PALUBA
March 28, 2024, 11:40:41 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 882004 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #3795 on: November 24, 2019, 05:21:31 pm »

Molim Vas, nemojte vređati budale!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3796 on: November 24, 2019, 06:35:13 pm »

Ja se izvinjavam.  Embarrassed
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3797 on: November 25, 2019, 08:58:06 am »



Libijska obalska straža prošle nedelje spasila više od 430 migranata



Libijska obalska straža prošle nedelje je spasila više od 430 migranata koji su krenuli ka Evropi, saopštila je ta obalska straža.

Među njima je bila je jedna trudnica koja se porodila na jednom brodu,

Četiri broda sa 284 migranata zaustavljena su u odvojenim operacijama u blizini nekoliko libijskih gradova, navodi se u saopštenju i dodaje da su migranti predati vlastima u Tripoliju koji su ih potom odveli u prihvatne centre.

Obalska straža je takođe spasila 99 migranata iz jednog broda a u njemu je bila trudnica koja je rodila ćerku.

Kasnije je zaustavljeno još nekoliko brodova sa oko 50 migranata.

Agencija UN za migracije saopštila je u petak da je za dva dana u blizini libijske obale zaustavljeno najmanje devet brodova sa oko 600 migranata.

Agencije UN i humanitarne organizacije su u nekoliko navrate saopštile da se protive da migranti spaseni na moru, budu prebačeni u Libiju, gde vlada haos od smene i ubistva dugogodišnjeg lidera Moamera el Gadafija 2011.

Situacija u Libiji je dodatno pogoršana 4. aprila ove godine kada su snage komandanta samoproglašene libijske nacionalne vojske Kalife Haftara pokrenule ofanzivu na Tripoli, gde je sedište međunarodno priznate vlade koju predvodi Fajez al Saradž.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3798 on: November 25, 2019, 09:07:55 am »


Tela sedam migranata izvučena kod Lampeduze


Italijanski mediji su preneli da je obalska straža danas izvukla tela sedam migranata nedaleko od ostrva Lampeduza, južno od Sicilije.

Obalska straža, uz pomoć brodova granične policije, nastavila je potragu u uzburkanom moru za još 13 migranata koji se vode kao nestali nakon što im se brod juče prevrnuo.

Radio RAI i agencija ANSA su preneli da je na obalu izneto sedam tela, medju kojima je jedna žena.

Vlasti su navele da je posle prevrtanja broda spašeno 149 ljudi a da su oni rekli da je na brodu bilo 169 osoba.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3799 on: November 25, 2019, 03:13:08 pm »


Policajac u Severnoj Makedoniji krijumčario migrante


Policajac iz Strumice uhapšen je prilikom krijumčarenja migranata iz Sirije, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.

Nije precizirano koliko je migranata prevozio policajac iz tog grada na granici s Grčkom, ali se navodi da su automobil zaustavile njegove kolege u ranije dogovorenoj akciji suzbijanja krijumčara ljudi.

Kako se dodaje, 29-godišnji strumički policajac je uhvaćen 21. novembra kako u automobilu "alfa romeo" prevozi migrante, od kojih je za to tražio novčanu nadoknadu.

Migranti su odvedeni u prihvatni tranzitni centar "Vinojug" u Đevđeliji, gde su prijavili da im je za prevoz iznuđeno 100 evra.

Uhapšeni policajac je, navodi se, od jednog migranta uzeo dve novčanice od po 50 evra, rekavši da ih neće prevesti i da će ih izbaciti iz vozila ako mu ne daju novac.

Sektor za unutrašnje poslove u Strumici je protiv uhapšenog policajca podneo krivičnu prijavu zbog sumnje da je napravio krivično delo "zloupotreba službenog položaja i ovlašćenja".

Prijava je podneta Tužilaštvu za organizovani kriminal Severne Makedonije u Skoplju, a sudija za prethodni postupak je uhapšenom odredio pritvor.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3800 on: November 25, 2019, 03:28:48 pm »


Hrvatska: Policija pronašla 71 ilegalnog migranta



Hrvatska policija pronašla je 71 ilegalnog migranta u predjelu Zlobina nedaleko od Fužina.

Iz policije navode da su migranti otkriveni juče oko 17.30 časova, da kod sebe nisu imali dokumenta i da su privedeni u službene prostorije radi utvrđivanja identiteta.

