PALUBA
April 29, 2024, 06:22:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Pucnjava u Las Vegasu, ima mrtvih i ranjenih  (Read 17761 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #30 on: October 03, 2017, 05:37:00 pm »

Гоцемк, начелно се слажем са тобом, овај догађај ће бити употребљен у циљу пооштравања закона о оружју у САД, иако је то у супротности са њиховим другим амандманом.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #31 on: October 03, 2017, 07:33:13 pm »

Колико треба испалити метака да би убио 58 и ранио-повредио 515. Узмимо да је пола страдало у јурњави а не од метака. Узмимо да није баш сваки метак погодио иако се радило о великој густо збијеној маси. Узмимо и да је могуће да једним зрном повреди две или више особа. Како год, овај лудак (независно да ли је злочин политички мотивисан тако нешто може урадити само психопата) је морао испалити више стотина метака, по мом суду око 400-500. Колико је дуго трајала та пуцњава? да би испалио 500 метака обученом стрелцу (уз услов да има припремљене напуњене оквире) би требало 3-5 минута. За њега кажу да није прошао војну обуку, да се није занимао за оружје (барем тако прочитах јутрос на неком порталу), па је мало чудно да такав дилетант тако добро и вешто рукује оружјем, односно брзо гађа, мења оквире, мења позицију на прозорима и на крају побегне (сакрије се). Како год било, да ли је могуће (ако је случајни лудак као што неки верују) да такав промакне људима са којима је био у контакту, хотелском обезбеђењу, разним службама које прате, прикупљају информације од продавница оружја, преко улице до хотела и касина? Ако је то ипак могуће онда је "нешто труло у држави Данској".
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #32 on: October 03, 2017, 07:42:25 pm »

Гоцемк, начелно се слажем са тобом, овај догађај ће бити употребљен у циљу пооштравања закона о оружју у САД, иако је то у супротности са њиховим другим амандманом.

Od toga neće biti ništa, to se ni Obama nije usudio da uradi kad je imao većinu i u senatu i u kongresu.

Možda se pooštre psihološke provere da se smanji mogućnost da oružje završi kod nekog ludaka, ali da se uvedu neke restrikcije na poluautomatsko oružje dok republikanci drže belu kuću, senat i kongres, čisto sumnjam.

Uostalom, da vidim tog ko će da razoruža 50 miliona ljudi.


Колико је дуго трајала та пуцњава?

Izveštaji su konfuzni, variraju od 20 min do 72 min.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #33 on: October 03, 2017, 07:54:02 pm »

Не верујем да је после 5-6 минута од почетка пуцњаве тај имао неки масовни циљ испред себе. Могао је можда пуцати на појединачне циљеве. За 5-6 минута, а вероватно и краће минута маса се разбежала. Отуда велики број повређених. Како год било, највећи број погођених из ватреног оружја страдао је у првим минутима од отварања ватре. Зато опет сумњам у то да овај лудак није био обучен у руковању оружјем и да је све извео случајно јер је само луд. Он је сигурно луд, али је напад испланирао итекако.

Друго, ако полиција и хотелско обезбеђење нису лоцирали стрелца после 5-6 минута онда се поставља питање шта су радили и где су били.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #34 on: October 03, 2017, 07:58:55 pm »

Oko "nije se zanimao za oružje", konfiguracija pušaka govori dosta. Levo je puška sa okvirom povečane kapacitete (mislim da 60 komada) sa red dot brez povečavanja i sistemom za bump-stock "automatsku" vatru i položajem prvoh rukohvata daleko ispred, što se zadnje vreme preferira kod IPSC strelaca. Desno je M4 sa optikom sa učevanjem (4-9X?), bipodom, standardnim okvirom i normalnim kundakom. Znači desna je za "Spray and pray" dok je leva za točno gađanje. Izbor mi deluje da je znao šta treba. Možda je konfuzna dužina cevi, ali je sa pre pomenutom kombinacijom "automatike" da hvatom daleko ispred lakše kontrolirat pušku.

Ovu sliku imam u mislima:
[hs width=500 height=300]https://www.paluba.info/smf/index.php?action=dlattach;topic=29383.0;attach=763535;image[/hs]

LPB
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #35 on: October 03, 2017, 08:00:11 pm »

Današnje vesti kazuju da je u hotelskoj sobi odakle je lik pucao, nađeno više od 20 pušaka, raznog tipa i kalibra!  Huh?

Treba li to komentarisati?
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 651


« Reply #36 on: October 03, 2017, 08:00:43 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/UwD2pypWu-E?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #37 on: October 03, 2017, 08:02:12 pm »

Današnje vesti kazuju da je u hotelskoj sobi odakle je lik pucao, nađeno više od 20 pušaka, raznog tipa i kalibra!  Huh?

Treba li to komentarisati?

Po drugim vestima jih je u hotelu bilo 10, i 18 ili 19 kod njega kuči.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #38 on: October 03, 2017, 08:04:04 pm »

Шта каже убица на овом снимку? Може ли неко кратко препричати?
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 651


« Reply #39 on: October 03, 2017, 08:07:36 pm »

A овој алех јонс од каде знаеше  дека ке имаа напад во октомври Huh?

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 651


« Reply #40 on: October 03, 2017, 08:11:47 pm »

Наводно овој алех јонс добил закани од анти фашистите  некаде кон крајот на септември дека се спремат за револуција во америка дека ке правел напади на десничари низ америка на месецот на октомовриската револуција
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 651


« Reply #41 on: October 03, 2017, 08:18:11 pm »

Шта каже убица на овом снимку? Може ли неко кратко препричати?

Најново е дека не се самоубил тука е убиен од сват тимот давал отпор инаку во неговата соба од каде што пукал е најдено доста анти десничарска и анти фашистичка литература .Се работи за левичари за крајната левица

#Invalid YouTube Link#
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #42 on: October 03, 2017, 08:31:02 pm »

Гоце, ако сам те схвати кажеш да је у његовој соби нађена антидесничарска литература и да је радио за крајњу левицу. Ово ми пре делује као фантастика него као реална опција. Па он је син криминалца, коцкар и богаташ који је живео монденским животом. И он је као напрасно постао револуционар? Huh? Ма хајде!?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #43 on: October 03, 2017, 08:46:03 pm »

Гоце, ако сам те схвати кажеш да је у његовој соби нађена антидесничарска литература и да је радио за крајњу левицу. Ово ми пре делује као фантастика него као реална опција. Па он је син криминалца, коцкар и богаташ који је живео монденским животом. И он је као напрасно постао револуционар? Huh? Ма хајде!?

Svakakve gluposti će da izmisle za svoje dnevno političke potrebe. Pre bih rekao da je ovaj bolesnik bio člane neke od privatnih "milicija"iz SAD-a.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #44 on: October 03, 2017, 08:59:50 pm »

Da sam ja to napravio, bio bi pripadnik strejačkog društva, militant, član titovih omladinca, bivši vojnik, član gradske biblioteke, a u mojoj biblioteci našli bi i knjige o desničarima i levičarima i pokoje slike.. pa bi onda po potrebi me svrstavali u društva koja nekome trenutno odgovaraju. A ja samo sjeban u glavi i ništa više.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.