PALUBA
April 18, 2024, 06:38:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 890827 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #825 on: October 25, 2015, 07:35:09 pm »

Quote
Ja nešto ne mislim da Njemačka ima glavnu rječ u kreiranju Evropske vanjske politike tj. odluke u širenju demokracije po Bliskom Istoku, Sjevernoj Africi itd. prijsele su i njima direktive Velikog Brata, ali ruke su im čvrsto vezane, a šta ćemo tek mi sitna boranija?

Tačno. A zašto su vezane? EU nema glavu već 28 "glava" od kojih svaka hoće da bude "pametna". I svaka vodi "svoju" politiku. To se upravo vidi na ovoj krizi. Kao krivi su ovi što usmeravaju izbeglice. Jel, a ko ih je poterao da krenu? Što ih ne zaustaviše čim su krenuli.

Karlo, zaboravljaš da i u mojim, ali i u tvojim genima ima tragova i onih koji su ovde na ovom prostoru od "pamtiveka", ali i onih koji su savladavši sve kastrume, limese i slične ograde stigli dovde sve bežeći (u ono vreme) od lošeg  života i ratova. Niko nikoga nikada nije zaustavi ogradom. Neće ni sada. Za ljudsku vrstu na ovoj Planeti nema ograda. I nema večitih religija, država, naroda, političkih sistema, socijalnih okolnosti.

Karlo, zar zaista misliš da bi Srbija dobila pohvale od suseda ili EU da je podigla ogradu kao Mađarska i zaustavila migrante tukući ih palicama i bacajući suzavac ili ih usmerila negde drugde ? Ja cenim da je uradila ono što je bilo politički i ljudski ispravno. Pustila ih je da slobodno idu kuda su naumili. Nisu oni, za sad krenuli u Srbiju. Krenuli su u EU, tačnije Nemačku, Dansku, Švedsku.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #826 on: October 25, 2015, 08:32:23 pm »

E pa zato nek oni sastanče o dimenziji kiselih krastavaca koje mogu kasnije jedni drugima staviti tamo gdje ne dopire dnevno svjetlo. Izbjeglice su vidimo vrući kumpir, kada ga je već Grčka smjestila EU, šta mi ne budemo pametni pa se dogovorimo za humanitarni koridor tj. tranzit do finalnog odredišta, al izgleda da se nešto pomaklo po tom pitanju, nego zatvori li Njemačka granice ne vjerujem da će to isto učiniti Grčka, Bugarska a zna se gdje će se sliti sva ta rijeka ljudi, fino su oni to zamislili Evropskim problemom se bave oni šta Evrope vidili nisu, a šta se nas tiče mi moramo biti najpametniji pa po nti put ko guske u maglu, Balkan pliva drugu godinu zaredom lani se izlila pusta voda ove godine ljudi, ide zima samo da ne "smrznu".
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #827 on: October 25, 2015, 08:43:42 pm »

Quote
Ja nešto ne mislim da Njemačka ima glavnu rječ u kreiranju Evropske vanjske politike tj. odluke u širenju demokracije po Bliskom Istoku, Sjevernoj Africi itd. prijsele su i njima direktive Velikog Brata, ali ruke su im čvrsto vezane, a šta ćemo tek mi sitna boranija?

Tačno. A zašto su vezane? EU nema glavu već 28 "glava" od kojih svaka hoće da bude "pametna". I svaka vodi "svoju" politiku. To se upravo vidi na ovoj krizi. Kao krivi su ovi što usmeravaju izbeglice. Jel, a ko ih je poterao da krenu? Što ih ne zaustaviše čim su krenuli.

Karlo, zaboravljaš da i u mojim, ali i u tvojim genima ima tragova i onih koji su ovde na ovom prostoru od "pamtiveka", ali i onih koji su savladavši sve kastrume, limese i slične ograde stigli dovde sve bežeći (u ono vreme) od lošeg  života i ratova. Niko nikoga nikada nije zaustavi ogradom. Neće ni sada. Za ljudsku vrstu na ovoj Planeti nema ograda. I nema večitih religija, država, naroda, političkih sistema, socijalnih okolnosti.

Karlo, zar zaista misliš da bi Srbija dobila pohvale od suseda ili EU da je podigla ogradu kao Mađarska i zaustavila migrante tukući ih palicama i bacajući suzavac ili ih usmerila negde drugde ? Ja cenim da je uradila ono što je bilo politički i ljudski ispravno. Pustila ih je da slobodno idu kuda su naumili. Nisu oni, za sad krenuli u Srbiju. Krenuli su u EU, tačnije Nemačku, Dansku, Švedsku.

Žao mi je,ali po mom mišljenju ponovo stvari pogrešno prezentirate.

Zar Vama zaista nije jasno da se radi o najvećoj sili i ekonomski.Ona drži cijelu Evropu pa i Njemačku "vezanih ruku".Po meni,Merkelova i Oland su njihovi ljudi pomoću kojih drže celu Evropu vezanu.Englesku ne pominjem,jer su oni dio te sile.Što bi bilo da im se Evropa suprotstavi i da im oni uvedu sankcije(cjeli bankarski i industrijski-kapital pod njihovom kontrolom).I sami NATO je pod njihovom kontrolom,pa sjetite se kako je prošao onaj funkcioner Njemačke što je tražio da se naprave Evropske snage,od onog Engleza.Koliko imaš baza SAD u Njemačkoj a i po cijeloj Evropi?Da ne pišem dalje valjda jasno što želim reći.

Ovaj drugi dio o historiji i genetici,znam ponešta,ali mislim da on sada za rješenje nije bitan,jer se problem može reješavati samo SADA,u prošlosti ga nemožemo rješiti.Da dodam,da su onda bile i savim druge prilike i uslovi.Prostora je bilo na pretek,države su se tada tek pravile a i religija nije bila uzrokom ratovanja.Netko je ovdje naveo,mislim moj prijtel @Bozo : Kad dođeš u Rim onda se ponašaj kao Rimljanin.Da li to ove izbjeglice-imigranti prihvataju,pa neće biti.Od nasilnog prelaza granice,do odbijanja da daju prave podatke,odbijanja hrane ako je na kutiji crveni krst(križ),kod napada eto na Mađarskoj granici,neznam da li ste zapazili,da su i djeca se popela na onaj fri šop i odozgo gađaju policajce itd.