- Dosadašnjim provjerama utvrđeno je da su svi strani državljani koji u Hrvatskoj borave nezakonito - saopšteno je iz Policijske uprave Primorsko-goranske.

Iz policije navode da nijedan od zatečenih stranih državljana nije izrazio namjeru traženja azila, te se dalji postupak nastavlja u skladu sa Zakonom o strancima.

izvor
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #3801 on: November 25, 2019, 06:43:41 pm »

Policija razoružala pripdnike "Štajerske straže"
Srna 23.11.2019.

Slovenačka policija danas je u blizini Krškog razoružala više pripadnika takozvane "Štajerske straže", koji su proteklih nekoliko vikenda patrolirali na delovima granice sa Hrvatskom tražeći ilegalne migrante.

Članovi "Štajerske straže", kontroverznog Mariborčanina Andreja Šiška, razoružani su jutros kada su se okupljali u lovačkom domu Planina kod sela Pobočje, javila je slovenačka POP televizija. Šef Odeljenja za granicu i strance iz Policijske uprave Novo Mesto Anton Štubljar potvrdio je da je policija uočila naoružanu grupu lica u maskirnim uniformama, te da je vršila proveru identiteta za 41 lice.

"Od sedmorice je oduzeto oružje, odnosno predmeti za koje oni tvrde da nisu pravo oružje već replike, pa su upućeni na analizu", rekao je Štubljar. Ako se potvrdi da je reč o pravom oružju i da se radi o prekršaju, policija će podneti optužni predlog protiv ovih lica.

Slovenačka Vlada želi da obuzda nezakonite aktivnosti "Štajerske straže" promenom nekih zakona kako bi se zabranilo nošenje uniformi koje podsećaju na vojne ili policijske i nošenje oružja u blizini granice, jer su to ovlašćenja koja pripadaju samo policiji i vojsci. Nedavno je o kontroverznim "seoskim stražama", za koje neki smatraju da su paravojna udruženja, održan sastanak vladinog Saveta za nacionalnu bezbednost.

Izvor: www.blic.rs

Nije bilo u pitanju pravo oružje nego replike oružja, igračke. Bez obzira na to, vlast ih je verovatno odlučila goniti po zakonu o javnom redu i miru (ZJRM-1) koji u članku 11. zabranjuje nošenje, prikazivanje i upotrebu kopija ili replika oružja ako to uzrokuje uznemiravanje. Policija vrlo dobro zna, da nije bilo u pitanju pravo oružje ali radi senzacionalizma ova gornja citirana vest o tome ne govori.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #3802 on: November 25, 2019, 06:53:47 pm »

igraju se rata , "plase mecku resetom" ,
nemaju pojma sa kime imaju posla i da su na njih stvarno naleteli dugogodisni i iskusni borci koji inace dolaze glumeci izbeglice vrlo brzo bi ih te "izbeglaje" čakijama i kamenjem i ko zna cime jos odvikle od te decije igre plastikanerima ..
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #3803 on: November 25, 2019, 07:17:21 pm »

igraju se rata , "plase mecku resetom" ,
nemaju pojma sa kime imaju posla i da su na njih stvarno naleteli dugogodisni i iskusni borci koji inace dolaze glumeci izbeglice vrlo brzo bi ih te "izbeglaje" čakijama i kamenjem i ko zna cime jos odvikle od te decije igre plastikanerima ..

Pa u tome i jeste poanta. "Štajerska straža" ima od prilike već oko hiljadu članova, dobrovoljaca. Ocenjujem da se čeka da neki od "izbeglica" i potegne nož, čakiju ili mačetu (ili bilo šta) prilikom ilegalnog ulaska u Sloveniju.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #3804 on: November 25, 2019, 08:38:00 pm »

Tek onako pitanje za kolege iz Srbije... Da nema možda B92 američkog vlastnika? Tek pitam...
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #3805 on: November 25, 2019, 09:27:17 pm »

igraju se rata , "plase mecku resetom" ,
nemaju pojma sa kime imaju posla i da su na njih stvarno naleteli dugogodisni i iskusni borci koji inace dolaze glumeci izbeglice vrlo brzo bi ih te "izbeglaje" čakijama i kamenjem i ko zna cime jos odvikle od te decije igre plastikanerima ..

