PALUBA
May 01, 2024, 11:42:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... 175   Go Down
  Print  
Author Topic: Вести из Русије  (Read 299052 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1920 on: January 23, 2022, 09:39:29 pm »

Veliki intervju Navaljnog
SVET Autor: Agencije 23. jan. 2022

Pre godinu dana Aleksej Navaljni, vođa ruskog opozicionog pokreta, vratio se u Moskvu nakon oporavka od gotovo kobnog pokušaja trovanja. Odmah po povratku je uhapšen i poslat u zatvor.

U razmeni pisama s američkim časopisom Tajm tokom poslednjih nekoliko meseci iz ruskog zatvora, Navaljni je podelio svoja razmišljanja o zatvorskom životu, budućnosti opozicionog pokreta i poslednjem diplomatskom sukobu između SAD-a i Rusije.

„Zatvor unutar zatvora. Mislim da je to najprecizniji opis moje stvarnosti. U mojoj jedinici je 13 ljudi. Samo jedan od svih njih sme da razgovara sa mnom. Ostali mogu da komuniciraju samo jednom rečju. Da i ne. Uglavnom svi ćute, ne želeći da izuste nešto pogrešno. Videokamere su svuda, plus što stražari ni pod kojim uslovima ne razgovaraju sa mnom, osim ako to nije snimljeno“, piše Navaljni.

"Imam osećaj da živim u kutiji za cipele"

"Prozori u mojoj ćeliji su prekriveni. Doslovno. Belim papirom. Propušta svetlost, ali se kroz nju ne vidi baš ništa. To je jedina baraka s prekrivenim prozorima i svi shvataju da me to treba sprečava da vidim šta se događa napolju. Ponekad imam osećaj da živim u kutiji za cipele", navodi Navaljni.

"Za vreme mog štrajka glađu i odmah nakon toga na meni je primenjena prilično neobična metoda psihološkog pritiska. Dva zatvorenika su me pratila na udaljenosti od oko pet metara. Ceo dan. Od paljenja do gašenja svetala. U ćeliji, napolju, u zajedničkoj prostoriji, kupatilu. Ne govore ništa, čak ni ne gledaju u mene. Ne odgovaraju ako vrištim", piše glavni politički protivnik ruskog predsednika Vladimira Putina.

"Fizički ste jači, a nakon par dana potrebna vam je snaga da ne udarite jednog od njih. Uprava bi tako dobila snimak baš onoga što želi - napada na nekoga ko samo stoji u blizini. U isto vreme znam da me ne prate zato što to žele. Na to su bili prisiljeni. To je dobar trening izdržljivosti", piše Navaljni.

"Nema sumnje, čak i najjednostavnije odluke o mom životu ovde donosi Kremlj, a one važne - poput toga hoće li me voditi lekarima- sam Putin", navodi zatvorenik.

Zapad upada u zamke Putina

Upitan šta misli o tekućim pregovorima oko  sukoba Ukrajine i Rusije i širem sukobu između SAD i Rusije oko Ukrajine, Navaljni kaže da Zapad upada u Putinove zamke.

"Zapad uvek iznova upada u Putinove elementarne zamke. On postavlja neke sulude i smešne zahteve, poput ovih najnovijih, o tome kako on i Bajden moraju da sede u sobu ponoj dima i odlučuju o sudbini Evrope kao da smo se vratili u 1944. Umesto da ignorišu ovu glupost, SAD prihvata Putinov plan i trči da organizuje sastanke. Baš poput uplašenog školarca kojeg maltretira stariji učenik. Zatim izjavljuje da ako nešto preduzmata, onda će da uvede oštre sankcije. To je upravo ono što Putinu treba, jer iz toga sledi da neće biti nikakvih sankcija ako ne napadne Ukrajinu", kaže Navaljni. Dodaje da je time kombinacija završena - Putin se ne brine o sankcijama koje su zamalo nametnute njegovim prijateljima. Bajdenova administracija prvo je uverila Kongres da ih odgovori, a sada ih u potpunosti otkazuje.

Merkel oduševila

Kako je istakao, evropski lider koji je na njega ostavio najveći utisak je Angela Merkel.

