Messerchmitt Bf-109E-3a

<< < (17/20) > >>

nebkv:
Nisam nikad isao u detalje pojedinacne brojeve nasih 109ki vvkj pa ne znam konkretnu sudbinu L-61 ali svakako je ovo jedna od retkih spona danasnjeg vremena i tehnike vezane za vvkj
Znao sam samo da nije isporucena cela kolicina,ali ne znam detalje sta jeste a sta nije po brojevima konkretno kao i sudbinu neisporucenih

MOTORISTA:
Quote from: nebkv on December 18, 2020, 11:10:48 pm

Da li je L 61 uopste isporucen Jugoslaviji?Ako se gleda broj isporucenih i sam broj aviona(L 61)doslo bi se do zakljucka da je zarobljen 1941 i uvrsten u Luftvafe(tada datum pada ne stima)
Ili je jednostavno preskocen za isporuku iz nekog razloga i upao u onu kvotu nikad isporucenih?


Prema Petru Bosniću L-61/2559 je isporučen 15.03.1940. godine i to vozom.

nebkv:
Hvala za podatak.To onda samo produbljuje misteriju
Isporucen je,a datum isporuke je pre navedenog datuma pada
Po tome otpada teorija da je unisten pre ili tokom isporuke pa nikad isporucen/zamenjen drugim

draggan:
Ovaj skršeni L-61 / WNr.2372 je verovatno izuzet iz našeg kontigenta i dodeljen jedinicama Luftvafe-a radi popune gubitaka. Skršio se 28.11.1940. i bio je u sastavu Erg./JGr. Merseburg, pilot Otto Heiss je poginuo. I onako nam nisu ni isporučili dogovoren i plaćen broj od 100 kom. E sad zašto nosi oznaku L-61 kao i ranije isporučeni L-61 / 2559 to već ne bih znao.

A što se tiče izgubljenih u preletu a posle primopredaje: L-28 / 2527/ WNr.2335 /D-IYYP (22.11.39) i L-55 / D-IWKU (15.3.1940), umesto njih nisu dobijeni drugi (zato se i vodi da smo primili 73 komada (-2), bez onih naknadnih i "polovnih" 12 kom.). Primopredaja rasklopljenih i vozom transportovanih "mesera" je bila posle slapanja i prvog leta na Zemunskom aerodromu.

nebkv:
Ako su fabricki brojevi dodeljivani u nizu i ako niz prati koliko toliko realni protok vremena mozda bi se na osnovu njih moglo nesto zakljuciti
Ako je fabricki broj ovog iz Austrije nizi od naseg isporucenog L-61 sasvim je moguce da je izuzet vec gotov iz fabrike zbog nekih Nemackih potreba tog monenta pa su oznake jednostavno prefarbane a mozda i kompletan avion
Ali ako je obrnut slucaj sa fabrickim brojevima onda bi to bilo malo cudno
Naravno sve to kao sto rekoh da su fabricki brojevi i datumi proizvodnje hronoloski uskladjeni
Zna li se sudbina naseg L-61?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page