PALUBA
April 19, 2024, 10:24:33 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 891950 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #870 on: October 27, 2015, 05:47:54 pm »

Nama to izgleda smiješno.Međutim,koliko se sjećam iz priča ovih mojih rođaka,u Švedskoj,su dobijale penziju žene bez radnog staža čim napune valjda 60g. i bez obzira da li useljenica ili ne.Mislim da su min. penzije oko 1000e(u Krunama) pa sad ti vidi da li će joj biti bolje a još više njenim unucima i djeci.
Što se tiče godina ipak mislim da je "malo" zakasnila ali tko ga zna vidiš da je neka vitalna baba.

Poz.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #871 on: October 27, 2015, 06:02:57 pm »

код мене у селу кажу "баба па бабац" Grin
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #872 on: October 27, 2015, 06:23:33 pm »

Bilo bi joj lepo kad bi te hiljadarke trošili tamo odakle su došli ! Šta da radiš sa 1000 jevreja u Švedskoj , nekakav smeštaj i hrana . Svi su pošli u Nemačku, tamo su dobijali oko 500 pa izgleda shvatili da je malo. U Švajcarskoj je recimo socijalna pomoć oko 2200 evra,na ruke dobiješ oko 600, za ostatak socijalna služba plati smeštaj , zdravstveno osiguranje i mesečnu kartu za prevoz .Za hranu i piće potrošiš minimalno 400 evra , ostaje ti 200 za sve ostale račune i prohteve (telefon, garderoba,sredstva za higijenu,..). Znaš šta je 200 evra u Švajcarskoj  Grin . Ali nisi na ulici,imaš da se prehraniš i možeš kod lekara...Ako si pušač onda si ugasio jer je pakla cigareta 8 evra...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #873 on: October 27, 2015, 08:15:40 pm »

Interesantna animacijao kretanju izbeglica:

Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #874 on: October 27, 2015, 08:15:53 pm »

Vi ste u pravu ako gledate sa Vašeg aspekta.A probajte tu uključiti da oni ne smeju koristiti niti hranu,niti piće,kao hrišćani a bogami ni cigarete(mislim na ove od duvana  laugh ).Oni žive uglavnom u kvartovima gdje važe baš ti vjerski zakoni.
Ovo za cigarete imate opisano na topiku o IS,gdje oni čovjeka bičuju malte ne do smrti ako "griješi".
Što se tiče rada mislim da oni koriste isti posao kao i hrišćani u dobrom broju(skupljaju plastičnu ambalažu,iskoristivo smeće itd.).Tako da vjerujem da bi i naše vlasti trebale uvesti kurseve iz islama,pa bi bila još veća ušteda nego samo od smanjivanja plata i penzija, a BDP bi se "drastično" uvećao umjesto sadašnjih oko 1% na možda čak i 2%.  laugh.Koliko bi to doprinelo kad bi upražnjavali to i nezaposleni,neću ni da pišem,jer vjerujem da bi Švicarska ostala daleko na začelju.  Cheesy

Poz.

Pošto sam ja brz ko sporogoreći fitilj,ovaj post se odnosi na @longtripov.  Cheesy

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #875 on: October 27, 2015, 09:02:06 pm »

Zasto kurs islama, Karlo? Ne dolazimo mi ka njim nego oni kod nas.

Jednostavno, kako nekad rekli:  si fueris Romae, Romano vivito more.

Lpb
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #876 on: October 27, 2015, 09:18:25 pm »

Ranije sam ovo postavljao, ali opet spomenusmo Švedsku pa da se podsetimo sa kakvim problemima se susreću migranti tamo.

video Neispunjena očekivanja
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #877 on: October 27, 2015, 09:25:15 pm »

Pa sad @Bozo,naveo sam to zbog dobrog dijela hrišćana koji žive kao i u islamu pa bi lahko savladali i usavršili "bogati" život.  Cheesy
Na pr.uveli su podzemne kontejnere za smeće,pa su nalazili djecu ostavljene u njima i prije dolaska ovih izbjeglica.Očito ta djeca ne ispunjavaju te vojničke uslove za planinarske jedinice,penjanja uz konop,pa ni za IS.
Što se tiče tko dolazi kod koga i to je relativno.Sjećaš se da se nosili natpisi a možda i slike Merkelove a i ovi naši rukovodeći na Balkanu toliko ih vole,da nisam siguran da nisu njihovi,pa neznam tko je tu domaći a tko nije.  laugh

Poz.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #878 on: October 27, 2015, 09:53:56 pm »

- Stockholm: grupa izbjeglica koja je došla u Švedsku, već dva dana ne želi izači iz autobusa, jer je selo, gdje ih žele smjestiti previše izolirano i previše je hladno. Neki se žele vratiti u Njemačku.