"Dogodilo se da sam, dok sam bio u Berlinu, osim Merkel, upoznao ljude koji su formirali vladajuću koaliciju. Upoznao sam Olafa Šolca, koji je sada nemački kancelar, a tada je bio ministar finansija. Upoznao sam Analenu Berbok i njene kolege iz Zelenih, a ona je postala ministarka spoljnih poslova. Upoznao sam šefa FDP-a Krstjana Lindnera, koji se pridružio vladajućoj koaliciji na dužnosti ministra finansija". Na pitanje da li je bio razočaran odgovorom Zapada na pritvaranje i na to što je njegov pokret u Rusiji zabranjen kao ekstremistički, Navaljni smatra da Zapad prvenstveno štiti sebe.

"Imam trezven pogled na potencijal međunarodnog pritiska na Kremlj. Voleo bih da u mom slučaju i slučaju naše organizacije Zapad ne štiti nas, nego sebe, pre svega sprovođenjem odluka Evropskog suda za ljudska prava i, drugo, opirući se izvozu korupcije, što je način na koji Putin kupuje strane čelnike, dajući im mesta u korporativnim odborima, hibridni rat koji se vodi širenjem haosa i pritiskanjem na određene tačke zapadnih društava, bilo da je reč o migrantima u Evropi ili podelama u američkom društvu"

Nema očekivanja od Bajdena

Bajden je predsednik SAD-a, a ne Rusije, ističe Navaljni.

"Nisam imao iluzija da će se on baviti međunarodnom agendom ili mojim trovanjem. Razumem kako funkcioniše politika u SAD-u. Predsednik ne može u trenu odlučiti i dobiti sve što želi. I to je dobra stvar, a ne loša".

Sada, gotovo godinu dana kasnije, priznaje da ga je Putin iznenadio.

"Putin me je iznenadio količinom štete koju je spreman učiniti svojoj zemlji, njezinoj budućnosti, samo da bi riješio jedan politički problem, koliko god važan bio. Rusija je u jesen 2020. bila drukčija zemlja nego sada, s vrlo drukčijim političkim režimom".

Sankcije koje su uvedene protiv Rusije od 2014. nisu učinile mnogo za promenu ponašanja Kremlja. Zašto bi sankcije koje predlaže Navaljni bile drugačije?

"To je zaista jednostavno. Putin je bez sumnje najbogatija osoba na svetu. Izvor njegovog bogatstva su moć i korupcija. A temelj njegove moći su laži, propaganda i falsifikovani izborni rezultati. Ako želite da utičete na Putina, trebalo bi da utičete na njegovo bogatstvo. Tačno ispod njegove zadnjice. Svi znaju imena Putinovih oligarha i prijatelja koji drže njegov novac. Znamo ko finansira njegove jahte i palate. Znamo ko izdržava njegovu drugu i treću porodicu. Za podelu Putinove elite potrebna je većina ovih oligarha. Dajte im signal da današnji režim u Rusiji neće biti večni raj u kojem mogu da pljačkaju narod unutar Rusije dok svoju zaradu lako i slobodno troše u Evropi i SAD. Konsenzus koji Putin prodaje ekonomskim elitama je upravo to: "Podržite me uvek i u svemu, a ja ću osigurati vaš novac i vašu sposobnost da ga potrošite u Aspenu. Bez obzira na to što bi bilo koji američki predsednik rekao, oni nikada neće rizikovati uvođenje sankcija vladajućoj klasi u Rusiji. A ako počnu da pričaju o tome, odmah ćemo preusmeriti pažnju na pitanja bezbednosti, poput mešanja u izbore ili pretnje invazijom na Ukrajinu, kao što se sada događa"

"Stoga je važno naterati dio elite da konačno shvati bar da je Putinov režim više problem za njihovu emocionalnu dobrobit nego što je prednost. I da njihovo otvoreno sudelovanje u koruptivnim poslovima neće proći nezapaženo ni nekažnjeno."

Izvor: www.nova.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1921 on: January 24, 2022, 12:18:55 pm »



Quote
Отражение нападения условного противника морпехами КФл

Военнослужащие Каспийской флотилии, входящие в группы антитеррора, отработали действия при нападении условного противника на территорию войсковой части в городе Каспийск в ходе комплексных тренировок по противодействию терроризму.

По замыслу тренировки, диверсанты совершили попытку нападения на контрольно-пропускной пункт.

Группы антитеррора, а также дежурное подразделение были подняты по тревоге. Военнослужащие оперативно прибыли к местам выполнения задач, отразили нападение и ликвидировали условного противника, а также организовали дальнейшую оборону военного объекта.

