PALUBA
March 28, 2024, 11:52:11 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Globalizacija ili globalizacije - kuda idemo?  (Read 112832 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #30 on: March 09, 2016, 05:10:11 pm »



Novac nije zaštita, novac nije oklop. Obložite se papirnim novčanicama i upucajte se, sve će vam biti jasno. Novac čini da se osećamo lagodnije, da zadovoljimo svoje ovozemaljske potrebe. Možemo kupiti dobro osiguranje, ako imamo dovoljno novca, ali novac ne može zaštititi od bilo čega. Novac ne kupuje zdravlje, potomstvo, sreću, istinsku ljubav. Naročito ne može zaštititi od onoga što grede. A... da, Vi, Gospodo draga, mislite da će Vas  EU i članstvo u NATO  spast! Bogami, od ovoga, neće. Ne govorim ja o Rusima, govorim o Vama samima. Mi, mravi, nedostojni života, mi, klasično i hrišćanski vaspitani "uebermenschen", kleti raskolnici, bolje ćemo proći od vas. Živi bili, pa videli.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #31 on: March 09, 2016, 06:58:15 pm »

Nećeš verovati, ali mučile bi me isto kao i sada, samo što verujem da bih uz tu platu imao i malo više uticaja.

Mučile bi me jer razmišljam kako će živeti moja deca i unuci. Kažu da mi ovu planetu nismo nasledili od očeva, nego pozajmili od dece i unuka - po meni to važi i za društvene i socijalne odnose među ljudima a ne samo za životnu okolinu.

Pa ond aljepo uzmi ponovo pročitati kapital (ja krenuo ali ne ide kao nekad) a ne ove žvrljarije o teorijama urote.

Drug Marks je odavno to ljepo objasnio, kapitalu je najveći neprijatelj on sam.
Taj stalni rast koji se traži je njegov najveći uteg pošto živimo u zatvorenom sistemu.

Baš zbog toga sam krenuo nanovo pročitati gradivo i pokušati shvatiti o čemu se zapravo radi.

Oduvjek smo živjeli u carstvima, pod kraljevima a sad su došli neki novi igrači sa novim nazivima ali u osnovi sve isto.
Svaka sila za vjeka.

poz.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #32 on: March 09, 2016, 07:50:38 pm »

Kapital mi je sa svom ostalom literaturom potonuo 1991, inače bi ga sigurno čitao ponovo.

Ne radi se o teoriji zavere - autori koje navodim, osim - Dugina, svi redom su Ameri ili Britanci - dakle sami govore šta rade i šta će raditi. U tome je suština - nedovoljan broj ljudi čita tu literaturu, a oni koji pročitaju pa dignu glas - ili budu lupljeni po glavi ili kupljeni. Gotovo svi.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #33 on: March 09, 2016, 08:26:33 pm »


Nećeš verovati, ali mučile bi me isto kao i sada, samo što verujem da bih uz tu platu imao i malo više uticaja.

Mučile bi me jer razmišljam kako će živeti moja deca i unuci. Kažu da mi ovu planetu nismo nasledili od očeva, nego pozajmili od dece i unuka - po meni to važi i za društvene i socijalne odnose među ljudima a ne samo za životnu okolinu.

Boro, maltene do juče imao sam identične poglede kao i ti.

Međutim, u poslednje vreme, ljudska bahatost oko mene toliko me je dotukla da sam postao sasvim dezorijentisan.
Nezainteresovanost ljudi za sve što se događa oko njih i ljudska bahatost i pohlepa su stvari koje me prosto organski bole kada ih vidim. A ne mogu se boriti protiv toga jer saveznika u okruženju nema (pritajili se i čekaju bolja vremena).

