PALUBA
April 16, 2024, 06:29:41 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: 3. vod 35. klase MVA (tehničari)  (Read 40944 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
bvojnovi
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51



« on: October 30, 2016, 09:41:04 pm »

Spisak 3. voda 35.klase MVA (tehnički smer): Budinčević Pavle, Bulić Tonći, Grbin Vlado, Hrnjez Zoran, Matika Dario,Mehić Zaim, Opačin Jusuf, Topalović Nedjeljko, Vasić Nebojša, Vojnović Branislav.
Vreme školovanja : 1980-1985
Logged
bvojnovi
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51



« Reply #1 on: October 31, 2016, 02:17:03 pm »

neke slike iz tadašnjeg vremena objaviću sledećih dana...
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #2 on: October 31, 2016, 04:34:48 pm »

O brigadiru, prof. dr. sc. Dariu Matiki se može pročitati da je rođen u Puli 1961., završio vojnu gimnaziju i Mornaričku vojnu akademiju (tehnički smjer). Služio u Mornaričkoj bazi u Puli, a potom od 1986. u Brodarskom institutu u Zagrebu, 1991. završio vojnu specijalizaciju - Pirotehničar, specijalist za podvodne mine. Magistrirao je vojno-tehničke znanosti (1991.), a doktorirao iz područja automatskog upravljanja procesima (elektrotehnika) 1996. Završio je i Vojno-diplomatsku školu i školu Peacekeeping Operations u Beču. Obnašao je dužnosti načelnika službe u Upravi za obavještajno-analitičke prosudbe i Obavještajno-sigurnosnoj upravi. Bio je član Upravnog vijeća Instituta "Ruđer Bošković" i predavao u Ratnoj školi OS RH "Ban Josip Jelačić". Predaje i na doktorskom studiju pomorstva i Tehničkom fakultetu na Sveučilištu u Rijeci te na Visokoj tehničko-poslovnoj školi s pravom javnosti - Politehnika Pula (nositelj kolegija Upravljanje kvalitetom i Proizvodno inženjerstvo). Autor je niza znanstvenih i stručnih članaka. Od 2005. bio je ravnatelj MORH-ovog Instituta za istraživanje i razvoj obrambenih sustava (IROS). Nositelj je nekoliko kolegija na vojnim studijima Hrvatskog vojnog učilišta: Elektroničko ratovanje, Suvremeni borbeni sustavi i sredstva, Uvod u sustave i automatiku, Vojno upravljanje, Vojno vođenje.

Logged
bvojnovi
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51



« Reply #3 on: October 31, 2016, 08:18:20 pm »

Logged
bvojnovi
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51



« Reply #4 on: October 31, 2016, 08:22:06 pm »

Na prethodnoj slici su " desetorica veličanstvenih" , ovekovečenih nakon diplomiranja 1985, a pre odlaska na zvaničnu promociju u Beograd (27.07.1985)..
Nikada kasnije nismo uspeli da se svi zajedno okupimo....
Logged
bvojnovi
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51



« Reply #5 on: October 31, 2016, 08:24:56 pm »

Načelnik MVA je u vreme završavanja našeg školovanja bio kbb Bogisav Pantović, načelnik (35.) klase kk Vinko Vrtlar, a naš komandir voda MT kap.I kl. Vasilije Pecić
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 370


« Reply #6 on: October 31, 2016, 09:11:05 pm »

Читав смер је чинило десет питомаца?
Logged
bvojnovi
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51



« Reply #7 on: October 31, 2016, 09:49:06 pm »

Читав смер је чинило десет питомаца?
nas deset je završilo školovanje 1985! Na početku školovanja bilo nas je (mislim) 14 , ali su neki ili napustili školu (kao na primer Ištvan Szabo već posle prve godine, zbog lošeg uspeha) ili zbog bolesti (početkom treće godine napustio nas je Marko Buratović)...Branko Brezec je bio sa nama isto negde do sredine školovanja, a onda je napustio "vojni poziv" (otac mu je bio penzionisani kbb)...

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Logged
bvojnovi
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51



« Reply #8 on: November 01, 2016, 11:06:07 pm »

