PALUBA
March 28, 2024, 09:32:11 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 881906 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #795 on: October 24, 2015, 01:22:24 pm »

Quote
Dobro neka je tako kao ti kažeš, ali najlakše je odredit propadnost državi prema mjestu izdavanja pasoša i tu nema greške. Vjerovatno imaju ovi, koji su "označeni" kao Srbi, i drugo, treće državljanstvo. Mislim da je dobro što se ne piše u službene dokumente nacionalnost.

Дује, можда се нисмо најбоље разумели. Мени је познато да "комшилук" Србе из Србије зове Србијанцима . То није грешка, само је шири  појам јер сви држављани Србије су прво Србијанци а затим се могу делити по националној основи.Доживљавао сам и да мој друг из Загреба покушава да ми докаже то да је он Србин, а да сам ја Србијанац.

 У извештају изнад који се односи на грађане РСрбије, њих 23 000 је тражило азил у Немачкој . Основа за тражење азила не може бити економске природе,већ због политичке, верске или сексуалне дискриминације уз угрожавање права на живот.Они који себе доживљавају угроженима по тим основама пробали су да затраже азил иако је Србија земља сигурног порекла. Зато су и добили негативан одговор  на захтев.У њему су морали да образложе ко су и шта су, односно да докажу евентуалну дискриминацију .Али се у медијима воде као Срби/Србијанци .Уопште нисам мислио на људе који имају више држављанстава јер то и није важно. Битно је који документ су приложили уз захтев за азил.

С друге стране, црне хронике,извештаји о азилантима и слично, пуне се иницијалима грађана Србије  које они називају Serbians , von Serbien itd. без икаквог другог образложења.Намерно нема пуног имена и презимена из ког би се можда и могло закључити ко је ко.Овако испада...сви сте ви исти и треба вам дати ногу у дупе.Вређа то људе који поштују закон и иностранству, који се труде да брзом асимилацијом себи омогуће бољи живот и просперитет.Зато се на крају одричу српског држављанства да би се издвојили из гомиле.
« Last Edit: October 24, 2015, 01:42:19 pm by longtrip » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #796 on: October 24, 2015, 01:55:58 pm »

I evo i premijer Srbije mijenja stav.Možda i zato što vidi da nije "evropskiji i od evropljana".Ipak bolje ikad nego nikad mada je i dalje nemušt.Na pr.kaže mi možemo i ovo i ovoliko a ne kaže koliko je to i da li je uračunao ove što će dobiti nazad kao "naše",ne smem niti da se zapitam da li je pitao stanovnike Srbije "za to i toliko"..

 Krajovska trojka: Zatvaranje granica ako Nemačka to uradi; Vučić: Nije realno da primimo dva-tri miliona izbeglica
Tanjug | 24. oktobar 2015. 11:14 > 14:22 | Komentara: 2

Premijer Srbije Aleksandar Vučić poručio je da sveobuhvatni odgovor Evrope na migrantsku krizu ne sme da se prelomi preko leđa Srbije, Bugarske i Rumunije. Borisov: Zatvaramo granice ako to učine Nemci    

    
Bugarska, Srbija i Rumunija spremne su da zatvore svoje granice ukoliko to učine Nemačka i Austrija kako bi sprečile dolazak izbeglica, izjavio je danas bugarski premijer Bojko Borisov.

"Naše tri zemlje su spremne, ako Nemačka i Austrija zatvore svoje granice, da ne dozvole da naše zemlje postanu tampon zona. Mi smo spremni da zatvorimo svoje granice", kazao je, prema Rojtersu, Borisov, posle sastanka sa premijerima Srbije i Rumunije.

Predsednik Evropske komisije Žan Klod Junker sazvao je za nedelju Samit u Briselu, sa željom, kako je rekao, da se grupa lidera EU dogovori o kratkoročnim merama za rešavanje krize migranata na zapadnom Balkanu.

U Sofiji je danas održan trilaterlani sastanak premijera Srbije Aleksandra Vučića sa premijerima Bugarske i Rumunije, Bojkom Borisovom i Viktorom Pontom.

Teme sastanka, čiji domaćin je bugarski premijer, su ekonomska i politička saradnja, kao i saradnja po pitanju migrantske krize, u okviru Krajovske trojke, koju čine Srbija, Bugarska i Rumunija, saopštila je ranije vladina Kancelarija za saradnju s medijima.

Pres služba bugarske Vlade takođe je u susret sastanku najavila da će trojica premijera razgovarati o migrantskoj krizi i njenom uticaju na balkanske države, kao i pitanjima saradnje u oblasti infrastrukture i energetike.

