PALUBA
April 27, 2024, 11:12:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 899566 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #1995 on: April 09, 2017, 10:54:42 pm »



даље, јуче сам на фејсу видо некакав документ који је објављен од стране наше државе о потреби насељавања поменутих на територије које су слабо насељене, тј где је велико исељавање. север бачке и баната, пирот, врање и источна србија. знамо да они нису склони прилагођавању домаћину, већ траже да се локалци прилагоде њима. да ли мислите да ће код нас бити изузетак? наравно да неће, већ ће бити све агресивнији кад укапирају да су заштићени ко и остале националне мањине. дакле не треба играти на карту сажаљивости, већ бити оштар и удаљавати их што пре из земље. али сви знамо да од тога нема ништа јер ће ав-ав све да учини да се додвори европи, а ови ће фала богу све више и више да траже да би заштитили себе. то ће пре или касније да доведе до онога што сам и рекао, пљачкаши ће да добију своје а мештани ће онда и остале да најуре и опет ће нас да прогласе свакаквима. боље и то него да нам секу и силују децу.

Na sve ovo što si napisao, dodao bih i ovaj članak iz Bljuca.


Cucić: Srbija nije na ruti terorista

Tanjug | 21. 03. 2017 - 08:43h

Komesar za izbeglice i migracije Vladimir Cucić izjavio je da Srbija nije tranzitna ruta kojom teroristi idu u zapadnu Evropu, kao i da kroz Srbiju u 70 odsto slučajeva prolaze migranti iz Avganistana i Pakistana, dok je broj Sirijaca i Iračana minoran, a izbeglica iz Mosula i nema.

Prema njegovim rečima, u Srbiju ulaze izbeglice i migranti koje su već dugo "zaglavljene"u Turskoj, Grčkoj i Bugarskoj, prenose "Večernje novosti".

- Nema onih koji sada direktno stižu iz Sirije i Iraka. Obaveštajne službe svih ovih zemalja vrše provere, a provere vrši i naša policija. Dokaz da nismo loše odradili posao je više od milion izbeglica koje su prošle kroz našu zemlju - rekao je Cucić za "Novosti".

On je kazao da će Turska pustiti jedan deo izbeglica kao upozorenje Evropi, ali da za sada nema procena koliki bi to broj mogao da bude, niti kakve bi mogle biti posledice, ali da je Srbija spremna.

- Iskreno, više se plašim njihovog nezadovoljstva kada shvate da ne mogu dalje, nego terorista - zaključio je Cucić.


http://www.blic.rs/vesti/politika/cucic-srbija-nije-na-ruti-terorista/peyt941

Ovo poslednja Cucićeva rečenica je dosta indikativna i, po meni, ukazuje da je sve već dogovoreno sa glavešinama EU.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1996 on: April 10, 2017, 07:08:29 am »

Izbeglice mahom ulaze iz Bugarske (redje Makedonije) gde teren nije isti kao u juznom banatu, i tesko da se sa 2 km moze primetiti grupa ljudi. Koliko sam ja upoznat, mesovite snage vojske i policije patroliraju tim podrucijem, i ono sto znam iz prve ruke je da vracaju migrante nazad u Bugarsku kada ih uhvate. Ne maltretiraju ih, ili tuku sto je za svaku pozvalu za razliku od madjara ili bugara.

 Sto se naseljavanja Srbije sa migrantima tice, od toga nema nista. Cak i da neko dobije azil po meni bi trebao da se inkorporira u drustvo difuzno a ne po izdvojenim enklavama, mada toga i ako bude, broj ce biti mizeran i brojace se verovatno desetinama a ne stotinama. Zajedno samnom radi broj Arapa i Iranaca kao prevodioci koji zive kod nas godinama (deo Afgana prica Farsi, sto je zvanicni jezik Irana), pa ih nesto ne primecujemo kao problem. Ljudi su se asimilirali u nase drustvo, zive i rade po pravilima drzave Srbije. A vec drzava ako hoce da naseli prazna podrucija u Srbiji treba jedostavno da ponudi kuce i zemlju besplatno za ljude koji zele da odu tamo i zive (nesto kao korisnicko pravo, bez opcije otudjenja) sigurno ce deo nasih ljudi privatiti tako nesto. Bio je vec neki projekat za zivot na selu i znam da je bilo ogromno interesovanje, ali otisli smo u offtopic.