Na kraju i da li bi Srbija dobila pohvale,ako bi propuštala izbjeglice samo kroz zvaničan prijelaz i ispravno ih registrovala,pa i uz primjenu sile?
Pa zar Vi očekujete pohvalu za nešto što radite po zakonu i od koga?Pa sigurno da je ne bi dobila od Merkelove i sl.jer bi tada radila protiv njihovih interesa.Da li bi uspjela u tome,ne znam,ali bi svakako ubrzala shvatanje drugih okolo,da se iza ove izbjegličke krize krije i nešta drugo.
Koliko će i svi zajedno uspjeti da natjeraju da se primeni stvarno rješenje na granici sa Grčkom,neznam vidjet će mo,možda poslije ovog sastanka,jer mislim da ukoliko veći broj zemalja u Evropi pokaže svoje neslaganje možda i moćnici popuste.Što se tiče vlade Srbije iz ovoga što ide po novinama ona radi suprotno mišljenju mnogih naroda Evrope,pa i svog.

Poz.
« Last Edit: October 25, 2015, 09:04:15 pm by Karlo » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #828 on: October 25, 2015, 09:34:21 pm »


Da dodam i @Jesteru.Mislim da Grčka nikako nije u poziciji da "smješta" Evropi.Ona je u još težoj situaciji nego bilo koja zemlja Evrope.Sjetite se kako je Merkelova dočekivala izbjeglice-emigrante.Pa ne bi valjda sa cvjećem dočekivala nešta što joj se "smješta".Grčka pogotovu sama ne može nikako rješiti problem,jer bi možda morala ratovati sa Turskom.Kao cijela Evropa,možda bi imala neku šansu da se suprotstavi,ali sama nikako.Iz izjava Turskih zvanićnika moglo se vidjeti,da su oni saglasni sa punjenjem Evrope i da ućestvuju u organizaciji.
Što se tiće koridora do Njemačke i tu se razlikujemo.Vidite da ih ona neće,jer čak naređuju kvote za punjenje Evropskih država,a i sami zaključite kuda bi taj koridor vodio i normalno dokle.

Rješenje je ipak na početku ili da ih se pakuje na brodove i šalje za SAD,Kanadu,Australiju,Saudujsku Arbiju ili te zemlje ali pod kontrolom UN ako se želi biti human i nedozvoliti da ih ti tamo pobiju(garantovati im sigurnost).U Evropi ih mogu prihvatiti onoliki broj koliko to pojedine države pristaju.

Poz.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #829 on: October 25, 2015, 09:38:43 pm »

Quote
- Ako se zemlje obvežu da neće transferirati migrante dalje onda nema rizika za Hrvatsku jer mi smo četvrta zemlja u lancu. Treba stvari riješavati u korijenu, u Turskoj i Grčkoj, a ovo je samo lijep razgovor u nedjeljno poslijepodne - rekao je  Milanović ulazeći na skup lidera u Bruxellesu.

Zasto Milanovic kaze da je Hrvatska cetvrta drzava u tom lancu? Da li se zeznuo slucajno ili namerno?
Prva je Turska zatim Grcka, pa Makedonija, pa Srbija  kao peta je Hrvatska. Nesto ne verujem da bas toliko ne zna da izracuna.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #830 on: October 25, 2015, 09:53:16 pm »

Čovjek očito nije još ukalkulisao da je Merkelova kao nagradu Turskoj obećala(a možda i dala)bezvizni režim i ubrzani prijem u Evropu.

Poz.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 648


« Reply #831 on: October 26, 2015, 12:25:45 am »

na danasni sastanak za zapadni balkan je bilo predlozena na Makedonija da prifati svi begacli iz evrope, ako to ne urade onda  makedonije ce izgubite sve privilegije u e.u kao bez vizni rezim onda preopraka kao i povlacenje  dogovor za stabilizacije sa e.u potpisan jos u 2000 godine. Ovog predlog makedonski presednik je odbacio pa sad ostani da se vide sta ce uradite druga strana mislim na E.U Iako do sad grcka je dobila od e.u preku 600 miljona evra za transoport ovih emigranti iz grcki ostrova do makedonska granica, kao pravo grcija radi neprijatelski akt sprema republici makedonija kad sajle preku 10 hijaldi emigranti u dan  na nejzina granica na drzava koja nije clanica nato nitu e.u i serizono sa ovo  evrospke unije zagorzavanje bezbednost  ovaa mala drzava i onda kad ovih begalci vlezi u makedonija prodolzuvat kon serbija i evo to  domino efekt.Ali toe e to mala drzave stradaju i pitam se sad gde e onaa  cuvena arapska proleta koja su su taka dobro servirali evropske birokrate  kao evo i arpaski narodi su se oslobodili iz dikatarski rezima , iako relanost ej drugacije imao haos u Libija gde denevno preku hiljadi lujdi zrtvovaju se da premine more do sicilija , ali problem je to da dok evropski drzavi grabali afrika i azija tih ljudi tamu su  evropjani napravili najsiromsani ljudi na palneta zemjla  i sad se pitaju zasto vicina emigranti dolaze iz ekonomske pricine. A pritome treba da se dodae   da su onie sponozirali razne psihopate kao osama bin laden kao al-zaharije ili  al-bagdadi bili su sve ovi dobri kad su ubivali kleti i losi rusi ali po cena da tih drzave gde su delouvali pretvore u bukvalna smisla  pustine  , kad su zapustile te drzave su resili da prenese  i na balkana, ali imaa bog i nihovi mracni planovi za balkan ne ce se ostvariti.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #832 on: October 26, 2015, 06:20:26 am »

