PALUBA
March 29, 2024, 07:25:58 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: RIP Gonzalo Lira: Istina o nestanku opozicionara u Ukrajini  (Read 761 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« on: June 07, 2023, 08:29:04 pm »

RIP Gonzalo Lira: Istina o nestanku opozicionara u Ukrajini

Dana 1. maja, pripadnici ukrajinske službe bezbednosti (SBU) uhapsili su Liru u njegovoj kući, pozivajući se na član 436-2 Krivičnog zakona Ukrajine, koji se odnosi na ratnu propagandu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Vest o hapšenju objavila je u petak SBU, a Lira se sada suočava sa pet do osam godina zatvora, a istraga je još uvek u toku, prenosi „Daily Beast“.

Ako obratimo pažnju na Lirinu objavu u tvitu na kraju teksta, možemo samo pretpostaviti da je mrtav.

B.P: Evo njegovog poslednjeg tvita.

Ako ništa drugo, sudbina Lire ukazuje na pravu prirodu režima koji Zapad podržava u Ukrajini. To je kriminalni režim koji ućutkuje kritičare kao i bilo koja druga diktatura: tako što ih pritvara i zatvara bez suđenja.

„New York Daily News“ ga opisuje kao „proruskog mizoginistu” koji širi ruske dezinformacije. U stvari, čileansko-američki komentator koji je živeo u Ukrajini sa suprugom Ukrajinkom, priveden je zato što je istakao brutalnost i korupciju tamošnjeg režima.

Štaviše, Lira nije bio priznati Putinov pristalica, ali zato što je razotkrio ono što je režim Zelenskog želeo da sakrije, morao je da bude ućutkan.

Gonzalo Lira je priveden, a možda čak i ubijen, jer je uradio ono što novinari treba da rade. Nastojao je da razotkrije neprijatnu stvarnost o režimu Zelenskog, što je trebalo da uradi „New York Daily News“.

Umesto toga, Evan Rosen koji piše za „New York Daily News“ pružio je zaštitu ukrajinskim vlastima dok su pritvarale, a možda čak i ubijale one komentatore poput Lire koji su nastojali da razotkriju šta se dešava.

Lira je nazivao američke glavne novinare koji izveštavaju o događajima u Ukrajini „system pig journalists“, a to je opis koji se odnosi na većinu zapadnih novinara u masovnim medijima, a ne samo na Evan Rosena i „New York Daily News“.

U stvari, ovi takozvani novinari obezbeđuju intelektualno pokriće, dok režim u Ukrajini ućutkava one koji govore protiv njega i njegovih zapadnih saveznika. To čini zapadne korporativne medije saučesnicima u ovim zločinima.

Izvor


* Gonzalo_Lira_arrest.png (370.33 KB, 700x399 - viewed 11 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #1 on: February 17, 2024, 09:06:59 pm »

Veoma mi je interesantna činjenica da više od osam meseci niko na forumu nije imao komentar na ovaj tekst?!

Da je pokojni Lira nestao u Moskvi ili Beogradu, tema bi imala 15-20 stranica... Angry
Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 354


« Reply #2 on: February 18, 2024, 11:46:06 am »

Veoma mi je interesantna činjenica da više od osam meseci niko na forumu nije imao komentar na ovaj tekst?!

Da je pokojni Lira nestao u Moskvi ili Beogradu, tema bi imala 15-20 stranica... Angry

Gonzalo Lira nije bio nikakav opozicionar. O mrtvima sve najbolje, ali koliko ja znam o njemu, tip je bio klasican influencer koji je na sve moguce i nemoguce nacine pokusavao doci do klikova. Pocevsi kao dejting guru, savjetujuci zapadnjake u osnovnim koracima sex turizma u istocnoj europi, do zadnjih godinu ili dvije dana kamo se redovito javljao s izrazeno pro ruskim narativom. Nije da je to samo po sebi nesto lose, ali ne treba ga slaviti kao velikog istrazivackog novinara ili opozicionara. Velika vecina njegovih videa su bili monolozi i misljena na temu, bez novih informacija na temu.

Da je zasluzio umrijeti u ukrajinskom zatvoru, nije! Ja uopce ne kuzim zasto nije na vrijeme utekao iz Ukrajine, presao u Rusiju, i tamo nastavio s obracanjem svojoj publici. Danas bi bio ziv.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #3 on: February 18, 2024, 12:51:50 pm »

@Bo51Ljko, hvala ti što si se javio u ovoj temi, kao prvo.

Ni ja ne smatram da je pokojni Lira bio neki opozicionar visoke klase, samo sam ga naveo kao primer sa druge strane medalje da mrak guta ljude i tamo, ali o tome se ne piše, ili vrlo malo i kratko.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 23 queries.