PALUBA
June 13, 2025, 07:08:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Jermeniji  (Read 46699 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #40 on: November 14, 2020, 12:09:58 pm »



Quote
Villagers in Nagorno-Karabakh set their houses on fire Saturday before fleeing to Armenia ahead of a weekend deadline that will see parts of the territory handed over to Azerbaijan as part of a peace agreement.


Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #41 on: November 14, 2020, 04:04:34 pm »



Priveden bivši šef jermenskog SNB: Spremao ubistvo Pašinjana?


Bivši šef jermenske Službe nacionalne bezbednosti Artur Vanecjan priveden je pod sumnjom da je pripremao ubistvo premijera Nikole Pašinjana i pokušao da uzurpira vlast, napisala je njegova advokatica Lusine Saakjan na Fejsbuku.

Ona je navela da su vlasti, u nameri da ućutkaju političke protivnike, stigle do toga da se pojavljuju optužbe o pripremi ubistva Pašinjana.

„Sve to je već nemoguće komentarisati na pravnom nivou. Radi se o sramnom političkom progonu s ciljem očuvanja vlasti i dovršavanja antidržavnih planova“, uverena je Saakjan.

Bivši šef SNB učestvuje u protestima koji se već nekoliko dana održavaju u Jerevanu, a glavni zahtev je ostavka premijera zbog toga što je potpisao Sporazum o prekidu vatre u Nagorno-Karabahu.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #42 on: November 15, 2020, 07:16:36 am »



Osujećen pokušaj ubistva Pašinjana, pohapšeni predstavnici opozicije


Služba nacionalne bezbednosti Jermenije saopštila je da je osujetila pokušaj ubistva premijera Nikole Pašinjana.

Ranije danas priveden je bivši šef Nacionalne službe bezbednosti Artur Vanecjan pod sumnjom da je pripremao ubistvo premijera Nikole Pašinjana i pokušao da uzurpira vlast.

Priveden je i Ašot Minasjan, komandant dobrovoljačkog odreda „Ašot Erkat“.

Prema navodima SNB, A.M., protivnik unutrašnjeg i spoljnopolitičkog kursa jermenske vlade, posedovao je i nezakonito prebacio na teritoriju Jermenije značajnu količinu oružja, municije iz Nagorno-Karabaha. Sve to krio je u gradu Sisijan.

On je, prema preliminarnom dogovoru sa liderima partija antivladine orijentacije, nameravao da ubije premijera Jermenije i da antiustavnim metodama izdejstvuje smenu vlasti.

Na osnovu neposredne pretnje privedeni su i lider partije „Domovina“ Vanecjan, bivši poslanik i bivši lider frakcije Republikanske stranke Vagram Bagdasarjan, član opozicione stranke Dašnakcutjun A.A.

Radi se na otkrivanju i drugih članova grupe.

Prilikom pretresa stanova osumnjičenih pronađena su tri mitraljeza, tri automata, 14 komada oružja sa optičkim nišanom, dva protivtenkovska bacača granata i razna municija.

Lideri opozicije učestvovali su na protestima u centru Jerevana.

izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #43 on: November 15, 2020, 07:49:21 am »


Priveden bivši šef jermenskog SNB: Spremao ubistvo Pašinjana?


Hapšenje:

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Last Login:Today at 07:07:52 am
Location: Beograd
Posts: 18 087


« Reply #44 on: November 15, 2020, 08:00:53 am »



Ако грчки алфабет и могу да читам, ове грузинско-јерменске куке, иако су такође врста алфабета, уопште не разумем!
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #45 on: November 15, 2020, 04:31:55 pm »



Laži i manipulacije: Ministarstvo odbrane Jermenije negira da je prodavalo oružje Turskoj


Šef jermenske kompanije koja trguje oružjem „Moston Endžiniring“ David Galstjan negirao je u intervjuu Sputnjiku da ova kompanija prodaje municiju Turskoj. Ministarstvo odbrane Jermenije negira da ima bilo kakve veze sa ovim slučajem.

Prema njegovim rečima, kompanija je u aprilu 2014. godine u Kazahstanu zaista kupila 200 miliona metaka različitog kalibra i dodao da je kupovina izvršena u skladu sa zakonodavstvom Kazahstana i međunarodnim pravom.

On je izjavio da je na osnovu verodostojnog dokumenta o kupovini tog oružja izvedena proizvoljna pretpostavka da je ono slato za Tursku.

„Meci su u nekoliko partija preprodavani u više država, ali informacije o prodaji Turskoj potpuna su laž i manipulacija“, dodao je Galstjan.

Štaviše, 2018. godine u kazahstansku kancelariju Moston stigao je zahtev turske kompanije, ali je, prema njegovim rečima odbijen. To se, kako je rekao, dogodilo početkom 2018. godine, odnosno pre smene vlasti u zemlji, kada David Tonojan još nije bio ministar odbrane Jermenije.

Skrenuo je pažnju na još jedan argument – a to je da oružje nije prodato za Jermeniju, jer se, kako je rekao, u toj zemlji ne koriste meci kalibra 23 militara. Dodao je da oni koji to govore jednostavno ne znaju kojim vrstama naoružanja je opremljena jermenska vojska i šta joj treba.

Istovremeno, portparolka Ministarstva odbrane Jermenije Šušan Stepanjan demantovala je informacije koje su se pojavile na internetu o navodnom učešću rukovodstva resora u trgovini oružjem.