Pa u tome i jeste poanta. "Štajerska straža" ima od prilike već oko hiljadu članova, dobrovoljaca. Ocenjujem da se čeka da neki od "izbeglica" i potegne nož, čakiju ili mačetu (ili bilo šta) prilikom ilegalnog ulaska u Sloveniju.

 Da li je zabelezen napad migranata na bilo kog organa granicne policije, vojske ili policije u regionu? Koliko znam nije. A isto tako znam za poimence na desetine slucajeva ilegalnih napada drzavnih organa na migrante. Pri tom mislim na prebijanja, mucenja i kradju para i telefona.  Hajde ovako da okrenem da lakse shvatis: Njima nije u interesu da napadnu bilo koga. Najvise nasilja ima medju samim migrantima posebno jer se odredjene etnicke grupe ne podnose, ali za mojih dve godine rada sa njima nijedan migrant nikada nije napao nekoga iz Srbije. Toliko. A sto se tice gospodja iz "stajerske straze" za koje prvi put cujem, ali mi je jasan profil ljudi koji ga cine mislim da bi njihovo delovanje trebalo da se zabrani i strozije sankcionise. Mozda ne nose pravo naoruzanje (jos uvek) ali sve ovo lici na neki trening ili obuku. Jako je lako lazno oruzije zameniti pravim, a nijedna ozbiljna drzava ne bi trebala da dozvoli paravojsku na svojoj teritoriji.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #3806 on: November 25, 2019, 10:00:36 pm »

Da li je zabelezen napad migranata na bilo kog organa granicne policije, vojske ili policije u regionu? Koliko znam nije. A isto tako znam za poimence na desetine slucajeva ilegalnih napada drzavnih organa na migrante. Pri tom mislim na prebijanja, mucenja i kradju para i telefona.  Hajde ovako da okrenem da lakse shvatis: Njima nije u interesu da napadnu bilo koga. Najvise nasilja ima medju samim migrantima posebno jer se odredjene etnicke grupe ne podnose, ali za mojih dve godine rada sa njima nijedan migrant nikada nije napao nekoga iz Srbije. Toliko.
naravno da im nije u interesu da se previse paznje obrati na njih, njihov zadatak je da dodju na odrednicu i da tek tada pocnu sa aktivnostima .
akcija navodnih emigranata sa dolaskom u evropu neodoljivo podseca na cuvenog "trojanskog konja", a toga ce evropa postati svesna tek kad "izbeglice" pocnu da se bave poslom kojim su i dosli u evropu i kad cuju zvuk "trojanskog zvona" imama sa najblize dzamije .

kako mislis nisu napali nikoga iz srbije ?
pa svakodnevno se ljudi zale da im upadaju u kucu , vikendice, svakodneno imas neke njihove akcije lokalnog karaktera, od kradja do nasilnickog ponasanja, pa pre neki dan je jedan pokusao da otme policajcu pistolj tokom legitimisanja .

nijedna ozbiljna drzava ne bi trebala da dozvoli paravojsku na svojoj teritoriji.
u tom slucaju sve ove samozvane izbeglice bi trebalo pohapsiti i vratiti odakle su dosli, jer em su u zemlju usli nesluzbenim prelazima em su uglavnom bez licnih dokumenata koji se zahtevaju na svakom sluzbenom carinskom prelazu , em im nije utvrdjen identitet a postoji verovatnoca da su teroristi tj paravojska , sto po meni i jesu i sto ce bliska buducnost i da pokaze.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #3807 on: November 26, 2019, 02:42:00 pm »

igraju se rata , "plase mecku resetom" ,
nemaju pojma sa kime imaju posla i da su na njih stvarno naleteli dugogodisni i iskusni borci koji inace dolaze glumeci izbeglice vrlo brzo bi ih te "izbeglaje" čakijama i kamenjem i ko zna cime jos odvikle od te decije igre plastikanerima ..

Pa u tome i jeste poanta. "Štajerska straža" ima od prilike već oko hiljadu članova, dobrovoljaca. Ocenjujem da se čeka da neki od "izbeglica" i potegne nož, čakiju ili mačetu (ili bilo šta) prilikom ilegalnog ulaska u Sloveniju.

