PALUBA
April 28, 2024, 05:43:26 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 899657 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2010 on: April 12, 2017, 01:03:48 pm »

@Karlo, mislim da niste razumeli Božu, cenim da je bio sarkastičan.


Jedan deo imigranata su u stvari deca ispod 18 godina koja putuju sama i po nekim procenama njih je izmedju 1200 i 1500, takodje ima i majki koje su krenule same sa decom (obicno nakon smrti supruznika), a i vece porodice obicno nisu problematicne.

Ta "deca" koja putuju sama su u 90% slučajeva muškog pola i (kako je Boža naveo) imaju potrebu svakodnevnog brijanja brade. Problem je što ta "deca" stižu u Evropu bez ikakvih dokumenata, tako da se identitet i godine starosti ne mogu utvrditi.

Da se ne foliramo, najveći deo te "dece" su radno i ratno sposobni mladi muškarci kojima ne treba dozvoliti ulazak na evropski kontinent.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2011 on: April 12, 2017, 10:55:51 pm »

Karlo, koliko sam shvatio tih 200 pokupljenih su u stvari Migranti koji pokusavaju da predju granicu sa Hrvatskom. Oni redovno iz Beograda idu na "game" tj pokusavaju da predju granicu. 20 njih su procesuirani, pa pretpostavljam da su to u pitanju krijumcari koji uzimaju novac migrntima da ih prebace preko. Nemam dokaz za moje tvrdnje, ali sam sigurno bolje upucen u tematiku od vas, a kada se bude objavilo za sta su optuzeni znacemo vise. I Vi gospodine Karlo stavljate reci meni u usta. Po centrima su samo migranti koji su registrovani i drzava Srbija im dodeli prihvatni centar, znaci ako ih ima 500 u centru predvidjenom za 200, problem nije u njima vec u instancama drzave Srbije. Ipak, mislim da je ovo sto sam prvo napisao u pitanju, Sid je mesto ulaska migranata u Hrvatsku.

  Tacno je da deo njih lazira za godine, jer maloletnici imaju beneficije i lakse prolaze. Danas mi je na pregledu bio decak od 12 godina. Putuje sam. Nema dlake na licu, i on tesko da bilo sta lazira, i takvih ima dosta. Vecina su afgani, i vi tvrdite da Avganistan nije zemlja ugrozena ratom? Sta znaci ratno sposoban? Od 10 godina do 60? I neko treba da ratuje samo zato sto druge budale oko njega ratuju? Gospoda koja se loze na rat, mogu slobodno svoju decu da povedu i neka ratuju. Vecina njih bezi bas od toga.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2012 on: April 13, 2017, 09:38:32 am »

Nemam više volje da Vam odgovaram-kontriram.Nije bitno to što Vi iznosite predpostavke,nego to što iznosite tendenciozno.
Ne tvrdim da znam mnogo o ovom fenomenu(masovnom odlasku migranata).Znam da Vi možda i više znate u tom medicinskom djelu ali samo tamo gdje radite.
Oslanjam se na priče svojih rođaka iz Šida( jedan radi na stanici u Šidu i "preturio" ih je u zaista velikom broju).Imam i nekoliko rođaka mještana.
Kako možete tvrditi da su svih dvesto neregistrovanih uhvaćenih u ataru a da su ovih 20 krijumčari.Pa pogledajte i članak (zadnji ispred) gdje se navodidi da se radi o krađama-pljačkama,napadima,tučama itd.
Sigurno da se navedeno dješavalo u dužem periodu.Pa nisu valjda  svi uhvaćeni uradili to baš dok ih je policija hvatala sad.Sjetite se,da je prije nekog vremena zbog problema dolazio i ministar Stefanović,te umirivao građane,da će pojačanjem policije,biti sigurno zaštićeni.
Zaključak,svi do sada lažu,jedino Vi sa vašim predpostavkama ste u pravu.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2013 on: April 13, 2017, 09:50:08 am »

Morao sam prekinuti pisanje ali zbog vremena.Pored računara sam pa evo još jedna kratka vest:

Шојбле мигрантима: Постоје и боља места ако не желите европски начин живота

четвртак, 13. апр 2017, 07:59 -> 09:36

Извор: Танјуг

Немачки министар финансија Волфганг Шојбле рекао је да би муслимани који мигрирају у Европу требало да схвате да постоје и боља места за живот уколико не желе да прихвате европски начин живота.