Личный состав продемонстрировал высокий профессионализм, успешно выполнив все поставленные задачи. Были отточены навыки работы со специальными средствами разминирования и обнаружения опасных предметов, эвакуация условного раненого.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1922 on: January 24, 2022, 05:11:18 pm »



Quote
Корветы «Стойкий» и «Сообразительный» вышли в море на учебный дальний поход

Отряд боевых кораблей Балтийского флота в составе корветов «Стойкий» и «Сообразительный» вышел из Балтийска в дальний поход. Экипажи корветов проведут учения по связи, противовоздушной и противолодочной обороне, выполнят ряд боевых упражнений.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1923 on: January 24, 2022, 05:14:08 pm »



Quote
Тактические учения миротворческой бригады общевойсковой армии ЦВО в Самарской области

Тактические учения миротворческой бригады общевойсковой армии Центрального военного округа стартовали в Самарской области на Рощинском полигоне.

В рамках практических занятий военнослужащие преодолели зараженный боевыми отравляющими веществами участок местности и отразили нападения диверсионно-разведывательных групп условного противника.



Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1924 on: January 25, 2022, 07:24:51 am »

Tragaju za podmornicama, uništavaju avione, a štite ih antiterorističke jedinice
Novosti online 24. 01. 2022.

KORVETE Baltičke flote isplovile su u Baltičko more kako bi učestvovale na velikim vojnim vežbama, saopštila je pres služba Baltičke flote.

- Ratni brodovi Baltičke flote u čijem sastavu su korvete ‘Stojki’ i ‘Soobraziteljni’ isplovile iz Baltijska (gde se nalazi njihova baza). Osnovni zadatak brodova je učešće na vojnim morskim vežbama pod rukovodstvom admirala Ratne mornarice Rusije Nikolaja Jevmenova - saopštila je pres služba Baltičke flote.

Saopštenje o vežbama brodova Baltičke flote pojavilo se nakon izjave NATO-a da su njihove oružane snage u stanju pripravnosti i nakon što su poslati dopunski brodovi i lovci u Istočnu Evropu zbog povećanog broja ruskih snaga u blizini Ukrajine.

- Posade korveta će vežbati saradnju, protivvazduhoplovnu i protivbrodsku odbranu, kao i niz drugih vojnih vežbi. Posade helikoptera Baltičke flote Ka-27, koji se nalaze na brodovima, će uvežbavati potragu za podmornicama uslovnog neprijatelja, pronalaženje površinskih ciljeva, kao i akcije potrage i spašavanja - rekli su u Baltičkoj floti.

Kako bi se osigurala bezbednost na brodovima angažovane su antiterorističke grupe Baltičke flote koje će sprovesti vežbe odbijanja napada uslovnih neprijatelja. Pored vežbi, zadatak je i obezbeđenje vojnog prisustva i podizanje Andrejevske zastave – zastave ruske mornarice u različitim rejonima svetskog okeana.

„Stojki“ i „Soobraziteljni“ su višenamenske korvete sa vođenim raketnim naoružanjem koje mogu da sprovode operacije u dalekim morskim zonama. Korvete su predviđene za borbu protiv neprijateljskih brodova i podmornica. Prilikom njihove izgradnje je primenjena „stelt“ tehnologija.

Ministarstvo odbrane Rusije je 20. januara saopštilo da će ratna mornarica Rusije vršiti manevre u kojima će učestvovati 140 brodova i više od 10.000 vojnika. Vežbe će se održati u morima koja pripadaju teritoriji Rusije, a pojedine vežbe će se odvijati u Sredozemnom, Severnom i Ohotskom moru, u severoistočnom delu Atlantskog okeana i u Tihom okeanu.

Rusko-beloruske vežbe „Saveznička odlučnost 2022“

Manevri Ratne mornarice Rusije su počeli usled prelaska u Belorusiju dela jedinica Istočnog vojnog okruga Rusije na zajedniče rusko-beloruske vežbe „Saveznička odlučnost 2022“ koje će biti održane u februaru. Prema rečima zamenika ministra odbrane Rusije Aleksandra Fomina, plan je da se na prvoj etapi, do 9. februara, izvrši dislokacija jedinica, a u drugoj etapi, 10-20. februara da se održe vežbe.