Zbog toga, okrećem se ka orijentaciji da me savršeno boli za sve oko mene, ali mi nešto ne ide ...
Još uvek mi je to teško prelomiti, jer mi karakter ne dozvoljava takvo razmišljanje i takav odnos prema okruženju u kojem živim, ali ću morati prebroditi, jer se bojim za vlastito zdravlje!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #34 on: March 09, 2016, 08:32:31 pm »

Znam kako razmišljaš, sad je negde 45 godina kako se znamo...
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #35 on: March 10, 2016, 11:31:12 am »

Razmišljao sam gde ovu vest da postavim, nadam se da Boro nema ništa protiv jer globalizacija sa sobom nosi i ovakve odluke. One se sada i ovako sprovode stavljanjem pod jednu kapu svega i svačega (jedna vlada,vojska,moneta, nacija, pol,..). U Kaliforniji već nekoliko godina deca ne mogu roditelje oslovljavati sa mama ili tata jer to diskriminiše usvojenu decu jednopolnih "roditelja" itd. Ova odluka u vezi s toaletima nije mogla da se reši dogradnjom tolaleta za "transrodne" jer je to po njima diskriminacija i izdvajanje.Dakle većini se ukida i najobičnija privatnost u javnom kupatilu.Postaćemo hermafroditi na kraju....Sve ovo i nas čeka jednog dana ako se ne dozovemo pameti...


Njujork ukida podelu na ženske i muške toalete

U Njujorku je stupila na snagu odluka gradonačelnika po kojoj se ukida podela na ženske i muške toalete. Stanovnici i posetioci Njujorka mogu da koriste toalete koji su u vlasništvu grada prema sopstvenom osećaju rodnog identiteta, a ne prema polu.

LGBT populacija, koja u Njujorku ima oko 25.000 pripadnika, veruje da će ovaj potez pomoći u promovisanju njihovih prava.Odluka liberalnog njujorškog gradonačelnika Bila de Blasija u praksi znači da će transrodna osoba koja se oseća kao žena, iako je po polu muškarac, moći da uđe u kabinu za žene, prenosi N1.
Odluka se odnosi i na javne bazene, garderobe i slična mesta

rs-lat.sputniknews.com
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #36 on: March 10, 2016, 01:23:51 pm »

Zašto bih se ljutio, nisam ja vlasnik topika, a osim toga, tvoj post perfektno oslikava moju osnovnu ideju: kuda idemo ako se bez borbe prepustimo talasu globalizacije.

Eto kuda idemo, ka društvu insekata bez ličnosti, programiranih da rade strogo samo svoj posao i nakon toga zure u TV ili bazaju po Internetu.
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 119



« Reply #37 on: March 10, 2016, 01:50:29 pm »

Некада смо говорили и маштали о Западу. Сад, кад су срушена сва правила, Запад нам се намеће. Нови канони набијени насилничком глобализацијом, терају Србе да сами себе, по ко зна који пут, наложе на ватру. Нажалост, има људи који су у толикој мери затровани западном пропагандом, да још увек разрађују тезу: ми немамо куд. Слику употпуњују лидери политичких странака, разне коалиције и савези за промене. Жеља за влашћу гони их у… трагању за доказима да је само њихова демократија она права, да је по укусу Запада и да ће нас само та странка довести до Европе. А шта ако ја нећу у Европу коју ми нуде антисрпски политичари усмереног образовања? Или: шта нам та америчкa удворица, окупирана војно и финансијски, може подарити и по коју цену? Зар нам нису већ довољно подарили? Расточили су нам државу, истерали са сопственог огњишта, и све то у име некакве демократије и цивилизованог друштва.
О људи, оно што нам Америка приређује не могу више да подносим!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #38 on: March 10, 2016, 03:51:58 pm »


О људи, оно што нам Америка приређује не могу више да подносим!


A globalizacija još nije sprovedena do kraja, kako bi je tek podnosio da jeste?! Nikako, vrlo malo naših vođa bi bili u "zlatnoj milijardi", a mi...

Inače, nekoliko puta sam pomenuo "zlatnu milijardu". To je projektovani "optimalni" broj stanovnika Zemlje ljudske rase. Zato se svako toliko pojavljuje neka nova bolest... ispituju se mogućnosti za naglo i drastično smanjenje broja stanovnika planete.

A ako se sprovede taj plan, ni svi koji su u prvi mah ostali u "zlatnoj milijardi" neće vladati - neće imati nad kime, nego ropski raditi... To je sudbina svih koji nisu anglo-saksonskog porekla.