"Тим мигрантима који не прихватају европски начин живота требало би рећи 'Донели сте погрешну одлуку'", истакао је Волфганг Шојбле на округлом столу у Берлину, преноси Ројтерс.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Постоје и боља места за живот по исламским прописима од Европе", закључио је Шојбле.
------------------
Po meni nije ovaj čovjek ni nedemokrata ni rasista.Jednostavno je došao do zaključka da su oni neprilagodljivi i da se to nemože prenebegnuti.

Poz.


* Sojble-s.jpg (54.09 KB, 620x413 - viewed 38 times.)
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #2014 on: April 13, 2017, 11:06:33 am »

Види двојни аршини  не сакат муслимани а зошто во србија го одземаја косово во македонија наметнаја рамковен устав каде албанските  муслимани не другите муслимани  имаа права поголеми од мнозинството. зошто го стимулираја населувањето на албанци во косово во македонија зошто сега не сакат муслимани  во германија . Зошто сега се чудат за имиграцијата од азија и африка па кој ги експлатираше тие азиски и афрички држави скоро 200 година и ги направи најсиромашни луге  се знае државите од западна европа .
« Last Edit: April 13, 2017, 11:17:23 am by gocemk » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2015 on: April 13, 2017, 09:33:31 pm »

USIJANJE NA GRANICI Reporteri "Blica" usred sukoba građana sa migrantima u Šidu

Marko Tašković | 13. 04. 2017 - 19:12h
| Komentara: 10
Šid jeste na granici, ali od silnih ratova na granici izdržljivosti. Ovako, nažalost, više ne mogu ni meštani, a još manje mnogobrojni migranti.
Kad udari muka na muku: Migranti u Šidu
Foto: V. Lalić / RAS Srbija
Kad udari muka na muku: Migranti u Šidu
pin on pinterestshare it
Varoš na svega nekoliko kilometara od Tovarnika, prelaza sa Hrvatskom, natovarena je brigama, mukama i beznadežnim željama.

Više nije ni bitno ko je ovde stigao nedavno, prošle godine, tužnih devedesetih ili se odvajkada nastanio, kada svi dele isti hleb. Baš tako. Hranu koju dobijaju u prihvatilištu mnogi azilanti prodaju na glavnoj pijaci ne bi li zaradili nešto novca za svoj put opstanka - na zapad Evrope.

Migrantske mesne nareske, paštete, mleko pazare ogoljeni meštani kako bi i oni preživeli. Beda je, nažalost, naterala je i jedne i druge da udare jedni na druge. Tako je nepoznati azilant prošle nedelje upao u kuću gde su bile dve jedanaestogodišnje devojčice same i ukrao im dva mobilna telefona i novčanik u naselju Zeleni pojas, nedaleko od pruge. Zgroženi stanovnici prekjuče su odgovorili protestom u centru grada, a snage UBPOK-a i policije uhapsile su 200 ilegalnih migranata i deportovale ih nazad za Preševo.

Migranti na pijaci prodaju pomoć koju dobijaju kako bi obezbedili novac za nastavak puta, a kupuju je siromašniji meštani da bi i oni preživeli
Foto: V. Lalić / RAS Srbija
Migranti na pijaci prodaju pomoć koju dobijaju kako bi obezbedili novac za nastavak puta, a kupuju je siromašniji meštani da bi i oni preživeli
pin on pinterestshare it
Ipak, rešenja, nema ni na vidiku. Na desetina azilanata i dalje gladno i žedno krije se u grmovima pokraj železničkog puta ka Tovarniku, odnosno Evropskoj uniji, a meštani neprestano drhte.