na danasni sastanak za zapadni balkan je bilo predlozena na Makedonija da prifati svi begacli iz evrope, ako to ne urade onda  makedonije ce izgubite sve privilegije u e.u kao bez vizni rezim onda preopraka kao i povlacenje  dogovor za stabilizacije sa e.u potpisan jos u 2000 godine. Ovog predlog makedonski presednik je odbacio pa sad ostani da se vide sta ce uradite druga strana mislim na E.U Iako do sad grcka je dobila od e.u preku 600 miljona evra za transoport ovih emigranti iz grcki ostrova do makedonska granica, kao pravo grcija radi neprijatelski akt sprema republici makedonija kad sajle preku 10 hijaldi emigranti u dan  na nejzina granica na drzava koja nije clanica nato nitu e.u i serizono sa ovo  evrospke unije zagorzavanje bezbednost  ovaa mala drzava i onda kad ovih begalci vlezi u makedonija prodolzuvat kon serbija i evo to  domino efekt.Ali toe e to mala drzave stradaju i pitam se sad gde e onaa  cuvena arapska proleta koja su su taka dobro servirali evropske birokrate  kao evo i arpaski narodi su se oslobodili iz dikatarski rezima , iako relanost ej drugacije imao haos u Libija gde denevno preku hiljadi lujdi zrtvovaju se da premine more do sicilija , ali problem je to da dok evropski drzavi grabali afrika i azija tih ljudi tamu su  evropjani napravili najsiromsani ljudi na palneta zemjla  i sad se pitaju zasto vicina emigranti dolaze iz ekonomske pricine. A pritome treba da se dodae   da su onie sponozirali razne psihopate kao osama bin laden kao al-zaharije ili  al-bagdadi bili su sve ovi dobri kad su ubivali kleti i losi rusi ali po cena da tih drzave gde su delouvali pretvore u bukvalna smisla  pustine  , kad su zapustile te drzave su resili da prenese  i na balkana, ali imaa bog i nihovi mracni planovi za balkan ne ce se ostvariti.


Goce, daj izvor te informacije. Sve što čitam jutros (meni svakodnevno pristupačnim novinama, nigdje se izričito ne spominje da je predloženo da makedonija prihvatit sve izbjeglice inače gubi sve "privilegije"....)
« Last Edit: October 26, 2015, 06:45:46 am by duje » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #833 on: October 26, 2015, 06:25:37 am »

Napomena: Tekst sam ja podebljao i podvukao! Čini mi se, da u tom tekstu fali jedna riječ - zadnja rječenica, a to je riječ: nije specificirao gdje točno.

Vir: "Večernji list" Zagreb
http://www.vecernji.hr/

Europska straža Frontex stiže na granicu Hrvatske i Srbije

- To je ok za nas, to usporava u teoriji ulazak ljudi u Hrvatskoj - rekao je jedan hrvatski izvor nakon skupa, koji je završio malo iza ponoći.

- Na hrvatsko-srpsku granicu dolazi Frontex, europska vanjska straža, što bi u teoriji trebalo usporiti ulazak ljudi radi malo rigoroznije procedure. Naravno, pod pretpostavkom da to sve skupa funkcionira od Grčke preko Makedonije do Srbije. Ako to tako bude, bit će dobro. Ako ne bude, bit će jednako kao dosad - rekao je premijer Zoran Milanović nakon skupa lidera država na tzv. zapadnobalkanskoj ruti koji je u sjedištu Europske komisije u Bruxellesu završio malo iza ponoći.
  
Milanović je dodao da će i danas i sutra iz Hrvatske nastaviti stizati vlakovi i autobusi s migrantima u Sloveniju.

- Da, dok se ta priča ne zaustavi polako u Grčkoj - dodao je Milanović.

Hrvatska vlada pokušavala je, i na kraju uspjela, ublažiti nacrt deklaracije koji poziva da se zaustavi trenutna hrvatska politika pretakanja izbjeglica i migranata s jedne granice na drugu. Umjesto riječi "lideri se obvezuju", koja se ponavljala u gotovo svakoj od 16 točaka u nacrtu deklaracije, u usvojenoj deklaraciji ne spominje se riječ obvezuju. Premijer Zoran Milanović je, podsjetimo, izjavio da neće prihvaćati nikakve nove obveze za Hrvatsku, a pogotovo ne one koje su nepovoljne.

Formulacija koja je u nacrtu deklaracije glasila "lideri se obvezuju da neće olakšavati kretanje izbjeglica i migranata do granica druge države bez pristanka te druge države" i "politika prebacivanja izbjeglica u valovima na susjednu državu nije prihvatljiva" u konačnoj, usvojenoj deklaraciji glasi ovako: "lideri se slažu da će obeshrabrivati kretanje izbjeglica ili migranata do granica druge zemlje u regiji" i da "politika prebacivanja izbjeglica u valovima bez obavještavanja u susjedne zemlje nije prihvatljiva". Korištenje riječi "bez obavještavanja" umjesto ranije verzije "bez pristanka" također je puno blaža.

No, slovenski premijer Miro Cerar je u zasebnoj izjavi novinarima rekao da Hrvatska sada ima obvezu bolje surađivati sa Slovenijom.

Slovenski premijer bio je posebno oštar na ulasku na skup, kada je upozorio je da će se EU početi raspadati u roku od nekoliko dana ili tjedana ako se ne pronađe rješenje za trenutnu izbjegličku krizu, a jedno od rješenja koje Cerar želi vidjeti je da se "Hrvatska počne ponašati drukčije, da počne komunicirati, i da prestane slati ljude u Sloveniju preko rijeka, gladne i umorne". Drugim riječima, EU će se raspasti zbog Hrvatske!

- To nije rekao na sastanku. Na sastanku je rekao da je problem u Grčkoj - komentirao je kasnije premijer Milanović.

Njemačka kancelarka Angela Merkel izjavila je po završetku skupa da je dogovoreno da će EU pomoći da se na zapadnobalkanskoj migrantskoj ruti stvore "zone čekanja i odmora".

No, hrvatski izvori nakon sastanka uvjereni su da se nitko od izbjeglica i migranata neće dulje zadržavati u Hrvatskoj nego što je to dosad bio slučaj.

