PALUBA
April 16, 2024, 11:31:54 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Nestao Miroslav Stojak, pripadnik Oružanih snaga BiH  (Read 7630 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« on: September 19, 2016, 03:45:19 pm »

Nestao Miroslav Stojak, pripadnik Oružanih snaga BiH
Ž. Knežević   19.09.2016.

Pripadnik Oružanih snaga (OS) BiH, kapetan Miroslav Stojak, nestao je 17. septembra oko 17 časova i od tada mu se gubi svaki trag.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Na internet stranici OS BiH navedeno je da je u potrazi za njim uključena jedinica Vojne policije Oružanih snaga BiH, a o nestanku je obavešten MUP Srednje-bosanskog kantona.

Izvor: www.blic.rs


* m stojak.jpeg (23.76 KB, 470x626 - viewed 127 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 372


« Reply #1 on: September 19, 2016, 06:48:23 pm »

Нигде не стоје околности нестанка. Једно је ако је нестао током неке војне, службене активности,а друго ако је нестао током боравка код своје куће. Да ли је био потпуно здрав и способан или је имао неке назнаке озбиљне болести или поремећаја?

Да не слутим на најцрње, али из искуства у оваквим ситуацијама најчешће се ради о самоубиству.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2 on: September 19, 2016, 09:41:49 pm »

Niti stoji mjesto nestanka, rj gdje zadnji put viđen...
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #3 on: September 20, 2016, 05:04:08 pm »

Nestali vojnik Oružanih snaga BiH ubijen

Izvor  http://www.nezavisne.com/ Fena 20.09.2016 15:47



VITEZ - Pripadnik Oružanih snaga BiH Miroslav Stojak, koji je nestao u subotu, pronađen je mrtav u selu Bukve, u opštini Vitez, u kući muškaraca koji je policiji priznao njegovo ubistvo. "Nakon što je danas završena kriminalistička obrada nad osumnjičenim K.V., on je u potpunosti priznao ubojstvo i u tijeku je uviđaj u njegovoj kući u selu Bukve, gdje je pronađeno beživotno tijelo. U tijeku su druge istražne radnje koje će utvrditi motive i način izvršenja kaznenog djela",  kazao je Feni portparol županijskog MUP-a Rusmir Prohan. Kapetan u Oružanim snagama BiH Miroslav Stojak posljednji put je viđen u subotu oko 17 časova, kada je porodici rekao da ide na kavu, nakon čega se nije vratio. U međuvremenu je pronađen njegov automobil, nakon saobracajne nesreće u Žepču, te je priveden muškarac V. K. koji ga je vozio. Prema neslužbenim informacijama, privedeni muškarac je bio pod utjecajem droge pa tokom prvih 24 sata ispitivanja u policiji nije bilo rezultata, ali je danas priznao ubistvo.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 372


« Reply #4 on: September 20, 2016, 08:04:10 pm »

Па добро, где је живео покојни капетан Стојак? Изашао на кафу а нађен мртав у кући у селу Букве у општини Витез? Да ли је и он живео у Витезу? како је доспео у кући осумњиченог К.В? Информације су им заиста шупље.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #5 on: September 20, 2016, 09:42:31 pm »

Искрено Џумба надам се да ће у наредном периоду бити више детаља, за сад су све информације јако чудне од сам информације да је нестао...
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #6 on: September 20, 2016, 09:58:27 pm »

Овде има нешто више информација.

Ubicu upoznao u kafiću: Koji su motivi ubistva kapetana OS BiH Miroslava Stojaka?

Klix.ba , avaz.ba , | 20. 09. 2016 - 19:31h
Završen je uviđaj o ubistvu kapetana Oružanih snaga Bosne i Hercegovine (OS BiH) Miroslava Stojaka čije je beživotno telo pronađeno u kući ubice u mestu Bukve u Vitezu, potvrdio je danas portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona (MUP SBK) Rusmir Prohan.

- Uviđaj je završen u poslepodnevnim satima, a dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva i pripadnici MUP SBK i dalje rade na prikupljanju činjenica koje će dovesti do otkrivanja motiva i načina izvršenja ubistva – rekao je Prohan, piše Klix.ba

Prema prethodnim izjavama iz MUP SBK, ubistvo Miroslava Stojaka je priznao K.V. nad kojim je izvršena kriminalistička obrada. Nezvanično, radi se o Kenanu Varupi (21), koji od ranije nije poznavao kapetana Stojaka, niti su bili u komunikaciji. Navodno su se u noći kada je Stojak ubijen, upoznali u lokalnom ugostiteljskom objektu.
Podsećamo, nestanak kapetana OS BiH Miroslava Stojaka je prijavljen 17. septembra u 17 časova i tada mu se gubi svaki trag. U nedelju je na području Žepča pronađeno vozilo koje je bilo u vlasništvu Stojaka, a navodno je njime upravljao K.V. koji je automobilom doživio saobraćajnu nesreću, piše Klix.ba.