- Upadali su mi u baštu, krali krompir, paradajz i krastavac, tražili vodu i hranu, da bi se toliko oslobodili i u po bela dana jedan od njih ušao je sa sekirom u kuću dok su mi ćerke bile same unutra. Od tada svakog dana pratim decu do škole. Jedna ćerka ide na folklor u centar sa drugaricama, ali je tražila da je odvezem na čas. Živimo u opštem strahu, u ulici nema više dece - naglašava Branislava Štimac, i dodaje da je u trenutku pljačke bila kod komšinice.

Branislava Štimac: Upao nam je sa sekirom dok su deca bila sama
Foto: V. Lalić / RAS Srbija
Branislava Štimac: Upao nam je sa sekirom dok su deca bila sama
pin on pinterestshare it
Nesrećna žena je sa komšinicom pokrenula peticiju za izmeštanje migrantskog kampa iz naselja, odnosno kontrolu njihovog kretanja, koja će se u gradu potpisivati danas u 18 sati u centru i tokom vikenda ispred glavne pijace.

- Mi ne želimo da isteramo migrante iz Srbije, jer znamo kakva ih je muka naterala ovde. Međutim, nema smisla da nam upadaju u dvorišta i pljačkaju nas ako već imaju sve što im treba u kampovima. Problem je što mnogi ne žive u prihvatilištu, već spavaju po žbunju, kriju se kojekude čekajući šansu da ilegalno pređu granicu. A, novca za život nemaju - objašnjava Branislava.

Pročitajte još:
Đurović: Dugotrajni boravak migranata postaje problem za Srbiju
AKCIJA U ŠIDU Policija uhapsila 200 ILEGALNIH MIGRANTA
Opštinsko veće Šida: Tražimo hitno izmeštanje Prihvatnog centra za migrante
U sličnom strahu, nedaleko od ovog naselja, žive po mnogo čemu isti ljudi, možda samo različite boje kože.

- Već šest meseci sam u kampu. Neizdrživo je. Kapacitet je 300 mesta, a nas ima 1.000 i još toliko napolju. Ne znam zbog čega drže granicu sa Hrvatskom zatvorenom kada nam nema povratka nazad. Nikakvih problema nemam sa meštanima, ali želim da odem kod brata i majke u Irsku. Incidente ovde prave samo Arapi, koji su drugačije kulture od nas - priča Avganistanac Bašir Fajzin (31).

Kad god dođu, ja im uzmem neki slatkiš, sladoled, čaj. Pričamo na engleskom, a učimo srpski. I ja sam devedesetih došao ovde kao izbeglica, pa znam najbolje kako im je Vladan Travičić, građanin Šida
Da migranti i meštani mogu da žive u slozi i miru, dokaz je glavna pijaca. Na jednoj od tezgi Vladan Travičić pomaže svojim roditeljima, ali i mališanima iz Avganistana.

- Mi smo pravi drugovi. Kad god dođu, ja im uzmem neki slatkiš, sladoled, čaj. Pričamo na engleskom, a učimo srpski. I ja sam devedesetih došao ovde kao izbeglica, pa znam najbolje kako im je - naglašava Travičić, student četvrte godine novosadskog Fakulteta tehničkih nauka.

Meštani jedva ujurili lopova

Na meti jednog od migranata našla se i vlasnica menjačnice Milka Teslić.

Milka Teslić: Jedan od njih je pokušao da mi otme torbu
Foto: V. Lalić / RAS Srbija
Milka Teslić: Jedan od njih je pokušao da mi otme torbu
pin on pinterestshare it
- Ušao je za mnom u dvorište i čim sam se okrenula oborio me na zemlju. Iščupao mi je ručke od torbe i sa tašnom počeo da beži između zgrada. Jurila sam za njim i vikala, a za njim su potrčale i komšije, da bi onda bacio torbu i utekao ka autobuskoj stanici - ističe Milka, i dodaje da, kao i kod meštana, i kod migranata ima dobrih i loših ljudi i da ništa ne treba generalizovati.

