PALUBA
March 28, 2024, 12:07:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 882031 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #3030 on: December 18, 2018, 08:11:26 pm »

Када се прочита текст рекло би се да је полиција, онако поштено излемала мигранте палицама и ногама. Меутим, ја на снимку не видим нигде да се користи палица већ је све време полицајац у првом плану држи у приправности за употребу (држи палицу "тонфу" у положају  "навише", дуж своје руке док се креће, тако да доле вири краћи крај) и ништа више од тога. Други полицајац је више додирнуо или благо ногом одгурнуо мигранта на зачељу. Нема на оном снимку никаквог насиља. Ништа више од уобичајене строгости полиције у оваквим ситуацијама. Па више има грубости полиције на нашим стадионима него овде.
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #3031 on: December 18, 2018, 08:23:38 pm »

Fino fino ! 
Ljudi šepaju i promrzli da jedva hodaju a "dećkeci" ih redaju u kolonu "u potiljak" sa dugim cijevima na gotovs ! 
 Huh? Huh?


* 1.jpg (122.26 KB, 1298x609 - viewed 28 times.)
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #3032 on: December 18, 2018, 09:22:25 pm »

Pa ako je toliko fino, što nisu išli autobusom na zvanični granićni prelaz?!?
Ako država kaže NE, to znaći NE. A sad neko promrzo, pošto pravi krivično delo?!? Pa to je, ko da bi se onaj kojeg su uhvatili na bijegu iz zatvora žalio, da je sav od fekalija (jer je bežao kanalizacijom).
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #3033 on: December 18, 2018, 11:04:40 pm »

Pa ako je toliko fino, što nisu išli autobusom na zvanični granićni prelaz?!?
Ako država kaže NE, to znaći NE. A sad neko promrzo, pošto pravi krivično delo?!? Pa to je, ko da bi se onaj kojeg su uhvatili na bijegu iz zatvora žalio, da je sav od fekalija (jer je bežao kanalizacijom).

Pa kako da ide na zvanični-službeni prelaz kada ga kordoni policije čekaju tamo, ne daju mu da prođe i lome mu kosti  ?
Ovo možeš smatrati krivičnim djelom, tvoja stav i tvoje mišljenje.
Ovakvo ponašanje i sve ovo što se radi zadnjih mjeseci u svim našim državama a i susjednim prema ovim jadnim ljudima treba se nazvati pravim imenom :

F A Š I Z A M  !
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #3034 on: December 18, 2018, 11:10:47 pm »

ја бих га ипак назвао обављањем свог посла. а у опису посла полиције је да примени силу кад се неко оглуши о њена наређења.

и морско прасе је у праву. за прелазак границе постоји гранични прелаз. ако те нека држава не пушта у њене границе сигурно има неки разлог за то (макар и не био оправдан). и твоје је да то поштујеш. ако нећеш, жао ми је, примораће те да поштујеш. с пуним правом. не свиђа ти се? иди у своју државу па се тамо *урчи.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #3035 on: December 19, 2018, 08:57:58 am »

Pa kako da ide na zvanični-službeni prelaz kada ga kordoni policije čekaju tamo, ne daju mu da prođe i lome mu kosti  ?
Ovo možeš smatrati krivičnim djelom, tvoja stav i tvoje mišljenje.
Ovakvo ponašanje i sve ovo što se radi zadnjih mjeseci u svim našim državama a i susjednim prema ovim jadnim ljudima treba se nazvati pravim imenom :

F A Š I Z A M  !
fasizam je znaci kad organi drzave stite teritoriju za ciju zastitu su zaduzeni Huh??
bice da ti ipak ne znas koja je definicija termina fasizam.

policija radi svoj posao ,
jedan od tih poslova je i da sprecava ilegalne ulaske u zemlju,
isto tako posao joj je da proceni ko jeste a ko nije podoban za ulazak na teritoriju a pre svega da ima validna dokumenta.
ko nece da se povinuje takvoj formi ili eventualnoj negativnoj odluci drzavnog organa i pokusa da alternativnim metodama udje u zemlju cini krivicno delo i u tom smislu posao drzavnih sluzbi za zastitu granice, mira i poredka je da ucini sve da te aktivnosti spreci.
i to je tako sirom celog sveta .

