PALUBA
April 29, 2024, 12:55:15 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 900075 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1080 on: December 02, 2015, 09:19:00 am »

Pošto smatram da je za nas na "brdovitom Balkanu" trenutna i najveća opasnost "izbjeglice"evo što od jutros ide.
Lično mislim da i zadnje rješenje Evrope nije dobro,jer se i ovdje vidi umjesto da se rješava na Grčko-Turskoj granici,problem se "uvalio" Makedoniji, maloj i nejakoj zemlji,usput joj nisu dane niti ikakve pare.
U tekstu se vidi da ograda nije samo ovo što se do sada navodi nego oko 50 km,pa bi bilo dobro da @longtrip napiše da li su tu sada ukljičeni i oni ilegalni prelazi.
Zapazite "mućke" sa dokumentima u Grčkoj a tek što će biti u Turskoj koja je poznata po tome što se može "kupiti" sve.

13:07
01. Decembar 2015.
HAOS U ĐEVĐELIJI: Oklopna vozila, vodeni topovi i specijalci došli na granicu, migranti protestuju!

   
Na desetine ekonomskih migranata, uglavnom iz Irana, popelo se na ogradu i pozivaju ostale na protest
Makedonija, makedonska granica, migranti, izbelgice,


Posle kratkog zatišja, migranti iz zemalja koje nisu ugrožene ratom ponovo protestuju na grčko-makedonskoj granici, kod Ðevđelije, gde ih se na desetine popelo na žičanu ogradu tražeći da im se dozvoli ulazak u Makedoniju.
   

Na prelazu Ðevđelija se nalaze dva kordona policije, a makedonske snage bezbednosti uhvatile su veliku grupu onih koji su nekako uspeli da zaobiđu žičanu ogradu i vraćaju ih u Grčku.

RTS javlja da na granicu i dalje stiže veliki broj specijalaca, dok je vojska spremila suzavac i vodene topove, a na granicu su stigla i oklopna vozila. Vojna policija je uklonila novinare sa graničnog prelaza.

Na desetine ekonomskih migranata, uglavnom iz Irana, popelo se na ogradu i pozivaju ostale na protest.

Veliki broj migranata došao je do ograde sa grčke strane, a u prvim redovima su deca, koja sa sobom nose transparente na kojima piše: “Mi nismo teroristi, želimo mir” i “Hvala na pomoći”.

Razlog za protest ekonomskih migranata je kulminacija nezadovoljstva, jer je protekle noći u Makedoniju ušlo nekoliko hiljada ljudi iz Sirije, Iraka i Avganistana, dok oni danima čekaju sa druge strane granice, navodi RTS.

Inače, noć u prihvatnom centru u Ðevđeliji protekla je mirno. Oni koji su ušli u zemlju su uredno prošli granicu i dovezeni do kontrolnog punkta, odakle se isključivo vozovima prebacuju do Tabanovaca, jer je taksistima i autoprevoznicima zabranjeno da prevoze migrante.

I grčka i makedonska vojska proveravale su njihova dokumenta, jer se pojavila informacija da migranti dolaze sa lažnim pasošima koje u Grčkoj plaćaju oko 100 evra.

S druge strane, oni kojima nije dozvoljen ulazak u Makedoniju spavali su u šatorima sa grčke strane granice, a neki od njih noć su proveli u prihvatnom centru Idomeni.

Inače, vojska od jutros kopa rupe za stubove, kako bi ojačala žičanu ogradu na granici sa Grčkom.

Makedonske vlasti su izgradile ogradu koja je duga oko osam kilometara, a kako javlja izveštač RTS-a, podizanje žičanog zida nije završeno jer je plan da ograda bude duga oko 50 kilometara.

(Telegraf.rs / Tanjug / Foto-ilustracija)
Logged
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #1081 on: December 02, 2015, 04:55:08 pm »

Baš fini ljudi!


Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #1082 on: December 02, 2015, 05:07:09 pm »



Fini ljudi... pravi Beograđani (tribute to "Balkan Ekspres", ako ne grešim).
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1083 on: December 02, 2015, 09:51:27 pm »

Evo jedan interesantan tekst ali u drugoj fazi problema.Za nas je on donekle i dobar jer će ih teže vraćati nama.
Interesantno mi je da se to događa u Švedskoj za koju sam mislio da je dobro uređena država.Izgleda da imaju sistem za obavještavanje i u samim drž.organima jer je nemoguće da skoro 2/3,od broja koji treba vratiti,uspije da nestane.
Izvor:RT RS

Шведска: Више од 14 хиљада избјеглица "нестало са радара"
Више од 14 хиљада илегалних миграната који су чекали депортацију "нестали су са радара", рекла је шведска полиција локалним медијима, пише РТ. Тврде да не знају гдје су ти тражиоци азила.


Шведска је крајем октобра наложила полицији да депортује 21.748 лице, али  14.140, које је полиција регистровала, нестало је.

"Једноставно не знамо гдје су", рекао је Патрик Енгстром, шеф шведске граничне полиције.

Остатак миграната, њих 7608, смјештено је у избјегличким центрима, налазе се у притвору или живе одвојено ишчекујући депортацију.

Шведска је појачала контролу на границама због великог прилива миграната и избјеглица те враћају све оне који илегално покушавају ући у земљу.

Шведске власти саопштиле су да је од јануара у земљу ушло 120.000 људи, док ће до краја године азил добити 190.000 избјеглица.

 
ТЕМА: Мигрантска криза
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1084 on: December 03, 2015, 06:07:57 am »

Evo jedan interesantan tekst ali u drugoj fazi problema.Za nas je on donekle i dobar jer će ih teže vraćati nama.
Interesantno mi je da se to događa u Švedskoj za koju sam mislio da je dobro uređena država.Izgleda da imaju sistem za obavještavanje i u samim drž.organima jer je nemoguće da skoro 2/3,od broja koji treba vratiti,uspije da nestane.
Izvor:RT RS
Шведска: Више од 14 хиљада избјеглица "нестало са радара"
Више од 14 хиљада илегалних миграната који су чекали депортацију "нестали су са радара", рекла је шведска полиција локалним медијима, пише РТ. Тврде да не знају гдје су ти тражиоци азила.
Шведска је крајем октобра наложила полицији да депортује 21.748 лице, али  14.140, које је полиција регистровала, нестало је.
"Једноставно не знамо гдје су", рекао је Патрик Енгстром, шеф шведске граничне полиције.
Остатак миграната, њих 7608, смјештено је у избјегличким центрима, налазе се у притвору или живе одвојено ишчекујући депортацију.
Шведска је појачала контролу на границама због великог прилива миграната и избјеглица те враћају све оне који илегално покушавају ући у земљу.
Шведске власти саопштиле су да је од јануара у земљу ушло 120.000 људи, док ће до краја године азил добити 190.000 избјеглица.
ТЕМА: Мигрантска криза

To što nestanu, nije ništa neobično. Poslije registracije, i kada zatraže azil (obično nakon tri dana), nema više zakonskih razloga da ih se zadržavau sabirnim centrima - oni su do rješenja statusa "slobodni". Ali ako "nestanu" ne može im se uplačivati zakonski pripadajuća pomoć (mjesečna), pa i tako država "uštedi nešto para...
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1085 on: December 03, 2015, 09:27:41 am »

Vjerujem da je tako @duje,mislim da je i kod nas slično rješenje.Međutim,ja to i smatram neuređenošći države.Čak i kod nas,postoji obaveza prijavljivanja na drugom mjestu boravka(čak i promjena stana).Koliko se to sprovodi,ne bih pisao,samo ukratko ,predhodno navedeno,neuređenost države,jer danas pored razvijene informatike gdje ukucavanjem osnovnih podataka,da neznate gdje se tko nalazi zaista je smiješno.
Ovdje je interesantno to što se od broja koji je trebao biti vraćen,dvije trećine,jednostavno izgubi.Znači da država nema kontrolu svog stanovništva a mislim da se što se tiče stranaca,to trebalo biti daleko ozbiljnije riješeno.Na pr.ne može otići iz izbj.centra ako ne donese dokument gdje želi da boravi itd...