SAD, druge zemlje NATO-a i Ukrajina izjavljuju da je koncentracija ruske vojske pretnja invazijom Rusije. U decembru je načelnik Generalštaba Rusije Valerij Gerasimov saopštio da Rusija nema nikakvih agresivnih planova.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1925 on: January 25, 2022, 07:34:42 am »

Grupa helikoptera Mi-24P se obrušila na „neprijatelja“
Novosti online 24. 01. 2022.

MINISTARSTVO odbrane Rusije objavilo je video-snimak vojne vežbe na kojem je prikazano kako piloti udarnih helikoptera Mi-24P „Krokodil“ (ili leteći tenkovi) Centralnog vojnog okruga uništavaju uslovnog protivnika na Uralu.

Grupa udarnih „krokodila“ izvodi kontinuiranu paljbu raketama klase „vazduh-zemlja“ na kopnene mete, pogađajući krila „neprijatelja“, precizirao je vojni resor.

https://twitter.com/mod_russia/status/1485526965977296896

Najmasovniji borbeni helikopter u vojnoj avijaciji Mi-24 je u upotrebi još od 1972. godine, ali on je i dalje u službi. Štaviše, sredinom aprila 2020. godine je postalo poznato da je rusko Ministarstvo odbrane počelo da ga modernizuje. Kako je ranije saopšteno, uzimajući u obzir iskustvo vođenja modernih vojnih sukoba, posade „krokodila“ (nezvaničan naziv ovih mašina u ruskoj vojsci) dobiće uređaje za noćno osmatranje. Ali logično je pretpostaviti da se modifikacija tu ne završava. U vazduhoplovstvu ruske vojske je u službi najmanje 100 takvih mašina, od čega je veći deo proizveden poslednjih godina sovjetske proizvodnje, odnosno krajem 1980-ih i početkom 1990-ih. Najpopularniji model tih godina proizvodnje je Mi-24P.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1926 on: January 25, 2022, 08:04:23 am »

Понедељак, 24.01.2022.
Ђорђе Милошевић

Лењин поново дели Русе

На предлоге да се уклони маузолеј изграђен 1924. године, из Кремља поручују да ово питање „није на дневном реду”

Потпредседник доњег дома руског парламента Борис Чернишов предложио је да се уклони „некропољ поред зидина Кремља” на Црвеном тргу у Москви где су протеклих деценија сахрањиване најистакнутије личности Совјетског Савеза. У реду је да он постоји, каже Чернишов, али не на Црвеном тргу, где се људи шетају, дочекују Нову годину, где се обележавају значајни државни празници, где долазе туристи из разних региона Русије и целог света. Он такође предлаже да се Лењиново балсамовано тело изнесе из маузолеја и сахрани по хришћанским обичајима.

Овај предлог су у ранијим приликама подржавали посланици његове Либерално-демократске партије, а оштро се супротстављали комунисти и депутати неких других партија. Шира јавност је такође подељена. Никаквог гласања, међутим, неће бити. Из Кремља поручују да ово питање „није на дневном реду”. Иза маузолеја, изграђеног далеке 1924. године, налази се дванаест гробова истакнутих совјетских и руских руководилаца, међу којима и првих личности земље – Јосифа Стаљина, Леонида Брежњева, Јурија Андропова, Константина Черњенка. Тамо је и петнаест „братских гробова” руских и страних револуционара и 115 урни с пепелом уграђених у кремаљске зидине.

То није први пут да се предлаже уклањање „црвеног пантенона”. А половином деведесетих година умало није дошло до изношења Лењиновог тела из маузолеја. Тадашњи лидер Русије Борис Јељцин желео је на тај начин да покаже како су он лично и држава раскрстили с лењинизмом и комунизмом. Од тога се одустало у последњем тренутку из страха од жестоких протеста и немира којим су претили комунисти, али и неки други делови друштва. У време када је изношење Лењиновог тела изгледало као свршен чин, реаговале су многе угледне личности, међу којима и познати руски новинар и публициста Виталиј Третјаков. Маузолеј је, по његовој оцени, ремек-дело светског значаја руске и светске епохе и архитектуре. То је споменик неостварљивој идеји комунизма, комунистичкој утопији, па и творцима и жртвама те утопије. Не би било оригинално порушити га, то се већ дешавало у руској историји. Рушиоци таквих споменика уметности, сматра он, немају права да се називају интелигенцијом. Још од времена старе Грчке, они се називају варварима.

