PALUBA
April 23, 2024, 01:44:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Down
  Print  
Author Topic: Oficiri KM po klasama  (Read 46690 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #60 on: January 01, 2024, 01:54:11 pm »

Lijepi kolaž, šteta da su fotografije u grupi pa je mala rezolucija.

Grupu oficira na š.b. Jadran je Dread u topiku PVA postavio 3.5.2010.g.
Logged
morest
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 461



« Reply #61 on: January 20, 2024, 09:57:28 pm »

Evo nakon dužeg vremena da malo obnovimo ovu temu. Danas sam došao u posjed albuma jednoga od pitomaca 15. klase PVA. Nažalost nema nikakvog natpisa o kome se radi, tj. čiji je album. Postaviti ću ovdje par fotografija vlasnika, pa ako bi netko mogao identificirati osobu sa slika to bi bilo super.
Evo, prva fotografija, zada piše "Pitomci XV klase PVA 1 dan prije ulaza u akademiju na Lokrumu 18.9.1938.". Ovo je prijevod sa ćirlice koliko sam uspio prevesti.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav svima. Naišao sam na sve ovo pretražujući internet da vidim da li nešto postoji o mom dedi Adolfu M. Poharcu. Na moje iznenađenje, ispostavilo se da ima. On je bio pitomac XV klase i na ovom forumu sam shvatio da je gravura u njegovoj tabakeri "Uspomena na 1.4.1941." zapravo uspomena na dan kada je postao oficir. Imam mnogo toga sačuvanog, njegov bodež, oficirsku kapu, epolete, tabakeru i čitav album sa fotografijama iz tog perioda. Taj album ću, čim stignem, preneti ovde. Mislim da imam u albumu baš ovu fotografiju, dedu sam obeležio crvenom tačkom.
 Pozdrav kolega,zbilja mi je drago da ste se javili i prepoznali svoga djeda na fotografiji koju sam postavio.Ja također imam cijeli album nepoznatog Pitomca XV.klase,nadam se da ću jednom uspjeti saznati kome je album pripadao.Zbilja bi.me zanimalo vidjeti što sve posjedujete od svoga djeda a naveli str da imate.Volio bih kada bi to objavili ovdje?
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.018 seconds with 23 queries.