Udesi aviona VVKJ

<< < (2/6) > >>

Zoran_60:
Izgleda mi da su u pitanju dva različita događaja.Na prvoj fotografiji olupina se nalazi u nekom gušem rastinju,lišće podseća na bagrem.Druga fotografija je snimljena u vinogradu.

djordjekec:
Juce sam ove slike postavio na Facebook-u,Grupa za vazduhoplovnu istoriju i javio se sadasnji vlasnik fotografija,inace takodje clan Palube,Djordje Nikolic i potvrdio moje sumnje da se radi o Hawker Fury-ju...kaze da ne zna broj aviona i da se istraga nastavlja...kad ste pomenuli ''velike tockove'', za Brege,odmah mi je bilo cudno i,naravno,cim sam pogledao moju arhivu,odmah sam ga eliminisao,jer Bregejac ima male tockove i ZICANE BANDASE...pogledao sam i slike Fury-ja,i,tacno,njegovi su rukohvati ispred pilota,metalni trup,itd...resili smo problem...hvala na pomoci...pozdrav...

djordjekec:
Nasao sam jos neke slike sa udesima,za sve je zajednicko da pise''Srbija '41.,nikakvi drugi detalji...na prvoj slici ,mislim da je Roda,ali treba mi potvrda...za ostale ne znam,mozda je Blenhajm...









kumbor:


Meni oznake na trupu aviona na prvoj slici liče na rumunske, čak sam u to prilično uveren, a sam trup na Harikenov - u šta sam slabije uveren! Ovo je vrlo zanimljivo pitanje.

Рашо:
Углавном, Рода није сигурно.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page