PALUBA
April 27, 2024, 10:25:30 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 899296 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #2550 on: June 28, 2018, 05:46:10 pm »

Nema potrebe za zamenom teza. Nije rečeno da je Hitler bio dobar kao čovek, već da se od njega znalo šta dolazi.

Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2551 on: June 28, 2018, 06:31:32 pm »


Nikada ne dosadi   Smiley


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Orban: Invaziju migranata treba zaustaviti


Mađarski premijer, Viktor Orban, stigao je na samit Evropske unije u Briselu ponovivši čvrst stav prema migrantima - to je "invazija koju treba zaustaviti".

Orban je rekao da osim zatvaranja granica, članice EU treba da vrate migrante koji su već stigli.
 
"Ljudi traže dve stvari. Prvo, da migranti više ne dolaze, zaustaviti to. Drugo, one koji su tu, treba vratiti", rekao je Orban.

On je naveo da su obe mere neophodne za "obnovu evropske demokratije".

"Invaziju treba zaustaviti a da se zaustavi invazija moramo imati snažne granice", dodao je mađarski populistički vođa.
 
Na dvodnevnom samitu EU u Briselu evropski lideri će razmatrati političku krizu oko migracije kao i kako ići dalje u pregovorima o Bregzitu.

izvor
 


* 161.jpg (129.31 KB, 680x823 - viewed 19 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2552 on: June 28, 2018, 06:37:05 pm »

ево на делу како раде еврофанатици. како је раде лепо приметио, замена теза. нигде нисам рекао да је хитлер добар, већ да је био агресиван и да се знало шта од њега може да се очекује (ништа добро). исто важи и за остале пре њега, знало се на чему си. ови сада ти подмећу мишоловку упаковану у чоколаду, а то није одлика немаца него енглеза. енглези су одувек били љигави, немци не. даље, нигде нисам говорио о инфериорности раса, већ о лошем утицају истих на немачки фудбал. и то је чињеница, свиђало се то некоме или не. где сам то рекао да нпр камерунци играју лош фудбал? или бразилци? нигде. и то су друге расе, па шта. играју добар фудбал. уплив неких од њих у европски фудбал није донео побољшање, напротив. а најбољи фудбал и даље се игра у јужној америци.

што се тиче мнистарства просвете, слободно може да дође ко год пожели у контролу и на јавну расправу. ја имам аргументе за све што кажем. за вас "хуманитарце" нисам убеђен у исто.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #2553 on: June 28, 2018, 06:40:16 pm »

orban je potpuno u pravu i mislim da on govori ono sto i ostali tamo /i ovde/ stvarno i misle i osecaju da treba uciniti u situaciji kakva je ova trenutno.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #2554 on: June 28, 2018, 06:42:42 pm »

Da ne bi tema otišla pod ključ ja ću se uzdržati od replike ssekir75, a pride je i offtopic.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2555 on: June 28, 2018, 06:46:20 pm »

orban je potpuno u pravu i mislim da on govori ono sto i ostali tamo /i ovde/ stvarno i misle i osecaju da treba uciniti u situaciji kakva je ova trenutno.

 
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #2556 on: June 28, 2018, 07:25:05 pm »

Baš su bezdušni ovi jordanci ... ali, možda, i znaju nešto što drugi ne vide.

I baš su bezdušni ovi austrijanci ... ali, možda, i oni znaju nešto što drugi ne vide.

Izgleda da to što znaju ini, sada znaju i italijani .... još samo da i Papa doživi otkrovenje.