Poz.

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1086 on: December 03, 2015, 09:45:11 am »

Oni imaju parvo da se kreću po Švedskoj jer im je pri registraciji izdata LMA-kort (kartica) ,i  nisu u zatvoreni u izbegličkom kampu.Ta kartica povlači za sobom prava i obaveze.Dozvoljeno im je čak i da rade jer su u procesu dobijanja azila ako se njihova molba razmatra u Švedskoj itd...

Opširnije o svemu možete ovde pročitati na zvaničnom sajtu Migracionog zavoda
www.migrationsverket.se
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1087 on: December 03, 2015, 11:57:11 am »

Vjerujem da je tako @duje,mislim da je i kod nas slično rješenje.Međutim,ja to i smatram neuređenošći države.Čak i kod nas,postoji obaveza prijavljivanja na drugom mjestu boravka(čak i promjena stana).Koliko se to sprovodi,ne bih pisao,samo ukratko ,predhodno navedeno,neuređenost države,jer danas pored razvijene informatike gdje ukucavanjem osnovnih podataka,da neznate gdje se tko nalazi zaista je smiješno.
Ovdje je interesantno to što se od broja koji je trebao biti vraćen,dvije trećine,jednostavno izgubi.Znači da država nema kontrolu svog stanovništva a mislim da se što se tiče stranaca,to trebalo biti daleko ozbiljnije riješeno.Na pr.ne može otići iz izbj.centra ako ne donese dokument gdje želi da boravi itd...
Poz.

Ma, tako je "Karlo", ali država ne može znati ni gdje sam ja danas, a gdje sutra. Slažem se, da se treba prijavljivati....Ako nisu prijavljeni na određenoj adresi, ne mogu ostvarit neka svoja prava, kao što piše "longtrip". Svjesni su oni toga da gube neka prava, ako su "nestali", a "nestanu", jer znaju da neće dobit ili nemaju uslove za dobivanje azila. Tako se nadaju da će ipak produžit boravak na neodređeno vrijeme, pa ako ih uhvate....
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1088 on: December 03, 2015, 12:47:00 pm »

I evo članak koji je u vezi i sa raspravom.Mislim da će to Merkelova anulirat jer ga je ona i do sada uspjevala da "udalji".

Tusk: Migrantima nadzor 18 meseci pre ulaska u EU

Izbeglice koje pristižu u Evropu trebalo bi da 18 meseci budu zadržane do u prihvatnim centrima u cilju provere da bezbednosnog rizika, kaže Donald Tusk.
Izvor: Tanjug četvrtak, 3.12.2015. | 08:29
   

"Ako želite da nadzirete migrante i izbeglice, potrebno vam je više vremena od jednog minuta uzimanja otiska prsta. U međunarodnom zakonu, kao i u evropskom zakonu imamo to pravilo od 18 meseci, kao vreme nadzora koje nam je potrebno", rekao je Predsednik Evropskog saveta u intervjuu za "Gardijan" i još pet evropskih listova.

Kako je preneo "Gardijan", Tusk je ocenio da bi takva kontrola smanjila i spremnost izbeglica i migranata da se odvaže na težak put ka Evropi.

"Danas je pristup Evropi, jednostavno rečeno, previše lak", rekao je bivši poljski premijer.

Kako ocenjuje britanski list, Tusk se u intervjuu evropskim listovima u stavovima suprotstavio "najmoćnijem političaru Evrope", nemačkoj kancelarki Angeli Merkel, tvrdeći da među vladama EU nema većine koja podržava sistem kvota o međusobnoj raspodeli migranata među državama članicama.

Upravo je sistem kvota, kako podseća "Gardijan", ključna politika Merkelove u rešavanju migrantske krize, zbog koje se Nemačka našla među zemljama koje su najviše ugrožene.

Tusk je politiku "otvorenih vrata" Merkelove nazvao "opasnom".

