PALUBA
April 29, 2024, 02:18:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: GPS  (Read 1435 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



GPS
« on: May 16, 2016, 05:34:02 am »

Седимо ја и бураз у кафани и онако преко ладног пива и ћевапа чаврљамо.

Има човек проблем којим се бави. Иначе живи у Америци, ради за ДАРПА, пре тога за Боинг (каже да је онај у Украјини оборен ракетом, а да онај што је нестао и није баш нестао и жваће ћевап), и бави се тим системом глобалног позиционирања, односно, проблемима.

Каже он, а ја мало размислио па му поверовах, да у ситуацијама када дође до атмосферског пражњења електрицитета, све што се наводи употребом система који њему загорчава живот, не ради од 15 до 30 секунди, ако се и после тога опорави.

И исприча ми неке ствари о сигналу, онако као детету, пошто смо се давно струковно разишли.

И сад, они тамо муку муче како да предвиде кад ће муња да севне, а кад гром да удари, баве се томографијом и гатањем у пасуљ.

Жваћемо ми оне ћевапе, заливамо пивом, и ја морах да му кажем да рђавом к**** и длаке сметају.

Чича ми један то рекао, ценим да ми је пренео народну мудрост, а видим и да се у задње време повећала потрошња средстава за депилацију.

То је због сметњи од грмљавине.

Имао сам и ја сличан проблем 1998. (са грмљавином и осцилацијама напона, не са длакама) године па смо баш о томе нас двојица причали те године уз шампите, кад оно, после толико година, он има исти проблем, само су ћевапи и пиво на столу, а конобарица има мање одела.

Не треба чачкати у Перунова посла.

Ја сам боље прошао него што ће он.

Него, ја вама рекох да и ви знате.

Не за ту грмљавину, у Божја посла се не мешам, него око овог GPS система. Кад је "нестао" онај први Боинг, није нестао сигнал који емитује сваки мотор, па је тај авион ... отпутовао. Негде. И онда је сигнал искључен.

А Боинг ћути. Нормално, нико их ништа није питао, иако они знају где је позиција на којој је искључен сигнал предајника.

Не бих ја ово вама рекао али ја њему више верујем него себи зато што, мученик, он никада није умео да лаже.
« Last Edit: May 16, 2016, 05:45:59 am by VeselinDakovic » Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #1 on: May 16, 2016, 08:17:22 am »

A ko je ubio Kenedija?
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #2 on: May 16, 2016, 08:58:14 am »

GPS je odlična stvar iz mog iskustva i može joj se uglavnom verovati. Evo jedan slučaj koji sam ja imao. Moja baba je imala mačku koja
je često bežala od kuće.Pošto je mačka bila izuzetan lovac na miševe i baba je mnogo volela mi (unuci) obzirom na mogućnost
novih tehnologija stavimo mački predajnik koji može da se prati preko GPS. Jednog dana mačka je boravila u ambaru na redovnim zadacima
(lov miševa) i niko nezna kako i zašto pojela je kilogram soli iz džaka. Očekujući da bude kažnjena mačka prepliva Dunav i pobegne .
To joj nije pomoglo jer mi smo je putem GPS locirali i zamolili neke rođake da nam je vrate.

Ako neko ne čita latinicu evo predvoda:

ГПС је одлична ствар, из мог искуства и може јој се углавном веровати. Ево случајa који сам ја имао. Моја баба је имала мачку која је често бежала од куће. Пошто је мачка била изузетан ловац на мишеве и баба је много волела ми (унуци) обзиром на могућност нових технологија ставимо мачки предајник који може да се прати преко ГПС. Једног дана мачка је боравила у амбару, на редовним задацима, (лов мишева) и нико незна како и зашто појела је килограм соли из џака. Очекујући да буде кажњена мачка преплива Дунав и побегне. То јој није помогло јер ми смо је путем ГПС лоцирали и замолили неке рођаке да нам је врате.
« Last Edit: May 16, 2016, 09:15:31 am by motorista 57 klasa » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.