  Eto clanak iz blica koji se odnosi na pomenuti slucaj. Ja sam taj clanak tek pre 5 min procitao, a vi uporedite sa mojom pricom od ranije. Za razliku od rekla-kazala pouzdanih izvora surnjaje iz Male Mostanice, ja sam zapravo u centru tog zbivanja i gledam to svaki dan. I vidim i mnogo vise nego sto bih zeleo.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2016 on: April 23, 2017, 07:29:24 am »


  Eto clanak iz blica koji se odnosi na pomenuti slucaj. Ja sam taj clanak tek pre 5 min procitao, a vi uporedite sa mojom pricom od ranije. Za razliku od rekla-kazala pouzdanih izvora surnjaje iz Male Mostanice, ja sam zapravo u centru tog zbivanja i gledam to svaki dan. I vidim i mnogo vise nego sto bih zeleo.

Da ne bih širio priču nadm se da je onaj koga je to zanimalo mogao utvrdit da ovo što ste dali je suprotno od onog što ste ranije pisali.Ako ste se smirili možete vidjeti da i ova zadnja tvrdnja ne stoji.Niti ste Vi u centru niti je Šid,Subotica itd..Mala Moštanica.
Ovo nije objavljeno samo u Blicu nego u nizu glasila pa mi oprostite što vjerujem da oni daju realnije podatke nego Vi iz "centra" zbivanja.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2017 on: April 23, 2017, 07:41:42 am »

I evo što od jutros ide:

Hiljade talibanskih boraca ušlo u Nemačku s migrantima?

Berlin -- Moguće je da je hiljade bivših boraca Talibana ušlo u Nemačku u prethodne dve godine, tokom talasa više od milion migranata i izbeglica.
Izvor: Tanjug subota, 22.04.2017. | 23:35

To je objavio nemački magazin Špigl.

Federalna kancelarija za migracije i izbeglice Nemačke obavestila je bezbednosne zvaničnike da se hiljade migranata identifikovalo kao bivši talibanski pobunjenici tokom procesa za dobijanje azila, navodi se u Špiglu, prenosi Rojters.

U magazinu se navodi da je najmanje 70 avganistanskih muškaraca pod istragom, iako nije jasno da li je bilo ko od njih osumnjičen za to da je aktivan talibanski borac.

Šestorica nad kojima se vrši istraga se nalaze u pritvoru, a preliminarna sudska saslušanja za još osumnjičenih će početi iduće nedelje.

Kancelarka Nemačke, Angela Merkel, kritikovana je zbog toga što je dozvolila da toliki broj migranata uđe u Nemačku, uprkos tome što je prošle godine nekoliko terorističkih napada dovedeno u vezu sa migrantima, navodi Špigl.

Merkelova aktivno deportuje Avganistance kojima azil nije odobren, a prema njenim navodima oko 55 odsto Avganistanaca dobije status izbeglice.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-------------------
Fotka je ilustracijaali može da posluži.Imamo i kako je to pretežno mlađi muški živalj.Ispred zbog slikanja imamo i po koje djete i ženu.
Fotka je kod nas,jer se vidi granični kamen.Koliko je od njih ostalo kod nas i koliko ih dolazi a morat će ostati,neznam.
Možda znaju ovi iz "centra". laugh

Poz.


* Izbj.emigr.jpg (49.42 KB, 640x388 - viewed 39 times.)
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2018 on: April 23, 2017, 11:41:23 am »

Sta god da je bilo, bilo je, ali sada postoje nege druge stvari koje se desavaju na Mediteranu.

Naime, postoje brodovi koji su finansirani kao "charity" i NGO (ne vladine organizacije) koji cekaju na poziv da imigranti krenu sa onim naduvanim camcima i onda ih kupe izvan libijkih teritorijalnih voda i odvoze za Siciliju.  Pitanje je ko ih finansira i leganost ovih operacija.

U prevodu, lideri iz EU zemalja jednostavno nemaju "m*da" da ista urade povodom toga...