Eto do kraja ogoljene globalizacije. I napominjem ponovo: nije teorija zavere, nije nečija fiks ideja, samo pažljivo čitanje knjiga koje su napisali vodeći geopolitičari Zapada.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #39 on: March 13, 2016, 09:03:59 pm »

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #40 on: March 18, 2016, 02:47:03 pm »

Ovaj tekst sam izvukao iz novina, kao komentar bezimenog čitaoca,
Ima smisla i težinu, pa ga postujem da procenite sami, gde je izvorište trenutnog previranja na kugli:

Nedelja 28.02.2016.13:10

Svi sukobi u svetu, sve promene granica, javno mnjenje i raspoloženje, ratovi i revolucije planiraju se u Vatikanu, a izvršavaju preko Londona i Vašingtona! Od podele hrišćanske crkve na Istočnu i Zapadnu 1054. godine pa do danas, postoji u politici Vatikana kontinuitet, u smislu nastojanja da pod svoju dominaciju stavi sve hrišćanske crkve - menjali su se samo oblici borbe, strategija i taktika. Prvi svetski rat koji pokreće rimokatolička monarhija napadom na Kraljevinu Jugoslaviju, donosi strašne vojne i civilne žrtve. Tokom Prvog svetskog rata u Austro-Ugarskoj je funkcionisalo 10 velikih koncentracijskih logora, uz još 290 manjih, pratećih logora i zatvora. Što reći o Drugom svetskom ratu? Prema američkim izvorima preko 1.400 katoličkih sveštenika u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini u toku Drugog svetskog rata su lično klali, mučili, silovali, ubijali na razne načine i nasilno prevodilo u katolicizam. Vatikan je kriv i za raspad Jugoslavije. Sve je dogovoreno na sastanku pape Ivana Pavla II s nemačkim ministrom Genšerom. Tog, 26. novembra 1991, državni sekretar Vatikana uputio je memorandum sa zahtevom za priznavanje Slovenije i Hrvatske kao nezavisnih država, svim članicama Konferencije o evropskoj sigurnosti. Posle tog vatikanskog memoranduma, Slovenija i Hrvatska su priznate kao nezavisne države, što je izazvalo žestoke sukobe i rat. Vatikanska banka, preko organizacija poput Opus Dei, Malteških vitezova i sličnih financirala je pokret Franje Tuđmana. Između SAD, Vatikana i Nemačke sklopljen je 1976. godine tajni sporazum u 11 tačaka. Jedna od središnjih teza ovog sporazuma bila je ideja o federalizaciji sveta. Američki geopolitičar Zbignjev Bržežinski vidi glavnu opasnost u pravoslavlju, dok poznati S. Huntington, piše da su Rusija i njena pravoslavna civilizacija neprikladne za Novi svetski poredak. Zato tu civilizaciju treba uništiti. Katolička crkva, nekada filofaš,istička, danas filoamerička, zajednica od milijardu i 200 miliona vernika, predstavlja jedan od glavnih stupova u američkoj politici globalizacije. Koren svega ovoga što se događa u Ukrajini, kao i mnogo puta do sada, je u Vatikanu, koji je vekovima ratovao protiv pravoslavnih, da bi im, što milom, što silom, nametnuo svoje tumačenje hrišćanstva. Papizam je to, a on je gori od ateizma, jer propoveda lažnog, velikoinkvizitorskog 'Krista'. Ukrajina nema nikakve veze sa suverenitetom, demokratijom ili 'ruskom agresijom'. To je sve propaganda. Sve se svodi na moć, imperijalnu ekspanziju i proširenje sfere uticaja. Može se izdvojiti čitav niz aspekata koji demonstriraju sličnost i direktne paralele između agresije