PALUBA
March 29, 2024, 02:26:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Прослава Дана Победе  (Read 1767 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« on: May 10, 2016, 03:11:01 am »

Како сте прославили Дан Победе?

Неки смо били кући (са печено прасе и шљивовицу) а неки смо били и у Москви, па усликали.

У фашистичким земљама хапсе и забрањују прославу Дана Победе над фашизмом, значи има опет да им ј***** кеву.

Шта ћеш, така су посла. Мора се.

А што ли ћуту ови наши бољшевики?

Неће да се замере колегама, шта ли?
« Last Edit: May 10, 2016, 03:26:51 am by VeselinDakovic » Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 119



« Reply #1 on: May 10, 2016, 10:31:40 am »

Како сте прославили Дан Победе?
Нешто га нисам ни славио. Славим Дан Пораза (Видовдан). Шта ћеш. Мора се.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #2 on: May 10, 2016, 12:12:45 pm »

Како сте прославили Дан Победе?
Нешто га нисам ни славио. Славим Дан Пораза (Видовдан). Шта ћеш. Мора се.

Ја сам осмога маја био са женом и гостима из Москве у шетњи на Калемегдану. За пет поподне су по инфо са интернета били предвиђени плотуни у част 9. маја - дана Победе. Нешто пре пет смо дошли на променадни плато, наспрам улаза у француску амбасаду, одакле годинама  пале топови поменутом пригодом. Тамо је био неки рок концерт у част Европске уније, са момцима голим до паса и девојкама којима из мајица свашта испада на разне стране. Лименке пива ваљају се уоколо, све трешти. Осмотрио сам цео плато добро, нигде познатих ЗИС-3 који се користе као салутна оруђа. Сав снужден, али уверавајући себе да је то нормално, јер прослава 9. маја ПРОТИВРЕЧИ ЕВРОПСКИМ ВРЕДНОСТИМА, они забога славе баш осми, а не девети мај, а Србија је на путу европских (и северноатлантских, али то ПСССТ! Tongue интеграција) Питао сам присутне полицајце да ли они знају за плотуне и где су топови за дан Победе, на шта ми рекоше да немају појма о томе, ту су ови рокери, то је све што знају.
Само што смо се спустили према Саборној, испраћени уњкавим запевањем "београдских Крајишника" старије генерације, однекуда с Калемегдана се зачуше плотуни. Требало је да их буде десет, мада сам ја избројао шест. Нисам гледао РТС вести, па нисам ни сазнао са ког места су пуцали топови. Први пут за многе године, пропустио сам плотуне са Калемегдана, а моје гошће из Москве нису виделе тај скромни, али увек свечан и за мене важан догађај. То је ваљда цена европске будућности Србије. Да ми то све лепо заборавимо и вратимо се свом рајинском и слугерањском менталитету, који нам тако лепо пристаје.

Тај дан је на руском првом каналу била "за руске погледе" врло објективна емисија о ослободилачкој борби народа Југославије. Јуче ми је радни дан почео у 10 ујутро, чим се завршио пренос Параде из Москве. Већ иза поднева сам осетио температуру, али шта ћеш, морао сам на састанак са клијентима. Георгијевска лента ми је, наравно, била на реверу. Зато, кад сам се вратио кући баш и нисам имао неки апетит за прасетину, нешто сам порадио и легао раније.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.