Na skupu su, podsjetimo, sudjelovali lideri Grčke, Albanije, Makedonije, Srbije, Bugarske, Rumunjske, Mađarske, Hrvatske, Slovenije, Austrije, Njemačke i Nizozemske.

Rasprava na skupu se oduljila jer je Grčka bila pod pritiskom da u prihvatnim centrima zadržava 50.000 migranata, čemu se grčki premijer Alexis Tsipras protivio tvrdeći da maksimalno može razgovarati o 30.000 pod uvjetom da za to dobije financijsku pomoć. Na kraju je predsjednik Europske komisije Jean-Claude Juncker objavio da će se u Grčkoj i na zapadnom Balkanu povećati prihvatni kapacitet za 100.000 mjesta. Polovica tih mjesta bit će u Grčkoj, a polovica na zapadnom Balkanu, iako Juncker  specificirao gdje točno.

Merkel je dodala da će upravo ta mjesta u tim prihvatnim centrima funkcionirati kao "zone čekanja i odmora".

- To znači da bi se onda na svim tim točkama ljudi malo dulje zadržavali u prihvatnim centrima. Pa i u Hrvatskoj, ali ne dulje nego u svim drugim zemljama, člisto da pomognemo malo Njemačkoj. Ali to je sve. Ili će ostati ovako kao što je bilo do sada - zaključio je na kraju premijer Milanović.

Upitana o situaciji s izbjeglicama u Sloveniji i Hrvatskoj, kancelarka Merkel rekla je da Slovenija odlično daje svoj doprinos, te da je i Srbija kontruktivna. Hrvatsku je prešutjela.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #834 on: October 26, 2015, 06:37:29 am »

Ovo piše "Jutarnji list". Već tu ima različito tumačenje sporazuma.... ali barem daju zaključke - dokument usvojen poslije sastanka.

Vir: "Jutarnji list" Zagreb
http://www.jutarnji.hr/

EUROPSKI LIDERI 'SLOMILI' TSIPRASA Grčka postaje 'hot spot' - u sabirnim centrima smjestit će 50.000 izbjeglica!

Milanović je ponovio da rješenje treba tražiti na grčko-turskoj granici i tamo zaustaviti priljev migranata

NOVO 00.30 - Nakon sedam sati pregovora završen je sastanak u Bruxellesu. Predsjednik Europske komisije Juncker rekao je da će se u Grčkoj uspostaviti četiri 'hot-spot' lokacije za 50.000 izbjeglica. U priču će uskočiti i UNHCR koji će smjestiti skoro 20.000 ljudi u svoje centre.

- Moramo usporiti priljev migranata. Plan je na zapadnom Balkanu napraviti centre za 100.000 ljudi. Ne smijemo dopustiti da izbjeglice spavaju po livadama. Moramo biti humani - rekao je Juncker dodavši da je registracija izbjeglica obavezna.

- Nema registracije, nema prava. Vrlo jednostavno!

Lideri su potpisali dokument koji sadrži 17 točaka u kojim stoji da države moraju razgovarati i surađivati, da će se ekonomski migranti vraćati u matične države...

Sadržaj dokumenta možete pročitati OVDJE  .
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #835 on: October 26, 2015, 06:44:10 am »

Ovo donosi "Blic" iz Beograda

Vir: "Blic" Beograd
http://www.blic.rs/
26. 10. 2015. - 01:03h

DOGOVOR LIDERA Fronteks na srpsko-hrvatskoj granici, u Grčkoj još 50.000 mesta za izbeglice

Grčka se obavezala da otvori dovoljno prihvatnih centara za smeštaj 30.000 izbeglica do kraja godine, dok će Ujedinjene nacije obezbediti u Grčkoj još 20.000 mesta, saopštio je predsednik Evropske komisije Žan-Klod Junker.

 Neophodna saradnja: Žan Klod Junker

- Povećaćemo prihvatne kapacitete u Grčkoj i zapadnom Balkanu - rekao je Junker posle mini samita 11 lidera Evropske unije u Briselu.

- Zemlje pogođene izbegličkom krizom moraju da razgovaraju jedna sa drugom, da asrađuju kako bi izbeglice duž granica bile tretirane ne human način i kako bi se izbegla humanitarna tragedija u Evropi. Zbog toga smo se mi danas ovde dogovorili oko 17 tačaka plana za koji se nadamo da će nam pomoći u rešavanju ovog gorućeg pitanja - naveo je Junker, a objavljeno je na sajtu Evropske komisije.

Lideri su se složili da države stalno moraju razmenjivati informacije i da za to treba napraviti posebnu kontakt tačku kako bi lakše kontrolisati kretanje i priliv izbeglica. Takođe, mora se ograničiti kretanje izbeglica, odnosno one ne bi trebalo da da prelaze ilegalno granice drugih zemalja, a navodi se i da treba povećati kapacitete za smeštaj i sve ostale potrepštine.

Takođe, ovim planom je predviđeno da Grčka poveća broj izbeglica koje će primiti do kraja godine na 30.000, da mora da pruži podršku organizaciji UNHCR da na njenoj teritoriji otvori prihvatne centre za još 20.000 ljudi. Predviđena je i saradnja sa finansijskim instucijama koje bi pmogle rešenje izbegličke krize, kao i jačanje saradnje svih država koje pogađa kriza.

Navedeno je da će UNHCR otvoriti prihvatne centre za još 50.000 izbeglica duž zapadnobalkanske rute, ali nije navedeno u kojim državama i koliko po državi.

Lideri su se dogovori da je neophodno aktivirati i akcioni plan EU i Turske, potpuno koristiti dogovor o readmisiji između EU i Turske, kao i nastaviti sa procesom vizne liberalizacije.

Fronteks će vršiti registraciju izbeglica u Grčkoj, a nadgledaće granične prelaze i registraciju na tačkama prelaza između Srbije i Hrvatske, dok će 400 policajaca biti raspoređeno u Sloveniji, kroz narednih nedelju dana.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #836 on: October 26, 2015, 06:50:30 am »


Tačno. A zašto su vezane? EU nema glavu već 28 "glava" od kojih svaka hoće da bude "pametna". I svaka vodi "svoju" politiku. To se upravo vidi na ovoj krizi. Kao krivi su ovi što usmeravaju izbeglice. Jel, a ko ih je poterao da krenu? Što ih ne zaustaviše čim su krenuli.