a ako hoces da vidis fasizam u pravom obliku, probaj da predjes granicu van nekog zvanicnog prelaza ili bez regularne vize recimo u saudi arabiju ili u neku od drzava trenutno zahvacenih ratnim dejstvima a cije izbeglice ti ovde velicas kao ljudske velicine i moralne gromade a koje mi treba da stitimo.
siguran sam da te nece mnogo ni tuci ni maltretirati, ali to bi svakako bilo tvoje zadnje putesestvije ovozemaljskim stazama i poslednje sto ces videti je zardjali noz u rukama prljavog bradonje  .
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #3036 on: December 19, 2018, 04:30:19 pm »

Pa kako da ide na zvanični-službeni prelaz kada ga kordoni policije čekaju tamo, ne daju mu da prođe i lome mu kosti  ?
Ovo možeš smatrati krivičnim djelom, tvoja stav i tvoje mišljenje.
Ovakvo ponašanje i sve ovo što se radi zadnjih mjeseci u svim našim državama a i susjednim prema ovim jadnim ljudima treba se nazvati pravim imenom :

F A Š I Z A M  !
fasizam je znaci kad organi drzave stite teritoriju za ciju zastitu su zaduzeni Huh??
bice da ti ipak ne znas koja je definicija termina fasizam.

policija radi svoj posao ,
jedan od tih poslova je i da sprecava ilegalne ulaske u zemlju,

Hahah ! Grin
Nemoj tako biti lako zapaljiv...pomisli netko da si hepo kocka !  Grin Grin

Gdje sam ja to rekao da policija ne treba raditi svoj posao ??
Tko je tebi rekao da se ti trebaš brinuti ili da ti je obaveza skrbiti za te ljude ??
Trebam kao ti imati takav stav prema drugima i drugačijima ??
Fašizam...vidim po tvojim stavovima da ti vrlo dobro znaš, i više nego dobro znaš što je to fašizam !!
Za tebe ne znam ali ja sam bio X puta bio u tim zemljama koje ti nabrajaš gdje bih ostao bez glave odnosno gdje bi mi posljednje u životu bilo da vidim kako ti kažeš smrdljivog prljavog bradonju sa zarđalim nožem, i evo me...živ i zdrav, lupam po ovoj truloj tipkovnici !  Grin Grin

Doduše, obzirom na moj nezavidan koeficijent intiligencije, možda nisam dobro shvatio ovo tvoje zadnje sa prljavim bradonjama...
Misliš na TV bradonje ili bradonje  sa Ravne Gore ?  Grin Grin

Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #3037 on: December 19, 2018, 05:14:01 pm »

агарио, читај пажљиво. рекао је ВАН ГРАНИЧНОГ ПРЕЛАЗА. наравно да те нико неће дирати ако регуларно, са пасошем, прелазиш границу на за то предвиђеном месту званом гранични прелаз. него да оставимо брадоње свих фела по страни, да видимо како се то ради у "најдемократскијој" земљи на свету. помињу некакав зид, жице, а богами и неколико хиљада војника са дугим цевима...  Roll Eyes
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #3038 on: December 19, 2018, 06:41:01 pm »

агарио, читај пажљиво. рекао је ВАН ГРАНИЧНОГ ПРЕЛАЗА.
nije najbolje koncentrisan, uobicajen problem kod onih koji "sve znaju najbolje" 
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #3039 on: December 19, 2018, 06:43:51 pm »

Hahah ! Grin
Nemoj tako biti lako zapaljiv...pomisli netko da si hepo kocka !  Grin Grin

