PALUBA
April 27, 2024, 04:57:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Tajni projekt "HAARP"  (Read 19565 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« on: May 15, 2016, 08:38:34 pm »

HAARP (skraćeno od High Frequency Active Auroral Research Program), (Program aktivnog auroralnog istraživanja visoke frekvencije) je istraživački projekat koji želi da „razume, stimuliše i kontroliše procese u jonosferi koji mogu da izmene učinak komunikacionih i sistema za nadgledanje“. Započet je 1993. godine i predloženo je da traje 20 godina.

Projekat se odvija blizu mesta Gekona na Aljasci. Opremu za HAARP projekat čini ogroman broj radiotransmitera ogromne snage i odgovarajućih instrumenata za detekciju, odnosno 180 antena velike snage. 6 generatora jačine 3,6 MW (mega vati) snaga svakodnevno emituju preko 3.000.000 vati.

Osnovni ciljevi projekta su izučavanja fenomena polarne svetlosti i radio komunikacija. Nalazi se sjeveroistočno od mjesta Gakona na Aljasci, a projektom upravlja Univerzitet Aljaske, US Air Force i Ratna mornarica SAD. Ukupno je 14 univerziteta je bilo uključeno u planiranje sistema.

HAARP je nastao od patentiranih istraživanja Bernarda Eastlunda i Nicholasa Christofilosa 1980. godine

HAARP je predmet raznih teorija zavjere u kojima se označava kao "tajni projekat" i povezuje sa nastancima prirodnih katastrofa poput potresa, poplava i vulkanskih erupcija.

Civilni zaposlenici projekta dolaze iz nekoliko univerziteta i privatnih kompanija kao na primjer Univerziteta u Aljasci, Stanford University, University of Massachusetts, Clemson University, Penn State University, Dartmouth College, University of Tulsa, University of Maryland i Cornell University. Fotografije projekta nisu tajne i dostupne su javnosti. Provode se redovito dani "otvorenih dana", a studenti mogu raditi praksu na stanici HAARPa.

10.7. 2014., na dan kad je obilježen rođendan Nikole Tesle, u Beogradu je održana tribina "HAARP i druge zablude o nauci", na kojoj su istaknuti stručnjaci sa činjenicama i argumentima osporavali navode o klimatskom oružju i sličnim teorijama zavere u svezu ove instalacije, te ukazali da su razne poplave koje pogađaju Europu i Svijet, zapravo posljedica dugogodišnjeg ljudskog utjecaja na ekologiju koja je dovela do promjene klime. Dr. Milan Ćirković, naučni savetnik Astronomske opservatorije u Beogradu, je o HAARP-u izjavio:

“   Bilo koja pojedinačna termoelektrana bilo gde u svetu, uključujući i TE ’Nikola Tesla’ u Obrenovcu, ima veći uticaj na klimu, u smislu da emituje više energije i gasove ’staklene bašte’ koji mogu da zarobe više solarne energije nego bilo koje vrednosti snage o kojima se ovde govorilo. Mi sada primećujemo posledice uglja, nafte, dizela, benzina, kerozina i ostalih stvari koje su spaljivane pre 30 godina. Ono što se spaljuje danas videće se za 20-30 godina i imaće, vrlo verovatno, istinski katastrofalne posledice.[1]   ”
Dr. Oliver Tošković, sa Odeljenja za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu, je iznio sličan zaključak te povukao paralelu sa nedavnim poplavama na Balkanu:

“   I sad zamislite da vam se desi katastrofa: izgubite kuću, morate da se iselite, čeka vas neka neizvesnost, ne znate šta ćete i pitate se – ’zašto sve ovo, zašto baš meni?’ I neko kaže: ima tamo neke antene, nalaze se u Barajevu. To zvuči mnogo prihvatljivije i prosto vas smiri. Pa kažete: ’Dobro, ako slučajno bude ponovo, znam da treba da porušim te antene.’ Čak možda i ne verujete u to, ali ta ideja da postoji neki jasan, opipljiv uzrok je lakša od onoga što ovde većina nas veruje da je istina

Izvor : Wikipedia



* HAARP 1.jpg (360.91 KB, 925x638 - viewed 180 times.)

* HAARP 2.jpg (152.3 KB, 800x600 - viewed 108 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1 on: May 15, 2016, 10:20:32 pm »

Jesmo li o ovome već raspravljali na Palubi?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #2 on: May 16, 2016, 07:49:16 am »

Jesmo li o ovome već raspravljali na Palubi?

Verovatno u nekoj drugoj temi. Mozda tema o poplavama ili tako neka.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #3 on: May 16, 2016, 12:35:30 pm »

U gornjem tekstu je navedeno da je centralni deo (komandni centar) projekta na Aljasci.
Koja je funkcija ostalih antena raspoređenih po svetu. Koliko je meni poznato i u SR ima neka instalacija vezana za HAARP - čemu ona služi?