Karlo, zaboravljaš da i u mojim, ali i u tvojim genima ima tragova i onih koji su ovde na ovom prostoru od "pamtiveka", ali i onih koji su savladavši sve kastrume, limese i slične ograde stigli dovde sve bežeći (u ono vreme) od lošeg  života i ratova. Niko nikoga nikada nije zaustavi ogradom. Neće ni sada. Za ljudsku vrstu na ovoj Planeti nema ograda. I nema večitih religija, država, naroda, političkih sistema, socijalnih okolnosti.

Karlo, zar zaista misliš da bi Srbija dobila pohvale od suseda ili EU da je podigla ogradu kao Mađarska i zaustavila migrante tukući ih palicama i bacajući suzavac ili ih usmerila negde drugde ? Ja cenim da je uradila ono što je bilo politički i ljudski ispravno. Pustila ih je da slobodno idu kuda su naumili. Nisu oni, za sad krenuli u Srbiju. Krenuli su u EU, tačnije Nemačku, Dansku, Švedsku.


Zar Vama zaista nije jasno da se radi o najvećoj sili i ekonomski.Ona drži cijelu Evropu pa i Njemačku "vezanih ruku".Po meni,Merkelova i Oland su njihovi ljudi pomoću kojih drže celu Evropu vezanu.Englesku ne pominjem,jer su oni dio te sile.Što bi bilo da im se Evropa suprotstavi i da im oni uvedu sankcije(cjeli bankarski i industrijski-kapital pod njihovom kontrolom).I sami NATO je pod njihovom kontrolom,pa sjetite se kako je prošao onaj funkcioner Njemačke što je tražio da se naprave Evropske snage,od onog Engleza.Koliko imaš baza SAD u Njemačkoj a i po cijeloj Evropi?Da ne pišem dalje valjda jasno što želim reći.

Pa to što eu ima starijeg brata nije razlog da ne bude odgovorna za ono što je proizvela činjenjem i nečinjenjem, ta najveća sila
je na sada ozbiljnom ispitu da dokaže da je najveća. Kako reče neko postoje države članice eu druge i treće kategorije
koje su sada na vetrometini jer one prvoklasne boli dupe za njihove interese. Tako da će uskoro da dođe do mnogo gore situacije
jer prvoklasni će da zatvore svoje granice a vi ostali gledajte šta ćete.
« Last Edit: October 26, 2015, 08:13:02 am by Jester » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #837 on: October 26, 2015, 08:05:57 am »

Evo i slovenski "Delo" prenosi "zaključke" sa zasjedanaja. Da ne prevodim (može svatko sam) ali nema razlike o tumačenju "zaključaka" kao kod prije postavljenih priloga. Jedino što je M.Cerar naglasio, da ako ne bude poštivana dogovorene suradnje sa zasjedanaj, onda Slovenija zadržava pravo zaštiti svoju i shengensku granicu.

Vir: "Delo" Ljubljana
http://www.delo.si/
26.10.2015, 06:58

Bruseljski vrh: 100.000 mest za begunce na Balkanu

V Slovenijo 400 policistov iz članic EU. Če zaveze z vrha ne bodo spoštovane, Cerar napoveduje stopnjevanje ukrepov.

Na vrhu EU-Balkan, ki se je končal opolnoči, je voditeljem uspelo zakoličiti osnovno smer prihodnjega spopadanja z begunsko krizo na balkanski poti, na kateri so v zadnjih tednih vladale kaotične razmere.

Sklicatelj vrha, predsednik evropske komisije Jean-Claude Juncker, je opozoril, da v Evropi leta 2015 »ljudje spijo na poljih in hodijo čez ledeno mrzle reke«. Tega da ne bi smelo biti. Po njegovem mnenju je ključno, da bodo države na balkanski poti začele govoriti druga z drugo. To bi med drugim pripomoglo k temu, da bi zmanjšali trpljenje beguncev.

V izjavi z vrha, ki je nekakšna listina o namerah, so se države na balkanski poti zavezale, da bodo zagotovili več zavetij, v katerih bi begunci na poti lahko bivali v bolj človeških razmerah. Tako naj bi po Junckerjevih besedah preprečili grozečo humanitarno katastrofo. V Grčiji naj bi bilo skupno takšnih zmogljivosti za 50.000 beguncev, za enako število ljudi naj bi bilo poskrbljeno ob balkanski poti.

Tam bi bili begunci nameščeni v šotorih, dobili bi zdravstveno oskrbo, poskrbljeno bi bilo za hrano. »Upravljanje toka migracij lahko uspe samo, če zavremo nenadziran tok ljudi,« je povedal Juncker. Politika usmerjanja beguncev proti drugi državi da mora biti ustavljena, ljudi bi morali registrirati.

Glede na prve predloge je bila izjava voditeljev omehčana. Tako so na koncu zapisali, da bodo države begunce odvračale od gibanja beguncev ali migrantov k drugi državi v regiji. Prej je bila predvidena formulacija, da se bodo države vzdržale tega. Pričakovano je tudi, da vlade le seznanijo drugo državo z usmerjanjem beguncev proti njej. V prvem osnutku je bilo predvideno, da je pogoj za takšno pošiljanje sporazum z drugo državo.

Po oceni nemške kanclerke Angele Merkel je doseženo sestavni del velike preizkušnje, v kateri se je znašla EU. Sledili naj bi še naslednji koraki - delitev bremen med članicami s premeščanjem beguncev, dogovor s Turčijo in vračanje migrantov, ki ne izpolnjujejo pogojev za mednarodno zaščito. Da bi premeščanje lahko zaživelo, morajo v Grčiji po njenih besedah začeti delovati centri za begunce (hot spoti).

Merklova je opozorila, da so države ob balkanski poti v zadnjih dneh v okviru svojih zmožnosti prispevale k reševanju težav. »To je Slovenija izvrstno poskušala,« je ocenila nemška kanclerka.

