PALUBA
February 09, 2026, 05:59:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Dobro došli na balkanski vojni forum Paluba.Info!
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Iraku  (Read 422997 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #1740 on: May 02, 2021, 08:21:34 pm »

Bagdad pogođen raketama, nema izveštaja o materijalnoj šteti ili žrtvama
Tanjug 02.05.2021.

Najmanje dve rakete pale su danas u krugu Međunarodnog aerodroma u Bagdadu, saopštili su irački bezbednosni zvaničnici.

Kako su naveli, rakete su lansirane iz oblasti u blizini aerodroma, a za sada nema informacija o eventualnoj materijalnoj šteti ili žrtvama. Niko za sada nije preuzeo odgovornost za lansiranje raketa, prenosi Rojters.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #1741 on: May 04, 2021, 04:41:13 am »

Tri rakete pogodile vojnu bazu u Iraku
Tanjug 03.05.2021.

Najmanje tri rakete pogodile su iračku vojnu vazduhoplovnu bazu Balad severno od Bagdada, gde su smešteni i neki od američkih vojnika, potvrdili su danas irački bezbednosni zvaničnici.

Za sada nema informacija o eventualnoj materijalnoj šteti ili žrtvama, prenosi Rojters. Druge tri rakete pale su u blizini ove baze u napadu u nedelju, a najmanje još dve rakete pale su juče u krug Medjunarodnog aerodroma u Bagdadu. Kako su naveli irački bezbednosni zvaničnici, niko za sada nije preuzeo odgovornost za lansiranje raketa u ova dva incidenta.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #1742 on: May 04, 2021, 03:22:20 pm »

Dve rakete pogodile bazu gde su snage SAD
Tanjug 04.05.2021.

Najmanje dve rakete su danas pogodile vazdušnu bazu Ain al-Asad na zapadu Iraka, gde se nalaze američke i ostale međunarodne snage, ali žrtava nije bilo, saopštila je iračka vojska, a preneo Rojters.

U saopštenju se ne daje više detalja o napadu. Sjedinjene Američke Države su optužile proiranske oružane grupe da su pokrenule raketni napad na njihove trupe u Iraku. Zasad niko nije preuzeo odgovornost za napad.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #1743 on: May 08, 2021, 08:49:04 am »



Napad na bazu SAD


Na meti napada bespilotnom letelicom našla se iračka vazduhoplovna baza Ain al-Asad u zapadnom Iraku u kojoj su stacionirane snage SAD sa jedinicama drugih stranih država, ali nije bilo povređenih, izjavio je portparol koalicije koju predvode SAD.

Prema rečima pukovnika Vejna Marotoa, predstavnika koalicije koju predvode SAD, napad se dogodio u 02.20 po lokalnom vremenu i izazvao je materijalnu štetu na jednom hangaru, prenosi Rojters.

SAD su optužile proiranske ekstremiste da regularno izvode napade protiv američkih trupa u Iraku.

Do sada niko nije preuzeo odgovornost za ovaj napad.

izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #1744 on: May 08, 2021, 07:05:37 pm »

Napadnuta vojna baza u kojoj su smeštene trupe SAD
IZVOR: TANJUG SUBOTA, 8.05.2021.

Iračka vazduhoplovna vojna baza Ain al-Asad, u kojoj su smeštene američke trupe, napadnuta je rano jutros bespilotnom letelicom.

U napadu nije bilo žrtava, ali je načinjena materijalna šteta, dodaje se u saopštenju, javlja AP. Posle napada je buknuo požar koji je oštetio jednu zgradu U napadu je oštećen jedan hangar, objavio je na Tviteru portparol koalicije pukovnik Vejn Maroto i dodao da je u toku istraga.

Niko, za sada, nije preuzeo odgovornost za napad.

SAD je za prethodne mahom raketne napade, u kojima su ciljani američki vojnici u Bagdadu i vojne baze širom Iraka, optuživala militantne grupe koje podržava Iran. Napadi dronovima su retki, a poslednji se dogodio sredinom aprila kada je gađan međunarodni aerodrom u Irbilu, u kurdskoj oblasti u severnom Iraku nedaleko od baze koalicionih snaga.

Izvor: www.b92.net
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #1745 on: May 10, 2021, 11:40:18 am »




Quote
Iranian consulate’s trailers set ablaze by Iraqi protesters amid fury over assassination of activist

Protesters set fire to Iran’s consulate in the city of Karbala amid fury prompted by the killing of prominent activist Ihab al-Wazni. The demonstrators have accused Iran-backed militias of his assassination.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #1746 on: May 10, 2021, 02:03:56 pm »



Quote
Iraqi activist's killing sparks protests against impunity

A leading Iraqi​ anti-government activist​ was killed early Sunday, security sources and activists said, sending supporters of a protest movement onto the streets to demand an end to bloodshed. FRANCE 24's Jack Hewson tells us more.


Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #1747 on: May 19, 2021, 04:02:23 pm »

Erdogan saopštio da je ubijen lider PKK
Novosti online 19. 05. 2021.

TURSKI predsednik Redžep Tajip Erdogan pohvalio se 17. maja da su turske obaveštajne službe "neutralisale" bivšeg šefa Radničke partije Kurdistana (PKK) Halefa al-Muhameda u Iraku.

Manevar, koji su zajedno izvele turska obaveštajna služba i oružane snage, deo je višestrukih vazdušnih ofanziva i napada Turske na sever Iraka radi uništavanja baza PKK, ili onoga što je od njih ostalo, za koje Ankara smatra da su teroristička organizacija. Halef El Muhamed, poznatiji kao Sofi Nuretin, bio je jedan od vođa organizacije i jedna od najuticajnijih ličnosti u organizacionoj strukturi PKK.

- Vođa terorističke grupe u Siriji, kodnog imena Sofi Nuretin, neutralizirale su turske snage u severnom Iraku - rekao je Erdogan tokom konferencije za novinare, dodajući da je kriv za mnoge napade na turske vojnike. Međutim, njegovo područje uticaja bilo je usmereno na Siriju, a ne na Irak, gde bi bio ubijen. Nuretin je bio "čovek koji je dizajnirao PKK u Siriji" i tamo je rukovodio svim operacijama organizacije, prenose lokaln mediji.

- NJegove aktivnosti, kako u regionu Kurdistana, tako i u Siriji, potvrđuju optužbu Turske da su kurdske organizacije na severoistoku Sirije deo Radničke partije Kurdistana - rekao je Erdogan. Turski predsednik otkrio je da je atentat izvršen na starijeg komandanta PKK u televizijskoj emisiji nakon Saveta ministara. Tokom izjave, Erdogan je optužio Nuretina da stoji iza pogubljenja 13 turskih talaca, uključujući vojne i policijske službenike, tokom neuspele akcije u januaru za njihovo oslobađanje u planini Gara, koja se nalazi oko 50 kilometara severoistočno od Duhoka.

- Podsećam vas da ista sudbina čeka sve koji izdaju zemlju, ispale metak, naštete našem narodu, ugroze integritet naše zemlje, jedinstvo naše nacije i opstanak naše države - istakao je Erdogan.

Turska vojska redovno izvodi prekogranične operacije i vazdušne napade na baze PKK u severnom Iraku.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #1748 on: May 25, 2021, 07:20:32 am »



Napadnuta vojna vazduhoplovna baza u Iraku, nema povređenih


Iračka vazduhoplovna baza Ain el Asad, koja je domaćin američkim i drugim međunarodnim snagama, bila je danas meta raketnog napada, ali niko nije povređen, izjavio je Vejn Maroto, portparol međunarodne vojne koalicije koju predvode SAD.

Maroto je objavio na Tviteru da se u inicijalnim izveštajima navodi da se napad dogodio u 13.35 časova po lokalnom vremenu, preneo je Rojters. Rekao je da se šteta procenjuje.

​Za sada niko nije preuzeo odgovornost za napad, preneo je Tanjug.


izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #1749 on: May 25, 2021, 08:40:01 pm »

Iračka policija pucala na demonstrante, ima poginulih i povređenih
Tanjug 25.05.2021.

Najmanje jedna osoba je poginula, a više njih je povređeno danas kada je iračka policija pucala na demonstrante na bagdadskom trgu Tahrir.

Snage bezbednosti koristile su bojevu municiju kako bi rasterali gomilu nakon što su demonstranti počeli da bacaju kamenice i cigle na policiju, koja je prethodno intervenisala suzavcem, potvrdili su za AP svedoci i irački zvaničnici pod uslovom da ostanu anonimni.

Stotine Iračana izašlo je na ulice u Bagdadu protestujući zbog, kako su poručili, nekažnjavanja odgovornih za ciljana ubistva istaknutih aktivista i novinara. Demonstranti su izrazili negodovanje što uprkos pokretanju nekoliko istraga o ubistvima, iračke vlasti nisu imenovale nijednog počinioca. Postoji široko verovanje da su ubice povezane sa milicijskim grupama koje podržava Iran i da je vlada ne želi da ih identifikuje.

Nezavisna Visoka komisija za ljudska prava izvestila je da je u zemlji ubijeno skoro 35 aktivista otkako je antivladin protestni pokret zahvatio Irak u oktobru 2019, a bilo je gotovo 82 pokušaja ubistva.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Pages:  1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.