Zapada u Jugoslaviji devedesetih godina i ovoga što se događa u Ukrajini 2014 – 2015. godine. Sličnost po pitanju dovođenja nac,ista na vlast. Kao što se u ratu protiv Rusije koriste ukrajinski na,cisti, na vlast u Kijevu su pučem došli nac,isti koji su započeli s progonom Rusa. Primerice jedna od paravojnih formacija koja učestvuje u agresiji na Novorusiju 'Azov', kao amblem ima okultne oznake SS-a i 'Crno sunce' Anenerbea, koje se nalazi u dvorcu Vevelsburg. Anenerbe je tajna organizacija koja je oblikovala ideologiju Nac,ističke partije i Trećeg rajha. Na strani kijevske hunte bori se najgori ološ iz SAD i EU. Nac,isti u Odessi su spaljivali Ruse, a u okupiranim selima Novorusije ub,ijaju sve što stignu. Baš kao i na Balkanu, glavni naglasak u Ukrajini stavljen je na etničke proturečnosti. Vatikan jedan od organizatora Euromajdana, koji se približava granicama Rusije. DANAS NA ZAPADU UKRAJINE GORE PRAVOSLAVNE CRKVE – NAMEĆE SE KATOLICIZAM! Ukrajinski na,cisti osvajaju pravoslavne hramove, muče i ub,ijaju sveštenike (na Donbas ih gađaju iz artiljerijskih oruđa). Kijev, koji je bio središte pravoslavne teologije i nauke uopšte, danas pretvaraju u katolički grad. Ukrajinski na,cisti i šovinisti danas uz pomoć zapada i Vatikana pripremaju potpuno čišćenje Rusa sa vekovnih teritorija na kojima žive kako bi očistili prostor od pravoslavlja. Poznata je izjava pape, dana u vreme telemosta s moskovskim rimokatolicima: 'Ako postoji jedna Europa i jedna valuta – onda i Crkva treba biti jedna!' Na koju se Crkvu misli – Pravoslavnu ili Rimokatoličku, nema mesta sumnji. Dakle: jedna država, jedna valuta, jedan papa. Očito je da politika koju vodi Vatikan ima sve odlike imperijalističke politike, koja nastoji različite narode i kulture objediniti, zarad ostvarenja zajedničkih globalističkih ciljeva i ideja. Globalizam je demonska ideja. Daj Bože, da se nikada ne ostvari, inače se vraćamo u robovlasnički sistem i robovlasničko doba. To je ono što razara veru, naciju, porodicu, moral, ljudsko dostojanstvo, celi svet. Gospodin će, kao i do sada, pobožni pravoslavni narod voditi putem Istine Svoje, štiteći ga od svih zabluda i laži, pa i od najotrovnije, iako najzaslađenijeg – papinskog ekumenizma. Partnerstvo između Vatikana i Hitlera službeno je sklopljeno 20. jula 1933. potpisivanjem konkordata između Svete stolice i nemačkog Rajha, kada su se nemački sveštenici službeno zavetovali na odanost Hitleru. Nac,izam nije poražen u Drugom svetskom ratu, poražen je Wehrmacht, nakratko je poražena država Nemačka ali je ideologija nac,izma preživela. Danas se 'Četvrti Rajh' organizuje na istim principima korporativne države kakva je bila nac,istička Nemačka, s tom razlikom što je novi korporativni projekt profinjeniji, ne nose se više crne uniforme i kukasti krstovi. Danas je pristup okrenut prvo ekonomskom potčinjavanju sveta, a oružana sila koristi se samo protiv neposlušnih država i naroda. Krajnji cilj je isti: porobljavanje zemalja, ako može i čitavih kontinenata i pljačka njihovih resursa. Razbijanjem Jugoslavije, agresijom na SFRJ, SAD i EU (Nemačka) su pokazali da su pravi naslednici Adolf Hitlera. Kao i Hitlera njih može zaustaviti samo snažan i odlučan otpor.