Pored svega, migranti i dalje prolaze ka Evropi, doduse dosta teze. Vec sam napomenuo alternative rute, Crna gora pa morem Italija, ili preko Rumunije, Kikinda je sada aktuelna. I dalje jedan deo pokusava preko Hrvatske, mislim da niko vise ne ide na Madjarsku, ali prolaze tu i tamo.

@Karlo, da ja primam platu za to sto radim. Posao sam dobio na konkursu, prosao brdo provera i testova i bio najbolji medju 30-ak kandidata. Ni sam ne mogu da poverujem ali tako je, ali moj posao obuhvata samo zdravstvenu zastitu, sve ostalno nema veze sa mojim poslom, pa ni pisanje na ovom forumu, i svakako ma sta ja napisao to nece promeniti situaciju.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1997 on: April 10, 2017, 08:40:29 am »

Dobro je što se vraćate ne Stvarnost.No ne čini li Vam se da se sad i sami sebi suprotstavljate.Sada se borite protiv imigracije što je po meni shvatljivo a juče ste bili za "uvoz dobrih ljudi".
Istina ne bih se složio ni sa ovom postavkom da ih treba naseliti na područja  sa manje stanovništva.Ako pogledate oni imaju daleko više prostranstva nego što je to u Srbiji."Neće oni ostati u Srbiji" je zapravo smijurija,jer ako se tvrdi da izbjegavaju Mađarsku i Hrvatsku (ne mogu dalje).Pa gdje će,ima li Srbija mogućnosti da ih deportuje nazad kao Njemačka ili te važnije i razvijenije-značajnije zemlje?

Da pređem i na prizemnije stvari.
Ne može se navodno kontrolirati 2 km prostora na granici.Pa sjećam se još oko 90-te da se predviđalo uvođenje elektrosne zaštite prema Albaniji zbog "uvoza" oružja.(Nešta slično seizmičkim senzorima-na hod,kretanje).Preko drugih sredstava pa koliko ste pratili skoro je i Austrija donirala neke IR uređaje.Pa i običan dvogled pokriva više od dva kolometra.
Nemam više vremena jer sam i sad u pisanju morao da napravim duži prekid.

Poz. 
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1998 on: April 10, 2017, 10:40:21 am »

Karlo nismo se razumeli. Nije isto banatska ravnica i posumljene vrleti na granici sa Bugarskom. I opet, ne borim se ni za ni protiv. Samo za ono sto smo po zakonu drzave Srbije obavezni. I naravno da imamo mogucnost deportacije, ali tek po okoncanju procesa za azil.

Quote
"Neće oni ostati u Srbiji" je zapravo smijurija,jer ako se tvrdi da izbjegavaju Mađarsku i Hrvatsku (ne mogu dalje).Pa gdje će,ima li Srbija mogućnosti da ih deportuje nazad kao Njemačka ili te važnije i razvijenije-značajnije zemlje?
Na ovo sam ranije odgovorio.

Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1999 on: April 10, 2017, 02:15:09 pm »

исправка. јуче су поново покушали преко добричева, сад сам се чуо с пријатељицом око једног другог проблема и питао је. полиција  их је похватала и вратила у београд. њена ћерка је звала вереника да је допрати јер не сме сама да се креће по селу и усред бела дана (око 5 поподне). исто важи и за остало женскиње, веома ретко излазе саме јер се плаше и то с дебелим разлогом.

то за источну србију јесте тачно, још летос сам на путу за зајечар видо мештовите трочлане патроле дуж пута и то на сваких пар километара. састав војник, жандар, обичан полицајац. оно што ми је упало у очи се да је један од њих обавезно наоружан пушкомитраљезом. неки имају возила уз себе а неки не. ако је тачно то да их само враћају у бугарску, онда је то добро. братко им онда "љубазно" објасни где је дошо и како ће са њима да се поступа, по законима евРОПСКЕ уније, јелте... потврђено ми је још летос од стране бугрских бајкера са којима сам у контакту да их и полиција и локалци одваљују од батина, неки их и опљачкају, и зато они покушавају да се што пре прабаце код нас, где их бар људски третирају. не, не желе да остану, намера им је намачка или шведска углавном, али је велика вероватноћа да заглаве негде, па онда иду простом логиком "тамо бар не бију". свако би тако поступио. да ли је решење да се и даље тако поступа и постанемо контејнер за њих, да и ми бијемо, или можда нешто треће, ја заиста нисам паметан.