То питање има и значајну међународну димензију, каже Третјаков. Мислите да ће потомци оних који почивају у кремаљским зидинама и којих има свугде у свету мирно гледати како руске власти поступају с тим остацима? Шта треба радити: остатке Стаљина пребацити у Грузију, Џона Рида у Америку, Брежњева у Украјину, Дзержинског у Пољску, Беле Куна у Мађарску. Мислите ли, пита он, да у тим земљама живе варвари и да ће они дозволити изругивање над костима покојних, тим пре тако познатих? А шта радити са Гагарином, Жуковом, Чкаловом и десетинама других чија су тела њихови рођаци дали држави, али не за изругивање, него на почаст?

Ако се маузолеј поруши, каже Третјаков, свет се неће окренути наопачке. Људима се може напунити глава тврдњом о неопходности таквог поступка, али „не завидим ономе ко ће такву одлуку донети и реализовати. У овој земљи њихова имена ће остати срамна”.

Председник Владимир Путин се о судбини маузолеја и изношењу Лењиновог тела неколико пута узгредно осврнуо. Сматра да је то веома осетљиво питање и не сме се решавати наопачке. Оно задире у осећања великог броја људи. Постоје много важније ствари које треба решавати, а то питање треба оставити за будућност. Додао је да многи грађани Русије маузолеј повезују с њеним историјским достигнућима. Постоји још једна веома битна чињеница о којој се мора водити рачуна, кажу аналитичари. Црвени трг нису само гробови уз кремаљске зидине и маузолеј. Он је један од највећих, најлепших, најкитњастијих и најпознатијих тргова у свету, на којем свака камена коцка на плочнику, свака цигла са зидина Кремља и сваки торањ који се над њим издиже чувају део тајни и део историје. Руске, европске и светске. То је заједно с Кремљом и суседним Александровским парком једна целина, историјски и духовни центар Русије и њеног главног града. Дирати у такве историјске и културне светиње било би непримерено, сматрају компетентне личности.

Почасна стража на улазу у маузолеј уклоњена је још деведесетих година и померена у суседни Александровски парк, где гори вечни пламен. Редова испред улаза у маузолеј више нема и он је велики део времена затворен за посетиоце. Лењин је готово заборављен у јавности, а лењинизам као идеолошка догма одавно одбачен. Аналитичари кажу да се противљење уклањању маузолеја и „црвеног пантенона” зато не може тумачити са идеолошко-политичког становишта, већ као заштита историјско-културних вредности. Оне се чувају и поштују у свакој цивилизованој земљи.

Без маузолеја Црвени трг не би био оно што је сада и каквог га знају у свету последњих готово сто година. У руској јавности се очекује да ће трг у догледно време и даље чувати садашњи изглед.

Izvor: www.politika.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1927 on: January 25, 2022, 11:53:31 am »



Quote
Занятие по огневой подготовке с военнослужащими парашютно-десантных батальонов из Иванова и Костромы

На полигоне Песочное в Ярославской области проведено занятие по огневой подготовке с военнослужащими парашютно-десантных батальонов из Иванова и Костромы.

Десантники, совершив марш на штатной технике из пунктов постоянной дислокации, прибыли на полигон, где под руководством командиров подразделений приступили к полевым занятиям.

Основной целью занятия являлась отработка слаженности действий личного состава парашютно-десантных подразделений при отражении внезапного нападения в ходе марша, удержании района обороны и наступлении на позиции условного противника.

Всего в боевых стрельбах было задействовано порядка 15 боевых машин десанта и более 150 военнослужащих гвардейского соединения Воздушно-десантных войск.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1928 on: January 25, 2022, 02:50:54 pm »




Više od 60 lovaca i bombardera uvežbavaće raketne napade na jugu Rusije


Vazduhoplovne jedinice Južnog vojnog okruga i mornarička avijacija Crnomorske flote Rusije uvežabaće izvođenje raketnih napada u okviru provere borbene gotovosti, saopštila je pres-služba okruga.

Vojnici Južnog vojnog okruga i Crnomorske flote „testiraće veštine interakcije prilikom raketnih gađanja maksimalno udaljenih meta u sastavu eskadrila lovaca Su-27SM, Su-30SM2, kao i višenamenskih bombardera-lovaca Su-34“, navodi se u saopštenju.