Koliko takvih instalacija ima raspoređenih po kugli?
Ima li ih i na južnoj hemisferi?
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #4 on: May 16, 2016, 01:02:46 pm »

Razni samozvani blogeri i stručnjaci tvrde kako u Srbiji ne postoji HAARP, a sada kada su se dogodile ove poplave, manji su od makovog zrna. jer svi znaju da su ove klimatske promene posledica uključivanja HAARP-a u Barajevu. Ti „stručnjaci“ tvrde kako niko nije video u Barajevu ništa slično, a to nije istina. Jedan moj prijatelj je lično video HAARP-a i to je napisao u svom statusu na Fejsu pre nego što su mu ugasili profil, ja sam na sreću to printskrinovao i sada ću da vam ga prenesem u celosti.

„Rade Vojvoda od Barajeva

26 mins

LAŽE!! OVA VLAST!! da nema HAARPA u barajevu. lažu zato što su ih platili Ameri. Vučić i onaj njegov Slina su nas prodali a mediji ne smeju da pišu o tome. Lično sam video haarp u Barajevu. Sad smo se vratili, bili smo ja i Marko i Nemanja išli smo da tražimo neku antenu u jednoj šumi kod isključivanja za moštanicu sa magistrale. Rekli su nam u mesnom odboru radikalne stranke da u Moštanici ljudi povraćaju poslednjih dana i da je to zato što su haarpom ozračili vodu koju piju, a da su ljudi videli kako se tamo muvaju neki ljudi poslednjih dana u čudnim uniformama i mi smo odmah znači o čemu se radi….Kad smo sišli sa puta, vidimo neki deda stoji pored gomile nekog granja i mi ga pitamo šta ti je deda aon ćuti oči mu širom otvorene. Otvori deda usta ne progovara, samo gleda malo u stazu što vodi u šumu….malo u nas pa opet u šumu pa onda poče da urla nešto i dohvati granu da pokazuje u pravcu te staze. Mi se sklonili malo da nas neudari granom, on nešto urla ali ništa ga nerazumemo, kapiramo da je lud, a on odjednom kaže „haaaaaarp“. I mi ga pitamo kao jer tamo haarp i on pokaže granom prema stazi. I kao tamo je deda  HARP i on ništa opet ćuti, otvorena mu usta i oči gleda levodesno. i marko kaže pusti dedu i podje niz stazu u šumu i mi za njim, i na nekoj grani koja je virila Nemanja se oklizne i padne kad ono nije grana nego koska, velika koska, ali blatnjava pa izgleda kao granaa. Nemanja uganuo članak i seo. mi gledamo ono sve koske oko nas kao da je neko raskopao groblje i razbacao tu. Ali nema nigde lobanja samo koske ove obične. I kaže Marko da su to ljudske kosti iako nema lobanja, jer njegov stric mesar i zna kako izgleda svinjska i goveđa kost a ovo nije to. A nije ni pileća, pile nema takve kosti. I nema tako velikog pileta. Mada ko zna šta je HAARP uradio pilićima u ovom kraju. I ja tako razmišljam o sirotim pilićima što ih je Harp pojeao kad nemanja odjednom poče da viče ali ne zato što ga boli noga nego zato što je video kako nešto trči kroz šumu. I Marko kaže to je harp i mi potrčimo za njime i ja se sav izgrebem po licu jer nisam video neki žbun koji visi sa nekog drveta.  Kad Marko viče, Rade dođi ovamo, uhvatio sam harpa. ja se obrišem i on stvarno drži velikog zelenog harpa za rep a ovaj se batrga, i ja mu kažem budalo to nije taj harp, harp je antena, a Marko kaže ae ne seri nego mi pomozi da ga onesvestimo, vidi koliki je harp. I dok sam ja došao haarp mu se istrgao iz ruke i potrčao deset metara u šumi, a onda seokrenuo prema nama i digao na zadnje noge i prednjim udara u grudi i viče njof njof njof aaaa!!! kao da nam se smeje. I ja uzmem neki kamen i zavalim ga u glavu harpovsku tačno izmedju treceg roga i petog uveta. I on pobegne, Marko kaže budalo nisi treebao da ga gadjas. I posle se vratimo nazad a onaj deda leži pored onog granja, mrtav pijan. Jebeš mi sve ako ga neko nije napio namerno dok smo bili u šumi."

Izvor : A. Dulniker



* LOKACIJA HAARP-a U SRBIJI.jpg (102.46 KB, 900x483 - viewed 221 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #5 on: May 16, 2016, 02:52:28 pm »

Ma, ovo je neka nesuvisla priča, kao iz horor filmova!

