PALUBA
April 29, 2024, 06:20:43 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 900200 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1875 on: November 07, 2016, 05:44:21 pm »

Jok, nema potrebe, to se podrazumeva.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1876 on: November 07, 2016, 05:44:58 pm »

Da, svi su nemci nacisti, i jedva čekaju da napišu to sirotim "emigrantima".
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1877 on: November 07, 2016, 05:47:30 pm »

Daleko da hoću da se prepucavam, ali ...

"Historia magistra vitae est"
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1878 on: November 07, 2016, 06:35:19 pm »

Slažem se da je učiteljica, ali zašto uvek slabe stvari vučemo?

Znaš kako ide ona mudrost, onaj tko nije grešio, neka prvi baci kamen, a ti Jezus ne zezaj. Wink
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1879 on: November 07, 2016, 06:39:09 pm »

Greška ?

Dva rata, onoliki konc logori, milioni mrtvih.

Kako kaže ona poslovica :

"„Ubiješ jednog čoveka, ti si ubica. Ubij milion i ti si pobednik.“
~ Žan Rostand

 
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1880 on: November 07, 2016, 06:59:57 pm »

Problem vidim malo drugačije.Ovdje vidim "borbu" običnog građanina  protiv moćne i nerazumne vlasti.U tekstu je navedeno da zid prave zbog "obaranja" cjene nekretnina tim ljuidima.Vjerujem da bi to i drugi bilo gdje poduzeli,jer ako recimo uložirte 1/2 miliona evra i obično je to na kredit, nasilnim dovođenjem migranata u to naselje gubi se drastično a čak je i pitanje da li se može i prodati.
Također, nisam ubeđen da je to samo razlog,nego i otpor prema migrantima.Da bi se ovo razumjelo treba slušati i "mišljenje" ljudi koji su u toj situaciji(da im se naseljavaju bez njihove volje).Mislim da je nepotrebno navoditi "osobine" i događaje u vezi njih,jer na ovom topiku imate dosta toga.Ako pogledate komentare,evo samo dva primjera: iz Subotice kaže da on živi pored njih (migr.)i da odobrava gradnju zida.Iz valjda Banje koviljače,također tvrdi da su oni imali problema i da je to posle ne malog vremena rešeno premještanjem imigranata drugdje,te da i oni odobravaju gradnju zida.Dakle,najbolje bi bilo da ih smjeste kod političara koji su "izigravali humanost i toleranciju". laugh U vezi toga ide i vjest,da je Junkeru ne shvatljivo da imigranti imaju pravo izbora azila,jer se svi u Italiji i Grčkoj opredeljuju za Njemačku.Dakle i ako je prije bio uz M sada vidi kuda to ide i pokušava "spasti što se može". Grin
I na kraju za mene veseo komentar,gdje čovjek preporučuje,da se pošlje netko da se raspita za cjenu izgradnje zida a zbog predračuna jer će i nama trebati. laugh

Poz.
« Last Edit: November 07, 2016, 07:05:50 pm by Karlo » Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1881 on: November 07, 2016, 08:27:20 pm »

карло, откуд је овај текст? нема линка, или га ја нисам видо.

градња овог зида је бацање пара. ни један зид нијерешио проблем због ког је направљен, па неће ни овај. а покушајте у немачкој да кажете нешто против званичне "хуманости" власти, одмах сте нациста...
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1882 on: November 07, 2016, 09:09:08 pm »

U tekstu piše da je to iz Blica a imate je i u niz drugih novina od:RTV,Vesti,Dnevnik,Time rs. itd........
Ne vidim svrhu davanja linka jer mi je to "povećani" posao.Vest sam dao jer je iz Blica i u naslovu piše da je razlog dizanja zida UŽASAN što je meni potvrda da se ne radi o pristrasnosti, jer ne vidim u čemu je "užas".