VUČIĆ: SVEOBUHVATNO REŠENjE DA SE NE LOMI PREKO NAŠIH LEĐA

Premijer Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da sveobuhvatni odgovor Evrope na migrantsku krizu ne sme da se prelomi preko leđa Srbije, Bugarske i Rumunije, jer nije realno da tri balkanske države prime dva ili tri miliona izbeglica.

"Nije nama problem da ih registrujemo i da napravimo veće prihvatne centre, ništa nam nije problem, ali, ako neko misli da je moguće da mi budemo mesto na kojem će da bude dva ili tri miliona izbeglica to nije realno. I naše tri zemlje su se dogovorile da takav scenario ne mogu da prihvate", rekao je Vučić posle sastanka Krajovske trojke u Sofiji.

On je istakao da će Srbija uvek gledati na izbleglice na najlepši mogući način

"Srbija hoće da prihvati teret, Srbija je spremna da prihvati i veći teret nego što ga danas ima, a ima verovatno veći od svih tranzitnih zemalja. Ali, izvinite, postojaće stvari koje mi nismo u situaciji da uradimo", rekao je Vučić.

On je ponovio da će svojim odlukama Krajovska trojka praktično pratiti politiku i odluke Nemačke i Austrije.

"Mi time pratimo ono što će da rade evropske zemlje", naglasio je Vučić.

SRBIJA ŽELI TEMELjNIJU INSTITUCIONALIZACIJU KRAJOVSKE GRUPE

Premijer Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da Srbija želi temeljniju institucionalizaciju Krajovske grupe, u kojoj je sa Bugarskom i Rumunijom, i još bližu saradnju sa tim zemljama, kako bi stabilnost sve tri zemnlje pojedinačno, od etničke do ekonomske, bila dodatno osnažena.

Vučić je nakon trilateralnog sastanka sa premijerima Bugarske i Rumunije, Bojkom Borisovom i Viktorom Pontom, rekao da se u Srbiji sa velikim interesovanjem gleda na rad Krajovske grupe i na ono što ta grupa treba da predstavlja u budućnosti.

"Želim pre svega da kažem da Srbija ulaže mnogo napora i želela bi i temeljniju institucionalizaciju Krajovske grupe i najbliže odnose sa Bugarskom i Rumunijom. Smatramo bugarski i rumunski narod veoma bliskim našem srpskom narodu i građanima Srbije", istakao je Vučić.

Poručio je i da je uveren da ekonomska saradnja tri zemlje, koja je dobra, može da bude još bolja, kao i da prijateljski odnosi mogu da budu podignuti na još viši nivo.

"Sve ovo što radimo, sastanci, susreti, prijateljstvo je posledica naše želje da po svaku cenu sačuvamo stabilnost u Bugarskoj, Rumuniji i Srbiji. Stabilnost je prioritet u svakoj od naših zemalja, od etničke do ekonomske stabilnosti", napomenuo je premijer Srbije.

Dodao je i da će svaka od tih zemalja, uprkos teškoj krizi, a u Srbiji i fiskalnim reformama, imati pozitivan trend rasta ekonomija u ovoj godini.

Kako kaže, u Rumuniji će taj trend biti najveći, ali da će u godinama pred nama taj trend biti još viši u svim zemljama.

U Sofiji se danas, kako je naveo, razgovaralo o energetici, načinu dobijanja gasa...
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #797 on: October 24, 2015, 02:58:35 pm »

Slažem se, da nijedna od ovih, sada tranzitnih država,  ne trebaju biti "hot spotovi". Slažem se, da krizu teba rješavati na izvoru. Ali ne vjrujem u izjavu :"Nije nama problem da ih registrujemo"... koju je dao A. Vučić. Da nije problem, zašto ih ne registriraju (iako mislim, da je tu najodgovornija Grčka, ona je članica EU i shengena, možda ih Srbija i ne treba regidstrirati? Ni Hrvatska ne vrši 100% registraciju prema shengenskim pravilima, ali je članica EU i želi se pridružiti shengenu. Nije nerazumljivo (za one koji žele razumiti) da registracija koju vrši Slovenija ide tako polako (oni rade 100% po shengenu!) - Ko nam je kriv kad smo u EU i vanjska granica  Sad. , što nas malo ima, to smo znali kad smo ulazili u EU i shengen....
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #798 on: October 24, 2015, 03:09:55 pm »

Ово је вест од јуче, зато  Вучић и говори да регистрација није највећи проблем


Договорен бржи транзит миграната између Србије и Хрватске

Бајаково, 23. октобар 2015. године – Министар унутрашњих послова у Влади Републике Србије Небојша Стефановић и министар унутрашњих послова Хрватске Ранко Остојић постигли су данас договор о начинима бржег транзита миграната између Србије и Хрватске, уз поштовање предвиђених процедура-

Стефановић и Остојић, који су разговарали на граничном прелазу Бајаково, договорили су се и о томе да хрватски воз долази у Шид по избеглице, које ће, затим, одвозити у Славонски Брод, где се налази прихватни центар.