-Lendava:grupa sirijaca je dobrovoljno pomogla očititi centar za izbjeglice...

Vir: "Siol net" Ljubljana
http://www.siol.net/

21.05 Stockholm Skupina beguncev, ki je prispela na Švedsko, že dva dni noče izstopiti z avtobusa, ker je vas, kjer jih želijo namestiti, preveč izolirana in ker je tam preveč mrzlo. Nekateri se celo želijo vrniti v Nemčijo, so danes sporočile švedske oblasti.

20.40 LENDAVA Po pisanju sobotainfo.com je skupina Siricev v nastanitvenem centru v Lendavi pomagala počistiti center, medtem ko so begunci in migranti že odšli proti Gornji Radgoni.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #879 on: October 28, 2015, 06:31:59 am »

Moj komentar: Neznam točno kakvo je stanje u tom prihvatnom centru, nisam bio tamo. Vjerujem da centar stvarno nije pripremljen za duži boravak i da uslovi nisu kakvi bi trebali biti.


1.Činjenica je da je tamo radi nemogućnosti grijanja dva puta izbio požar (izbjeglice - migranti se pokušali ugrijati paljenjem otvorene vatre u šatorima.
2.Slovenija ima samo jedan vodeni top, znači nema ih više, (tamo su prisutna vatrogasna vozila koja naravno imaju uređaje za gašenje požara).
3.Mislim da je sastavni dio opreme vojnika i policajaca i njegovo osobno naoružanje.
4.Od oklopnih vozila su tamo (koliko sam vidio na TV) BOV-ovi prilagođeni za smirivanje nereda (ugrađene mreže), i sanitetski VALUK-ovi
5.Nijedan izbjeglica - migrant ne ostaje u tom centru 4 dana (pitanje ishrane).
6.Bilo je nekoliko "pobuna" izbjeglica- migranata radi "prespore" registracije i prebacivanja prema zapadu (Njemačkoj)
7.Neznam kako je ušao u centar ako je nemoguće ući unj, a sve je vidio.

Vir: "Večernji list" Zagreb
http://www.vecernji.hr/

Joerges: Kamp u Brežicama je logor, to je sramota Europe

"Oklopna vozila i naoružani policajci, u logoru na zemlji sjede iscrpljene žene i djeca. Te me slike i sada progone"

Poznati njemački novinar rasplakao se pred kamerama u studiju najgledanijeg političkog TV showa u Njemačkoj kad je govorio o tome kako je slovenski logor za migrante u Brežicama “sramota Europe” jer se izbjeglice drže kao zarobljenici.
  
– Pred ulaskom u logor vide se oklopna vozila i vodeni topovi, u blizini su i naoružani policajci sa štitovima i pendrecima, a u logoru na zemlji sjede žene i djeca, od kojih su se neki od iscrpljenosti onesvijestili. Te me slike i sada progone – rekao je Hans-Ulrich Joerges, novinar magazina Stern koji je proteklih dana bio u logoru kod Brežica. – Izbjeglice ondje postaju zarobljenici – dodao je Joerges koji u TV studiju nije mogao suspregnuti drhtanje u glasu i povremeno je bio na rubu suza.

Ono što je vidio u Brežicama usporedio je sa zloglasnim logorom Guantanamo na Kubi, a u prikazanoj videosnimci vidjelo se kako i ljudi zatočeni kod Brežica sami uspoređuju to mjesto s Guantanamom. Ti ljudi svjedočili su pred Joergesom kako po četiri dana nisu ništa jeli iako su slovenski službenici tvrdili novinaru suprotno.

– To je sramota Europe koje bismo se svi trebali stidjeti – zaključio je Hans-Ulrich Joerges.

Njemački europarlamentarac Elmar Brok, koji je također bio gost u studiju televizije ARD, jučer nam je rekao da bi ljudima koje je opisivao novinar Joerges Slovenija trebala dati “hranu, vodu i uvjete dostojne prihvatnog centra”.  


Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #880 on: October 28, 2015, 11:07:24 am »

BEČ - Austrijska ministarka unutrašnjih poslova Johana Mikl Lajtner poručila je danas da će Austrija izgraditi ogradu na granici sa Slovenijom kako bi kontrolisala priliv migranata.