Vojnici će takođe uvežbavati povlačenje sa aerodroma u vreme napada uslovnog protivnika.

Kako je precizirano, u vežbama će biti angažovano preko 60 letelica. Zadaci će se izvoditi na poligonima u Rostovskoj oblasti, Krasnodarskom kraju i na Krimu.

Podsetimo, više od 6.000 vojnika Južnog vojnog okruga izvedeno je na poligone na početku provere borbene gotovosti vojnih jedinica i formacija.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1929 on: January 25, 2022, 02:53:57 pm »



Provera borbene gotovosti ruske vojske: Raspoređivanje raketnog sistema „Iskander M“


U ruskom Zapadnomg vojnom okrugu započela je planska provera borbene gotovosti. Jedinice su podignute na znak za uzbunu. Na mestu za postrojavanje komandanti im dodeljuju zadatke. Jedan od njih je raspoređivanje raketnog sistema „Iskander M“ pod zaštitom pešadije, saopštila je televizija „Zvezda“.

Borbena tehnika se izvozi iz angara kako bi se izveo marš do poligona na kojima će se održavati vežbe. Prema rečima komande, cilj manevara je provera veština i usklađenosti dejstava vojske.

Vojska uvežbava različite scenarije, uključujući kamufliranje taktičkih raketnih sistema i odbijanje napada sabotera.

Još jedan cilj vežbi je obuka regruta. Novajlije stiču iskustvo u uslovima sličnim borbenim.

Podsetimo, raketni sistemi „Iskander“ imaju domet do 500 kilometara i izuzetnu preciznost, kao i veliku mobilnost. Rakete mogu da ponesu i konvencionalne i nuklearne bojeve glave. Eksperti posebno naglašavaju nemogućnost presretanja raketa tog kompleksa sistemima protivraketne odbrane. Presretanje je otežano i zbog toga što raketa leti brzinom od oko 2.000 kilometara na čas.


izvor





Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1930 on: January 25, 2022, 04:35:35 pm »



Quote
Отработка нового способа ведения разведки военнослужащими специального назначения ЦВО в Сибири

Военнослужащие специального назначения Центрального военного округа отработали новый способ ведения разведки в Сибири

Принцип ведения объёмно-сопряженного наблюдения позволяет проводить более точную разведку сил и средств противника и заключается в создании сплошного радиолокационного поля, сопряженного со средствами радиоэлектронной разведки, оптико-электронными средствами и БпЛА.


Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1931 on: January 25, 2022, 05:00:16 pm »




Ruske vlasti stavile opozicionara na listu terorista i ekstremista


ke vlasti odlučile su da se opozicioni lider Aleksej Navaljni koji se nalazi u zatvoru i nekoliko njegovih glavnih saradnika upišu u registar terorista i ekstremista, što je najnoviji potez Moskve u sveobuhvatnom obračunu sa opozicijom, nezavisnim medijima i aktivistima za ljudska prava, navodi AP.

Kao najžešći kritičar Vladimira Putina Navaljni i osam njegovih saveznika, među kojima su i ključni saradnici LJubov Sobol i Georgija Alburova, danas su evidentirani u registru terorista i ekstremista od strane ruske Federalne službe za finansijski nadzor, što podrazumeva da će njihovi bankovni računi biti zamrznuti, prenosi AP.

Navaljni je priveden po povratku iz Nemačke gde je proveo pet meseci oporavljajući se od trovanja nervnim agensom za koji je okrivio Kremlj, dok su ruske vlasti negirale bilo kakvu umešanost u taj slučaj.

Navaljni je osuđen na dve i po godine zatvora zbog kršenja uslovne kazne na koju je osuđen zbog navodne prevare 2014. godine.

Nakon hapsenja Navaljnog, u narednim mesecima njegov brat Oleg i mnogi od njegovih glavnih saradnika takođe su se suočili sa krivičnim prijavama, a vlasti su njegovu Fondaciju za borbu protiv korupcije i široku mrežu regionalnih kancelarija stavili van zakona, označile ih kao ekstremističke i zaustavile njihov rad.


izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1932 on: January 26, 2022, 07:29:34 am »

Moskva se okreće Kini, većem i boljem tržištu od EU
Novosti online 25. 01. 2022.

ZAVRŠENA je izrada studije izvodljivosti za projekat gasovoda "Savez Vostok" za isporuku gasa iz Rusije preko Mongolije u Kinu, navodi se u saopštenju "Gasproma".