Једино ми ништа не знамо, не видимо, не чујемо и не схватамо. А пошто смо све бољи европејци, тета Ангела ће се побринути, за наше добро, да никад ни не стигнемо у европску ''породицу''. Зашто за наше добро? Па да нас не покваре тамо ти неки Мађари, Аустријанци или недајбоже Пољаци или Словаци... и тако којекакви. А и може бити од користи да имају дежурну будалу која ништа нити види, нити чује, нити зна, нити схвата...
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2557 on: June 28, 2018, 08:06:19 pm »

Vi u Srbiji imate tenutno oko 1500 migranata. Svima je jasno da im Srbija nije interesantna kao odrediste, i mi tu zapravo najvise i ubiramo car, EU nas placa masno za sve sto Srbija radi (kampovi, osoblje itd). Znaci, gotovo nista ne ide iz dzepova poreznika, vec je to jedna industrija gde bukvalno na hiljade ljudi u Srbiji rade.Taj broj od 1500 je ovde samo prolazno, toliko da se odmore pre nego sto krenu dalje. Mi da se brinemo za nemce kako ce oni sa migrantima? Zasto bi? Neki mizeran broj zeli da ostane (par desetina) i mislim da je azil dobilo ispod 10 ljudi do sada. Oni nisu ni najmanja pretnja za Srbiju, i zato mi smetaju ideje tipa "pucati na njih, prebaciti ih na goli otok" i slicne metode. Ja poziv na nasilje (od nekog ko ne prete istim) smatram ekstremizmom, i tog stava cu se drzati. Sto se tice uspeha ili neuspeha nemaca trenutno u fudbalu mislim da to prosto ima veze sa trenutnim kvalitetom i nisacim drugim. Da ima boljih "arijevaca " sigurno bi bili u reprezentaciji Nemacke. Vidim da se i druge fudbalske velesile muce (Argentina npr) a ne vidim da su "zaprljani".
Inace ne znam sta to "evropejac" znaci. Kapiram da je to novonastala rec da bi se neko etiketirao. Ne znam koje sve osobine trebam da imam kao evropejac, ali ja zapravo nisam ljubitelj EU, ni zapada, a bogami ni Rusije. Ja samo imam svoje misljenje koje mi nije usadio neki bolesni fasista, komunista, ili bilo kakav treci ekstremista, ne verujem u Boga, ali opet postujem coveka kao bice vise nego vecina "vernika". Dosla su neka moderna vremena. A kao profesor istorije verovatno znate ko je bio Arminius. Isto posten Nemac.Dusa od coveka.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2558 on: June 28, 2018, 08:42:03 pm »

Quote
Vi u Srbiji

Па тако кажи, до кад више да се натежемо.

Кажи да смо овде МИ, и да се све односи на НАС, а да си ти неки туђин. Или тако нешто.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2559 on: June 28, 2018, 09:03:44 pm »

тачно је да је свима јасно да њима србија није занимљива. то нико не спори. јадац је у томе што су други затворили границе или то намеравају да ураде. улаз им је спречен (или знатно отежан) у мађарску, хрватску, румунију. за босну не знам и нећу да причам, али и из босне морају на хрватску. италија и аустрија најављују како видимо затварање граница. а они још долазе. ако су границе затворене где ће? чујемо вајног нам преЦедника да се планира попуњавање становништва србије. више од тога није потребно говорити. поред тога, ми смо се оним уговором о реадмисији обавезали да прихватимо све људе који су преко србије илегално отишли у еу. дакле?

око пуцања. постоји цивилизован начин преласка државне границе. зове се гранични прелаз. немају сви пасош ни у нормално време, а где у рату кад се жива глава спашава да мислиш о пасошу. ипак, и то се узима у обзир и постоји процедура како се поступа у таквим случајевима. да се тако ради нико реч не би рекао. али се не ради тако, већ се господа "мигранти" убацују илегално. са таквима се зна шта се ради. приводе и депортују у земљу одакле су дошли. то шта ће са њима да раде бугари или македонци мене не занима. моје је да обезбедим границу. пошто они не зарезују много политику, једино решење је пуцање. одлично знаш какве телефоне носе, што значи и да су одлично повезани и информисани. пар рафала изнад глава или у земљу испред њих показали би им "добродошлицу" и они би нас сами заобилазили у широком луку. навео сам свој пример од прошле године, када сам за врло кратко време са 10ак испаљених метака рашчистио атар села у ком сам ловац. нисам пуцао на њих, већ на лисице и шакале (додуше чекао дивље свиње али нису излазиле). уз још 10ак метака које су пуцали други ловци у околини, било је довољно да моментално напусте наш атар и оду даље ка вршцу. и то су појединани пуцњи из карабина, са чеке према земљи. можеш да замислиш какав би ефекат био рафал изнад глава. онда буде беште ноге по*ра вас задњица, јављање "немојте овамо, ови блесави пуцају" и ти са трошком једног рапа средиш проблем на нивоу целе земље.