Logged
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #2019 on: April 23, 2017, 05:07:14 pm »

Prema informacijama sa interneta, profesori i studenti Ekonomskog fakulteta u Beogradu, kao i građani koji tu žive, sveukupno 3 000 ljudi, potpisivali su peticiju kojom traže premeštanje migranata sa tog prostora usled čestih incidenata i straha za vlastitu bezbednost. Od nadležnih niko nije reagovao!
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #2020 on: April 23, 2017, 05:46:38 pm »

Problem je u tome što se informacija jako slabo širi.

Ipak društvene mreže nisu sasvm dovoljne.

Bojim se da će pre nego neko "odozgo" mrdne dupetom (pitanje o sivoj masi je čudno) biti većih problema.

Potreba za prihvatanjem novog društva i njegovih vrednosti kod migranata ne postoji, to obični ljudi jako dobro znaju.

Dnevna izloženost divljaštvu migranata očigledno nije adekvatno protumačena na mestu gde bi o tome jasno moralo da se vodi računa.

Migranti razumeju samo jezik sile i ništa više.

Njihov cilj nije da se uklope i prihvate vrednosti zajednice koja ih je prihvatila, oni su stigli sa ciljem manje više nasilnih promena.

Za to su plaćeni.

 
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2021 on: April 23, 2017, 09:10:27 pm »

Problem je u tome što se informacija jako slabo širi.

Ipak društvene mreže nisu sasvm dovoljne.

Bojim se da će pre nego neko "odozgo" mrdne dupetom (pitanje o sivoj masi je čudno) biti većih problema.

Potreba za prihvatanjem novog društva i njegovih vrednosti kod migranata ne postoji, to obični ljudi jako dobro znaju.

Dnevna izloženost divljaštvu migranata očigledno nije adekvatno protumačena na mestu gde bi o tome jasno moralo da se vodi računa.


Migranti razumeju samo jezik sile i ništa više.

Njihov cilj nije da se uklope i prihvate vrednosti zajednice koja ih je prihvatila, oni su stigli sa ciljem manje više nasilnih promena.

Za to su plaćeni.

 

Isto tako pricaju u EU  za Srbe. Ruku na srce, zaista smo stalno u novinama...evo sada jure nekog lika u Italiji koji je pobio ko zna koliko ljudi...

 @Karlo, vama na ovu temo necu vise da odgovaram, iz prostog razloga sto samo "trolujete" bez ikakvih argumenata, pa samim time ovaj moj post je poslednji upucen ka Vama.

 Dali je neko medju migrantima bivsi Talibanski borac, ne znam, mozda. Bezbednosne sluzbe treba da rade svoj deo posla svakako, mada vise mislim da su problem dobrovoljci drzavljani EU koji su se borili na strani ISIS-a, a njih ima prilican broj, kao i ljudi koji su imali kriminalnu proslost u zemjama iz kojih su dosli, mahom arapi koji sada rade kao krijumcari ljudi. Ostali...su samo jadnici koji beze od rata i bede...

 
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2022 on: April 23, 2017, 10:20:24 pm »


Migranti razumeju samo jezik sile i ništa više.

Njihov cilj nije da se uklope i prihvate vrednosti zajednice koja ih je prihvatila, oni su stigli sa ciljem manje više nasilnih promena.

Za to su plaćeni.

 

 
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2023 on: April 24, 2017, 11:51:17 am »

@tihi

Nije problem samo u "bivšim" islamističkim borcima kojih svakako ima podosta među izbeglicama/migrantima. Problem je što je čitava ta grupacija ljudi ustvari predstavlja "oruđe/oružje" u islamističkoj borbi protiv hrišćanske evrope, sredstvo kojim se vrši subverzija ekonomskim, kulturnim, verskim a na kraju i egzistencijalnim putem.

I da, velika većina jesu ratno sposobni muškarci koji putuju sami, potencijalna "peta kolona". Problem je to što je većina svih tih ljudi odrasla i vaspitavana u jednom regresivno - netolerantnom ideološkom sistemu verovanja i drugačijoj kulturi koja pripada VII veku. Gotovo da nemaju ničeg kompatibilnog u svom sistemu verovanja i kulturnom obrascu sa domicilnim stanovništvom, otud uzrok tolikih problema širom Evrope.