Izvor: http://vesti-online.com/Vesti/Svet/555174/Zbog-ruske-pretnje-Britanija-mora-da-ostane-u-EU
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #41 on: March 18, 2016, 08:07:38 pm »

Interesantno mišljenje, ali po mom mišljenju nije velika verovatnoća da tu nešto ima. Globalizacija iz jednog centra, "pola" naime, nastoji da uništi i religije, pa Vatikan može samo da koristi kao alatku dok joj može poslužiti, a u Vatikanu su ljudi koji razmišljaju i sigurno to znaju. Uostalom, nije problem znati sve ciljeve i namere jednopolarne globalizacije - u nekoliko knjiga njihovi najveći filozofi sve su otvoreno napisali, mnogo jasnije i otvorenije nego što je to Hitler napisao u "Majn Kampf".

Interesantno je kako Aleksandar Dugin, rekao bih vodeći u grupi filozofa koji zagovaraju multipolarnu globalizaciju umesto jednopolarne vidi svet 2050. godine:

- u svetu kreću "anti globalističke revolucije" naroda i nacija;
- nekoliko atomskih bombi eksplodira na teritoriji SAD sa ogromnim žrtvama;
- kreću regionalni ratovi zagovornika i protivnika takve globalizacije sa upotrebom atomskog oružja;
- širi se broj država koje nabavljaju atomsko oružje jer jedino ono garantuje kakvu - takvu sigurnost;
- formiraju se četiri centra globalizacije: 1. SAD + Kanada + Centralna i Južna Amerika; 2. Evroafrika - EU + Afrika +
  Arapski kalifat; 3. Evroazija (RF + ZND + Iran, Pakistan, Turska, Indija; 4. Tihookeanski kondominijum
 (Kina + Japan+ Malezija, Indonezija, Australija);
- Kina se širi etnički u Istočni Sibir, na Daleki istok RF i na jug, čak do Australije;
- SAD ostaje velesila ali sa znatno smanjenom moći i uticajem;
- javljaju se nove bolesti, ogromna većina stanovništva Zemlje gine u ratovima ili umire od posledica ratova i bolesti;
- u SAD kreće građanski rat između WASP i latinokatolika + Afroamerikanaca sa druge strane...

Napominjem da ovo nije moja misao, samo je prenosim.

Sad, kako bilo da bilo, možete se malo zamisliti i sami analizirati neke od ovih misli, čak i nabaviti koju od knjiga koje pominjem.

A možete i uzeti hamburger i Coca - colu i upaliti TV, kako hoćete. Možda lav stvarno ne vidi noja kada noj nabije glavu u pesak, ko zna?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #42 on: March 19, 2016, 09:32:50 pm »

Iako samovu vest postavio i u Temi o Mašini sudnjeg dana, milsim da zbog bojom označenog dela teksta pripada i ovde.

Subota 19.03.2016.21:10 Tanjug, Vestionline A

"Svet je danas bliži nuklearnom ratu nego ikada"

Zbog eskalacije tenzija između Rusije i Zapada, svet je danas bliži nuklearnom ratu nego što je ikada bio otkako je okončan hladni rat, upozorio je predsednik ruskog Saveta za međunarodna pitanja i bivši ruski ministar spoljnih poslova Igor Ivanov.  

On je, govoreći na tradicionalnom Briselskom forumu koji organizuje Nemački Maršalov fond u SAD, rekao da je opasnost od sučeljavanja uz upotrebu nuklearnog oružja danas u Evropi veća nego što je bila 80-ih godina prošlog veka.

- Danas imamo manje nuklearnih bojevih glava, ali opasnost od njihove upotrebe raste i ovakva situacija je opasna za sve nas - istakao je Ivanov.

On je, takođe, upozorio na moguće posledice trke u naoružanju između Evrope i Rusije, rekavši da će "sasvim sigurno, čim SAD rasporede svoj raketni sistem u Poljskoj, na primer, Rusija odgovoriti tako što će rasporediti svoj raketni sistem 'Iskandar' u regionu Kalinjingrada".

Prema njegovim rečima, Rusija više nije istočni bok propale "velike Evrope", već postaje zapadni bok "sve veće Evroazije u usponu".

Izvor: http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/559795/Svet-je-danas-blizi-nuklearnom-ratu-nego-ikada
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #43 on: March 20, 2016, 10:32:20 am »



Mislim da je veliku ulogu u obnavlajnju pretnje nuklearnim udarom, sa bilo koje strane, igrala proizvodnja tzv. taktičkih A punjenja vrlo male snage, reda 1Kt i manje. Ta se punjenja mogu spakovati i u granatu 155mm, ili možda 203mm, u običnu taktičku raketu, ili čak SVRL. Misli se dakle, ako je snaga mala, da su i posledice male, tj. da neće poginuti 100.000, već samo par hiljada ljudi. Par hiljada mrtvih..., jedan blok zgrada, pa šta je to... ništa, misle neki "ljudi". Strašno.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #44 on: March 20, 2016, 05:26:33 pm »

Ne slažem se, mislim da je veća opasnost od nuklearnog rata zbog naraslih geo - političkih ambicija zapadnog bloka i još više zbog faktičke politike istog bloka, odnosno sprovođenja tih ambicija u delo, a sa druge strane RF je ojačala i ne vode je više Gorbačov i Jeljcin.

Da li su A punjenja od jednog ili sto kilotona mislim da je u drugom planu.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.