Poz.
Logged
skakavac2
mornar
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #1883 on: November 08, 2016, 01:38:42 am »

Evo link o zidu ( izradjen je od Steingabione koliko ja vidim) iz merkur.de:

http://www.merkur.de/lokales/muenchen/muenchen-neuperlach-4-meter-mauer-gegen-fluechtlinge-errichtet-6937101.html
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1884 on: November 08, 2016, 08:10:07 am »


градња овог зида је бацање пара. ни један зид нијерешио проблем због ког је направљен, па неће ни овај. а покушајте у немачкој да кажете нешто против званичне "хуманости" власти, одмах сте нациста...

Nadam se da ne omjetam i forum i topik,na ovaj drugi dio nisam napisao ništa.
Pošto Vam je @skakavac dao i direktni link,na kojem se ipak spominju "zeleni",koji su uz Frau i to se vidi u tome gdje je njemu (BUHOLCU)neshvatljivo da se narod okrene od "svečanog"dočeka,u početku, na gradnju zida.
Treba zapaziti da u Njemačkoj postoje zidovi i zbog buke pored "autoputa".
I ako mislim da je vanka,bilo bi dobro da nam navedete gdje je od stručnjaka zaključeno:"da ni jedan zid nije rješio problem zbog koga je napravljen".
Ja mislim da je ovo navedeno netačno.Nepotrebno je da Vam navodim iz građevinarstva,da se zidovi grade od različitih materijala,da postoje noseći,pregradni itd.i što im je svrha.
Uprošteno rečeno,i u historiji a i danas nije se narod odrekao zida.Evo pogledajte i na forumu,rat u Siriji,Iraku itd.Zapazite kako se ljudi kreću iza i kroz te zidove da bi se zaštitili.Vjerujem da bi ste i Vi lično to koristili i u ratu.
I da ne dužim,najlakše je objasniti svrhu zida iz ličnog iskustva.Vjerujem da ni Vi ne bi ste želeli da držite porodici van kuće(doma) stana,jer on (građen od zidova) obezbjeđuje zaštitu i temperaturnu,bezbjednosnu,sigurnosnu,od buke,privatnost itd.
Dakle,nadam se da shvatate da rečenica o zidovima koji su glupi i nekorisni ne stoji.

Poz.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1885 on: November 08, 2016, 10:01:31 pm »

нисам обратио пажњу, заиста пише да је из блица. моја грешка.

гледе зидова, мислио сам на зидове и линије грађене у сврху спречавања упада непријатеља. кинески зид, хадријанов зид, јустинијанов лимес, разноразне линије између два светска рата, берлински зид... ни један није извршио намењену улогу. непријатељ га је, са мање или више успеха, увек савладао.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1886 on: November 09, 2016, 09:02:29 am »

нисам обратио пажњу, заиста пише да је из блица. моја грешка.

гледе зидова, мислио сам на зидове и линије грађене у сврху спречавања упада непријатеља. кинески зид, хадријанов зид, јустинијанов лимес, разноразне линије између два светска рата, берлински зид... ни један није извршио намењену улогу. непријатељ га је, са мање или више успеха, увек савладао.

I ako i dalje mislim da je ovo van teme a pošto se radi ipak o "vojnoj" temi evo:
Niste Vi jedini na ovom forumu zastupali taj stav da su "zidovi glupost".Mislim da bi trebalo kod donošenja "zaključka" uvjek voditi računa i o vremenu u vezi događaja.Zid iz teme nije protiv "klasičnog oružanog neprijatelja",to imate i kod ograda.Možda je ovdje problematika i teža jer je naturena "humanost" protiv koje se treba boriti u zaštiti domicilnog stanovništva,gdje se ona namjerno zanemaruje.
Ovdje imate i taj ekonomski momenat a Boga mi i nova svrha zida (protiv buke,ma da ja mislim da to nije osnovna),i imate je koliko čitam i u Beogradu a i još nekom gradu u Srbiji.Sigurno da se pri izgradnji nastoji dati mu multifunkcionalnu "ulogu".
Da sažmem,ne može se doneti zaključak da je "zid glup",da nikad nije imao svrhu a i sada,jer ako realno pogledate može se govoriti o racionalnoj- ekonomskoj isplativosti a zid kao takav,sigurno ima svrhu i koristit će se tko zna još koliko dugo.
Sigurno da je on neracionalan protiv "tehnički opremljene" sile,jer će oni desantom ili rušenjem,na određenim djelovima,napraviti proboj,ali će on i kao takav usporiti prolaz tehnike i sl.
Dakle,mi ne znamo sve razloge izgradnje gore navedenog zida a vjerovatno ti ljudi tamo znaju i ne može se doneti ispravan sud,niti da li je zid historijski i sada "glup",jer treba uključiti i VREME i racionalnost(jošmnogo toga) u tom vremenu, obzirom na tehnološki razvoj i dr.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1887 on: November 09, 2016, 09:27:24 am »