Hronologija nestanka

Kako prenosi Avaz.ba, Miroslav Stojak  je od kuće je otišao u subotu u 17 časova, Istog dana, u 18.20  poslednji je s njim putem telefona razgovarao brat Božo.

- Zvao sam ga, podigao je slušalicu i čuo sam samo šumove. Nakon nekoliko minuta, on je nazvao mene. Pitao sam ga gde je i kazao mi je da je u Turbetu na roštilju kod nekih prijatelja. Ja sam mu rekao da smo mislili na selo kod njega, a on mi je rekao da ne dolazim, da on ima nešto da obavi i onda mi je prekinuo vezu. To je bilo posljednji put da mu je telefon bio u funkciji - kazao je Božo Stojak za Avaz.ba

Od tada je telefon Miroslava Stojaka isključen, a porodica je u nedelju prijavila slučaj i policiji.

Automobil pronašli na Pik.ba

Porodica Miroslava Stojaka tvrdi da su njegov automobil pronašli sami, te da ga nije policija pronašla .Kako je istakao Miroslavov sin Marko, “ford focus” njegovog oca pronašli su na Pik.ba.

-  Videli smo u nedelju da se automobil prodaje na Piku. Koliko mi znamo, Varupa je imao saobraćajnu nesreću i nakon toga ga je vlasniku šlepe, koji je došao po auto, prodao za 1.300 KM, a kući se vratio taksijem. Kontaktirali smo čoveka, koji nam je oko podne poslao slike auta i tvrdio da je vlasnik automobila - rekao je Marko Stojak te je dodao da je ogorčen postupkom policije u Žepču, koja je Varupu, kako tvrdi, pustila nakon nesreće.

- Da mi nismo slučajno naleteli na auto, ne bi ga ni otkrili - tvrdi sin Marko. Automobil je dovezen u Vitez, a Marko Stojak kaže da u njemu nije video tragove nasilja.

- Bilo je dosta praznih flaša piva i cigara, a moj otac nije ni pušio ni pio - rekao je Marko.

U policiji im, kako kaže, ne govore ništa u vezi s istragom, tek da rade na tome.

Miran život

Miroslav se, kažu, nikada ni s kim nije svađao, živio je normalnim porodičnim životom, a kod sebe nije imao ni mnogo novca pa porodica ne može ni pretpostavi šta se dogodilo.

- Nikada nije kasnio kući niti se s kim svađao, ni on ni njegova braća. Živimo normalnim porodičnim životom. Kod sebe je imao oko 80 KM, što je podigao dan pre na bankomatu, a ni s računa posle toga nije podizano ništa pa ne verujem ni da je pljačka u pitanju – istakla je Katica, supruga nesrećnog Miroslava.

Извор: http://www.blic.rs/ Klix.ba , avaz.ba
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #7 on: February 09, 2017, 08:20:18 pm »

Na podmukao način ubio oficira OS BiH: Osuđen na 18 i po godina zatvora za ubistvo Miroslava Stojaka
avaz.ba   09.02.2017.

Kenan Varupa, optuženi za ubistvo oficira oružanih snaga BiH, Miroslava Stojaka osuđen je danas pred Kantonalnim sudom u Novom Travniku na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 18 i po godina.

Sudsko veće kojim je predsedavala sudija Suada Kahrić proglasilo je danas Kenana Varupu krivim po dve tačke optužnice. Za ubistvo oficira Miroslava Stojaka izreklo mu je kaznu od 18 godina i četiri meseca, a za nedozvoljeno posedovanje naoružanja osuđen je na šest meseci zatvora, prenosi Avaz.ba. Sudsko veće donelo je i rešenje o produženju pritvora koje može trajati najduže devet meseci, pa će Kenan Varupa ostati u pritvoru u Busovači do upućivanja na izdržavanje kazne. Kenan Varupa je 17. septembra prošle godine u svojoj porodičnoj kući u selu Bukve kod Viteza na podmukao način ubio Miroslava Stojaka zadavši mu sedam udaraca sekirom u predelu glave. Nakon toga uništio je mobilni telefon ubijenog Stojaka, te uzeo ključeve vozila "ford“ i novac u iznosu od oko 300 KM.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 23 queries.