Neki evropski lideri "su rekli da je ovaj talas migranata suviše velik da bi bio zaustavljen. Apsolutno sam siguran da treba da kažemo da je ovaj talas migranata previše velik da ne bude zaustavljen. Takva razlika u gledištima, međutim, mora biti rezultat zajedničkog napora. Nije reč o jednom lideru", rekao je, između ostalog, Donald Tusk.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1089 on: December 03, 2015, 02:21:01 pm »

Da, slažem se i ja (ali koji sam ja faktor), da migranti provedu određeno vrijeme u migrantskim centrima, no, država s time prihvata i 100% izdržavanje, lijećenje itd. za takve osobe, a nakon toga mu odbije izdavanje azila (po bilo kojoj osnovi). Mislim da bi postupak trebao biti puno kraći.   
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1090 on: December 03, 2015, 03:01:06 pm »

Vir: "Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/default.aspx
03.12.2015

Do Božića preko milijun izbjeglica u Njemačkoj

Ministri unutarnjih poslova njemačkih saveznih pokrajina očekuju da će još prije Božića biti prekoračen broj od milijun izbjeglica za ovu godinu, priopćeno je u četvrtak na konferenciji pokrajinskih ministara u Koblenzu.

"Granica od milijun izbjeglica bit će dosegnuta još prije Božića", rekao je predsjednik Konferencije, ministar unutarnjih poslova savezne pokrajine Hessen, Roger Lewentz (Socijaldemokratska stranka Njemačke SPD) na godišnjem skupu u Koblenzu.

Ministarstvo unutarnjih poslova još uvijek ustrajava na svojoj prognozi od 800.000 izbjeglica, iako je ova brojka premašena već u studenome.
Lewentz je zatražio i hitan program raspodjele izbjeglice po zemljama Europske unije i oštro kritizirao zemlje koje se protive raspodjeli.

"Potpuno je neprihvatljivo da zemlje poput Poljske jednostavno kažu: mi ne primamo izbjeglice", rekao je Lewentz. On je u ime njemačkih saveznih pokrajina zatražio sankcije protiv članica EU koje odbiju primiti izbjeglice.
  "Isti ti prvi su u redu kada u Bruxellesu treba primiti agrarne subvencije i druge programe potpore koji se dobrim dijelom financiraju njemačkim novcem", rekao je Lewentz.

U međuvremenu se unutar vodeće demokršćanske Unije CDU/CSU i dalje vodi sukob oko smjernica izbjegličke politike predsjednice CDU-a i kancelarke Angele Merkel.  

"Koalicija kojoj ste Vi na čelu se usred nacionalne krize pokazala kao neučinkovita", poručio je u pismu upućenoj Angeli Merkel istaknuti član CDU-a, nekadašnji borac za ljudska prava u DDR-u i dugogodišnji ministar pravosuđa savezne pokrajine Saska, Steffen Heitmann.

On je Merkel optužio da je "nepromišljenim izjavama" privukla velik broj izbjeglica u zemlju, čime je uzrokovala katastrofalno stanje u kojem državne službe ne izlaze na kraj s novonastalom situacijom, a građani su, tvrdi on, "duboko uznemireni".

Heitmann je uz to objavio da zbog ovakve politike Angele Merkel nakon nekoliko desetljeća napušta CDU. "Ja se još nikad, čak ni za vrijeme DDR-a, nisam osjećao ovako strano u vlastitoj zemlji", poručio je Heitmann kojeg je tadašnji kancelar Helmut Kohl predlagao za predsjednika Njemačke.

H
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1091 on: December 04, 2015, 09:43:49 am »

Migranti zaglavljeni u Grčkoj - Atina traži pomoć u kontroli granica
Srna   04.12.2015.

Grčka je zatražila pomoć od EU u kontroli svojih granica, dok hiljade migranata ostaju zaglavljeni na severnoj granici sa Makedonijom.

