Messerchmitt Bf-109E-3a

<< < (20/20)

milan55:
Stvarno nisam prije nikada isao za tim detaljem, da na Meserima nema male zastave. Samo mi nije jasno zasto je onda Sime Ostric u svojoj publikaciji Avions Hors Serie no. 26 "Les Messerschmitt Yugoslavien",  na stranicama 104 dolje rep mala zastava, stranica 105 desno dolje i stranica 106 profili L-43,L-53 i L-26 dati su sa malom zastavom na repu. Da li su se istrazivanja u medjuvremenu razvila tako kako vi kazete. Ocito ste u pravu ,a mene je pregazilo vrijeme.Iskreno nisam isao za tim detaljem.

relja:
Tačno je da je objavljeno mnogo profila - crteža, sa tom malom zastavom na repu.

Isto tako, do sada u štampi a i na internetu, a pri tome mislim pre svega aukcije fotografija okupatorskih vojnika na ebay.de kao web izvor, nije viđena fotografija jugoslovenskog kraljevskog Me-109 sa tom malom zastavom. Čak ni fotografija olupine.

I ja kada vidim meni neku do sada nepoznatu fotografiju 109-ke, prvo gledam taj detalj.
Ali ni u jednoj knjizi ili publikaciji, a u poslednjih 30 godina je objavljeno nekoliko, toga na fotografijama jednostavno - nema.


kosta1961:
Primopredaja aviona 19 oktobar 1939g.
U kabini Miha Klavora

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

kosta1961:
Kako je video umetnik

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

kosta1961:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Spremni za isporuku

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page