PALUBA
April 29, 2024, 11:48:33 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 900589 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1680 on: July 06, 2016, 06:55:59 am »

I evo što je išlo juče.

Mađarska, policija i vojni helikopteri dočekuju migrante

utorak, 05. jul 2016, 19:30 -> 19:37

Izvor: RTS

Mađarska od ponoći primenjuje pojačanu i dubinsku kontrolu granice prema Srbiji. Migranti koji se zateknu u zoni od osam kilometara od granice vraćaju se iza zaštitne ograde i upućuju u tranzitne zone na mađarsko-srpskoj granici. Zvanična Mađarska to objašnjava željom da se smanji broj krivičnih postupaka protiv ilegalnih migranata i da im se pruži mogućnost da legalno steknu azil.

Policijski i vojni helikopteri dočekuju migrante. Dronovi, borbena vozila, termovizijske kamere, konjičke jedinice, obučeni psi, kompletan tehnički i ljudski potencijal mađarske vojske i policije stavljeni su u službu odbrane šengenskih granica, rečeno je na konferenciji za medije u Segedinu povodom novih zakonskih propisa za sprečavanje ilegalnih migracija.
Izveštaj Tonija Bedalova
Your browser does not support the video tag.

"Od ponoći do 12 sati u Mađarsku je pokušalo ilegalno da uđe 826 migranata. Policajci i vojnici su 675 njih sprečili da pređu zaštitnu ogradu, dok su 151 migranta, u skladu sa novim merama, vratili van ograde. Migranti su sarađivali i nisu se bunili", naveo je direktor policije Mađarske Karolj Pap.

Više od 6.000 mađarskih policajaca je angažovano na čuvanju mađarsko-srpske granice, a vojska je u proteklih nekoliko dana za 50 procenata povećala broj pripadnika koji patroliraju zelenom linijom.

"Najveći zadatak mađarskih vojnika je da uz policajce obezbeđuju granični pojas i da svim raspoloživim ljudskim i tehničkim sredstvima spreče masovni ulazak ilegalnih migranata na mađarsku teritoriju", rekao je načelnik Generalštaba Vojske Mađarske Tibor Benke.

Glavni savetnik za nacionalnu bezbednost mađarskog premijera za RTS kaže da je saradnja sa policijom Srbije korektna i da je srpska strana obaveštena o novim merama.

"Ovo nije proterivanje migranata na teritoriju Srbije, mi ih vraćamo iza zaštitne ograde, gde je takođe teritorija Mađarske. Tamo ih upućujemo da u tranzitnim zonama podnesu zahtev za azil. Nadamo se da će ove mere dovesti do smanjivanja migrantskog pritiska na teritoriju Srbije", istakao je glavni savetnik za nacionalnu bezbednost predsednika Vlade Mađarske Đerđ Bakondi.

U improvizovanom kampu ispred tranzitne zone kod graničnog prelaza Horgoš, na azil čeka oko 400 migranata. To su većinom Avganistanci i državljani afričkih zemalja. Na odgovor čekaju od tri do četiri nedelje. Da je on uglavnom negativan pokazuju zvanični podaci: Mađarska je od 22.000 zahteva za azil ove godine odobrila – 264.

Možda ću biti i preoštar.Politika u Srbiji u vezi izbjeglica je "naivna" najblaže rečeno.Nemože se kao glavna "tendencija" navoditi  da oni neće da ostanu kod nas,nego su samo u "prolazu".Iz teksta se vidi da Mađari nastoje da imaju "razumjevanje" ali i to ima granice.Ukoliko želiš biti "human" onad ih izvoli zadržati kod sebe a ne ugrožavati susjede.Ispada da nama i ne trebaju trgovci ljudima,jer to radi država.Nema svrhe izbacivati floskule o humanosti prema izbjeglicama i želju o mirnom regionu ako radite suprotno.