Takođe, sve je veći broj migranata iz Afrike, opet takođe, pripadnika iste netolerantne kulture i religioznog sistema

Zanimljivo je da ti (kako kažeš) "jadnici koji beže od rata i bede" za svoj cilj imaju Evropu, posebice bogate zemlje zapadne Evrope (tkzv "države blagostanja) gde mogu da računaju na solidnu finansijsku podršku. Kako to da nijedna od bogatih arapskih zemalja (Katar, Bahrein, Emirati, Saudi Arabija) u zalivu, nije primila gotovo nijednog izbeglicu/migranta, nego gotovi svi po pravilu budu liferovani u bogate hrišćanske zemlje?

Saudijska Arabija poseduje više stotina hiljada klimatizovanih šatora (za potrebe hadža) u koje može da se smesti više miliona izbeglica, a broj izbeglica u Saudijskoj Arabiji je virtuelno 0.

Jer je uvek lakše ne raditi ništa i za to dobijati evre, nego raditi i živeti od tog rada. Činjenica je da najveći broj tih ljudi, kada dospe u Evropu ne uspeva da nađe posao, a i oni koji ga nađu, to su slabo plaćeni poslovi za nekvalifikovanu radnu snagu. A takve poslove nalaze zato što najveći broj tih ljudi ne poseduje gotovo nikakve veštine koje su tražene u zemljama koje su im konačište. Najveći broj ne zna jezike zemalja u koje idu, dakle nepismeni su, a veliki broj je nepismen i na svom maternjem jeziku što predstavlja dodatni problem.

Dalje, problem predstavlja i svako odsustvo želje za integracijom u drušvo u koje se stiže, nametanje svojih "kulturnih obrazaca" domaćem stanovništvu u vidu silovanja svega živog, getoizaciji, terorizmu ... i oni koji nisu bili "ekstremni", po dolasku vremenu budu radikalizovani.

I šta znači to "jadnici koji beže od rata i bede"? Da li to znači da Evropa treba i mora da primi sve ratom i bedom ugrožene na svetu? Koliko još miliona je po tebi prihvatljivo?

I kako će u tom slučaju izgledati Evropa za 30-tak godina, kada se zna da autohtono evropsko stanovništvo odumire/bela kuga?

Da li Evropske zemlje trebaju da izvrše eutanaziju nad svojim stanovništvom primajuću more ljudi koji će pod uticajem svoje netolerantne religije i kulture biti neprijateljski raspoloženi prema zemlji domaćinu i njenom lokalnom stanovništvu?

Druga je stvar (poseban problem) što je dobar deo "liberalnih" vlastodržaca (Švedska, Nemačka, Belgija, Holandija ...) spreman zarad vlasti da eutanazira svoju populaciju, da je žrtvuje na oltaru "globalizacije" u ime raznovrstosti.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2024 on: April 24, 2017, 07:27:50 pm »

Pricam sa njima i pitam ponekog zasto su krenuli gde su krenuli. Od proste bede, pa do tog da su radili za Avganistansku vladu pa postali meta Talibana. Bogate zalivske zemlje su odbile da pruze gostoprimstvo migrantima. Zasto, kako, ne znam, mogu samo da pretpostavim. Tacno je da je dobar deo nepismen, jedan deo su invalidi, i tesko bolesni ljudi. Veliki deo krivice za bedu i los zivot u Avganistanu snose NATO clanice, pogotovu one koje se lizu sa USA. Starije pitam kada je bilo bolje, sada ili dok su komunisti bili na vlasti. Svi kazu da im e za vreme komunistickog rezima bilo mnogo bolje. Ali eto, bolje islamski serijat nego komunizam i to im se sada vraca. Jedino mi je zao sto je SAD daleko, pa ne mogu tako lako da stignu inace bi ih sve poslao tamo. Ja ipak vidim ljude, a ne marvu. Mozda sam ja budala zbog toga, ali svi vi vernici (a ja sam ipak ateista) bi trebali da pokazete malo vise ljubavi u skladu sa Isusovim ucenjem.
Logged
Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.