PALUBA
April 28, 2024, 09:30:07 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Go Down
  Print  
Author Topic: Istorija razvoja vozila marke TRABANT  (Read 47376 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #30 on: February 08, 2017, 05:19:55 pm »

Torpedo, postavio si pitanje, slika koju sam postavio paše u zahteve koje si postavio. Golf 1, košta preko 20.000 DEM, jedan airbag. Molba oko navedbe je bila za autora teksta, ali pošto je to forum, ne vidim razloga zašto nebi ja odgovorio na pitanje koje si postavio.

Čak sam i ocrvenio zahteve koje si sam postavio.


Zamolio bih autra teksta da mi navede model folksvagen pola ili golfa, opela kadeta ili nekog sličnog zapadnonemačkog proizvođača koji je u svoje modele koji su koštali preko 20.000 DEM ugradio barem jedan vazdušni jastuk. Da li ''čudo od auta'' zvano golf 1 ima ovaj sigurnosni sistem?




Ne razumem tvoj prijašni post.

LPB
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #31 on: February 08, 2017, 05:20:39 pm »

Ма, Хајте, људи, источна Немачка, по речима мог рођеног оца... "кад сам видео, скаменио сам се, олупано све као стара канта, спаљено, смрди "горелом људетином - наводници су мој додатак, али показују смрад лешева нпр. у Хамбургу 1945 у новембру. А тата даље прича, к`о на пакост, јесен топла, све други пут цвета, НО ЗАДАХ ТРУЉЕЊА ЉУДСКОГ СВЕ ПОКРИВА, распадањем цео Хамбург смрди. Људима. И прекрсти се Отац мој, тада комунист, па рече: па и Немци су људи, сахраните их макар, да се не потрујемо се и не помремо с њима или уместо њих. Ал` је рука Ослободиоца, руска, тешка била, тачно је многа девојка зајаукала, силована, плавушна, јадна.  Рушили су, дорушили, што њихове гранате моћне нису дорушиле, што не намазаше непријатеља на гусенице своје, то прегазише не бирајући, и наста чудна смеса, меса људског и челика оклопног на гусеницама тенкова њиних. И наста старозаветна освета руска. Око за око зуб за зуб, Жена за Жену, чак Дете за Дете. То ми је отац причао, и признаде да он то није видео, него су њему рекли, причали о освети руској. Да је освета руска била била страшна и сурова. А Руски војник, нахрањен америчком лименком (ту су Амери тачно помогли), ком су матер и оца заклали Зондеркомандо Вермахтес, у бесу своме, чувши већ да му куће нема, ни рода ни гроба, материна, очина, женина... да су му род затрли, те да он један оста човек! Па тај би, да му се наредило, јурнуо и до Ламанша. само да не би "А" бомбе. Сада знамо да би прва следећа била спремна, једна једина, не пре новембра. Јурнуо би, закрвављен, на тенковима, којима равнима не беше,  са артиљеријом, по топу великому на метара десет, сто топова на километар. Која би му сила на пут стала? Никоја и нигде! Који Париз, какве реке, малецке, европејске, што се уброд газе, не то тенковима. Али, као што је људски, закључио се мир. Био сам ја лично у тој сали Потсдамској, - у Музеју. После сам сазнао, да је име Оца мога, са презименом, негде украј, при дну, у саставу југословенске делегације  било уписано. Тако ми причаху људи који су већ давно мртви, те потврде немам званичне.


Људи, ово моје отвореније душевно везе са трабантом нема, али, као што кажу Руси, пошло, понело... Преместите у другу , или бришите, мада би ми жао било, јер једва сакупих уму што знам, а немам што лагати, искрено ја, па ако некоме послужи као историјски извор, усмени,  а рад сам потврдити то за шта потврде имам писмене.
« Last Edit: February 08, 2017, 05:34:33 pm by kumbor » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #32 on: February 08, 2017, 05:29:01 pm »

Torpedo, postavio si pitanje, slika koju sam postavio paše u zahteve koje si postavio. Golf 1, košta preko 20.000 DEM, jedan airbag. Molba oko navedbe je bila za autora teksta, ali pošto je to forum, ne vidim razloga zašto nebi ja odgovorio na pitanje koje si postavio.