„Informacije o prodaji oružja koje su se pojavile na internetu su drska laž i manipulacija čija je svrha diskreditacija odbrambenog resora. Dokumenti na kojima se temelji teza u suštini su lažni“, napisala je ona na svojoj Fejsbuk stranici i dodala da će zvanična razjašnjenja u bliskoj budućnosti biti pružena.

Ranije je telegram-kanal „Jermenski vojni portal“ objavio da je vlasnik kompanije koja trguje oružjem „Moston Endžiniring“ David Galstjan, poznat kao „Metak David“, prodavao oružje Turskoj. U informacijama kanala pominju se imena jermenskog ministra odbrane Davida Tonojana i njegovog zamenika Makara Gambarjana, koji su navodno bili umešani u to.

izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #46 on: November 15, 2020, 06:19:28 pm »

Velika pomoć za Jermene!
Novosti online 15. 11. 2020.

SPECIJALNI avion Ministarstva za civilnu odbranu, vanredne situacije i otklanjanja posledica prirodnih katastrofa Ruske Federacije odleteo je danas u Jermeniju sa 30 stručnjaka radi pružanja pomoći u rešavanju humanitarnih pitanja, saopštilo je Ministarstvo. U međuvremenu avion sa aeromobilnom bolnicom prizemljio se u Jerevanu.



- Operativna grupa stručnjaka će na licu mesta proceniti situaciju i koordinisati dalje akcije pružanja neophodne pomoći civilnom stanovništvu. Poslato je ukupno 30 osoba - izjavio je ministar za civilnu odbranu i vanredne situacije Jevgenij Ziničev. Ranije je saopšteno je da će grupa ruskog Ministarstva ući u sastav Međuresorne grupe za humanitarno reagovanje u Stepanakertu, kao i da je u toku njeno premeštanje.

Nacionalni centar za upravljanje odbranom Rusije saopštio je ranije da je rusko Ministarstvo odbrane pristupilo formiranju Međuresornog centra za humanitarno reagovanje u glavnom gradu nepriznate republike Nagorno-Karabah – Stepanakertu.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #47 on: November 15, 2020, 09:07:45 pm »

Sud u Jerevanu doneo važnu odluku
Novosti online 15. 11. 2020.

SUD je odbio da u zatvor pošalje bivšeg šefa jermenske Službe nacionalne bezbednosti Artura Vanecjana. On je juče priveden i to, kako je rekla njegova pravna zastupnica, pod sumnjom da je pripremao ubistvo premijera Jermenije.

Vanecjan je danas pušten na slobodu a svojim pristalicama je poručio da nije počinio nikakav zločin.

- Ovog puta pravda je pobedila. Poručujem pristalicama, čitavom jermenskom narodu da nisam počinio nikakav zločin ni sada niti bilo kad u životu. Ova izdajnička vlast jednostavno pokušava da me isključi iz političkih procesa. Zajedno ćemo ih pobediti, nas ništa neće zaustaviti - rekao je on ispred suda. Vanecjan je na čelu opozicione stranke „Domovina“ i učestvovao je na demonstracijama koje su izbile odmah nakon što su lideri Jermenije, Azerbejdžana i Rusije potpisali Sporazum o prekidu vatre u Nagorno-Karabahu. Demonstranti smatraju da je taj Sporazum izdaja i traže da premijer Nikol Pašinjan podnese ostavku.

Jermenska SNB je sinoć saopštila da je osujećen pokušaj ubistva Pašinjana i da su, pored Vanecjana, uhapšeni i neki drugi lideri opozicije.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #48 on: November 16, 2020, 08:50:48 am »



Pašinjan pozvao vojnike iz Karabaha u Jerevan da reše pitanje „ucveljenih“ demonstranata


Premijer Jermenije Nikol Pašinjan pozvao je vojnike da se vrate iz Nagorno-Karabaha u Jerevan i reše pitanje demonstranata „koji cvile ispod zidina“.

„Pogledao sam desetine video-snimaka vojnika sa prve linije fronta. Iznenađen sam pametnim razmišljanjem momaka. Momci, vi ste u pravu. Čekam vas u Jerevanu kako bi se konačno rešilo pitanje onih koji cvile ispod zidina“, napisao je Pašnjan na fejsbuku.

Radi se o snimcima vojnika koji podržavaju odluku premijera o primirju u Karabahu.

Pratioci Pašinjana su oštro kritikovali ovu objavu, naglasivši da su i demonstranti jermenski narod. Nakon toga, šef kancelarije potpredsednika vlade Jermenije Varag Sisejan podneo je ostavku na svoju funkciju. Nakon njega je to uradila i poslanica vladajuće partije „Moj korak“ Gajane Abramjan.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #49 on: November 16, 2020, 09:36:37 am »



"Ja sam zvaničnik broj jedan koji je odgovoran za ovo što se desilo“


„Ja sam zvaničnik broj jedan koji je odgovoran za ovo što se desilo. Tu ne može biti neslaganja. Razumem da moram stati, uslovno govoreći, pred sud našeg naroda.

Međutim, u ovom slučaju sudija – narod – treba da zna kako stvari stoje, treba da postoji dijalog sa vojskom, opozicijom i Vladom“, rekao je Pašinjan na konferenciji za štampu.

Pašinjan je saopštio i da nema nameru da podnese ostavku na mesto premijera.


izvor
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.