PALUBA
April 20, 2024, 03:27:20 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Situacija u Makedoniji posle promene Predsednika Sobranja  (Read 24700 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #15 on: April 28, 2017, 12:13:49 am »

''Само да ЈНА изађе и живећемо у миру...''

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #16 on: April 28, 2017, 08:02:10 am »

Зар сва ова фртутма око Рамуша, изјава Едија Раму из Тирану и Јонуза Муслијуа из "Бујаноцита" не изгледа синхронизовано.!? Мени изгледа... синхронизовано, планирано. И та прича о поштовању  демократских договора и подршка америчке амбасаде, Могеринијеве и Хана ... да се доведе Tallat Xhaferi на чело Собрања, па да се крене у промену устава, грба, химне, давaње територијалне аутономије dhe Shqipetareve - у федерализацију мале државе Македоније, са крајњим циљем поделе дуж Вардара / Ахиоса. Све су то албанске структуре поштено већ платиле коме треба. А и од Србије малко да се Штрпне, да зна Србија, да научи где су Shterpce, Leposaviqi, Mitrovica e Kosoves... Да то није наше.
« Last Edit: April 28, 2017, 08:09:23 am by kumbor » Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 135



« Reply #17 on: April 28, 2017, 08:38:55 am »

''Само да ЈНА изађе и живећемо у миру...''
Талат Џафери је (био) официр ЈНА.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #18 on: April 28, 2017, 08:54:46 am »

''Само да ЈНА изађе и живећемо у миру...''
Талат Џафери је (био) официр ЈНА.

Био је официр у 354 пеш. бригади ВЈ у Куршумлији, одакле је дезертирао, поневши са собом бригадну касу (или паре из ње).  Из АРМ је дезертирао 2001., после Охридских споразума, а касније ушао у политику.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #19 on: April 28, 2017, 09:51:57 am »

Zato su netacne vesti da 113 brigada UCK se sprema-njih su posle 2001 godine integrisali u vladu,sobranie ali i u vojsku i policiju
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #20 on: April 28, 2017, 02:26:18 pm »


Данашње вести су помало смирујуће. Ипак, чињеница је да Зајевљеви нису дошли на састанак код Иванова. Не знам колико је и каквих  представника Shqipetare било на састанку, а од њих зависи да ли ће бити мир или рат. Нема сукоба тренутно, али нема ни политичких предлога решења. Логично би било организовати нове изборе, али то неће ни Зајев ни Shqipetare, јер Зајев гласове Македонаца на тим изборима не би добио. Пре 25-26 година ја сам био спреман за сваку анализу и дискусију, са извешеним разним етничким картама по зидовима и столовима, познавао сам политичку конјунктуру боље него данас. Знао сам аматерски шта ко има од оружја и отприлике колико људи и отприлике где се могу додатно наоружати и где ће пући, на ком шаву, на ком месту. Био сам сурово у праву предвиђајући тада шта ће бити! Жао ми је, али тако је било.

Чим нам нема данас Трпчета на форуму, значи да је враг однео шалу. Трпе живи у Тетову, или пре "ne Tetove", јер тамо је преко 80% Shqipetare. А Трпе је, колико сам схватио, профи. Бог му дао здравља и чувао њега и породицу му, шта друго да кажем.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #21 on: April 28, 2017, 04:39:38 pm »

Zato su netacne vesti da 113 brigada UCK se sprema-njih su posle 2001 godine integrisali u vladu,sobranie ali i u vojsku i policiju

Вјеровати да су се они разоружали, распустили и, на крају, интегрисали је, у најмању руку, наивно. Убјеђен сам да им је ланац командовања очуван, да сви они знају свој ратни распоред и мобилизацијско збориште. Такође, ни за оружје не треба да брину.