Makedonske vlasti dozvoljavaju ulazak samo Sirijcima, Iračanima i Avganistancima koji beže od sukoba, što kod drugih migranata izaziva revolt i demonstracije. Grčka policija je juče ispaplila suzavac kako bi rasterala demonstrante sa graničnog prelaza, a marokanski migrant je poginuo u blizini Idomenija nakon što se popeo na krov vagona i dodirnuo visokonaponski kabal iznad glave, sapštila je lokalna policija. Oko 5.000 migranata je praktično "zaglavljeno" na granici, uključujući 43 autobusa sa Sirijcima, Iračanima i Avganistancima koji su stigli prethodne noći. Ministri unutrašnjih poslova EU sastaće se danas da bi razgovarli o mogućnostima Grčke da kontroliše protok imigranata koji prelaze kroz zemlju na putu ka severnoj Evropi. Uoči održavanja sastannka, Atina je prihvatila pomoće Evropske agencije za kontrolu granica (Fronteks). Neke države EU su navodno zatražile da Grčka bude suspendovana iz Šengenske zone, zbog nedovoljnog obezbeđivanja svojih spoljnih granica i navodnog odbijanja pomoći EU, prenosi Bi-Bi-Si.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1092 on: December 04, 2015, 09:55:04 am »

Da, slažem se i ja (ali koji sam ja faktor), da migranti provedu određeno vrijeme u migrantskim centrima, no, država s time prihvata i 100% izdržavanje, lijećenje itd. za takve osobe, a nakon toga mu odbije izdavanje azila (po bilo kojoj osnovi). Mislim da bi postupak trebao biti puno kraći.   

Mislim da je Tusk mislio na "izbjegličke" centre na granici Grčka-Turska ili u samoj Grčkoj.Dakle,realnu situaciju, na koju je i Merkelova nevoljko pristala i tek posle dužeg vremena(vjerovatno zbog očuvanja vlasti).Vidi se to sada i po ovim problemima u Makedoniji jer su ti "emigranti" trebali biti još u grčkoj zadržani.Mada ja predpostavljam,da on ne pravi razliku između "izbjeglica" i "imigranata"(vidi se i u članku-negdje su izbjeglice,negdje imigranti), što je Merkelova naturila drugima a sigurno nije tačna.Dakle, on misli da sve treba duže držati  na granici Evrope a vremenski period je upotrebio iz već postojećih zakona,što se vidi i u tekstu.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1093 on: December 07, 2015, 08:20:24 am »

I evo jednog napisa koji govori mnogo,kako o Grčkoj,tako i o nekim drugim političarima u EU.Dakle,nije  Grčka bez problema i da namjerno propušta "imigrante" Evropi.
Kao potvrdu ovoga vjerujem da su se mnogi zapitali kako to NATO ne učestvuje u sprečavnju ovog izbjegličkog vala.Mislim da će će oni koji hoće vidjeti u čemu je stvar,pa i to da Merkelova nije iskrena niti za ovo učešće u Siriji,gdje kao "sumnja" u Tursku a ustvari je radila cijelo vrijeme zajedno sa njom.

Grčka - žrtveni jarac EU
Razlog: Grčka je odbila da učestvuje u mešovitim patrolama sa Turskom kako bi se zaštitila grčko-turska granica na Egejskom moru, navodno je odbila misiju Fronteksa (evropske agencije za zaštitu granica) i konačno - ocenjuje se da je spora u "prihvatanju humanitarne pomoći" za izbeglice.

Postaje sve izvesnije da EU pokušava Grčkoj da nametne ulogu "žrtvenog jarca" koji bi bio kriv za propast Šengena i nesposobnost vlada EU da kontrolišu izbegličku krizu kojom su počeli pažljivije da se bave tek krajem avgusta, po povratku sa godišnjih odmora.