Gdje sam ja to rekao da policija ne treba raditi svoj posao ??
Tko je tebi rekao da se ti trebaš brinuti ili da ti je obaveza skrbiti za te ljude ??
Trebam kao ti imati takav stav prema drugima i drugačijima ??
Fašizam...vidim po tvojim stavovima da ti vrlo dobro znaš, i više nego dobro znaš što je to fašizam !!
Za tebe ne znam ali ja sam bio X puta bio u tim zemljama koje ti nabrajaš gdje bih ostao bez glave odnosno gdje bi mi posljednje u životu bilo da vidim kako ti kažeš smrdljivog prljavog bradonju sa zarđalim nožem, i evo me...živ i zdrav, lupam po ovoj truloj tipkovnici !  Grin Grin

Doduše, obzirom na moj nezavidan koeficijent intiligencije, možda nisam dobro shvatio ovo tvoje zadnje sa prljavim bradonjama...
Misliš na TV bradonje ili bradonje  sa Ravne Gore ?  Grin Grin
hmhm uzimajuci u obzir cinjenice da komentarises nesto sto nisi najbolje razumeo tokom citanja a definitivno ni ono sto sam napises ,  akcenat kojim se koristis kao i prikazani strah od bradonja sa ravne gore uz primereni koeficijent inteligencije teraju me na razmisljanje o realnoj opravdanosti dalje rasprave sa tobom .

ali ajd da ne bude da te ignorisem, da ti odgovorim.
Nemoj tako biti lako zapaljiv...pomisli netko da si hepo kocka !  Grin Grin
apsolutno mi nije problem da nivo komunikacije spustim podjednako nisko ako je to uslov da me razumes,
ali zarad drugih necu reagovati na isti nacin i dacu ti sansu da ostanes na nekom prihvatljivom nivou ubuduce.
Gdje sam ja to rekao da policija ne treba raditi svoj posao ??
a ko je rekao da si ti to rekao?
receno je da se bavljenje tih institucija svojim poslom u tvom tumacenju zove FASIZAM
Ovakvo ponašanje i sve ovo što se radi zadnjih mjeseci u svim našim državama a i susjednim prema ovim jadnim ljudima treba se nazvati pravim imenom :
F A Š I Z A M  !
ti ne znas sta je fasizam i pogresno ga izjednacavas sa pravima drzavnih organa i ustanova  zaduzenih za bavljenje granicom
kao i obavezama koje svako lice mora da ispuni ako zeli da udje na teritoriju druge drzave .
Tko je tebi rekao da se ti trebaš brinuti ili da ti je obaveza skrbiti za te ljude ??
Trebam kao ti imati takav stav prema drugima i drugačijima ??
pa s obzirom da ja zivim u srbiji te da podjednako koliko i svi drugi drzavljani ispunjavajuci sve poreske i druge fiskalne obaveze ucestvujem u punjenju drzavnog budzeta
iz kog se te iste kvazi izbeglice "skrbe" svim i svacim to mi daje za pravo da brinem sta se radi sa mojim parama te da uticem na pravljenje liste prioriteta gde bi pare trebale prvo da idu .
licno smatram da se "skrbljenje" kvazi izbeglica treba ograniciti samo na organizovani prevoz sa ulazne do izlazne granice i to samo za one koji su regularno i sa validnim dokumentima usli u zemlju , druge ne bi ni pustio na nasu teritoriju ili bi ih deportovao odakle su i dosli tj navodno pobegli.

ili to kod vas sa zapadne tribine ide drugacije?
mislim, ne bi me cudilo jer ste vi bar u proslom veku bili poznati po posebnim i veoma inovantnim oblicima brige o ljudima druge vere i naroda na cemu su vam i upravnici ausvica i mathauzena ozbiljno zavideli.


Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #3040 on: December 19, 2018, 07:32:58 pm »

Hahah ! Grin
Nemoj tako biti lako zapaljiv...pomisli netko da si hepo kocka !  Grin Grin

Gdje sam ja to rekao da policija ne treba raditi svoj posao ??
Tko je tebi rekao da se ti trebaš brinuti ili da ti je obaveza skrbiti za te ljude ??
Trebam kao ti imati takav stav prema drugima i drugačijima ??
Fašizam...vidim po tvojim stavovima da ti vrlo dobro znaš, i više nego dobro znaš što je to fašizam !!
Za tebe ne znam ali ja sam bio X puta bio u tim zemljama koje ti nabrajaš gdje bih ostao bez glave odnosno gdje bi mi posljednje u životu bilo da vidim kako ti kažeš smrdljivog prljavog bradonju sa zarđalim nožem, i evo me...živ i zdrav, lupam po ovoj truloj tipkovnici !  Grin Grin

Doduše, obzirom na moj nezavidan koeficijent intiligencije, možda nisam dobro shvatio ovo tvoje zadnje sa prljavim bradonjama...
Misliš na TV bradonje ili bradonje  sa Ravne Gore ?  Grin Grin
hmhm uzimajuci u obzir cinjenice da komentarises nesto sto nisi najbolje razumeo tokom citanja a definitivno ni ono sto sam napises ,  akcenat kojim se koristis kao i prikazani strah od bradonja sa ravne gore uz primereni koeficijent inteligencije teraju me na razmisljanje o realnoj opravdanosti dalje rasprave sa tobom .

ali ajd da ne bude da te ignorisem, da ti odgovorim.
Nemoj tako biti lako zapaljiv...pomisli netko da si hepo kocka !  Grin Grin
apsolutno mi nije problem da nivo komunikacije spustim podjednako nisko ako je to uslov da me razumes,
ali zarad drugih necu reagovati na isti nacin i dacu ti sansu da ostanes na nekom prihvatljivom nivou ubuduce.
Gdje sam ja to rekao da policija ne treba raditi svoj posao ??
a ko je rekao da si ti to rekao?
receno je da se bavljenje tih institucija svojim poslom u tvom tumacenju zove FASIZAM
Ovakvo ponašanje i sve ovo što se radi zadnjih mjeseci u svim našim državama a i susjednim prema ovim jadnim ljudima treba se nazvati pravim imenom :
F A Š I Z A M  !
ti ne znas sta je fasizam i pogresno ga izjednacavas sa pravima drzavnih organa i ustanova  zaduzenih za bavljenje granicom
kao i obavezama koje svako lice mora da ispuni ako zeli da udje na teritoriju druge drzave .
Tko je tebi rekao da se ti trebaš brinuti ili da ti je obaveza skrbiti za te ljude ??
Trebam kao ti imati takav stav prema drugima i drugačijima ??
pa s obzirom da ja zivim u srbiji te da podjednako koliko i svi drugi drzavljani ispunjavajuci sve poreske i druge fiskalne obaveze ucestvujem u punjenju drzavnog budzeta
iz kog se te iste kvazi izbeglice "skrbe" svim i svacim to mi daje za pravo da brinem sta se radi sa mojim parama te da uticem na pravljenje liste prioriteta gde bi pare trebale prvo da idu .
licno smatram da se "skrbljenje" kvazi izbeglica treba ograniciti samo na organizovani prevoz sa ulazne do izlazne granice i to samo za one koji su regularno i sa validnim dokumentima usli u zemlju , druge ne bi ni pustio na nasu teritoriju ili bi ih deportovao odakle su i dosli tj navodno pobegli.

ili to kod vas sa zapadne tribine ide drugacije?
mislim, ne bi me cudilo jer ste vi bar u proslom veku bili poznati po posebnim i veoma inovantnim oblicima brige o ljudima druge vere i naroda na cemu su vam i upravnici ausvica i mathauzena ozbiljno zavideli.




Smiješan si !  Grin
Opet priznajem da sam pogriješio, ti nisi u rangu hepo nego turbo hepo kocke !  Grin
Bolje da me ignoriraš jer ja ću tebe definitivno ignorirati obzirom da me dovodiš u vezu sa nacističkim konc logorima a ja što bi rekli kod nas u Bosni i Hercegovini  "niđe veze baa"!  Grin Grin
Prije nego počneš nekoga tako elegantno etiketirati možda da prije toga provjeriš odakle je, tko je i što je ??
Aa daa, zaboravio sam taj detalj, pišem hrvatskim akcentom/jezikom pa sam naravno kod vas koji "sve znate najbolje" automatizmom dećko U crnoj košulji !  Grin
Ja sam iz Bosne i Hercegovine lepi beograđaninu, ono...AVNOJ, ZAVNOBIH, Neretva, Sutjeska, Drvar...
Poznato ??
Očito ne...