O brigadiru, prof. dr. sc. Dariu Matiki se može pročitati da je rođen u Puli 1961., završio vojnu gimnaziju i Mornaričku vojnu akademiju (tehnički smjer). Služio u Mornaričkoj bazi u Puli, a potom od 1986. u Brodarskom institutu u Zagrebu, 1991. završio vojnu specijalizaciju - Pirotehničar, specijalist za podvodne mine. Magistrirao je vojno-tehničke znanosti (1991.), a doktorirao iz područja automatskog upravljanja procesima (elektrotehnika) 1996. Završio je i Vojno-diplomatsku školu i školu Peacekeeping Operations u Beču. Obnašao je dužnosti načelnika službe u Upravi za obavještajno-analitičke prosudbe i Obavještajno-sigurnosnoj upravi. Bio je član Upravnog vijeća Instituta "Ruđer Bošković" i predavao u Ratnoj školi OS RH "Ban Josip Jelačić". Predaje i na doktorskom studiju pomorstva i Tehničkom fakultetu na Sveučilištu u Rijeci te na Visokoj tehničko-poslovnoj školi s pravom javnosti - Politehnika Pula (nositelj kolegija Upravljanje kvalitetom i Proizvodno inženjerstvo). Autor je niza znanstvenih i stručnih članaka. Od 2005. bio je ravnatelj MORH-ovog Instituta za istraživanje i razvoj obrambenih sustava (IROS). Nositelj je nekoliko kolegija na vojnim studijima Hrvatskog vojnog učilišta: Elektroničko ratovanje, Suvremeni borbeni sustavi i sredstva, Uvod u sustave i automatiku, Vojno upravljanje, Vojno vođenje.


Dario je bio vanredno dobar student, sa visokim prosekom ocena (završio je školovanje kao drugi u rangu sa prosekom 9,50 !). Ne samo da je učio "za sebe", već je nesebično pomagao ostalim drugarima u vodu !  Bio je veoma dobar i u sportu ( jako dobro je igrao fudbal, a mislim da je trenirao i judo),a  takođe i omiljen u društvu !

Od svih nas iz voda jedino je on uspeo da napravi pravu vojničku i zaslužnu profesionalnu karijeru !
Mi smo odmah nakon završetka školovanja, odnosno nakon obaveznog stažiranja (on u Puli, a ja u Šibeniku) od 1986.-1991. zajedno radili u Brodarskom institutu u Zagrebu.
Nas dvojica smo jedini iz voda / klase magistrirali vojnotehničke nauke ! ( magistarske radnje branili smo isti dan u Splitu , u maju 1991 -  njegova diploma nosi broj 1 (jer je prvi izašao pred odbrambenu komisiju) , a moj - broj 2...
« Last Edit: November 02, 2016, 07:22:39 am by Bozo13 » Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #9 on: November 02, 2016, 06:15:59 pm »

Zanimljivo vas je čitati. Ova tema spada topic JRM.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 880



« Reply #10 on: November 02, 2016, 06:32:57 pm »

Да није овај Мехић био на служби у Кумбору? Познат ми нешто...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #11 on: November 02, 2016, 06:48:23 pm »

Jeste, Mehić Zaim je bio na službi u Kumboru, u 367. MPB, kao komandir voda za minsko naoružanje.

Bio je samac, potpuno se odao alkoholu, razboleo se i penzionisan je zbog bolesti. Mislim da je dobio garsonjeru u Pinježu, i da sada tamo živi. Ne znam kako se izvukao od bolesti. Navodno, od tada ne pije.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 880



« Reply #12 on: November 02, 2016, 07:54:23 pm »

Па видим ја да ми је познат. Капетан Мехо... Једна тужна људска судбина...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 937


« Reply #13 on: November 02, 2016, 08:23:09 pm »

Jeste, Mehić Zaim je bio na službi u Kumboru, u 367. MPB, kao komandir voda za minsko naoružanje.

Bio je samac, potpuno se odao alkoholu, razboleo se i penzionisan je zbog bolesti. Mislim da je dobio garsonjeru u Pinježu, i da sada tamo živi. Ne znam kako se izvukao od bolesti. Navodno, od tada ne pije.

Čini mi se da je bio na službi u Puli, u minskom skladištu, negde 1985-86. Jednom sam panulom lovio brancine uz obalu (u vojnoj šajci III klase, u uniformi, na svoj benzin koji sam kupovao) po pulskoj luci, a u Smokvici me stražar pokušao oterati od obale. Kad sam odbio da se udaljim, došao je, mislim Meho i rekao mi da je to skladište od "saveznog značaja". Nasmejao sam se i rekao mu da neću ni gledati mine, samo ću uloviti kojeg brancina i otići, pa se smirio, a smirio je i nervoznog stražara koji je već bio repetirao pušku...
« Last Edit: November 02, 2016, 08:36:59 pm by Boro Prodanic » Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #14 on: November 02, 2016, 08:36:02 pm »

Једна тужна људска судбина...

Baš tako!
Odbačen je od svoje familije, jer je ostao u JNA za vreme T11. Zatim je odbačen od svih kolega i saradnika zbog alkohola i svega što uz to ide.
Jedno vreme su mu jedini drugari bili pijanci u Zelenici sa kojim je ispijao pivo ispred Pantomarketa. Tužno! 
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.