Македонија је, на жалост, 2001. године поражена. Западни "партнери" су јој намакли омчу око врата која се полако стеже, толико полако да кад примјетиш да нешто није у реду већ је све готово и доведен си пред свршен чин. Успут су је сваки пут кад је требало искористили као инструмент притиска на Србију у склопу шире антисрпске политике. Изгледа да Македонија, једина у региону, неће од тога имати никакве користи. Напротив.
Logged
sremac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42


« Reply #22 on: April 28, 2017, 04:44:29 pm »

Ja večeras odoh u Ohrid na cetiri dana ,pa sta Bog da!
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #23 on: April 28, 2017, 06:42:37 pm »

Обезбедувањето на Зоран Заев со вперен пиштол за нив е дозволено.Инаку јас сум од страната на протестантие и јавно овдека ке напишам ОВА НЕМА ДА ЗАВРШИ ТУКА НЕМА ПОВЕКЕ ВРАЈКАЊЕ НАЗАД. А слушам и онаа к од Хрватска Колинда Грбар испратила хеликоптери во Бондстил да биле како засилување за некое си НАТО интервенција во Скопје е баш сакав да видам хрватски војници како мене како на македонец ми шетат низ куќи само пробајте , исто важи и за вучич кој дал коридор за прелет на нато трупи од германија до бондстил .




[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Post izmenjen. Po pravilniku foruma T.6 (h) , zabranjeno je pozivanje na aktivnosti koje za posledice mogu imati zakonske sankcije !



* 18191301_1873300396260194_1728835651_n.jpg (29.5 KB, 700x492 - viewed 106 times.)

* sobranie-nemiri-27-04-2017-24.jpg (547.51 KB, 2048x1260 - viewed 126 times.)
« Last Edit: April 28, 2017, 07:21:16 pm by Milan (longtrip) » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 953


« Reply #24 on: April 28, 2017, 06:48:47 pm »

Da li neko može da prevede gornji post? Google mi daje prevod koji nema mnogo smisla, a zbog čudnog stila pisanja ne mogu da razumem sam. Hvala unapred!

Rekao bih da tu ima dosta dnevne politike i po koja pretnja...
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #25 on: April 28, 2017, 07:12:22 pm »

Da li neko može da prevede gornji post? Google mi daje prevod koji nema mnogo smisla, a zbog čudnog stila pisanja ne mogu da razumem sam. Hvala unapred!

Rekao bih da tu ima dosta dnevne politike i po koja pretnja...

Epa neznam da ti napisam na hrvatski tvoj problem ne e moj
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #26 on: April 28, 2017, 07:14:27 pm »

Da li neko može da prevede gornji post? Google mi daje prevod koji nema mnogo smisla, a zbog čudnog stila pisanja ne mogu da razumem sam. Hvala unapred!

Rekao bih da tu ima dosta dnevne politike i po koja pretnja...

Epa neznam da ti napisam na hrvatski tvoj problem ne e moj

Вараш се. Твој је проблем. Прилично си неписмен, пишеш збрда-здола, без икаквог реда и поретка. И на крају, када неко затражи објашњење, ти се брецаш.

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #27 on: April 28, 2017, 07:20:25 pm »

DA RADE SE LAZAM (VARAM ) JAS SEKOGAS
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 953


« Reply #28 on: April 28, 2017, 07:27:27 pm »

DA RADE SE LAZAM (VARAM ) JAS SEKOGAS

OK Goce, hvala ipak, sad mi je jasnije. Sad
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #29 on: April 28, 2017, 08:19:15 pm »

Тешко је боло шта паметно рећи. Да се "кува" у Македонији зна се још одавно. Само је било потање времена када ће то пући. Надам се да ће се ово смирити и да неће бити жртава. Како год било мислим да се ово може и мора решити политички. Како ће се решити друго је питање. Ценим да ће Македонија као унитарна држава тешко опстати и да ће пре или касније бити федерализована, свидело се или не Македонцима хришћанима.

Узрок овим догађањима није непосредно у овим (помињаним) координисаним изјавама албанских политичара из Албаније, Македоније и са Косова и Метохије. Ове изјаве су се надовезале на одавно постојећу жељу Албанаца не само да се уједине него и шире на уштрб територија суседа и протерујући становништво осталих националности. Иза ових запаљивих изјава албански политичара , како рече Вучић, стоји једна страна обавештајна служба. Коме није јасно ради се о Турској. Не ради то Турска због Албанаца већ због себе како би нашкодила ЕУ и пребацила јој лоптицу у двориште и имала аргументе и да се меша и да указује на неспособност ЕУ. Такође, тако проверава и САД и њену политику на овим просторима. Гледа да се и сама укључи и буде важан играч. Вероватно и у овој "причи" у Македонији има и Турске и њеног барем посредног мешања.

Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.