мене за немце боли уво. само констатујем чињенично стање. да ли има бољих "аријеваца" ја не знам, јер фудбал генерално мрзим, као и друге спортове с лоптом. код мене лопта у спорт може као олово за пецање, сачма у патрони и лагер у мотору  Grin  оно што не знам, али у шта оправдано сумњам, јесте да је због "мулти-култи" политике и њима наређено да праве "шарену" репрезентацију.

не знам на ког арминиуса мислиш. ако мислиш на оног војсковођу што је римљанима **бо све по списку у теутобуршкој шуми, само потврђујеш моју теорију како се решава проблем са незваним гостима. колико ја памтим, после те битке римљани се нису нешто мували по германији. штавише, нису се мували уопште, већ су ту поставили границу. дакле, сила бато.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2560 on: June 28, 2018, 09:36:28 pm »

Савет ЕУ је отказао конференцију за штампу и заједничко саопштење јер је Италија запретила ветом.

Ствари су једноставне, почиње пинг-понг.

Из Немачке су упутили захтев Ангели Меркел да испослује договор по којем ће се мигранти из Немачке послати у Италију.

Италијански премијер Конте је одбацио тај предлог и захтевао да се преостали мигранти из Италије пребаце у Немачку. (Колико карабињери успеју да нахватају мрежема и намаме бананама.)

Вето који би уложила Италија би се односио и на све остале тачке могућег договора без обзира на област на коју се односе.

У том случају, Баварска партија би изашла из коалиције са демохришћанима (е ово је непримерено и комично) и Ангела Меркел би могла да заврши своју политичку каријеру и да почне да пише мемоаре.

У освит аустријског председавања ЕУ, аустријски премијер Себастијан Курц је изнео захтев да се сви мигранти спашени на мору упуте назад у Африку.

(Хороскоп или не, ЕУ потпада под Курчев ретроградни утицај.)

Мађарски премијер је задржао претходне позиције и најавио повећавање безбедности границе.

И евро је ослабио према долару, али је динар и даље у лаком паду, па је курс исти.

На Западу ништа ново.

(Приметите да је запад, написан малим словом, само страна света.)

Logged
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #2561 on: June 28, 2018, 09:40:09 pm »

тачно је да је свима јасно да њима србија није занимљива. то нико не спори. јадац је у томе што су други затворили границе или то намеравају да ураде. улаз им је спречен (или знатно отежан) у мађарску, хрватску, румунију. за босну не знам и нећу да причам, али и из босне морају на хрватску. италија и аустрија најављују како видимо затварање граница. а они још долазе. ако су границе затворене где ће? чујемо вајног нам преЦедника да се планира попуњавање становништва србије. више од тога није потребно говорити. поред тога, ми смо се оним уговором о реадмисији обавезали да прихватимо све људе који су преко србије илегално отишли у еу. дакле?