Povodom odbijanja grčko-turskih patrola duž granice u Egejskom moru, neverovatno je da Unija zanemaruje to da Turska nikada zvanično nije priznala tu graničnu liniju, ostajući pri svojim teritorijalnim pretenzijama na neka grčka ostrva. Turska uz to redovno povređuje grčki vazdušni prostor. I na kraju, Turska nije ni članica Šengenskog ugovora, ni EU.
Reuters

Uprkos svemu tome, EU na čelu sa nemačkom kancelarkom, poverila je baš Turskoj da čuva njene granice, dajući joj tri milijarde evra, otvarajući sa njom pregovaračka poglavlja o prijemu u Uniju očekujući zauzvrat da će Anakara zatvoriti branu i blokirati sirijske izbeglice na svojoj teritoriji.
Ankari sto puta više

Najveći deo od preko 800.000 migranata prošao je upravo kroz Grčku. Pri tom, ova zemlja je pod pritiskom istih onih poverilaca iz EU koji je sada kritikuju morala da otpusti trećinu državnih službenika. EU joj je za 750.000 izbeglica dala 30 miliona evra, što ni iz daleka ne može da pokrije troškove. Turska je, za tri puta više izbeglica, dobila sto puta više novca - čak 3 milijarde evra.

Atina ima razloga za brigu tim pre što pri otvaranju poglavlja, od Turske nije traženo da prizna granicu sa Grčkom.

Prigovor oko odbijanja misije agencije Fronteks takođe ima drugu stranu jer je reč o misiji na grčko-makedonskoj granici. Problem sa nagomilavanjem izbeglica na tom prostoru, sa grčkog stanovišta prouzrokovan je suspenzijom Šengenskog ugovora i zatvaranjem mađarske, austrijske, nemačke i drugih granica. Nije jasno na osnovu čega su ove zemlje očekivale da slaba i osiromašena Grčka može sama da zaustavi stotine hiljada izbeglica. Sada za svoje katastrofalne procene i višegodišnje okretanje glave od izbegličke krize - evropski lideri krive Atinu.
Šengen "klinički" mrtav

Na jučerašnjem sastanku ministara unutrašnjih poslova i pravosuđa EU bilo je jasno da je Šengenski ugovor "klinički mrtav" zbog izbegličke krize kojoj niko ne nazire ishod i koja je pre svega vezana za rat u Siriji.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1094 on: December 08, 2015, 05:52:00 am »

Na TV Slovenija su prikazali, da ogradu već postavljaju....

Vir:"Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/default.aspx
o7.12.2015

Austrija priprema postavljanje ograde na granici sa Slovenijom

Austrija je u ponedjeljak počela pripreme za postavljanje metalne ograde u dužini od 4 km na granici sa Slovenijom kako bi bolje kontrolirala prolazak migranata, što je prvi takav slučaj između dviju zemalja u schengenskom prostoru, izvijestio je AFP.

Austrijska koalicijska vlada između socijaldemokrata i konzervativaca objavila je 13. studenoga, prije pariških napada, da će na dužini od 3,7 km postaviti ogradu visoku 2 metra, bez bodljikave žice.

Pripremni radovi počeli su na graničnom prijelazu Spielfeld, na jugu zemlje, postavljanjem nosača, javlja France Presse.

Austrijska vlada je objavila da će se ograda moći "brzo ukloniti" i da je "sukladna Schengenu". No ova će ograda ipak biti prva takva između dviju zemalja u prostoru slobodnog kretanja, koji je jedno od najvažnijih postignuća EU-a i čija je budućnost dovedena u pitanje zbog migracijske krize i prijetnja terorističkim napadima.

Nakon Mađarske koja je jesenas postavljanjem bodljikave žice u cijelosti zatvorila za migrante svoju granicu sa Srbijom a zatim i s Hrvatskom, Slovenija se u studenom ogradila bodljikavom žicom prema Hrvatskoj, ali i dalje propušta migrante i izbjeglice.
 
(H)

Fotografije Tadej Regent ("Delo" Ljubljana)



* Delo_Foto-20151207182225-63568300.jpg (799.57 KB, 1024x667 - viewed 54 times.)

* Delo_Foto-20151207182622-34311700.jpg (990.86 KB, 1024x683 - viewed 49 times.)

* Delo_Foto-20151207182953-57069700.jpg (868.33 KB, 1024x682 - viewed 57 times.)

* Delo_Foto-20151207183056-46466300.jpg (849.62 KB, 1024x652 - viewed 55 times.)
« Last Edit: December 08, 2015, 06:02:51 am by duje » Logged
Pages:  1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.