PALUBA
March 29, 2024, 05:50:22 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Nepoznata infrastruktura pokraj Zaboka  (Read 6419 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« on: October 19, 2015, 05:44:40 pm »

Znači tu negdje gdje je bila baterija Dvina uočio sam nešto nepoznato,.
Čak sam mislio da je novija gradnja ali pošto je potpuno zapušteno pretpostavljam da je iz doba JNA.

Najbolje šta mogu izvući iz GE.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
I kako izgleda danas.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Čak m se čini da se u sredini ovih kućica nalazi nekakav kaponir kakvi su građeni za radare u baterijama.
Ovaj zaklon ispred mi je još veća nepoznanica, nemam pojma čemu su mogli služiti.

To je kilometar sjeverno od položaja Dvina i nisu direktno cestovno povezani.
Općina  Orosavlje, pored nekakvog mjesta Kaniža (dvije ipo kuće) po topo karti.

poz.


* nep fort1.JPG (86.61 KB, 849x683 - viewed 226 times.)

* nep fort2.JPG (100.03 KB, 1072x791 - viewed 330 times.)
Logged
phiberoptik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20


« Reply #1 on: March 30, 2017, 12:51:08 pm »

Tu su bile Dvine kao i u Stubičkoj Slatini

Sličan slučaj je oko Žažina, gdje isto postoje dvije Dvina lokacije.

A ograđene lokacije su vjerojatno služile za punjenje goriva na samoj lokaciji, ograđeno zbog sigurnosti ako dođe KA-BOOM.
Logged
phiberoptik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20


« Reply #2 on: April 05, 2017, 11:18:16 pm »

Bio sam za prvi April na dotičnoj lokaciji, zajedno sa raketnom bazom u Stubičkoj Slatini. Imao sam sreće pa sam sreo lokalca u blizini ove baze pa sam ga malo ispitao.
On je potvrdio da su tu isto bile rakete, na tom velikom betoniranom dijelu su ih skidali sa prikolica i manevrirali s njima.
Kad se ode u šumu, u središnji dio, tamo se nalazi građevina (ja bih rekao identična na sličnoj lokaciji kraj Žažine) koja vjerojatno i je služila za radar kao što si ranije naveo. Kućice koje su vidljive u prvoj slici su drvene kuće za prihvat nečega, ali ne znam točno čega. Nije mi jasno što bi u drvenim kućicama čuvala vojska uz takve zapaljive rakete.
Pokazao mi je i neki bunker/skladište u središnjem krugu koji je zarastao pa nije lako vidljiv.

Imam nešto slika sa ove, kao i sa lokacije Stubička Slatina. Ima li smisla staviti ih ovdje? Ili je pametnije staviti u podforum raketne snage KoV kao novi post?

Još nešto. Žažina i Stubička Slatina imaju svoju drugu lokaciju (ajmo to tako nazvati). Onaj napušteni kraj Karlovca nema (ili još nije nađena). Ima li negdje informacija otkad-dokad je korištena lokacija kraj Karlovca?
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.02 seconds with 22 queries.