Slovenski premier Miro Cerar je bil po vrhu zmerni optimist. Prepričan je, da so bile sprejete stroge zaveze, ki bi lahko pripomogle k izboljšanju položaja. Da bi se cilji uresničili, bi morale biti spoštovane v praksi.

Če se ne bodo, bo Slovenija morala poskrbeti za svojo varnost in interese. »Opazovali bomo, ali bodo Hrvaška in druge države v regiji izpolnjevale dogovor,« je povedal. Cerar je v primeru nadaljevanja nevzdržnega stanja, v katerem se je znašla Slovenija, napovedal stopnjevanje ukrepov.

Sloveniji je bilo zagotovljeno, da bo v tednu dni dobile 400 policistov in pomoč v opreme z dvostranskimi sporazumi z drugimi članicami EU.

Hrvaški premier Zoran Milanović je o slovenskih kritikah hrvaškega ravnanja povedal, da Cerar na samem sestanku ni govoril o tej temi, marveč o Grčiji kot težavi. Glede Hrvaške je bilo še dogovorjeno, da bodo na njeni meji s Srbijo začeli delovati pripadniki evropske agencije za meje Frontex. Ti naj bi nadzirali mejne prehode in podpirali registracijo beguncev.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #838 on: October 26, 2015, 08:22:26 am »

Pismo liječnice iz Njemačke otkriva stravičnu istinu o migrantima o kojoj se ne smije govoriti!


Češka liječnica otvorenim je pismom progovorila o stravičnim iskustvima iz klinike u Muenchenu koja prima migrante iz cijeloga svijeta. ‘Policija čuva klinike, bolnice i ljekarne jer ti su ljudi jako nepredvidljivi’, otkrila je.


Nevjerojatno je što češki liječnici moraju raditi u njemačkim klinikama, nastavlja, i dodaje kako su muslimanski i afrički imigranti zastrašujuće teški ljudi s kojima nije lako raditi. Ova češka liječnica nakon rada s migrantima uputila je vapaj za mirovinom jer, kako kaže, stanje se ne može izdržati.

U pismo koje je u skraćenom obliku pročitano na češkoj televiziji, žena koju su nazvali ‘zviždač iz imigrantske krize’ upozorila je na stravičan kaos u bolnicama. Mnogi migranti u Europu uz AIDS i sifilis sa sobom nose hrpu egzotičnih bolesti s kojima mi ne znamo raditi. Mi ne znamo liječiti te bolesti, upozorava.

“Jučer smo imali sastanak ovdje u muenchenskoj bolnici jer situacija je naprosto neodrživa. Mnogi muslimani naprosto odbijaju liječenje ako ih liječe žene, a mi žene odbijamo ići tim životinjama, posebno onima iz Afrike. Odnos između radnika i migranata jako se pogoršava, a odnedavno migranti po bolnicama hodaju u pratnji policije sa psima pa vam je onda jasno o čemu se radi. Mnogi migranti imaju sidu, sifilis i mnoge egzotične bolesti koje mi nikad nismo vidjeli u Europi, a ako slučajno dobiju lijek na recept koji moraju platiti, tu dolazi do sloma, tuče, vike,nasilja pogotovo ako je riječ o lijekovima za djecu.

Oni ostave dijete u ljekarni i samo kažu: ‘Ovdje se djeca liječe besplatno’, i ako im se ne da lijek oni su spremni ubiti. Zato policija uz bolnice i azile sada nadzire i velike ljekarne. O ovome je zabranjeno govoriti i pisati, ali ti ljudi su životinje. Trenutno, broj nezaposlenih u Njemačkoj je 2,2 milijuna. Sada će nezaposlenih biti najmanje 3,2 milijuna. A većina tih ljudi su potpuno nesposobni. Neki od njih nemaju nikakvo obrazovanje. Njihove žene uopće ne rade. Procjenjujem da je jedna od deset žena trudna. Stotine tisuća njih donijeli su sa sobom djecu i dojenčad, mnogi su jako mršavi izgladnjeli. Ako se ovo stanje nastavi, vraćam se doma pa makar morala u prisilnu mirovinu. Ne bi tu radila više ni za dvostruku plaću. Jako su neugodni prema ženama.

Čak je i naš voditelj smjene rekao da mu je strašno tužno vidjeti spremačicu koja godinama radi u toj bolnici za 800 eura mjesečno i da sada mora prolaziti pored mladića koji na nju nasrću, seksualno je uznemiruju, govore joj; sve ili ništa, a ako odbije, onda bivaju agresivni sve do dolaska policije. Do sada je bolničko osoblje nekako uspjelo izbjeći zarazu ili silovanje, ali to je zbog prisustva velikog broja policije u blizini Rajne. Ne želim si ni zamisliti što bi se dogodilo da ih nema. A što se zaraze tiče, pitanje je dana kada će se zaraza proširiti po Europi. Prije nekoliko tjedana migranti su noževima napali liječnike u bolnici u blizini Rajne, o tome svi šute. Naime, dijete staro 8 mjeseci vukli su 3 mjeseca kroz pola Europe. Dijete je nažalost umrlo usprkos tome što je dobilo medicinsku skrb u jednoj od najboljih dječjih bolnica u Njemačkoj. Oni su tada izboli liječnika i dvije sestre. Liječnik je operiran, a dvije sestre su na intenzivnoj njezi, ne zna se hoće li preživjeti. Nitko za taj zločin nije kažnjen. Svi su pušteni u ime kulturalnih razlika??