што се неког тероризма с њихове стране тиче, мислим да смо за сада безбедни управо због горе поменутог понашања. шта ће бити кад схвате да не могу даље не смем да прогнозирам, али добро бити неће.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #2000 on: April 10, 2017, 02:59:16 pm »

@ssekir75. Не каже се евРОПСКЕ уније, већ еуРОПСКЕ уније. Grin Србија, која срља у Еуропу, требало би да прихвати и  другачији назив уније, заједничке им валуте, итд. Нећемо ваљда тражити услове као Бугарска? Мислим, ћирилични назив, итд.

Ја се нешто сећам падине према Бугарској на самом гребену врха Миџора, Старе (иначе највише планине у Србији), 2170м. Падина према Бугарској је стрма, ваљда око 30-40*, али је пуста колико год се трудио у неколико боравака горе да приметим  пограничне патроле у оно друго, мирније време, нисам ниједну видео. А са Миџора до Топлог дола, Темске, и сл. близу је, имају се где сакрити у вајатима, полупустим селима, итд.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #2001 on: April 10, 2017, 03:02:20 pm »

Ima i lakših prilaza u tom kraju sa daleko manjim strminama.

Tamo sam redovan, doduše kod Dojkinaca.

Teško da će tuda da idu, pešačenje do prvih bitnih raskrsnica je komplikovano.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2002 on: April 10, 2017, 07:24:51 pm »

Karlo nismo se razumeli. Nije isto banatska ravnica i posumljene vrleti na granici sa Bugarskom. I opet, ne borim se ni za ni protiv. Samo za ono sto smo po zakonu drzave Srbije obavezni. I naravno da imamo mogucnost deportacije, ali tek po okoncanju procesa za azil.

Quote
"Neće oni ostati u Srbiji" je zapravo smijurija,jer ako se tvrdi da izbjegavaju Mađarsku i Hrvatsku (ne mogu dalje).Pa gdje će,ima li Srbija mogućnosti da ih deportuje nazad kao Njemačka ili te važnije i razvijenije-značajnije zemlje?
Na ovo sam ranije odgovorio.



I ako nisam baš "oran" za pisanje evo da dodam još ovo:
Tek sad se nismo razumjeli, jer sam mislio baš na primjenu elektronike na mjestima gdje je ljudima teško kontrolisati.U postu ispred sam samo letimočno nabrojao nešta.Postiji "elektronika" i za otkrivanje ljudi u vozilima i na graničnim prelazima.
Međutim,vjerujem da je sve đaba ako ih ne vratite na granici,nego ih vodite da ih registrujete i time ustvari im pomažete,kod "punjenja" Srbije.
Vidim da se pozivate na zakon.Da li ste pratili izbjegličku krizu?Sjetite se da su se svi vadili da je zakon i u EU pa i kod nas,pravljen ne za ovakvu (masovnu pojavu) nego za sasvim drugu situaciju("mirnu" i minornu).Znači ovaj zakon pa i kod nas nije za TO.Prema tome pozivate se na neadekvatan zakon.Znači trebalo je doneti zakon za ovu situaciju.
E sad,valjda vidite da nije osnovna greška u zakonu,nego u "vladaocima", koji ga nisu ni htjeli donjeti,pa i kod nas.Da je ovo namjerno urađeno( neurađeno),trebali bi pročitati dosta toga u vezi izbj.krize.Vidjeli bi ste da se u početku čak hvalio masovni dolazak i dočeci sa cvijećem.Da su bili desničari i rasisisti svi koji su htjeli uvesti bilo kakvi red a kamoli da idu na zabrane nelegalnih ulazaka i preko "njiva i gora".Da ni sada ne smijete oglašavati nešto što je protiv migranata.Da je bilo teorija i koliko Evra treba da se da po migrantu,kazne za one koji ih neće itd.
Ima još mnogo toga ali sam nešta "nabacao" i ranije i mislim da:"Ko razume shvatit će"

Poz.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2003 on: April 11, 2017, 08:29:28 am »

@ssekir75. Не каже се евРОПСКЕ уније, већ еуРОПСКЕ уније. Grin Србија, која срља у Еуропу, требало би да прихвати и  другачији назив уније, заједничке им валуте, итд. Нећемо ваљда тражити услове као Бугарска? Мислим, ћирилични назив, итд.