"Radi se o obezbeđivanju organizovanog, kontrolisanog ulaska u našu zemlju, a ne o zatvaranju granica", rekla je ministarka.

Ona je istakla i da su se poslednjih nedelja grupe migranata pokazale "nestrpljivijim, agresivnijim i emotivnijim" i dodala da je na snazi preduzimanje svih mera predostrožnosti.

Autor: Beta
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #881 on: October 28, 2015, 02:29:52 pm »

Gradnja žičanih granica između zemalja EU (unutar EU), pokazuje i dokazuje koliko one gledaju ¨na zajednički interes.
Žičane ograde su dokaz da sve zemlje EU gledaju samo svoju guzicu, a zajednički interes se uzima u obzir kada se dele pare!

I to pokazuje koliko je EU slabašna tvorevina u svim segmentima, i tek sada postaje jasno kao je USA u stanju da nametne svoje interese EU, iako se oni suštinski kose sa interesima zemalja EU.

Ove žičane ograde i ova imigrantska kriza jesu ključni dokaz da EU još uvek nema jedinstvenu politiku, jedinstven stav i da još uvek nema svoje JA!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #882 on: October 28, 2015, 02:42:59 pm »


Nema JA, ima UsA! Džaba nam i kulture i dostignuća na svim poljima. Ne vidim mogućnost da se najzad odlepe od UsA. Sigurnosni rizici su veliki, a EU armije su nesposobne za veća odbrambena dejstva. Saberite samo sve avione i i tenkove prve linije, tj. ono što bi vredelo u pravom sukobu u značajnijim zemljama EU. Koliki je zbir? A ne gine se nikome, svak` bi se prodao, pa makar i loše.

Iz znatiželje sam prošle nedelje sabrao operativne avione i helikoptere SAD na 1975. godinu. Izašlo je na hiljade i hiljade svačega (bez super sabreova, Delta Dartova. Woodoa, Vigilantea i ostalog zastarelog sitniša, jer samo je UH-1 bilo preko 7.000, F-4 Phantoma preko 1.000... pa dalje...) , dakle samo ono što je tada bilo "prva linija". A koliko je toga danas čak i kod SAD???
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #883 on: October 28, 2015, 03:11:39 pm »

Gradnja žičanih granica između zemalja EU (unutar EU), pokazuje i dokazuje koliko one gledaju ¨na zajednički interes.
Žičane ograde su dokaz da sve zemlje EU gledaju samo svoju guzicu, a zajednički interes se uzima u obzir kada se dele pare!

I to pokazuje koliko je EU slabašna tvorevina u svim segmentima, i tek sada postaje jasno kao je USA u stanju da nametne svoje interese EU, iako se oni suštinski kose sa interesima zemalja EU.

Ove žičane ograde i ova imigrantska kriza jesu ključni dokaz da EU još uvek nema jedinstvenu politiku, jedinstven stav i da još uvek nema svoje JA!

Izgleda da si u pravu što se tiče odnosa unutar EU, ali onaj napis o Austriji nisam tako shvatio. Ja to razumijem kao malje ograde, pregrade (kako ih god zvali) koje bi mogle usmjeravati izbjeglice - imigrante prema službenim prelazima (kao nekakav ljevak). Ako se vidi granični prijelaz Gornja Radgona (tamo je most) i tu nema zaobilaženja prelaza, dok je Šentilj na "livadi" i izbjeglice ne poštuju točno mjesto prelaska....
Problem u Rigoncah je isti. Izbjeglice- imigranti su dovedeni vlakom, onda u pratnji HR policije sprovedeni do blizine mosta preko Sutle (on je još na HR strani), a kasnije su se raspršili po livadama, njivama, šumarcima Slovenije. Onda ih je trebala SLO policija "hvatati", da bi ih odvela do sabirnih centara da ih registriraju i poslije otpreme prema Austriji... 
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #884 on: October 28, 2015, 03:37:57 pm »

Policajci EU država koji će radit sa SLO policijom:

Vir: "Delo" Ljubljana
http://www.delo.si/

15.19 Tuji policisti, ki bodo pomagali Sloveniji:

Avstrija: 8
Češka: 20
Španija: Število še ni znano
Nemčija: 5
Slovaška: 30
Francija: Število še ni znano
Madžarska: 50
Litva: Čakajo uradni odgovor
Estonija: Čakajo uradni odgovor
Logged
Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.