PALUBA
March 28, 2024, 04:08:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31]   Go Down
  Print  
Author Topic: Obaranje Ruskog SU-24 od strane Turske  (Read 104415 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #450 on: July 28, 2016, 08:57:01 pm »

Da ne bi bilo zabune ko je odobrio da se obori ruski avion, da ne ispadne kako su piloti delovali samoinicijativno, javio se bivši turski premijer i rekao: "Ja sam izdao naređenje 10. oktobra"

Davutoglu: Ja sam naredio obaranje aviona

četvrtak, 28. jul 2016, 15:37 -> 17:12
Izvor: Fonet

Bivši premijer Turske Ahmet Davutoglu rekao je u intervjuu za televiziju NTV da je on dao naređenje na osnovu kojeg je 24. novembra oboren ruski avion Su-24.

Prema običajima naše države, upravo premijer u pisanoj direktivi Generalštabu određuje pravila stupanja u sukob.

"Ja sam izdao naređenje 10. oktobra", rekao je Davutoglu.

Ranije je objavljeno da su u Turskoj uhapšena dva pilota koja su oborila ruski bombarder Su-24 i oni su pritvoreni posle pokušaja vojnog prevrata u državi, prenosi Sputnjik.

U junu je predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan uputio predsedniku Rusije Vladimiru Putinu pismo u kojem se izvinio za pogibiju ruskog pilota.

U Kremlju su više puta ponavljali da upravo izvinjenje i kompenzacija predstavljaju obavezan uslov za uspostavljanje dijaloga sa Ankarom.

Preneto sa : www.rts.rs
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #451 on: July 29, 2016, 08:57:26 pm »

Hoće li Erdogan i njega uhapsiti?  Lips Sealed
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #452 on: July 30, 2016, 07:08:22 pm »

Sve je moguće, sve je moguće...
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #453 on: August 08, 2016, 06:07:24 am »

Malo cudno da je premijer u liniji RiK
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #454 on: August 08, 2016, 06:50:33 pm »

Па то је резултат већ раније започетог развлашћивања војске. И пре овог пуча су део надлежности пребацили на председника владе, у смислу да даје коначну политичку одлуку да војска нешто учини или не. У конкретном случају није Даватоглу звао пилота и наредио му да обори руски авион, већ је претходних дана (10. октобра, како сам каже) донео политичку одлуку да се руски авион обори чим повреди турску територију. Остало су урадили војници.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #455 on: August 23, 2016, 04:58:53 pm »

Turska plaća 5 milijardi dolara zbog obaranja Su-24?

Savetnik bivšeg predsednika Turske Abdulaha Gula, Ahmed Takan, prokomentarisao je isplatu kompenzacija Rusiji za oboreni bombarder Su-24 na nebu iznad Sirije, piše list "Hurijet".

Takan nije isključio mogućnost da će Turska isplatiti Rusiji kompenzaciju u iznosu od pet milijardi dolara za oboreni avion, piše "Hurijet".

Kriza u odnosima Rusije i Turske je počela posle obaranja ruskog bombardera. Nakon incidenta predsednik Rusije je potpisao ukaz o merama za osiguranje nacionalne bezbednosti i specijalnim ekonomskim merama protiv Turske.

Turski zvaničnici su se izvinili za incident, pa je došlo do otopljavanja odnosa, a predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan je posetio Sankt Peterburg, gde se sastao sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom.

Tom prilikom dvojica predsednika su se dogovorili o daljoj normalizaciji odnosa dve države.

Izvor: http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/594064/Turska-placa-5-milijardi-dolara-zbog-obaranja-Su-24
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #456 on: August 23, 2016, 05:39:02 pm »

  :komp5 miliardi lira, turskih???
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #457 on: August 23, 2016, 05:50:46 pm »

1 Turkish lira = 0.339501 U.S. dollars
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #458 on: August 23, 2016, 07:42:06 pm »

Mislim da se ovde radi o principu 1:100 u naknadi štete, zbog štete po međunarodni ugled itd. treba platiti 100 puta veću cenu.
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #459 on: August 23, 2016, 08:13:38 pm »

Posto je moderator izbrisao moj post, ponovo cu napisati da se vjerojatno radi o 5 milijardi dinara. Nemoguce je da se radi o 5 milijardi dolara.
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #460 on: August 23, 2016, 08:25:10 pm »

 Po turskoj stampi, to je samo nagadjanje novinara.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #461 on: August 23, 2016, 08:34:35 pm »

Не верујем да је чак и Русија тражила 5 милијарди долара одштете. Нешто ће Турци платити, али сигурно не оволико. Нејвероватније то ће бити вредност авиона плус накнада жртвама, односно породицама и пратећи трошкови . Сума сумарум то не може бити више од 50 милиона долара.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #462 on: August 23, 2016, 08:50:18 pm »

Posto je moderator izbrisao moj post, ponovo cu napisati da se vjerojatno radi o 5 milijardi dinara. Nemoguce je da se radi o 5 milijardi dolara.
Čemu ta primitivna cenzura?
Jako me je razočaralo kad sam shvatio da se u tišini brišu stari, dosta korektni postovi.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #463 on: August 24, 2016, 11:15:01 am »

Moderatori ciste teme od onog sto oni smatraju da mu mesto nije u konkretnoj temi.

To nekad bude azurno a nekad ne vec kako i kad stignu.

Znaci nema nekog namernog brisanja u "tisini".
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #464 on: July 03, 2018, 08:53:53 pm »

Ухапшен Турчин осумњичен за убиство руског пилота у Сирији
уторак, 03.07.2018.

Анкара - У Грузији је по потерници Интерпола ухапшен турски држављанин Серкан Куртулуш, осумњичен за убиство руског пилота Олега Пешкова у Сирији 2015. године, пренео је турски лист Хуријет.

Куртулуш, кога су Руси описали као шефа мафијашке групе која је у новембру 2015. године убила руског пилота Олега Пешкова, ухапшен је у Тбилисију 29. јуна и налази се у затвору у грузијском граду Рустави, југоисточно од престонице, а лист наводи да је Турска затражила његово изручење. Криминална група којој припада вршила је кривична дела у највећим градовима Турске, међу којима у Анкари, Истанбулу и Измиру.

У рацији коју је спровела турска полиција, ухапшено је 49 припадника те криминалне групе, међутим Куртулуш је успео да побегне у Грузију, након чега је Турска од Интерпола затражила да распише потерницу. Куртулуш је међу 18 особа које се сумњиче за убиство руског пилота.

У новембру 2015. године турски ловци су оборили руски Су-24 код границе са Сиријом, а одмах по обарању, локалне протурске снаге убиле су руског пилота. Члан турске Куртулушове ултра десничарске организације „Сиви вукови” Алпарслан Челик, првобитно је преузео одговорност за убиство руског пилота, али је касније одбио да призна кривицу.(Танјуг)

Izvor: www.politika.rs
Logged
Pages:  1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.