Lokalnim medijima zabranjeno je pisati o ovakvim incidentima koji su svakodnevni. Oni svoj zaraženi urin sifilisom ili AIDSOM bacaju sestrama u glavu i nikome ništa zato. Nitko nije procesuiran, uhićen. Što bi se dogodilo da je obrnuto? Da netko nasmrt izbode migranta, da zaraženi urin bacamo po ljudima? Ako ništa drugo, bili bi izvedeni pred lice pravde, a migrantima se ništa ne događa. Oni smiju sve i ubijati i klati i nitko im ne želi ništa. Nitko im ne govori da je to krivo. Vi ne razumijete da su ti ljudi isprani, da uopće nisu humani i da ne prihvaćaju ništa osim zakona Allaha ili Muhameda, a oni su strašni, neljudski…

Zamislite si samo da na poslu morate biti okruženi policijom i policijskim psima stalno od straha za vlastiti život pa će vam biti jasnije o kakvim ljudima je tu riječ. Samo, nejasno je zašto se njima sve dopušta, to me upućuje na to da netko drugi ima malo veći plan od onoga koji mi možemo zamisliti”, rekla je šokirana liječnica koja od početka ove krize radi s migrantima i koja sada želi svim silama pobjeći od straha za vlastiti život, s kojim se, kako kaže kocka, svaki dan.

Izvor: dnevno.hr
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #839 on: October 26, 2015, 08:22:53 am »

Još razgovor sa hrvatskim ministrom unutrašnjih poslova za ljubljansko "Delo" (i onda dosta o toj temi za danas od mene). Nema podataka jeli razgovor autoriziran. Naglašen i podcrtan tekst je moje djelo. Iz toga ispada, da Hrvatska nije poštivala dogovor o mjestu predaje (samo dva granična prelaza, nego šalje raspršeno) izbjeglica- migrnata, a razlog je po njihovim navodima, presporo preuzimanje sa slovenske strane. I druga važna stvar, nije provodila potpunu registraciju u skladu sa shengenskim pravilima.

Vir: "Delo" Ljubljana
http://www.delo.si/
26.10.2015, 08:00

Hrvaški notranji minister Ostojić: »Šel bom na čelo begunske kolone. In če bo kdo streljal, naj strelja name «

Hrvaški notranji minister Ranko Ostojić pravi, da na odgovor kolegice Vesne Györkös Žnidar čaka že teden dni.

»Lahko zgradite kakršnokoli oviro, kot zdaj napoveduje Slovenija. Okej, postavite ograjo. Ampak če niste pripravljeni streljati na ljudi, ta ograja ne bo nikogar ustavila.
 

Nismo se pogovarjali v Zagrebu, kjer ima hrvaški notranji minister pisarno, ampak v poveljniškem vladnem šotoru več kot 300 kilometrov vzhodno, v sprejemnem centru Opatovac tik ob hrvaško-srbski meji. V glavnem mestu je bil v času krize, ki traja že več kot mesec dni, le štirikrat. »Pa še to samo zato, ker sem bil gost v televizijskih oddajah ali pa je bila seja vlade,« doda. V svojih izjavah ni diplomatski, sam priznava, da so te morda preveč čustvene, a »tako pač je«.

Najbrž ste videli odziv našega premiera; na televiziji je bil prvič zelo jezen in je hrvaško politiko do beguncev označil za neevropsko, nevarno, očital ji je, da nenapovedano pošilja ljudi na mejo. Pokazali so tudi termovizijski posnetek slovenske policije.

Vašemu premierju Miru Cerarju je odgovoril premier Zoran Milanović, sta v rednih stikih in sta gotovo izmenjala mnenja o teh zadevah. Glede našega ravnanja lahko z gotovostjo zavrnem vsak poskus propagande, da naj bi hrvaška policija po 35 dneh, ko ni niti enkrat uporabila prisilnih sredstev proti 225 tisoč beguncem, kogarkoli naganjala v reko. Kot se prikazuje v tem propagandnem materialu. Most in reka Sotla sta na hrvaški strani. V policijskem delu pa se vedno išče motiv. Kakšen motiv bi imela Hrvaška, da bi pošiljala ljudi v reko? Vse to je posledica delovanja množice, ko lahko ljudje končajo v blatu ali v vodi. Obtožbe o pošiljanju ljudi v hladno reko niso pravične. Vseh teh 35 dni smo ravnali korektno. Kar zadeva izjave, da slovenski helikopter osvetljuje beguncem pot, kam naj gredo; verjamete jim lahko prav toliko, kot da se utripajoče luči na oklepnikih uporabljajo za to, da se ljudi usmerja. Ali da jim je lajež policijskih psov kazal smer. Povejmo resnico, zakaj se vse to dogaja.

Kakšna je torej resnica?

Dogovorili smo se, kam naj prihajajo begunci, namreč v Mursko Središče, železniški mejni prehod, in na mejni prehod Macelj [Gruškovje]. Povsod smo doživeli poskuse upočasnjevanja prihoda beguncev v Slovenijo s počasnimi postopki sprejemanja. S tem so se informacije, da je Slovenija pripravljena na sprejem 8000 ljudi na dan v tranzitu, izkazale za netočne. Nato se je številka zmanjšala na 5000 in na koncu na 2500 oseb.

Hrvaška ima jasno stališče. Polovico ljudi, ki pridejo na našo mejo, smo pripravljeni zadržati, druga polovica jih mora v tranzit. Nobene možnosti nimamo zadrževati tolikšne množice, ne da bi pri tem nastajali incidenti. Vzrok za težave na slovenski strani je registracija, postopki so počasni, gre za nepotrebno administriranje. Ti ljudje prihajajo iz schengenskega območja, to je treba jasno povedati. Prihajajo iz Grčije, ki je schengenska država in bi morala spoštovati tako dublinsko konvencijo kot schengenska pravila. Če bi to tam počeli, vseh teh težav sploh ne bi imeli. Ampak ne počnejo. Številke kažejo, da Grki s svojih otokov izkrcavajo po 36 tisoč ljudi na dan. V tem trenutku se dogaja nedovoljena relokacija iz njihovih begunskih taborišč, pri čemer ni priliva iz Turčije, ki bi upravičeval takšne številke.

Koliko beguncev je pripravljena sprejeti Hrvaška?