- Aleksej Miler i zamenik premijera Mongolije S. Amarsaihan potpisali su protokol o rezultatima razmatranja studije izvodljivosti za izgradnju gasovoda za snabdevanje Kine ruskim gasom preko Mongolije - navodi se u saopštenju kompanije.

Dužina trase gasovoda na teritoriji Mongolije, prema studiji izvodljivosti, biće 962,9 kilometara, prečnik cevi 1400 mm, te se očekuje da će biti pet kompresorskih stanica. Podsetimo, deo zemalja EU, predvošenij SAD, pokupava na sve načine da sruši Severni tok 2. Izgradnja gasovoda  "Savez Vostok" za Kinu bio bi žestok šamar Americi i njihovim naporima. Poruka Moskve je jasna: Nećete gas iz Rusije? U redu, ima ko hoće... Kina je veće i biolje tržište od EU.

Istina, Nemačka čini sve da speči kolaps Severnog toka 2, Berlinu je gas iz Rusije nasušna potreba, pre svega za posrnulu industriju, ali i građane koji ovaj energent koriste za grejanje...

Izvor. www.novosti.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1933 on: January 26, 2022, 11:18:50 am »



Quote
Комплексы «Ярс» вышли на маршруты боевого патрулирования в Ивановской области

Ракетные комплексы «Ярс» вышли на маршруты боевого патрулирования в Ивановской области. Там стартовали учения РВСН.Стратегическим ракетчикам необходимо совершить марш протяженностью около 100 километров, вывести пусковые установки на полевые позиции и замаскировать их.Еще военнослужащие преодолеют условно зараженную территорию и отразят атаку диверсантов. Всего в учениях задействовано более 100 единиц техники и порядка тысячи военнослужащих.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1934 on: January 26, 2022, 12:13:05 pm »




Rusija raspisala poternicu za Olegom Navaljnim


Rusija je raspisala poternicu za Olegom Navaljnim, bratom opozicionog lidra Alekseja Navaljnog, navelo je rusko Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Oleg Navaljni, čija lokacija je nepoznata, prošle godine je bio u kućnom pritvoru između janauara i aprila i dobio je uslovnu kaznu zbog kršenja restriktivnih mera uvedenih usled pandemije koronavirusa, podsetio je Rojters.

On je optužen pošto je u Moskvi učestvovao na protestu zbog hapšenja njegovog brata Alekseja, koga su ruske vlasti, kako su juče javili svetski mediji, stavile na listu "terorista i ekstremista".

Oleg Navaljni je 2018 pušten iz zatvora posle tri i po godine zatvorske kazne zbog optužbe za proneveru za koju kritičari tvrde da je bila metoda zastrašivanja njegovog brata.

Ruske vlasti odlučile su da se opozicioni lider Aleksej Navaljni koji se nalazi u zatvoru i nekoliko njegovih glavnih saradnika upišu u registar terorista i ekstremista, što je najnoviji potez Moskve u sveobuhvatnom obračunu sa opozicijom, nezavisnim medijima i aktivistima za ljudska prava, navodi AP.

Kao najžešći kritičar Vladimira Putina, Navaljni i osam njegovih saveznika, medju kojima su i ključni saradnici Ljubov Sobol i Georgija Alburova, danas su evidentirani u registru terorista i ekstremista od strane ruske Federalne službe za finansijski nadzor, što podrazumeva da će njihovi bankovni računi biti zamrznuti, prenosi AP.

Navaljni je priveden po povratku iz Nemačke gde je proveo pet meseci oporavljajući se od trovanja nervnim agensom za koji je okrivio Kremlj, dok su ruske vlasti negirale bilo kakvu umešanost u taj slučaj.

Navaljni je osuđen na dve i po godine zatvora zbog kršenja uslovne kazne na koju je osuđen zbog navodne prevare 2014. godine.

Nakon hapšenja Navaljnog, u narednim mesecima njegov brat Oleg i mnogi od njegovih glavnih saradnika takođe su se suočili sa krivičnim prijavama, a vlasti su njegovu Fondaciju za borbu protiv korupcije i široku mrežu regionalnih kancelarija stavili van zakona, označile ih kao ekstremističke i zaustavile njihov rad.


izvor
Logged
Pages:  1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... 175   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.