Ču'š ljudske (pileće?) kosti po šumi, pa svi u selu povraćaju jer im je HAARP zagadio vodu, pa ludi deda ... i sve to u sred Srbije,blizu Beograda!

Hajde ljudi, priberimo se i počnimo racionalnu diskusiju na ovu temu!
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #6 on: May 16, 2016, 05:54:27 pm »

Jedan moj prijatelj je lično video HAARP-a

И ја сам га срео јутрос пред самопослугом, тога Хаарпа. Управо стигао из Барајева редовном линијом "Блу Лајна" Београд-Херцег Нови. Каже лудило...

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #7 on: May 16, 2016, 05:58:56 pm »

Nisam ljubitelj teorija zavjere u stvarnosti (imam sve dosje x na cd-ima Smiley ) i ove priče zbilja zvuče u blagom obliku čudno.
Koliko se da pročitati po netu program HAARP je ukinut prije nekoliko godina zbog nedostatka financijskih sredstava.
Vjerovatno nisu uspjeli ništa otkriti a i nisu ufatili nijednog malog zelenog.  Tongue

Ovakvih pričica ima na sve strane, ponekad čak promislim da netko namjerno plaši ljude.

http://www.dnevno.hr/planet-x/panika-u-hrvata-otkrivene-stravicne-haarp-antene-u-hrvatskoj-nalaze-se-u-hrvatskim-sumama-u-blizini-ovog-hrvatskog-grada-8560-8560-8560

Agario, ako tise baš istražuje ovo, prošetaj po Sremčici tamo u šumu iza one benzinske pumpe na magistrali.  Wink

poz.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #8 on: May 16, 2016, 06:40:41 pm »

Mislim da je Agario bio ironičan i malo se našalio s pobornicima teorija zavjere.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #9 on: May 16, 2016, 07:41:45 pm »

Evo šta kaže Wiki o projektu:

https://en.wikipedia.org/wiki/High_Frequency_Active_Auroral_Research_Program

Prema njihovim tvrdnjama, zbog nedostatka finasijskih sredstava projekat je trebao biti zatvoren 2013, ali su neka istraživanja nastavlkjena do 2015. godine. Slične projekte su imali i Rusi i Norveška.

Nigde se ne spominju HARRP antene kod Barajeva, u Hrvatskoj i sl. 
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #10 on: May 16, 2016, 08:03:15 pm »

U selu Beljina kod Barajeva postoje antene (informacija iz druge ruke, nisam ih licno video). Te antene su deo komunikacionog centra ministarstva spoljnih poslova. Preko njih funkcionise veza sa diplomatskim predstavnistvima Republike Srbije u inostranstvu. I prema informacijama koje imam taj centar je izgradjen cini mi se jos u vreme SFRJ.

To je ono sto je do mene doslo kao objasnjenje, ali napominjem da te antene nikada nisam video pa ih mozda i nema. U tom slucaju ovo objasnjenje ne bi bilo na mestu.
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #11 on: May 16, 2016, 09:03:49 pm »

Na stranu šala, zahe.....ja i razne teorije zavjera ali ako u tom mjestu u Srbiji postoje ovakve ili slične antene onda čisto sumnjam da su one u sklopu Ministarstva vanjskih/inostranih poslova.



Da budem iskren siguran sam da bar u današnje vrijeme postoje mnogo naprednije vrste komunikacija od poljane nabijenom antenama.


* HAARP SISTEM.jpg (38.36 KB, 480x290 - viewed 104 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #12 on: May 16, 2016, 09:11:08 pm »

Mnogi su napisali kako u tom mestu postoji HAARP a to ilustrovali fotografijama sa Aljaske. Zato sam se i ogradio a mozda tako nesto tamo nikada i nije postojalo. Ne mislim na HAARP nego na bilo kakave antene. Valjda bi neko uspeo nesto da fotografise.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #13 on: May 16, 2016, 09:17:09 pm »

Evo malo sta se desava kod komsija u Hrvatskoj.

http://www.dnevno.hr/planet-x/panika-u-hrvata-otkrivene-stravicne-haarp-antene-u-hrvatskoj-nalaze-se-u-hrvatskim-sumama-u-blizini-ovog-hrvatskog-grada-8560-8560-8560
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #14 on: May 17, 2016, 09:23:31 am »

Svi manje više znamo suštinu i svrhu HAARP-a, onako ugrubo. Evo i ove sat snimke iz prethodnog linka govore da gdje ima dima ima i vatre.

Opet ne znam...možda je previše teška tema za nas obične smrtnike  Smiley
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.