Čak sam i ocrvenio zahteve koje si sam postavio.


Zamolio bih autra teksta da mi navede model folksvagen pola ili golfa, opela kadeta ili nekog sličnog zapadnonemačkog proizvođača koji je u svoje modele koji su koštali preko 20.000 DEM ugradio barem jedan vazdušni jastuk. Da li ''čudo od auta'' zvano golf 1 ima ovaj sigurnosni sistem?


Ne razumem tvoj prijašni post.

LPB


Ne sporim ništa. Našao si. Ja sam se nagledao golfova, ali sada po prvi put vidim da postoji verzija sa erbegom. Znam da GTI to nije imao, a kamoli ovi obični od 1.1 ili 1.6 litara. Mislim da ni golf 2 nema erbeg. Barem nije imao nijedan u koji sam ja seo ili video.

Treba uvek porediti cenu vozila sa onim što nudi.



« Last Edit: February 08, 2017, 05:32:03 pm by Bozo13 » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #33 on: February 08, 2017, 05:37:51 pm »

Torpedo, postavio si pitanje, slika koju sam postavio paše u zahteve koje si postavio. Golf 1, košta preko 20.000 DEM, jedan airbag. Molba oko navedbe je bila za autora teksta, ali pošto je to forum, ne vidim razloga zašto nebi ja odgovorio na pitanje koje si postavio.

Čak sam i ocrvenio zahteve koje si sam postavio.


Zamolio bih autra teksta da mi navede model folksvagen pola ili golfa, opela kadeta ili nekog sličnog zapadnonemačkog proizvođača koji je u svoje modele koji su koštali preko 20.000 DEM ugradio barem jedan vazdušni jastuk. Da li ''čudo od auta'' zvano golf 1 ima ovaj sigurnosni sistem?


Ne razumem tvoj prijašni post.

LPB


Ne sporim ništa. Našao si. Ja sam se nagledao golfova, ali sada po prvi put vidim da postoji verzija sa erbegom. Znam da GTI to nije imao, a kamoli ovi obični od 1.1 ili 1.6 litara. Mislim da ni golf 2 nema erbeg. Barem nije imao nijedan u koji sam ja seo ili video.

Treba uvek porediti cenu vozila sa onim što nudi.





U vreme o kojem se govori, dakle 1990, Golf je koštao oko 10.000 DEM. Ili sam ja prolupao.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #34 on: February 08, 2017, 05:47:25 pm »

Ajde bre torpedo - ti ga opleo po vitezu, kao da je ratno stanje! 

Meni se njegov tekst u originalu baš dopao. a što ima poneka greška - je.ajga ... tu smo da kroz diskusiju sve dovedemo do ispravnog stanja!

Idemo dalje.
Logged
Lucky
mornar
*
Offline Offline

Posts: 8



« Reply #35 on: February 08, 2017, 08:36:13 pm »

Torpedo, postavio si pitanje, slika koju sam postavio paše u zahteve koje si postavio. Golf 1, košta preko 20.000 DEM, jedan airbag. Molba oko navedbe je bila za autora teksta, ali pošto je to forum, ne vidim razloga zašto nebi ja odgovorio na pitanje koje si postavio.

Čak sam i ocrvenio zahteve koje si sam postavio.


Zamolio bih autra teksta da mi navede model folksvagen pola ili golfa, opela kadeta ili nekog sličnog zapadnonemačkog proizvođača koji je u svoje modele koji su koštali preko 20.000 DEM ugradio barem jedan vazdušni jastuk. Da li ''čudo od auta'' zvano golf 1 ima ovaj sigurnosni sistem?


Ne razumem tvoj prijašni post.

