PALUBA
April 18, 2024, 09:31:47 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 150   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 391116 times)
 
milena braco and 1 Guest are viewing this topic.
sakota79
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 76


« Reply #360 on: October 02, 2011, 06:46:04 pm »

Према изјавама Срба који су били на лици места када се десила пуцњава, из ватреног оружја су пуцали амерички војници. Немачки су испаљивали само сузавац и гумене метке.
Pozdrav svima na forumu, ovo mi je prvi post ( ikada ), imam jedno pitanje : jel se tačno zna ko i sa kakvim mecima je gadjao? Nemci, Ameri , gumeni, bojevi... Huh?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #361 on: October 02, 2011, 08:27:42 pm »

Sakota79@ Нико од нас тамо лично није био већ преносиомо оно што пише у медијима или смо информацију добили од оних који су били. Ипак ствари стоје овако: Да је пуцано, пуцано је. Да су припадници КФОР-а испљивали гумене метке и сузавац - јесу. Да су припадници КФОР-а, понајпре амерички војници, пуцали бојевом муницијом - јесу. Да су повређени Срби (бар неколико) рањени пушчаним пројектилима - јесу. Са друге стране тачно је да су Срби припаднике КФОР-а гађали каменицама, да су бацили (да нагласим тек након након почетка пуцњаве) неку експлозивну направу - јесу. Вврста повреда КФОР-а су непознати, а према саопштеу КФОР-а  лакше су повређени.

Постоје рањени људи, постоје уверљиви медицински докази о рањавању, а  балистичким вештачењем извађених пројектила (барем један пушчани пројектил) може се са 100% сигурношћу утврдити ко је испалио тај пројектил. Али, то се неће десити. Званичници НАТО и ЕУ су јавно изјавили да су за инцидент криви "спрски екстремисти", да војници КФОР-а нису пицали бојевом муницијом и ту се истина и правда завршавају. Ко тебе каменом, ти њега метком - старо је правило јачег.
Logged
sakota79
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 76


« Reply #362 on: October 02, 2011, 10:41:01 pm »

Zahvaljujem na odgovoru
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #363 on: October 05, 2011, 05:06:54 am »

-  I više nego nadahnut govor ruskog  abasodora Konuzina u centru Beograda, sa prevodom, koji mnogo govori i o sadašnjosti i budućnosti :

  <iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/SzQZJ2gEn94?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #364 on: October 05, 2011, 05:24:31 am »

- Govor g-na Putina :" Evropo, kako vas nije stid, Kosovo je Srbija" !

  <iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/wWMJPo-SDa8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

 
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #365 on: October 05, 2011, 07:54:53 am »

Šta reći posle samo 2 ovakva videa osim SRAMOTA za Srbiju, tj. njeno rukovodstvo...
Ne daj Bože da nema Rusa uz nas, šta bi nam tek onda radila ova demonska EU u koju slijepac Tadić srlja, a ne zna (nadam se) da će nam ta EU spremiti isti scenario kao Grčkoj, Portugalu i ostalim zemljama koje su skroz ekonomski opljačkane od strane EU i ostavljene na ivici građanskog rata, kako bi se zemlje Evropske Unije dočepale njihovih prirodnih resursa, kao što je slučaj sa Kosovom i Bosnom. Stvarno ne znam ko to ne može da vidi i šta mu zaklanja objektivan pogled na ove činjenice, a još mi je manje jasno zašto to sve trpimo Huh?
Jasno je da je Eulex i Kfor izašao iz okvira svog mandata na Kosovu, zašto to pitanje nije postavljeno nigdje nego se priča po svijetu kako "Srpski ekstremisti" napadaju "jadne" mirovnjake na Kosovu.... Dokle više da trpimo zbog nesposobnosti političara i njihovog kukavičluka da dignu glavu i kažu NE! Huh?
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #366 on: October 05, 2011, 08:18:40 am »

EU spremiti isti scenario kao Grčkoj, Portugalu i ostalim zemljama koje su skroz ekonomski opljačkane od strane EU i ostavljene na ivici građanskog rata, kako bi se zemlje Evropske Unije dočepale njihovih prirodnih resursa,

Malo off.
 Svaka zemlja-država slobodno pristupi EU. Ne vjerujem, da je EU opljačkala Grčku. Ulaskom u neku zajednicu prihvačamo pravila ili ne ulazimo u tu zajednicu. Daleko od toga, da je EU "med i mlijeko". Mislim, da je stanje u Grčkoj posljedica previše olakog razumijevanja zakona gospodarstva i sistema "lako čemo". Sada to dolazi na naplatu. Dobro je pročitati kave sve dodatke su imali zaposleni uz plaču, a i druge stvari. Nije ni logično, da sada Grčkoj moraju (pravila EU) pomagati i članice koji su ekonomski slabije od same Grčke - ali takva su pravila "igre".  A da največi teret krize podnose upravo oni koji su najmanje odgovorni, to je istina. Istina je, da smo predstavnike vlasti birali sami na demokratskim izborima.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #367 on: October 05, 2011, 08:21:17 am »

Zašto ovo trpimo, zato "što sila BOGA ne moli".