Ја се нешто сећам падине према Бугарској на самом гребену врха Миџора, Старе (иначе највише планине у Србији), 2170м. Падина према Бугарској је стрма, ваљда око 30-40*, али је пуста колико год се трудио у неколико боравака горе да приметим  пограничне патроле у оно друго, мирније време, нисам ниједну видео. А са Миџора до Топлог дола, Темске, и сл. близу је, имају се где сакрити у вајатима, полупустим селима, итд.

бугари су већ добили ћирилицу, тако да нема проблема. и већ пише еВро, тако да опет нема проблема. ипа проблема у оном куцаном великим словима Grin

не иду туда. чистина је и лако се види. већ нешто северније је много бољи прилаз, и мање напоран.

румуни имају иц камере за заштиту границе. у ширем реону знамо где се налазе. могуће их је заварати ако знаш фору и терен. то они ипак не знају (за фору ајде-де, али терен свакако не познају) и зато их румуни одлично прате и јављају нашима. како је неко приметио, релативно је равно и то је могуће. на оним чукерима на бугарској граници могуће је поставити исте такве камере и поприлично добро покрити границу. сад, није могуће затворити 100%, али је боље него без тога. и наравно одмах враћати назад, не возити у "прихватне центре".
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2004 on: April 11, 2017, 09:24:04 pm »

I evo interesantna vest:

РАЦИЈА У ШИДУ: Ухапшено 200 илегалних миграната, многи са кривичним пријавама због крађа и напада

 04/11/2017 14:30 Фокус 8 Србија Хроника

Опсежну акцију хапшења 200 миграната ноћас у атарима Општине Шид ноћас су извеле снаге УБПОК уз подршку полиције ПУ Сремска Митровица.

Већина oд њих илегално борави у Србији, међу којима има и оних који су у Прихватном центру у Шиду регистровани са кривичним и прекршајним пријавама. Због проблема које праве најављено је и затварање прихватног центра.

- Хапшење је уследило након захтева Општинског већа Шида и мене као председника упућеном надлежним републичким органима о хитном решавању горућег проблема са мигрантима и затварања Прихватног центра у Шиду, са капацитетом од 200 места, а у коме је боравило преко 500 миграната. Ноћас је у њивама у шидском атару ухапшено 200 миграната, од којих је њих 180 одмах аутобусима превезено у Прешево, док је 20 миграната процесуирано - каже председник Општине Шид Предраг Вуковић.

Акцији су присуствовали и Александар Вулин са сарадницима и највиши полицијски службеници. О судбини Прихватног центра за мигранте у Шиду у наредним данима одлучиваће надлежне републичке инстуције, а предвиђене су две опције: потпуно затварање Центра, на чему инстистира Општина Шид, или ће у њему остати само сто миграната и то немоћни, жене и деца.

- Били смо добри домаћини, али су се мигранти, нажалост по наше грађане, показали у највећем броју случајева као лоши гости, крали, физички се обрачунавали међусобно, али и са грађанима. Прошле године мигрант је ножем ранио младића, мештанина једног села шидске општине, а последњи инцидент од пре неколико дана, када је мигрант са секиром упао у кућу у Шиду у моменту када су тамо биле саме две девојчице, кап је која је прелила чашу, категоричан је Вуковић. У преостала два Прихватна центра на територији шидске општине Адашевцима и Принциповцу, у којима тренутно борави око 1.500 миграната, до сада није било проблема - кажу надлежни.

Прочитајте ОВДЕ и ко је све од полицијских шефова ухапшен у великој акцији у Шапцу.

Извор: Блиц

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Moj komentar: samo da nije ovo u vezi izbornih problema a možda i "prekrivanja".Za izmještanje centra je "sigurno" jer je navedeno da je to u NAJAVI.