LPB


Ne sporim ništa. Našao si. Ja sam se nagledao golfova, ali sada po prvi put vidim da postoji verzija sa erbegom. Znam da GTI to nije imao, a kamoli ovi obični od 1.1 ili 1.6 litara. Mislim da ni golf 2 nema erbeg. Barem nije imao nijedan u koji sam ja seo ili video.

Treba uvek porediti cenu vozila sa onim što nudi.




Kad si toliko pametan i prepun informacija ajde lepo i ti napisi clanak  o plasticnoj konzervi,onako kako mislis da treba!!!
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #36 on: February 08, 2017, 08:46:02 pm »

Od skrivnog gosta Wink


Logged
Lucky
mornar
*
Offline Offline

Posts: 8



« Reply #37 on: February 08, 2017, 08:59:43 pm »

Kojo svaka cast,uzivao sam citajuci napisano!
Prilog i od mene kako se to sokoćalo pasovalo! 


« Last Edit: February 08, 2017, 09:13:03 pm by Bozo13 » Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 884



« Reply #38 on: February 08, 2017, 09:14:11 pm »

Prilog i od mene kako se to sokoćalo pasovalo!

Хахахахах...!!! Неандерталци би га пажљивије и њежније саставили! Grin На шта је спала нација која је измислила модеран аутомобил.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 884



« Reply #39 on: February 08, 2017, 09:23:00 pm »

Иначе, није ни чудо што се на новог Трабанта чекало годинама, па требао им је читав дан само нпр. хаубу да упасују.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #40 on: February 08, 2017, 09:54:02 pm »

Kojo svaka cast,uzivao sam citajuci napisano!
Prilog i od mene kako se to sokoćalo pasovalo! 




  Ima više videa o Trabantu, mnogi su smiješni. Ima jedan o završnoj kontroli u montaži, majstor čekičem nastavlja precizno limove - pardon duroplast , onda isproba više puta prednju haubu gore-dole, precizna podešavanje naprave se s nogom i natezanjem rukama, hehe. Onda ima video u sklopu završne kontrole, ide auto pod "tuš", teče voda sa svih strana a majstor u kabini sa lampom gleda naokolo dali gde curi unutra. Ko u komediji ali tako je stvarno bilo.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #41 on: February 08, 2017, 10:15:44 pm »


Prilog i od mene kako se to sokoćalo pasovalo! 


Baš me interesuje da li je posle ovakvih ''zahvata'' na vratima i prozorima puštalo vodu unutar kabine! 
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #42 on: February 08, 2017, 10:24:36 pm »

