radila) ali ni govora o 10% a kamoli 50%.Po prirodi posla sarađujem sa ljudima iz Zavoda za javno zdravlje koji su na početku isključivo radili testiranje i od njih znam da na primer od prvih 60 pozitivnih pušača je bilo 0.Ne znam da ćeš to negde pročitati u zvaničnim izveštajima ako ih ima uopšte ?!Da ne govorim o načinu lečenja o kojem sami lekari (oni koje poznajem a verujem im) imaju štošta da ti kažu ali isključivo u četiri oka.Našem svešteniku je njegova parohijanka a načelnica odeljenja u bolnici u Ša na njegovo traženje da ga primi u buolnicu jer je pozitivan i nije mu dobro odgovorila :"Jesi li normalan,doneću ti ja večeras sve što ti treba a za prvu pomoć popij  . . . " Eno ga popa živahan i danas uprkos osmoj deceniji života za razliku od njegovog sina(ljudeskara od preko dva metra,27godina i takođe sveštenik) kojeg nagovoriše da se bode dva puta i sada kaže da bi sebi odsekao ruku da može.Ima užasnih problema sa pritiskom kojeg ne može da ukroti a za šra ranije nije znao.Šapčani znaju o kome govorim,to nije tajna u gradu,pogotovo Jevremovcu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #3526 on: September 25, 2023, 09:36:52 pm »

Ипак, препоручио бих ти да се мало боље информишеш о "вештачким плућима", о ситуацијама када се користе, а посебно о чињеници да се на њих не "каче" људи којима плућа раде (размењују кисеоник). Имај у виду да та плућа не могу да замене ћелије у правим које размењују кисеоник већ само појачавају улаз кисеоника и подстичу подизање и спуштање плућа. Ако су неком пропале или онемогућене (због упале) те ћелије тешко да му ико било чиме може помоћи. Ако ништа друго, она мало олакшавају патњу тим људима. Она сигурно не одмажи тешким болесницима. Уосталом, нису их користили само у Србији, већ широм света. Наравно, осим ако ти овим писањем не алудираш на разне "завере" "њих против нас". За разне теорије завера имају други форуми...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #3527 on: December 04, 2023, 08:53:25 pm »

Модерна основала одељење за праћење Новака Ђоковића

Угледни амерички лист „Њујорк пост“ објавио је информацију да је фармацеутска компанија Модерна направила посебно одељење за праћење најбољег тенисера света Новака Ђоковића због његовог става о вакцини.

„Њујорк пост“ је пренео истраживање које су објавили независни амерички новинари Ли Фанг и Џек Поулсон. Они су у тексту под називом „Модерна вас шпијунира“ написали да је ова фармацеутска компанија основала обавештајно одељење за праћење противника вакцинације. Фанг и Поулсон су дошли до информације да је компанија тражила извештај под називом „Ђоковић крунисани херој против вакцине после победе на Ју-Ес опену“.

Новак Ђоковић

Званичнике компаније Модерна је посебно забринула чињеница да противници вакцинације широм света славе спортске успехе које постиже Новак Ђоковић након што се вратио на турнире који су му били забрањени. Посебну пажњу изазвао је овогодишњи Ју-Ес опен који је освојио наш тенисер, а један под спонзора турнира била је управо Модерна. Србин је освојио свој 24. гренд слем и на тај начин постао несумњиво најбољи тенисер свих времена.

„Призор Ђоковића коме је због противљења вакцинацији било забрањено да се такмичи на Ју-Ес опену 2022. године, како се враћа и осваја турнир који спонзорише Модерна ојачао је тврдње да су вакцине непотребне“, део је извештаја двојице новинара који је пренео „Њујорк пост“.

Одељење за обавештајни рад

Модерна је формирала тим који су назвали „Одељење за дезинформацијаме“ које ће водити бивши агент Еф-Би-Ај-а Ники Рутман. Одељење ће имати задатак да прати све јавне личности које су одбиле да се вакцинишу, а један од најистакнутијих је Новак Ђоковић. Поред српског тенисера на списку су се нашли Илон Маск и глумац Расел Бренд.

Ники Рутман, којој је додељен Новаков „случај“ две деценије је радила агент Еф-Би-Ај-а, а тренутно је запослена у Модерни на позицији  директора Одељења за глобални обавештајни рад.

Компанија Модерна

Компанија Модерна је међу првима на свету пласирала на тржиште мРНК вакцине против корона вируса чије се деловање базира на утицају на људску ДНК. Током пандемије корона вируса Модерна је од тек основане биотехнолошке компаније постала један од најпрепознатљивијих брендова у свету фармацеутске индустрије. Процењује се да је компанија од мРНК вакцина зарадила више од 100 милијарди долара, а извршни директор Стефан Бансел, председник Нубар Афејан, суоснивач Роберт Лангер, председник Стефан Хогеа и Тимоти Спрингер професор на Харварду и један од првих инвеститора, постали су милионери.

Међутим, како је пандемија проглашена завршеном, а вакцинација против корона вируса више није актуелна, компанија се суочава са све већим губицима, пренео је амерички Вол стрит Џурнал.

Списак за праћење

Новак Ђоковић није једини који је на списку за праћење Модерне, наводи се у извештају Фанга и Поулсена који је пренео „Њујорк пост“.