Poz.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1681 on: July 09, 2016, 06:58:10 pm »

Vir: "Blic" Beograd
http://www.blic.rs/
09.07.2016.

UNHCR: Na srpsko-mađarskoj granici blokirano 1.300 migranata

Gotovo 1.300 migranata blokirano je na srpsko-mađarskoj granici nakon što je Mađarska za njih zatvorila svoje granične prelaze, saopštio je danas UNHCR, prenosi Bi-Bi-Si.

Ta agencija UN za zaštitu i pomoć izbeglicama je zbog te situacije kritikovala Mađarsku, za koju navodi da je rasporedila 10.000 policajaca i vojnika kako bi zatvorila svoju granicu.

UNHCR je takođe izrazio zabrinutost povodom mogućnosti da migrante nezakonito teraju da se vrate iz Mađarske u Srbiju.

Prema podacima Ujedinjenih nacija, broj migranata koji putuju preko Balkana za zapadnu Evropu je opet počeo da raste.

Nove mere koje je uvela Mađarska omogućavaju njenim policajcima i vojnicima da u Srbiju vrate migrante koje zaustavi u zoni od osam kilometara od granice.



Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1682 on: July 11, 2016, 08:21:47 pm »

Vir: Jutarnji list
http://www.jutarnji.hr/
11.07.2016.

AUSTRIJANCI ŽELE OGRADU NA GRANICI SA SLOVENIJOM 'Ma samo nekoliko kilometara, uz prijelaze...'
 
LJUBLJANA - Austrijska vlada odobrila je plan prema kojemu će se u pokrajini Koruškoj postaviti zaštitne ograde na četiri granična prijelaza prema Sloveniji, što se opravdava mogućnošću potencijalnih ilegalnih prijelaza migranata.

Odlukom nisu nezadovoljni samo u Sloveniji koja je članica Europske unije i Schengenskog prostora, nego i u lokalnoj sredini, pa je manje od polovice privatnih vlasnika zemljišta na kojima bi trebala biti stavljena ograda odbilo potpisati ugovor o predaji zemljišta za te namjene, a brojni vlasnici žele spriječiti postavljanje ograde, objavila je u ponedjeljak Slovenska televizija.

Policijska uprava pokrajine Koruške s vlasnicima o tome pregovara već više tjedana, a ograda je planirana na prijelazima Labot, Holmec, Ravnjak i Libeliče.

Nije riječ o postavljanju ograde duž cijele granične crte nego o ogradi dugoj nekoliko kilometara neposredno uz granične prijelaze, izjavio je glasnogovornik koruške policije Rainer Dionisio.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1683 on: July 12, 2016, 12:09:38 pm »

Vir:"Slobodna Dalmacija" Split
http://www.slobodnadalmacija.hr/
12.07.2016.

Hrvat ilegalno prevozio migrante preko granice, uhićen u Sloveniji


Hrvatski državljanin uhićen je u ponedjeljak u Sloveniji pod sumnjom za ilegalni prijevoz migranata iz Sirije i Afganistana, objavila je utorak policijska uprava Novo Mesto.

Hrvatski vozač zaustavljen je na području Metlike, a prevozio je dva Sirijca i jednu obitelj iz Afganistana za koje je utvrđeno da nemaju dozvole za ulazak i boravak u Sloveniji koja je dio Schengenskog prostora.

Sirijci i Afagistanci bit će nakon provedenog postupka predani hrvatskoj policiji, dok je vozač, hrvatski državljanin, uhićen i bit će predan istražnom sucu.