Током дана, како је прецизирано, саобраћаће четири таква воза, а са овом праксом ће се кренути када буде завршен прихватни центар у Славонском Броду.

Стефановић је оценио да је данашњи разговор био конструктиван и да представља корак напред у ситуацији у којој се налазе две земље које желе да спасу што више живота.

Разменили смо мишљење о конкретним питањима у вези са мигрантском кризом, навео је министар и подсетио на то да се узимају биометријски подаци и отисци прстију свим мигрантима који су прошли кроз нашу земљу, а било их је више од 300.000 хиљада, у шта се улаже огромна енергија

Он је изразио спремност за то да се поменута документација уступи Хрватској и осталим земљама ЕУ, како би била искоришћена за пријем миграната у прихватне центре и њихов даљи пут ка Европи.

Тиме би, како је рекао, било олакшано другим земљама у смислу регистрације, али и мигрантима који не би морали да чекају по више часова због исте процедуре.

Веома је важно што пре постићи договор о што бржем транзиту миграната, уз поштовање свих процедура и правила, како би се они од наших прихватних центара до других кретали најкраћим могућим путем, уз сву могућу заштиту, поручио је министар.

Он је изразио очекивање да ће Европска унија пронаћи решење за мигрантску кризу, јер ни Србија ни Хрватска нису створиле овакву ситуацију и нису криве за та дешавања.

Србија покушава да помогне у превазилажењу кризе, али не може да прихвати највећи део терета. То просто није могуће јер нисмо ни економски довољно јаки, нити можемо да примамо велики број људи на своју територију, указао је Стефановић.

Остојић је оценио да проблеме треба решити на извору, односно у Турској и Грчкој, и поручио да Хрватска неће градити зид према Србији.

http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=250318
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #799 on: October 24, 2015, 03:19:03 pm »

Ja sam iz Rusije i mi od EU nemamo ništa. I to je vrlo dobro  Cool

Malo morgen.

poz.

Примили смо више миљуна избеглица из Украјине и није било проблема. Код вас дошли су неколико хиљада и већ почело је срање...
Имате превише поноса да сте у ЕУ и бла-бла ал стварно не можете да обезбедите смештај за неколико хиљада цивила.
Реалност ЕУ сад је доста очигледна.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #800 on: October 24, 2015, 03:20:49 pm »

Broj osoba koje su ušle na teritorij SLO po danima (podaci policije)


17.10.2015    3,000

18.10.2015    2,700
 
19.10.2015    7,677
 
20.10.2015    7,478

21.10.2015    12,616
 
22.10.2015    9,339
 
23.10.2015    9,500

24.10.2015    5,592
 
Skupa         57,902

Source: Policija Get the data

Do danas ih je izašlo iz Slovenije 32.598. Za za danas još nisu upisani svi koji su izašli.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #801 on: October 24, 2015, 03:22:36 pm »

Ja sam iz Rusije i mi od EU nemamo ništa. I to je vrlo dobro  Cool

Malo morgen.

poz.

Примили смо више миљуна избеглица из Украјине и није било проблема. Код вас дошли су неколико хиљада и већ почело је срање...
Имате превише поноса да сте у ЕУ и бла-бла ал стварно не можете да обезбедите смештај за неколико хиљада цивила.
Реалност ЕУ сад је доста очигледна.

Primili ste Ruse, barem koliko ja znam.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #802 on: October 24, 2015, 03:28:46 pm »

Ja sam iz Rusije i mi od EU nemamo ništa. I to je vrlo dobro  Cool

Malo morgen.

poz.

Примили смо више миљуна избеглица из Украјине и није било проблема. Код вас дошли су неколико хиљада и већ почело је срање...
Имате превише поноса да сте у ЕУ и бла-бла ал стварно не можете да обезбедите смештај за неколико хиљада цивила.
Реалност ЕУ сад је доста очигледна.

Primili ste Ruse, barem koliko ja znam.