Da se vratim temi,doduše više lokalnoj,u kojoj se vidi sva "zamućenost" oko izbjegličko-imigrantskog" problema:

Zašto su izbeglice, i pored kampova, u parkovima?
Zašto su izbeglice, i pored kampova, u parkovima?
Izvor: N1
  

Ministarstvo za socijalna pitanja traži od domaćih i stranih humanitarnih organizacija da ne podstiču boravak izbeglica van kampova. Predstavnici nevladinih organizacija kažu da je neophodno da sve izbeglice dobiju svoje mesto u prihvatnim centrima, ali da uslovi i kapaciteti smeštaja to ne omogućavaju.

Grupa migranata u centru Beograda jedino zna da ako krene u pravcu severa, jednom, će stići u zapadnu Evropu. Tamo su i pošli. Međutim, gde će biti dok su u Srbiji? Za sada su u parku. Država ih upućuje u kampove. Oni ne znaju u kom pravcu i koliko daleko je mesto gde će se naći krevet za njih.

    Đurović: Između 2.500 i 5.000 migranata luta po Srbiji

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Samo što sam stigao ovde, još mi niko nije rekao gde su ti centri. Raspitaću se kod organizacija koje nas obilaze. Naravno da želim da idem, ne bih baš po ovoj hladnoći spavao na zemlji", priča jedan od migranata.

U Centru za pomoć tražiocima azila, kažu da su ljudi u parkovima jer nailaze na zatvorena vrata kampova. Tvrde da su izbeglice u kampovima dobile vaške i šugu, da se u jednoj sobi nalazi po više porodica, da ime nedostaju ćebad.

"Pod hitno povećati smeštajne kapacitete i omogućiti ljudima da uđu u sistem, vi imate napore i napore ljudi da se registruju u policiji, iz dana u dan ne mogu da dobiju potvrdu o nameri za azil koji su uslov da uđu u centre", navodi Radoš Đurović iz Centra za pomoć tražiocima azila.

U Ministarstvu za socijalna pitanja kažu da procedure oko registracije neće biti prepreka za ulazak u kampove. A da su vaške donele osobe koje ulaze i izlaze iz centara. Svi su medicinski tretirani i očekuje se da problem brzo bude rešen. Iz Ministarstva pozivaju nevladine organizacije da umesto u parkove, kako bi im pomogli, dođu u kampove.

Za svakoga ima mesta, za svakog migranta koji zakuca na vrata prihvatnog centra u Krnjači reći će da ima mesta, ili možda je to mesto u Tutinu, ali biće na bolji način tretiran nego što je sad u parku, kaže Nenad Ivanišević iz Ministarstva za socijalna pitanja.

Za sada u Srbiji ima dvanaest prihvatnih centara u kojima se nalazi oko 4.600 izbeglica s Bliskog istoka. Pet stalnih nalazi se u Krnjači, Banji Koviljači, Sjenici, Tutinu i Bogovađi, dok je sedam privremenih kampova smešteno duž izbegličke rute.

