Stare fotografije pripadnika ratne mornarice od Austro-Ugarske RM do JRM

(1/57) > >>

zpetrov9:
Često sam na stranice o Starim vojničkim fotografijama KoV-a postavio i stare fotografije mornara pa sam na to i više puta dobronamjerno
bio upozoren. Pa eto da ne bude zabune otvorio bih ove stranice za postavljanje fotografija svih pripadnika ratnih mornarica koje su bile na
našem Jadranu od vremena Austro-Ugarske Carske ratne mornarice, preko Ratne Mornarice Kraljevine Jugoslavije i nove JRM pa zatim naše
HRM zaključno i do Ratne mornarice SRJ, znači razdoblje negdje od 1860. godine pa do cca 2000. Ne smeta ako se postave i fotografije
Crnogorske RM ili i Slovenske. Sve su plovile i/ili plove po Jadranskom moru s ove naše strane.

zpetrov9:
Quote from: zpetrov9 on February 10, 2016, 11:05:05 am

Često sam na stranice o Starim vojničkim fotografijama KoV-a postavio i stare fotografije mornara pa sam na to i više puta dobronamjerno
bio upozoren. Pa eto da ne bude zabune otvorio bih ove stranice za postavljanje fotografija svih pripadnika ratnih mornarica koje su bile na
našem Jadranu od vremena Austro-Ugarske Carske ratne mornarice, preko Ratne Mornarice Kraljevine Jugoslavije i nove JRM pa zatim naše
HRM zaključno i do Ratne mornarice SRJ, znači razdoblje negdje od 1860. godine pa do cca 2000. Ne smeta ako se postave i fotografije
Crnogorske RM ili i Slovenske. Sve su plovile i/ili plove po Jadranskom moru s ove naše strane.


Za početak da postavim i neke oznake činova koje su bile ili i sada jesu u navedenim ratnim mornaricama.

Najstarija je bila Austro-Ugarska RM pa evo nekih njihovih oznaka činova koje sam pronašao na internetu.

Oznake činova u Austro-Ugarskoj ratnoj mornarici do 1910. godine.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Oznake činova u Austro-Ugarskoj ratnoj mornarici od 1910. godine.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

zpetrov9:
A ove sam oznake činova pronašao za Jugoslovensku Kraljevsku Ratnu Mornaricu. Činovi su dosta preuzeti sa uzora Austro-Ugarske RM.

Činovi  Kraljevske Jugoslovenske ratne mornarice  1.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Činovi i oznake Jugoslovenske Kraljevske Ratne Mornarice 2, preuzeti sa stranica palube.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

zpetrov9:
Nisam do sada uspio pronaći one starije oznake činova koje su bile kasnih četrdesetih i gotovo cijeli pedesetih godina, bile su dosta slične
onim u RM SSSR-a, a dijelom i onima iz KRM. Kada ih pronađem postaviti ću ih isto.

Činovi  oružanim snagama SFRJ za usporedbu činova u JRM sa ostalim činovima. Malo je zastarjeli tip epoleta mornaričkih oficira jer su to
one ravno-uglate koje su kasnije bile zamjenjene novijim zaobljenim.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Na ovoj drugoj su već prikazane novije zaobljene epolete.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

zpetrov9:
I konačno da postavim i Činove u našoj  HRM.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page