Ниси у праву, примисли смо и Русе и Украјинце, јер и на Донбасу Украјинци су већина становништва. И без сваких ЕУ решили смо ово питање, нашли смо смештај, посао, обезбедили смо деци школу, вртић итд. И то је буквално за пар месеци. 

А шта ЕУ ? Државе ЕУ затварају границе, нападају избеглице, малтретирају њих као стоку. Хвала, али нама не треба ова велика бла-бла-превара која се зове ЕУ. Нисам фанат Путина и ове Владе што имамо сад, али они су много бољи него бла-бла ЕУ-комисари...
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #803 on: October 24, 2015, 03:29:48 pm »

Ja sam iz Rusije i mi od EU nemamo ništa. I to je vrlo dobro  Cool
Malo morgen.
Realnost EU sad je dosta očigledna.

Moj komentar se odnosio na ovo podcrtano ali da ne sirim pricu ...

poz.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #804 on: October 24, 2015, 03:31:47 pm »

Ja sam iz Rusije i mi od EU nemamo ništa. I to je vrlo dobro  Cool
Malo morgen.
Realnost EU sad je dosta očigledna.

Moj komentar se odnosio na ovo podcrtano ali da ne sirim pricu ...

poz.

Ајде реци ми шта имам ја од ЕУ  Wink А шта има држава ? Слушам те буразеру  Smiley
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #805 on: October 24, 2015, 03:32:49 pm »

Ево сада се налазим у Ростовској области која је тик уз границу и ратна подручја.Има много људи који за себе кажу да су Украјинци, који неће да узимају руско држављанство.Не слажу се са потезима Кијева и то је све. Не доживљавају себе као Русе иако говоре тим језиком. Жеља им је да се врате и наставе живот у Украјини. Чак себе виде као "вишу расу" у поређењу са Русима. Али да не кварим топик са тим објашњељима сада.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #806 on: October 24, 2015, 03:36:38 pm »

Ево сада се налазим у Ростовској области која је тик уз границу и ратна подручја.Има много људи који за себе кажу да су Украјинци, који неће да узимају руско држављанство.Не слажу се са потезима Кијева и то је све. Не доживљавају себе као Русе иако говоре тим језиком. Жеља им је да се врате и наставе живот у Украјини. Чак себе виде као "вишу расу" у поређењу са Русима. Али да не кварим топик са тим објашњељима сада.

Наравно имаш и тог. Чак и неки њихови десничари, војници итд побегли у Русију. Али и они имају нормалан човечански однос. А не онај који видимо у Њемачкој итд.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #807 on: October 24, 2015, 03:40:53 pm »

Zanimljivo, netko je ovo juce spomenuo.  Huh?

---------------------

Novi njemački plan: Merkel izbjeglice namjerava izravno prebacivati u EU

Berlin bistri ideju za uvođenje poreza na prijevoz i prihvat izbjeglica.

Izbjeglice treba organizirano dovoziti izravno u Europu iz Turske i s Bliskog istoka, a ne ih puštati da tumaraju preko granica.

Tako bi im se olakšao put, posebice kako se približava zima, ali bi se na taj način i spriječilo da krijumčari ljudi unosno zarađuju na imigrantima.

Dio je to plana koji priprema Njemačka, a koji su za britanski Guardian potvrdili izvori bliski kancelarki Angeli Merkel. Inače, kancelarkin prijedlog o organiziranom prijevozu sličan je ponudi Hrvatske da vlakovima prevozi izbjeglice od mađarske i slovenske granice do Austrije, što su obje države odbile.

  ostatak clanka
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #808 on: October 24, 2015, 03:44:58 pm »

Quote
Наравно имаш и тог. Чак и неки њихови десничари, војници итд побегли у Русију. Али и они имају нормалан човечански однос. А не онај који видимо у Њемачкој итд.
Соколе разумемо се у потпуности али не може се поредити избегличка криза у Украјини односно њихов третман у Русији, са тренутним избегличким стампедом у Европу. Огромна је разлика у менталитету, затим веома тешко премостива језичка баријера и са друге стране много њих уопште нема жељу да се врати кући. Европљанима ови са блиског истока или Азије нису ни род ни помози Бог , како се каже у Србији. Док су везе Руса и Украјинаца далеко далеко ближе и веће.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #809 on: October 24, 2015, 03:49:27 pm »

Sokol, da ne širimo priču, nismo ni mi imali problema u vreme balkanskog cunamija da prihvačamo izbeglice iz bivše države, ali to što se dešava kod te migracije nije isto. Daj me malo podseti, kako su muslimani sa kavkaza u vreme čečenskih ratova primljeni u Moskvi?

Logged
Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.