Nemoj se ti "spuštati" na moj nivo bolje je...samo me eleganza zaobiđi please !  Wink



Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #3041 on: December 19, 2018, 08:03:38 pm »

ono...AVNOJ, ZAVNOBIH, Neretva, Sutjeska, Drvar...
Poznato ??
Očito ne...
Nemoj se ti "spuštati" na moj nivo bolje je...samo me eleganza zaobiđi please !  Wink
ono kao ostojic , popovic , lukavcevic , jevdevic , bacovic ... da da znam o kome se kraju radi ...

nemam nista protiv da se ubuduce "zaobilazimo" ako ce to biti obostrano ,
mada licno nisam ni imao nameru da se bavim tvojom malenkoscu kao licnosti, nego tvojim postom kao delom ovog foruma.
e sad ako ti mislis da javni forumi treba da sluze samo pojedincima i njihovim istomisljenicima bojim se da si pogresno razumeo srz postojanja ovakvih institucija .
jedini nacin da javno pises sta hoces bez bojazni da ce iko da ti negativno komentarise "lik i delo" je da napravis svoj forum i pristup tamo omogucis blizoj familiji i prijateljima za koje provereno znas da ce ti samo aminoviti sve sto napises. 
 

 
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3042 on: December 19, 2018, 08:30:50 pm »

OK, sada je dosta! Vratite se na temu!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #3043 on: December 19, 2018, 09:16:36 pm »

Хрватска полиција брани границу. Могли су и да пуцају, а могли су и да их ухапсе и да им суде. Тако да су добро прошли... под условом да је ова вест истинита. Гранична полиција има дискреционо право да одбије пропуст сваке особе без обзира што има сва исправна документа.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #3044 on: December 19, 2018, 11:32:25 pm »

U Avganistanu je prosle godine poginulo oko 20 000 ljudi, sto je opasno blizu broju poginulih u Siriji (svega par hiljada vise) za istu godinu. Intenzitet borbi u Siriji jeste opao, ali ako se gleda grafikon zrtava u Avganistanu , konstantno blago raste, sto je jasan pokazatelj da je to ratom zahvacena zemlja. To sto nije frontovski rat ne znaci nista, ljudi ginu. Tako da, hteli mi to priznati ili ne, u Avganistanu je rat. Da odmah predupredim dusebriznike koji ce odmah da upere prst na USA (i savrseno su u pravu), i veliki broj Evropskih drzava je podrzalo ili ucestvovalo u Avganistanskom ratu, tako da svi oni snose odgovornost. Lica u zemlji zahvacenom ratom imaju pravo da traze azil. Ali i to je manje bitno. Ono sto jeste bitno je da svaka zemlja mora postovati sopstvene zakone i tu je tacka. Onog trenutka kada ti zakoni pocnu da se selektivno primenjuju nastaju problemi.  Inace moram da pohvalim nase bezbednosne snage na granici sa Bugarskom, koji svakom migrantu daju hranu i vodu i vrate ih odakle su dosli, krajnje profesionalno i korektno. Sto ne znaci da niko od drzavnih organa u Srbiji nije mlatio migrante, ali vojska sa time nije imala veze. Isto tako broj premlacivanja na granici sa drugim drzavama je opao. Delimicno zbog manjeg broja ljudi, delimicno i zbog pritiska javnosti. Sada je to vise kao izuzetak, dok je pre nekoliko godina vise bilo pravilo. I kada se desi, obicno to bude bez vecih (vidljivih) povreda. Drzavni organi trebaju da rade svoj posao. Ali samo u skladu sa svojim zakonima. Nista vise, nista manje. Ako su zakoni losi, neka ih promene.
Logged
Pages:  1 ... 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 23 queries.