Najprije pohvale autoru ovog topica, novo razvedrilo na forumu. Onda, nemojte se momci svadjati sad ako nešto nije tačno ili svaki drukčije razume, vidim već bilo nešto nesporazuma. A dalje, da pridodam i svoje primjedbe ali bez da ikoga vrijedam, molim vas.
 Prvo, relacija Trabant sa DKW. Fabrika VEB Automobilwerk Zwickau (AWZ) je izašla iz Kraftfahrzeugwerk Audi Zwickau - fabrika Audi, koja je do 1948 pripadala firmi Auto Union AG, Chemnitz. U toj Audi fabriki proizvodio se DKW F8, model koji je nastao 1939. Onda je došao 2sr, F8 se proizvodio do negde 1942, nakon čega bio je već pripremljen naslednik F9. 1945 je fabrika Audi Zwickau dobila naredjenje SSSR-a da radi na račun ratnih reparacija za sovjetsku ratnu administraciju u Nemačkoj. 1946 bila je planirana daljnja proizvodnja novih automobila. Ali umesto novijeg F9 (ovaj se počeo proizvoditi 1950) , počeli su raditi dalje stariji F8 sa oznakom DKW-IFA F8, koji je bio predstavljen javnosti 1947. Ovaj model je prethodnik kasnijih Trabanta i njegov motor je sa nekim promjenama služio u trabantima sve do 1990. Odlukom 1958 nastaje nova tvrdka VEB Sachsenring Automobilwerke Zwickau koja udružuje dvije fabrike, t.j. AWZ i Sachsenring Kraftfahrzeug- und Motorenwerke. AWZ se definira onda kao Sachsenring-Werk 2 (Sachsenring - fabrika 2) i u njoj se proizvodi karoserija iz duroplasta i vrši konačna montaža. U fabriki 1 - prijašnja Sachsenring Kraftfahrzeug- und Motorenwerke pravi se šasija, čelični skelet za karoseriju, mjenjač. Po nekim izvorima bile su 3 fabrike, treća bi bila za konačnu montažu.
  Drugo, navodi se kako je u DDR-u moglo se birat i druga kola. Pa moglo se (ograničeno) ali ko je mogao ? Ko je mogao da si priušti Ladu ? Trabant je ipak bio No.1 za prosječnog gradjanina. I naš stojadin je bio redak, a ko je mogao da si priušti 101 u DDR-u , taj je za razliku od većine imao super auto, može se reći.  U 70-im uvozili su i tačno 10.000 VW Golf 1. Ali retki pojedinci mogli su da kupe Golfa. I sa tih 10.000 završilo je sve do pada zida.
  Treće, vidio sam paralele ovde napisane sa SFRJ. E, ovde se ne slažem. U Jugi vozilo se svega i svašta, što u DDR-u nije bio slučaj.  Koja je marka, model bio, da ga nije bilo u Jugi ?!  Jeste, većina je vozila proizvode CZ, Zastava nacionale ali dobro je bio zastupljen i Citroen (Cimos), Renault (IMV - Revoz), VW (TAS), Opel (IDA) itd. Bilo je i skupljih auta poput Audi-ja, MB, BMW, Ford, čak i nekoliko sportskih kola itd., što su iza željezne zavese više snovi bili nego realnost. Ponavljam, već samo Z101 je Auto u usporedbi sa tom malom plastičkom čudom iz Zwickau. Kad je predstavljena u 70-im godinama, 101 bio je moderan i napredan auto; hbg to što se proizvodila još kad bi već odavno trebala biti "penzionisana", druga je priča . I Yugo, koji je već kad je predstavljen bio,  prema zapadnim standardima bio zastareo,  je ipak bolji bio od Trabanta. Tako da ne može se usporedjivat vozni park SFRJ sa zemljama realnog socializma.


* DDR-101.JPG (591.04 KB, 2304x1536 - viewed 41 times.)

* Z-101-DDR-1984.jpg (519.46 KB, 1659x1090 - viewed 37 times.)

* Z-101-DDR-1984-2.jpg (572.48 KB, 2458x1382 - viewed 37 times.)
Logged
Lucky
mornar
*
Offline Offline

Posts: 8



« Reply #43 on: February 08, 2017, 10:38:38 pm »

Zastava 101 pocetkom i sredinom sedamdesetih je bio auto u klasi danasnjeg Golfa 7,to je bio mnogo ozbiljan auto u to vreme,pogotovu u istocnom bloku.
Svako od vozila koje je nabrojao Torpedo par postova unazad,to su mogli da kupe samo budzovani a ne obican radnik,Trabant je po meni sramota za nemacku auto industriju.Ali i dobar dokaz kako mozes naciju da unazadis.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #44 on: February 08, 2017, 10:50:33 pm »

Ne znam, dali se nadje toliko interesantnih slika sa drugim autom nego Trabant


* ide Trabi.jpg (381.9 KB, 1220x916 - viewed 38 times.)

* fino dimi.jpg (246.47 KB, 2208x1470 - viewed 40 times.)

* camping.jpg (579.18 KB, 1613x1140 - viewed 46 times.)

* safari.jpg (266.82 KB, 1500x1062 - viewed 47 times.)

* Trabant-udes.jpg (446.9 KB, 1100x800 - viewed 50 times.)
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.