 Da li je zabelezen napad migranata na bilo kog organa granicne policije, vojske ili policije u regionu? Koliko znam nije. A isto tako znam za poimence na desetine slucajeva ilegalnih napada drzavnih organa na migrante. Pri tom mislim na prebijanja, mucenja i kradju para i telefona.  Hajde ovako da okrenem da lakse shvatis: Njima nije u interesu da napadnu bilo koga. Najvise nasilja ima medju samim migrantima posebno jer se odredjene etnicke grupe ne podnose, ali za mojih dve godine rada sa njima nijedan migrant nikada nije napao nekoga iz Srbije. Toliko. A sto se tice gospodja iz "stajerske straze" za koje prvi put cujem, ali mi je jasan profil ljudi koji ga cine mislim da bi njihovo delovanje trebalo da se zabrani i strozije sankcionise. Mozda ne nose pravo naoruzanje (jos uvek) ali sve ovo lici na neki trening ili obuku. Jako je lako lazno oruzije zameniti pravim, a nijedna ozbiljna drzava ne bi trebala da dozvoli paravojsku na svojoj teritoriji.

Neka gospoda migranti koriste granične prelaze pa će sve biti u redu.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3808 on: November 27, 2019, 08:49:27 am »



Pirot: "Migranti joj palili kosu i psovali majku srpsku"



Pirotski taksisiti protestovali su nakon što su Osnovno javno tužilaštvo i Prekršajni sud procenili da napad na taksistkinju nije krivično delo, a ni prekršaj.

Kako taksisti navode, nakon što je policija saopštila da je proverila prijavu napada migranata na jednu taksistkinju, Osnovno javno tužilaštvo procenilo je da nema elemenata krivičnog dela, a sudija Prekršajnog suda utvrdio da nema ni elemenata prekršaja.

Pedesetak taksista se danas ipak okupilo ispred prigradskog Centra "Četvrti kilometar", gde borave strani migranti, zbog, kako su naveli, solidarnosti s taksistkinjom koja tvrdi da je napadnuta i "radi upozorenja da se tome mora hitno stati na put".

Taksistkinja Natalija Rangelov je izjavila da su je trojica migranata u ponedeljak uveče napala dok ih je vozila do Tranzitno-prihvatnog centra "Četvrti kilometar" kraj Pirota, gde borave, da su je psovali, zapalili joj kosu i da ju je jedan udario.

U Tranzitno-prihvatnom centru "Četvrti kilometar" boravi 177 migranata, od kojih su 84 iz Avganistana.

Regionalni koordinator Komesarijata za izbeglice i migracije Slobodan Savović je za TV Pirot rekao da među migrantima "ima različitih ljudi", da "to moramo da shvatimo" i da "po našem zakonu ne možemo da im ograničimo kretanje".

Stanje u Centru je "redovno", a "što se tiče njihovog ponašanja u gradu, to je van naše moći i to je stvar javnog reda i mira", rekao je Savović.

"Sinoć oko pola šest sam primila trojicu koji su tražili da ih odvezem do naselja na Četvrtom kilometru. Čim su seli počeli su da pale cigarete, da mi dobacuju nepristojne reči, a jedan mi je čak opsovao majku srpsku. Pokušala sam da ih smirim, ali nije vredelo, nastavili su sa vulgarnostima i počeli fizički da nasrću na mene. Jedan me je dohvatio za glavu i upaljenom cigaretom počeo da mi pali kosu. Zaustavila sam auto i počela da bežim. Nekako sam uspela da im umaknem, ali ovo im nije prvi put da se ponašaju tako bezobzirno i bezobrazno, čak i prema kolegama muškarcima", za Novosti kaže Natalija, koja je popilično uzbuđena i plaši se da više uopšte sedne za volan i vozi migrante sa Bliskog istoka.

Prema njenim rečima, policija je reagovala veoma brzo i odmah identifikovala dvojicu napadača i pritvorila ih, dok je treći još u bekstvu.

Njene kolege Mihajlo Krstić i Zoran Stanković takođe kažu da im je "dogorelo do nokata" od ponašanja migranata iz Avganistana, Sirije, Iraka, Burundija, kojih u Četvrtom kilometru trenutno ima oko 170.

izvor







Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #3809 on: November 27, 2019, 10:55:19 pm »

Да ли неко зна због чега се мигранти возе од Шида ка Београду?
Logged
Pages:  1 ... 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 23 queries.