Глумац Расел Бренд оптуживао је на друштвеним мрежама фармаколошке компаније да свакоденвно стичу профит током пандемије и у својим тврдњама добио подршку Илона Маска и новинара Такера Карлсона.

Ли Фанг и Џек Поулсен пишу да се у извештају Модерне, у који су имали увид, свака врста противљења вакцинацији означава као “дезинформација”.

Под ознаком „високо ризичне“ особе је и Илон Маск, нарочито због видео снимка који је објавио у коме исмева званично објављене податке и доводи у питање ефикасност вакцине.

Izvor
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #3528 on: December 05, 2023, 08:43:12 pm »

Колико сам ја пратио Ђоковић никад није био противник вакцинације, нити је позивао друге људе да се не вакцинишу. Он је сматрао да је право свакога, па и њега, да прихвати или не прихвати вакцинацију уз све последице које из тога произилазе (и здравствене и разна ограничења која су произилазила из такве одлуке).
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #3529 on: December 06, 2023, 01:51:15 pm »

Колико сам ја пратио Ђоковић никад није био противник вакцинације, нити је позивао друге људе да се не вакцинишу. Он је сматрао да је право свакога, па и њега, да прихвати или не прихвати вакцинацију уз све последице које из тога произилазе (и здравствене и разна ограничења која су произилазила из такве одлуке).

Tako i jeste, ali za njih on je ikona antivaksera jer su ljudi išli za njegovim primerom i kada ih on nije zvao.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 819


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #3530 on: December 06, 2023, 03:20:55 pm »

Kako da nije aktivista, nije "prvoborac" i glasnogovornik, javna je ličnost na svetskom nivou a njegova dela mnogo više govore od puke priče. Sigurno ne bi pravili onaj cirkus u Australiji da nije tako.
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #3531 on: December 11, 2023, 12:26:21 pm »

Pokušavam da nađem da li je kod nas održan bilo kakav naučni skup posvećen koranafestu gde bi bili izneti konačni podaci u pogledu broja obolelih i umrlih,efikasnosti metoda lečenja(vakcina i respiratora posebno) i slično ?Ipak to beše najveća (plan)demija našeg vremena ?! P.S. Džumba,o respiratoru sam slušao od anesteziologa koji je jedini ovlašćen da sa njim rukuje(tokom koronafesta ne beše tako,obučavali su i medicinske sestre što je protivno svim njihovim regulativama) tako da sam upućen onoliko koliko amater može da bude.Moje pitanje se odnosilo da li neko poznaje preživele ?U Šapcu,za sada niko sa kim sam razgovarao(sve medicinsko osoblje ,dvoje lekara i 5-6 med.sestara) ne zna da je bilo preživelih što ne znači da ih nema.Čekamo zvaničnu statistiku ali se nešto odužilo.
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #3532 on: December 11, 2023, 12:29:04 pm »

Eh,da.Ne znam da li sam vas već pitao poznajete li nekoga da je od korone umro kod kuće ?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #3533 on: December 11, 2023, 12:29:34 pm »

Nećemo zvaničnu statistiku ni dočekati, više to nije u fokusu nikome. Do nove p(l)andemije.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #3534 on: January 21, 2024, 11:54:33 am »

B.P: nije baš za ovu temu, ali da ne otvaram novu, slično je.

Ако се у Сибиру реактивирају вируси из пермафроста могућа страшна пандемија

ЛОНДОН – Вируси заробљени у арктичком пермафросту у Сибиру могли би да се реактивирају и изазову застрашујућу нову пандемију, упозорили су научници.

Претња од избијања пандемије коју би могли да изазову ти вируси повећана је због климатских промена и загревања планете, што би могло да доведе до ослобађања смртоносних микроба заробљених већ миленијумима у пермафросту, пише Гардијан.

Лист наводи да су истраживачи већ изоловали сојеве тзв. метузалемских микроба или зомби вируса, који су изазвали страх од глобалног ширења опаке болести из далеке прошлости.

Научници су почели да планирају узпостављање мреже за надзор Арктика, која би прецизно идентификовала ране случајеве болести изазване древним микроорганизмима.

„У овом тренутку, анализа претње од избијања пандемије фокусирана је на болести које би могле да се појаве у јужним регионима и затим да се шире ка северу. Мало пажње је посвећено епидемији која би могла да се појави на далеком северу, а затим да се шири ка југу, што је, уверен сам, превид. На северу постоје вируси који имају потенцијал да заразе људе и покрену нову епидемију“, сматра генетичар Жан-Мишел Клавери са Универзитета Екс-Марсеј, наводи Танјуг.

Марион Купманс, вирусолог из Медицинског центра Еразмус у Ротердаму, каже да не знамо који вируси леже у пермафросту, али сматра да постоји реалан ризик да има неких вируса који би могли да се реактивирају и изазову пандемију.

„Морамо претпоставити да би се тако нешто могло догодити“, рекла је Купманс.

Izvor
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 401



« Reply #3535 on: January 21, 2024, 12:26:16 pm »

@Boro

Samo da drže "tenziju" i dodatno plaše narod.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #3536 on: January 21, 2024, 12:27:18 pm »

@Boro

Samo da drže "tenziju" i dodatno plaše narod.

Verovatno jeste tako, mada, teoretska mogućnost za nešto slično postoji.
Logged
Pages:  1 ... 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 [236]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.