око пуцања. постоји цивилизован начин преласка државне границе. зове се гранични прелаз. немају сви пасош ни у нормално време, а где у рату кад се жива глава спашава да мислиш о пасошу. ипак, и то се узима у обзир и постоји процедура како се поступа у таквим случајевима. да се тако ради нико реч не би рекао. али се не ради тако, већ се господа "мигранти" убацују илегално. са таквима се зна шта се ради. приводе и депортују у земљу одакле су дошли. то шта ће са њима да раде бугари или македонци мене не занима. моје је да обезбедим границу. пошто они не зарезују много политику, једино решење је пуцање. одлично знаш какве телефоне носе, што значи и да су одлично повезани и информисани. пар рафала изнад глава или у земљу испред њих показали би им "добродошлицу" и они би нас сами заобилазили у широком луку. навео сам свој пример од прошле године, када сам за врло кратко време са 10ак испаљених метака рашчистио атар села у ком сам ловац. нисам пуцао на њих, већ на лисице и шакале (додуше чекао дивље свиње али нису излазиле). уз још 10ак метака које су пуцали други ловци у околини, било је довољно да моментално напусте наш атар и оду даље ка вршцу. и то су појединани пуцњи из карабина, са чеке према земљи. можеш да замислиш какав би ефекат био рафал изнад глава. онда буде беште ноге по*ра вас задњица, јављање "немојте овамо, ови блесави пуцају" и ти са трошком једног рапа средиш проблем на нивоу целе земље.

мене за немце боли уво. само констатујем чињенично стање. да ли има бољих "аријеваца" ја не знам, јер фудбал генерално мрзим, као и друге спортове с лоптом. код мене лопта у спорт може као олово за пецање, сачма у патрони и лагер у мотору  Grin  оно што не знам, али у шта оправдано сумњам, јесте да је због "мулти-култи" политике и њима наређено да праве "шарену" репрезентацију.

не знам на ког арминиуса мислиш. ако мислиш на оног војсковођу што је римљанима **бо све по списку у теутобуршкој шуми, само потврђујеш моју теорију како се решава проблем са незваним гостима. колико ја памтим, после те битке римљани се нису нешто мували по германији. штавише, нису се мували уопште, већ су ту поставили границу. дакле, сила бато.

Slažem se sa napisanim, ali i kada bi se sve okrenulo preko noći i zavele mere koje zdrav razum nalaže, deportacija ostaje veliki problem. To je proces koji zahteva ogromna novčana sredstva, i boljka je i mnogo jačim državama od Srbije. Na primer, na jednog deportovanog migranata, pod uslovom da se deportacija obavlja avionom, idu dva policijska službenika... Srbija, kao i zemlje EU, nema sporazum sa mnogim državama iz kojih migranti dolaze o njihovom vraćanju u zemlju porekla. Tu bi trebao vrlo snažan pritisak svih evropskih država, nebitno na članstvo u EU, da se stvari iz korena promene. Ne vidim da će se nešto slično tome skoro desiti, iako je jasno kao dan da su evropljani, mislim na običan narod, na rubu pucanja.

P.S. Možda bi brzi preokret nastupio da migrante nasele u delove mesta gde žive oni dubljeg džepa!
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2562 on: June 28, 2018, 09:42:21 pm »

Колико муџахедина стаје у један сточни вагон и колико је пандура потребно за обезбеђивање једног вагона?

Оријент експрес, право у ЕУ одакле су и стигли.

После могу да их натоваре на брод у Пиреју.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #2563 on: June 28, 2018, 10:45:34 pm »

Колико муџахедина стаје у један сточни вагон и колико је пандура потребно за обезбеђивање једног вагона?
Оријент експрес, право у ЕУ одакле су и стигли.
sve predlozeno kosta mnogo manje nego pustiti da slobodno setaju po srbiji ili jos gore zadrzati ovde te potencijalne dzihadiste koji ce na prvo naredjenje od svojih vodja da se dignu u vazduh na aerodromu, trznom centru ili stadionu...
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2564 on: June 28, 2018, 10:47:35 pm »

Ма неће, не бој се.

Ако чега има у Србији, има жандара и жбира.
Logged
Pages:  1 ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 22 queries.