PALUBA
April 29, 2024, 01:27:47 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: A-bomba: Da ili ne?  (Read 10515 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 268


« Reply #15 on: November 19, 2008, 11:34:38 pm »

Гласао сам за НЕ. Имам један једноставан разлог. Убијање цивила је погрешно ма било који да су. То што су они бацили А-бомбу на Јапан и то на два велика града је тотално неморално и зло. Ајде да су бацили бомбе на неке војне базе и слично, али на градове?! Ма дај бре...  pravilo 
Ја не би бомбардовао Јапан, него Америку и њихов Пентагон. Било би боље у свету кад би Амери знали да нису непобедиви.   

Ово је моје мишљење...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #16 on: November 19, 2008, 11:50:23 pm »

Momčino, ne skreći u offtopic... pažljivo kad hodaš po žiletu....
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 268


« Reply #17 on: November 20, 2008, 12:02:07 am »

Пардон, мало сам се занео..
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #18 on: November 20, 2008, 01:58:31 am »

To je bio ratni zlocin nad stotinama hiljada civila za koji je trebalo da plate debelo da je bilo pravde. Sada mi samo nije jasno odakle im obraz da nama sude i presudjuju i sto je najgore da nam sve optuzbe ustvari namestaju.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #19 on: November 20, 2008, 07:07:38 am »

Sa vojničke strane potpuno opravdana upotreba bombe koja je skratila rat i smanjila gubitke.Iskreno,šta me briga koliko sam ja neprijatelja pobio,ako sam uspeo da sačuvam svoje ljude.

Sa moralne strane svaka upotreba atomskog oružja dovodi do nepotrebnih patnji i razaranja.Uostalom da li bi iko od nas imao **** da pritisne crveno dugme,ja ne.

Glasao sam za (protiv vojnih ciljeva).
« Last Edit: November 20, 2008, 08:55:06 am by MOTORISTA » Logged
ACHTUNG
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 434



WWW
« Reply #20 on: November 20, 2008, 06:13:30 pm »

Po meni, A-bomba je bolje rešenje za ubeđivanje protivnika da se preda nego kontinualno bombardovanje gradova. Mnogi nemački gradovi su imali procenat uništenih zgrada preko 90%. Posebno Drezden, koji je praktično ceo nestao (zajedno sa nekoliko desetina hiljada civila), u toku jednog dana.

Za uništavanje gradova se koristila kombinacija - prvo se klasičnim bombama gađaju vodovodni čvorovi (da vatrogasci ne bi imali sa čime da gase), pa onda formacija bombardera sa zapaljivim bombama. Te formacije su često činile nekoliko stotina bombardera (a ne retko i 1000). Dodajte jak vetar na sve ovo,...
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #21 on: November 20, 2008, 07:04:46 pm »

Ti si motorista u pravu. Ja se slazem sa vojnicke tacke gledista potpuno. Sta te boli uvo rat je rat i neprijatelj se ne stedi ali ja ciljam na nesto drugo. Ameri sebe smatraju najvecim svetskim oslobodiocima, svima ratom donose slobodu i sude svima kao ratnim zlocincima. Oni u svom konceptu primene sile naglasavaju da se mete biraju pazljivo i da se nikada ne upotrebljava ni gram eksploziva vise nego sto treba za unistenje konvencionalne mete. Pa koga oni lazu meni samo to nije jasno. To je po mom misljenju nemoralno do te mere da je i Hitler cvecka u odnosu na njih. Sto je najgore obavezno naglasavaju kako eto tamo neki nevini narod strada zbog propagande nekog diktatorskog rezima koji tamo vlada (mi smo primer, ali ne i jedini) pa oni moraju da ga sprze i zagade (kao sto su nas) da mu pomognu. Izvinite ako sam se preostro izrazio ali je samo ovo moje misljenje
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #22 on: November 20, 2008, 07:28:20 pm »

Za njih je to kolateralna šteta, a za onog kome pobiju sve živo.... Ako će da se gađa vojni cilj, npr flota, udri bato, ali ne i grad u kojem je nešto od namenske industrije. Po tome bi mogao da sravniš pola zemaljske kugle.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #23 on: November 20, 2008, 11:34:15 pm »

Svaka priča ima dva naličja. Amerikanci jesu licemerni što se tiče upotrebe reči "kolateralna", ali su i sve druge vojske kad se priča o civilnim ili nepotrebnom žrtvama protivničke strane. Primer je ponašanje Sovjetske vojske pri napredovanju u Drugom svetskom ratu, ponašanje vojske Severnog Vijetnama, Japana, Kine, Severne Koreje, Velike Britanije, jugoslovenskih partizana... Lista može da ide u nedogled. Civili će uvek da stradaju i to je neizbežno. Nekada će se to desiti slučajno, a nekada i namerno ako je potrebno "ubediti" političko-vojni vrh protivnika u svoju rešenost.
Logged
milan11
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 25



« Reply #24 on: December 09, 2008, 06:36:38 pm »

prva bomba DA, ali za drugu smatram da je jedan od najvecih zlocina 20-tog veka
« Last Edit: December 09, 2008, 07:31:53 pm by milan11 » Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.