* migranti_jutjub.jpg (140.38 KB, 1127x473 - viewed 35 times.)
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2005 on: April 12, 2017, 08:45:14 am »

Od jutros je na prvoj stranici (kad se otvore vijesti) išlo samo na jednom glasilu,u vezi sa ovom temom.Istina kao što sam i predpostavio do zatvaranja centra NEĆE doći,nego će se on svesti na "humani" dio,žene i djeca.Nadam se da da će bar netko pokušati da "nepregne" mozak i zaključi,da je to nemoguće.Kako odvojiti žene i djecu od muškaraca?
Navodno većina je vraćena u Preševo.Ako sad uzmete da oni imaju pravo da se kreću slobodno,što mislite,da li je ovo rješenje?

Sad da pokušam da objasnim svoj stav i u vezi foruma.
Sigurno da on treba biti "stručan" a ne "politički" ako je tako zamišljen.Međutim,zar mislite da neće i vas stići ovi problemi.Da neće i vas stići ova nevolja.Nećete imati ni volje a Boga mi ni mogućnosti baviti se samo strukom,jer nećete se moći slobodno kretati(što morate da bi ste opstali),ni vi ni vaša djeca.Da ne sugeriram,da što vreme ide dalje,stvar će biti sve teže rješiva.Na pr.Francuska,zar mislite da je rješenje vojska i policija svugdje,pa i ispred WC.  laugh Pored toga što to košta i pitanje koliko će funkcionisati, do toga da ljudi nemaju slobodu niti da odu na bilo kakav skup,ni djecu da pošalju u školu,u ovom slučaju da obrađuju površine zbog ishrane itd.......

Poz.
 
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2006 on: April 12, 2017, 10:20:13 am »

Mogue je prebaciti kamp na "humani" deo kako ga nazivate, takav je u Krnjaci ako sam dobro upoznat. Jedan  deo imigranata su u stvari deca ispod 18 godina koja putuju sama i po nekim procenama njih je izmedju 1200 i 1500, takodje ima i majki koje su krenule same sa decom (obicno nakon smrti supruznika), a i vece porodice obicno nisu problematicne.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #2007 on: April 12, 2017, 10:46:00 am »

Ima sin u razredu afganistanca.. ok dečko, nije problematičan.. samo "dve glave" veči od ostalih i redovno se brije.. ali osim godina ostalo sve ok.

I nosi brendirane marke odeče.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2008 on: April 12, 2017, 12:04:16 pm »

Valjda ču stići da ponešta dodam za mene bitno možda i pogrešno.

@Tihi sve ste Vi lepo napisali ali ne vodeći računa o vremenu ni prošlom ni budućem a niti o "reprezantivnom uzorku".
Prošlo vrijeme:
Same izbjeglice su u početku tumačene: svi su sa ratišta i sve jadne i ugrožene (a nije bilo tako nego valjda oko 30%).Vidim evoluciju i u Evropi a Boga mi  i kod Vas da bi ste ih preselili u Krnjaču (valda ove "dobre").
Sad zapitajte se,koliko ste istiniti.Zar koliko juče,niste tvrdili da su 99.99% su dobri.Ono kod njih 500-600( u centru predviđeno 200),njih dvesto su da ne kažem teže,jer imate u tekstu,su problematični (ne baš dobri).
Buduće vreme:
Zar je za Vas rješenje da ih premeštate iz mjesta u mjesto.Ne čini lči Vam se da će i veći ostatak kad vidi da nema perspektivu postati problematični i da to nije rješenje.
Da ne pišem šire i sami ste naveli,da je kod nas problem veliki odliv i mladih i stručnih,doduše i zbog našuh razloga.Ne mislite li da će "gomilanjem" imigranata,biti još veći odliv.
I ako je ko zna koliko puta ponovljeno na ovom topiku:REŠENJE je ne dozvoliti dolazak u Evropu (i kod nas),osnovati centre pre Evrope i tamo ih vraćati ili u njihove zemlje porekla i pomagati odavde koliko se može.Nadam se da sada vidite ako možete da je ovo vaše mišljenje u postu pogrešno i ugrožava druge.

Poz.
« Last Edit: April 12, 2017, 12:16:22 pm by Karlo » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2009 on: April 12, 2017, 12:21:36 pm »

I mom prijatelu @Bozi.
Kad je već to tako divno imati jednog Afganistanca u razredu.Kod nas postoji mišljenje:Kad je nešta dobro treba ga imati više.
Pa lepo,zamolite Vaše nadležne da uzmu i ove naše dobre. laugh

Poz.
Logged
Pages:  1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.