Hrvaška je edina država, poleg Estonije, ki je bila pripravljena sprejeti več beguncev, kot je predlagala evropska komisija. Pripravljeni smo sprejeti 1640 ljudi v sklopu dogovorjenega programa relokacije beguncev. Vse, kar pa se dogaja zdaj, jemljemo kot akcijo reševanja življenj. Medtem ko je bila danes zjutraj temperatura v Oslu 12 stopinj, je bilo tukaj v centru v Opatovcu tri stopinje. Predvidevam, da so podobno težke razmere v Sloveniji. Ponavljam, s Slovenijo je bilo dogovorjeno, da na dan sprejme 8000 ljudi v tranzitu. To je bilo objavljeno tudi v časopisih. V nobenem trenutku, odkar je Madžarska zaprla mejo, Hrvaška ni poslala proti Sloveniji več kot 6500 ljudi na dan. Ni res, da je v Slovenijo v enem dnevu prišlo več kot 12 tisoč ljudi. To je neresnica. Ampak dobro, ne bomo se igrali s številkami. Pomembno pa je vedeti, da je to omejevanje števila ljudi pripeljalo do sedanjih razmer. Kajti kaos na eni meji se preliva naprej. Šele danes (v petek, op. a.) sva se s srbskim kolegom dogovorila, da bodo naposled regulirali prihod do naše meje.

Na tej begunski poti, kot kaže, nastaja nekakšen domino učinek.

Tako je, začne se v Grčiji, nadaljuje v Makedoniji, Srbiji in na Hrvaškem. Sloveniji je bilo to do zdaj prihranjeno, medtem ko je šlo skozi Hrvaško 192 tisoč ljudi do Madžarske. Dokler ni Madžarska brez kakršnegakoli razloga zaprla meje oziroma ustavila prevzema beguncev, ki so potovali do Avstrije in v Nemčijo. To ni bilo potrebno, saj Nemčija ni postavljala nobenih pogojev za sprejem beguncev, ni zaprla meje. Kanclerka Merklova še vedno sporoča, da njihova meja ni zaprta. Ko je Madžarska zaprla mejo za begunce, nam ni preostalo nič drugega.

Ti ljudje prihajajo iz območja schengna in gredo proti schengnu. Vse smo najavili. Že drugega oktobra smo se dogovorili o teh treh lokacijah za izkrcanje beguncev. To noč smo pripeljali po predhodni najavi na mejni prehod Macelj dvajset avtobusov beguncev. Tam so bili devet ur! Na sprejemu, še pred registracijo! To ne more trajati devet ur. V devetih urah na Hrvaško pride novih 3500 ljudi, razumete? To je poanta te zgodbe. Vsi smo tukaj žrtve. Slovenija je šele zdaj postala žrtev, saj je šel prej tranzit čez Madžarsko. In nam ni preostalo nič drugega. Spoštovali smo dogovor, vozili smo po najdaljši poti, da ne bi obremenjevali drugih mejnih prehodov. Na dogovorjenih mejnih prehodih pa je prišlo do namernega upočasnjevanja sprejemanja beguncev. Mi pa v teh razmerah ne moremo storiti drugega, saj so tudi naši centri polni. Če ljudi ne odpeljete takoj, imate kmalu podobne incidente, kot ste jih doživeli v Sloveniji.

Kakšen je bil torej dogovor s Slovenijo?

Najprej o številkah. Ne morete omejiti sprejema na 2500 ljudi, če jih mi sprejemamo po 10 tisoč na dan. Vztrajati je treba, da se obramba schengenske meje izvaja v Grčiji. Ne na Hrvaškem, ne v Srbiji, niti v Makedoniji. V Grčiji! Tam je izvor vseh teh težav. Trdim, da se dogaja relokacija ljudi, ki ni dogovorjena. EU se je dogovorila o premestitvi 160 tisoč ljudi - po dolgotrajnem pregovarjanju. Trenutno se v Grčiji praznijo taborišča, to je dejstvo. Naši policijski uslužbenci so namreč v Grčiji, na grško-turški meji. Opazujejo trajekte in imajo natančne podatke, koliko ljudi se je vkrcalo in kolikokrat so trajekti peljali. In te številke se potrjujejo ob prihodu ljudi na makedonsko mejo in nato na našo. Begunec, ki ga je iz morja rešil hrvaški policist, je bil čez pet dni tu pri nas v šotoru. Policist ga je prepoznal. Ta begunec torej ni preživel niti tri dni v taborišču na Lezbosu, kjer naj bi jih zadrževali, za kar tudi EU plačuje, pa je že odšel proti Hrvaški. To se dogaja.

Kdaj ste bili nazadnje v stiku s slovensko kolegico, ministrico Vesno Györkös Žnidar?

Trenutek, da pogledam na telefon ... Med prvo krizo sva bila v rednih stikih, nazadnje pa sva komunicirala prvi dan druge krize, v soboto (17. oktobra, op. a.). Potem nič več. Mi smo dali Sloveniji 12 ur za pripravo, za ta čas smo zaprli svojo mejo. Ključni problem pa je nepotrebna registracija. Popolnoma nepotreben poskus spoštovanja schengenskih pravil, ki jih niso spoštovali pri vstopu. In ponovno se opravlja registracija v Nemčiji, kjer ljudje zaprosijo za azil. Takrat se opravlja prava registracija. Nekatere bodo vrnili, ekonomske migrante iz Turčije, Kosova, Albanije, Alžirije, kot jih vračamo tudi mi. Ampak tiste, ki ne prihajajo iz varnih držav, smo sprejemali najbolj organizirano, kot smo jih lahko, in do zdaj se na srečo ni nikomur nič zgodilo. Najbolj me je prizadel poskus, da bi prikazali, kot da mi ljudi izpostavljamo mrazu. Na srečo imamo vse posneto.

Kje vidite rešitev?

Še enkrat: v Grčiji. Če Grčija in Frontex ne moreta preprečiti prihodov na turški meji, bomo šli vsi skupaj na makedonsko-grško mejo. Da ustavimo prehode tam. Ampak zadevo bi bilo najbolje rešiti med Turčijo in Grčijo. Grčija ima štiristo letal, šest fregat, ima najmočnejšo obalno stražo na Mediteranu. Če bi hoteli, bi to lahko preprečili.
Logged
Pages:  1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 22 queries.