58-godišnji vozač čiji identitet nije objavljen tereti se da je ilegalnim migrantima omogućio nedozvoljen ulazak u Sloveniju na području malograničnog prijelaza Brezovica.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1684 on: July 12, 2016, 07:05:38 pm »

Затварање граница, укључујући и ограде, само су још више поспешили, односно подигли цену "бизниса" који се зове кријумчарење људи. Уствари од тог "посла" до трговине "белим робљем" је само корак. Како је ЕУ званично укинула "Балканску руту" за долазак миграната, само је још више подстакла овај "бизнис".
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #1685 on: July 12, 2016, 07:15:54 pm »

И тако смо се, од Европе слободног протока људи, робе и новца преконоћ вратили у Европу зидова и жица. Ако је идеја отворености тако брзо поклекла, "шаптом пала",  да ли је европска идеја уопште искрена била икада? Ја мислим да није.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1686 on: July 12, 2016, 07:32:40 pm »

Мени се чини да се одувек идеја отворености граница и протока људи и роба односила пре свега на границе унутар ЕУ,а не на то да у ЕУ може ући ко жели и кад жели и остати тамо докле жели. Невоља је у томе што су ЕУ, односно најјаче државе унутар ње, нису регулисале механизам заштите спољних граница на јединствен начин. Ипсало је да се свако сналази на свој начин. Такође, другима су "држале слово" око људских права и слободе кретања, али кад је мечка заиграла на њиховим вратима онда је примена тих истих права "пала".

Ево, ни дан данас ЕУ није регулисала питање заштите својих спољних граница. Међутим, кад неки мигрант илегално уђе у земље ЕУ, неке од њих, на пример Мађарска их враћа у Србију иако је сасвим јасно да су ти мигранти у Србију и Македонију ушли искључиво и само из земља ЕУ.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1687 on: July 12, 2016, 07:46:50 pm »

Затварање граница, укључујући и ограде, само су још више поспешили, односно подигли цену "бизниса" који се зове кријумчарење људи. Уствари од тог "посла" до трговине "белим робљем" је само корак. Како је ЕУ званично укинула "Балканску руту" за долазак миграната, само је још више подстакла овај "бизнис".

Nastojat ću da "dijalog" bude umjesan i bez vređanja.Znamo da "poplava" migranata nije bila spontana.Da sad ne ponavljam koji su sve razlozi utjecali.

Odakle vam podatak da su zatvaranja granica POSPJEŠILI krijumčarenje.Da bih skratio evo Vam nekoliko podataka i ranije i sad:
Koliko je bilo gušenja migranata u vozilima i ranije a koliko sada,koliko njih je uhvaćeno i naših ljudi ranije i sad .Da li znate da je pre ograda i zatvaranja uhapšeno nekoliko grupa koji su koristili i avione za prebacivanja u Grčkoj.Da li znate da je u Albaniji procvjetala kupovina gumenih čamaca i ranije, itd.Kriminal je direktno proporcionalan nepostojanju pravne države.
Zapitajte se da li bi bilo manje ili više krijumčarenja bez ograda i zabrana?
Da li znate da je sada na mađarsdkoj granici oko 4000 koji čekaju da se prebace.U Srbiju prema podacima ulazi oko 500 na dan.Da li je tome kriva žica ili baš obratno i "human"odnos.Čak i međunarodne humanitarne organizacije traže od nas da kontrolišemo granicu ali to nećete vidjeti u našoj štampi.
Da ne duljim,mislim da ste gornji zaključak doneli površno,možda i samo "ponavljajući zvaničan stav naše politike".Ne bih dalje da ne izletim van dobronamjerne diskusije.

Poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1688 on: July 12, 2016, 08:00:15 pm »

Ма Карло управу си. Како су постављене ограде нема гушења у камионима и претрпаним лађама. Чак је и цена кријумчарења људи преко тих жица пала, скоро џабе, тек да се покрију трошкови кријумчара.

Па наравно, мигранти су чули за наш хумани однос у навалили су у Србију као да је то нека туристичка дестинација.

Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1689 on: July 12, 2016, 08:19:37 pm »

VI STE U "PRAVU".Pogrešno mislim,jer bi sigurno bilo "bolje" i bez zabrana i ograda a i znatno "manje" krijumčara i migranata, a i bili bi jeftiniji kako kažete.Sjećam se jednog,pre zabrana i žica,da je dao 10000 E za prevoz nekoliko kilometara od Turske do Grčke.
Inače mislim da mi jesmo "turistička destnacija",samo što bih volio da ti turisti  odu kod Vas i našeg vođe a ne u moje susjedstvo.Nemojte se jediti dobićemo ih dovoljno i ja i Vi samo ja ne bih baš rado.
Također,treba biti svjestan da ima i država a Bogami i ljudi,koji nisu željni zarade od "turizma" i da im pravimo probleme.

Poz.
Logged
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #1690 on: July 12, 2016, 09:54:02 pm »

Ja se ne mogu oteti utisku da Srbija nema nikakvu strategiju za dalje. Sa jedne strane vlast se dodvorava EU, a sa druge primetna je panika i neorganizovanost koje se vide u nemuštim i kontadiktornim izjavama političara. Meni je neshvatljivo da u ovim trenucima neki ministri otvoreno govore kako će o ovom problemu raspravljati sa stranim ambasadorima  Shocked Pa, čekanje stavova (čitaj odluka) ambasadora obiće se Srbiji o glavu! Imali su nekoliko meseci za sagledavanje stanja, a i dalje ne čine ništa iako je jasno da se stvari neće odvijati kao prošle godine, a i nije da Mađari nisu upozoravali! Čini mi se i da je Hrvatska poslala jasnu poruku sa kapijom na Batini, da liferovanja migranata više neće biti... Slažem se sa Dujom u nekom od njegovih komentara da je ovo krajne neodgovorno ponašanje, i to pre svega prema vlastitim građanima. Zima u Srbiji bi mogla biti vrlo vruća!
Logged
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #1691 on: July 12, 2016, 10:00:49 pm »

Затварање граница, укључујући и ограде, само су још више поспешили, односно подигли цену "бизниса" који се зове кријумчарење људи. Уствари од тог "посла" до трговине "белим робљем" је само корак. Како је ЕУ званично укинула "Балканску руту" за долазак миграната, само је још више подстакла овај "бизнис".

Džumba, nasuprot Vama ja mislim da je žica itekako imala efekta. Broj migranata je mnogo manji nego prošle godine. Još kad bi policije evropskih zemalja imale veća ovlašćenja od sadašnjih, pa da se uticaj raznih "humanitarnih" organizacija svede na nulu... Dolazili bi pojedinci, a ovako imamo invaziju nepismenih ljudi koji su potpuno neupotrebljivi!
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1692 on: July 12, 2016, 10:29:44 pm »

I ako se i iz tekstova vidi složio bih se sa Vama ali bih i dodao još nekoliko podataka:

U samoj Njemačkoj je od preko milion prošle godine došlih,našlo posao negdje oko 30000.Dozvolu "boravka je dobilo negdje preko 100000.
Sama frau M. je ovih dana izjavila da je bilo među izbjeglicama i ISIS-ovaca.Njihove službe su navodno utvrdile da ih je bilo nešto preko sto(120).Mislim da ovi podaci ne odgovaraju ali hajd.Ne navode niti oni koliko je među njima iz Sirije a koliko će njih postati kriminalci jer nemaju posaoi potpasti pod utjecaj islamista.

Naveo sam gore da zbog nikakvog smještaja na granici kod nas i međunarodne humanitarne organizacije su tražile da bolje kontrolišemo granicu i dole,jer će se broj povećavati i vjerovatno dovesti do humanitarne katastrofe i ako ministar kaže da mi imamo dovovoljno smještaja za oko 6000.
Najzad u vezi "ozbiljnosti" države.Kod nas je država jedan čovjek a ministri su "lutke na koncu".Neznam da li smijem da napišem to se vidi i na ovom "jutrenju" sa šamlicama.Umjesto da  sve oblasti rješavju ministri da ne bude problema,imate supermena koji to radi sam od vanjskih poslova,"građevina",privrede,WC u školama,hvata ubice pjevačica i tko zna još što.

Poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1693 on: July 13, 2016, 05:47:07 pm »

VI STE U "PRAVU".Pogrešno mislim,jer bi sigurno bilo "bolje" i bez zabrana i ograda a i znatno "manje" krijumčara i migranata, a i bili bi jeftiniji kako kažete.Sjećam se jednog,pre zabrana i žica,da je dao 10000 E za prevoz nekoliko kilometara od Turske do Grčke.
Inače mislim da mi jesmo "turistička destnacija",samo što bih volio da ti turisti  odu kod Vas i našeg vođe a ne u moje susjedstvo.Nemojte se jediti dobićemo ih dovoljno i ja i Vi samo ja ne bih baš rado.
Također,treba biti svjestan da ima i država a Bogami i ljudi,koji nisu željni zarade od "turizma" i da im pravimo probleme.

Poz.

Не брини Карло. Нећеш их добити ни једнога. Чак и да неко заостане, као што су ови што су тамо, гледаће свим силама да оду даље.

А што се тиче осталих који цене да су жице ефикасне, очигледно је да никад нису били невољници. Не знам какав би им био став да се они морају тако потуцати, да се тако неко дочекује њихове жене и децу. То што ове невољнике неко намерно гура и чини да се потуцају од немила до недрага, не морамо им ми успут отежавати муку. Тешко да су оних због доброг живота кренули на ове путе. То што међу њима има или може бити и људи са злим намерама не значи да су они сви такви (зли и опасни).

Свакако да решење није у њиховом покрету за Европу већ у останку тамо где су вековима живели. Историја показује да никакве баријере, ограде и сл. нису спречиле масе које су се покренуле из ко зна којих разлога. То смо већ апсолвирали и нема потребе да ја то понављам.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1694 on: July 13, 2016, 08:06:27 pm »

I ovdje mogu reći samo PREDAJEM SE.Da ne bi ovo bilo bez objašnjenja evo nekoliko zapažanja:

Ne sjećam se da smo mi bilo što apsolvirali,naročito oko ograda,barijera i sl.Tvrdio sam a i sada mislim,da su bar drugi pametniji od mene,zaključili da ograde,barijere i sl.imaju svoju svrhu i danas.Navodio sam Vam i primjere,od vojske,policije,firmi,privatnih posjeda i svugdje gdje je trebalo zaštititi nešta.Vi ste tvrdili i onda a i sada (kao i najpametniji vođa) da su one glupost i bezvredne kako u historiji tako i danas.Mnoge zemlje djelimično ili više koriste i danas a misle da su one korisne,pa i u EU.E sad uzmimo da ste Vi i gore naznačeni najpametniji i da ste apsolvirali.

Što se tiče "brige" i vaše garancije meni ona nije potrebna,nego mojoj djeci i unuku a tu nemožete pomoći,jer mi tvrdnja ne uliva povjerenje.

Vrednost žice i sažaljenje prema nevoljnicima ne vidim da je u neposrednoj vezi.Mogu ići na zvaničan prelaz,jer koliko znam on je predviđen za prelaske granice.Isto tako i bilo koji promet je i bez žica išao cestom a ne preko njiva i šuma i u EU.Nisu bili zvanični prelazi između država ali i Vi ste gore naveli da je to bilo "unutrašnja" sloboda  a ne za sve iz cijelog sveta.

Na kraju da li juče ili danas sam čitao,da neki naš za izbjeglice tvrdi,da ih Turska šalje i da su u tom kontekstu i ove izjave turskih zvaničnika u vezi Srebrenice i Srbije.
Ovo sam napisao zbog drugih.Ostajem nadalje u vezi predhodne diskusije:PREDAJEM SE;POBIJEDILI STE.

Poz.
Logged
Pages:  1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.