SPISAK PRIHVATNIH CENTARA

STALNI:
1. Krnjača
2. Banja Koviljača
3. Sjenica
4. Tutin
5. Bogovađa

TRENUTNI PRIHVATNI CENTRI:

1. Šid-stanica
2. Adaševci
3. Principovac
4. Preševo
5. Bujanovac
6. Subotica
7. Sombor (otvoren pre dva dana)

U resornom ministarstvu najavljuju izgradnju još najmanje pet prihvatnih centara.
-----------------
Imate "svađu" između Đurovića i ministarstva za RAD i socijalu,po meni zbog njegove objave "nepovoljnih" podataka,da ima veliki broj izbjeglica-imigranata van sabirnih centara.
Iskreno mislim da niti on nije objavio tačne cifre ali su one bliže realnosti.

Zapazite da i u navedenom spisku nema skoro uzetog dječjeg odmaračišta u Nišu,dalje imate napise da se u barakama izbacuju imigranti iz T11 a smještaju ovi sada.Dakle ne može se imati povjerenje niti u jedne podatke a posljedice će mo tek osjetiti.I ako mislim da ni ti ljudi nisu krivi ali ih je trebalo sprečiti da uđu.Sad ih ostaviti da umiru zbog hladnoće i zaraze je zaista nehumano.Znači trebao je da o njima vode brigu zemlje kroz koje su prošli(nije se smio dopustiti ulaz) a Njemačka ako su joj potrebni može ih uzimati na samoj granici Evrope.
Ako netko želi saznati šire o svađi ,neka ode na:RTV ili sl. "Đurović:U Srbiji između 7000 i10000 migranata"

Poz


* izbeglice-u-parku.jpg (128 KB, 940x529 - viewed 49 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1888 on: November 09, 2016, 02:22:38 pm »



Zapazite da i u navedenom spisku nema skoro uzetog dječjeg odmaračišta u Nišu,dalje imate napise da se u barakama izbacuju imigranti iz T11 a smještaju ovi sada.Dakle ne može se imati povjerenje niti u jedne podatke a posljedice će mo tek osjetiti.I ako mislim da ni ti ljudi nisu krivi ali ih je trebalo sprečiti da uđu.Sad ih ostaviti da umiru zbog hladnoće i zaraze je zaista nehumano.Znači trebao je da o njima vode brigu zemlje kroz koje su prošli(nije se smio dopustiti ulaz) a Njemačka ako su joj potrebni može ih uzimati na samoj granici Evrope.

суштина зашто онај немачки зид неће испунити очекивања. најбољи "зид" је - МОРЕ!!! ако се жели бранити европа, то се ради на прилазима. дакле у грчкој, бугарској, румунији, италији, шпанији. заведе се поморска блокада, а оно мало границе између бугарске и турске врло брзо решили би бугарски цајци уз припомоћ националиста и то тако ефикасно да ни једном "мигранту" на памет не би пало ни да примирише. један део тих људи би свакако прошао, али то је врло мали број који не би утицао на етничку структуру европе. а бојим се да је управо то и циљ, ма како параноично звучало. ово је нова сеоба народа, и много лако може да се деси да опет упловимо у неки мрачни средњи век.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #1889 on: November 09, 2016, 10:40:11 pm »

ma svaka normalna drzava u kojoj fumkcionisu ustanove kao sto su policija i vojska ilegalni ulazak resava za jedan dan.
prvo se pojaca ljudstvo i aktivnost u zoni granice,
i svako sumljivo lice koje se nadje sa ove strane drzavne granice legitimise se,
ako nema uredna dokumenta i u njima ulazni pecat privede se , zavede i organizovanim transportom vrati u zemlju porekla, pa nek ih tamo domace vlasti angazuju kao dezertere i zaposle ih ili u prve ratne redove kao "dobrovoljce" ili u drugi red kao logistiku ili za kopanje rovova, ciscenje minskih polja ili asanaciju terena ...
mi cemo se osloboditi bede a domicilna drzava i vlast dobice "dobrovoljce" kojima ce popuniti svoje redove.
Logged
Pages:  1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.