Snage nemamo, nikakve, nema para, nema podrške, neki "naši" su podmitljivi i korumpirani, potpuno razjedineni...........podugačak spisak.

Prijatelji, gde su, nigde ih nema.

Još od 90tih, samo su obećavali, malkice tapšali po ramenu i šta prc......

Ko terba to da nam elaborira.

Ja bih G.dina Konuzina pitao, kako i čime ste pomogli ?

Vidite ljudi, danas su reči najjeftinije, obećanja džaba, a predstava u diplomatiji redovna pojava.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #368 on: October 05, 2011, 08:37:15 am »

Требало би се овде клонити "чисте" политике (мада је  ово, ипак, добрим делом политичка тема) а говор Конузина је управо то, али и грубих квалификација наших и страних политичара јер је то већ странчарење. Као што је већ написао Бори П у политици су "речи најјефтиније, обећања џабе" и сваки политичар их ради исказује, како позициони, тако опозициони, домаћи и страни.
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #369 on: October 05, 2011, 11:57:05 am »

Sve to stoji ali evo da ne strančarim kako kaže kolega, jer i ne mogu jer živim u Republici Srpskoj a ne u Srbiji Smiley ... Konuzinov govor je sasvim na mjestu, s tim što tu pomoć mi nešto baš nismo opipali realno govoreći, sve se svodilo na priču i verbalnu podršku... Nama to dobro dođe ali nam može pomoći samo konkretna pomoć u vidu vojne podrške jer su ovi krenuli da nas gaze bez pardona. Ako Rusi nisu spremni da nam brane nebo nad glavama dok se mi bavimo Šiptarima džaba im sva priča o podršci. Možda je malo off i politika ali ovo su činjenice Wink
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #370 on: October 05, 2011, 12:29:47 pm »

Nažalost su Rusi već pokazali da su žestoki samo na riječima, bila je već prilika da se đokažu i u konkretnim dijelima.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #371 on: October 05, 2011, 01:49:02 pm »

Ja Ruse nikako ne mogu da shvatim kad je Kosovo u pitanje. Zapanjili su ceo svet kad su izbili na Pristinski aerodrom ispred svi drugi.Imali su zlatnu sansu da zauzmu ako nisto drugi mesta gde je srpska koncentracija najveca, znaci Severno Kosovo i uspostave svoju komandu i svoj sektor. I na kraj bacili su sve kroz vodu kad se ona pijandura Jelcin povukla. Da su uspostavili svoj sektor na Kosovo, a da nema zabune mogli su bez nikavih problema, sad bi mi tu pricali neku drugu pricu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #372 on: October 05, 2011, 01:56:42 pm »

Zašto ovo trpimo, zato "što sila BOGA ne moli".

Snage nemamo, nikakve, nema para, nema podrške, neki "naši" su podmitljivi i korumpirani, potpuno razjedineni...........podugačak spisak.

Prijatelji, gde su, nigde ih nema.

Još od 90tih, samo su obećavali, malkice tapšali po ramenu i šta prc......

Ko terba to da nam elaborira.

Ja bih G.dina Konuzina pitao, kako i čime ste pomogli ?

Vidite ljudi, danas su reči najjeftinije, obećanja džaba, a predstava u diplomatiji redovna pojava.

Šefovi i novčanici/računi najvećeg broja političara u Srbiji NE NALAZE SE U SRBIJI. Da nema Rusa ništa se suštinski ne bi izmenilo. Možda bi bilo malo, još malo GORE nego što jeste..
Devedesetih godina Srbija je vrlo neredovno plaćala prirodni gas,a  dobijala ga je manje više regularno i stalno. Taj dug se vuče do dan danas.
Šta je Konuzin rekao - a da nije istina? Neće se niko boriti ni za šta umesto nas samih. Srbija će na kraju i ostati upravo onakva i onolika, koliko je sposobna da se sama izbori. Tvrdnja predsednika na polaganju oficirske zakletve pitomaca/ studenata VA da Srbija više neće ratovati je u najmanju ruku opasna, a sigurno neistinita. To niko ne može da kategorički tvrdi, mada niko ne želi da zemlja ratuje, takva je želja naravno van pameti svakom psihički zdravom. Ako neće ratovati - daj da ukinemo vojsku.
Sila Boga ne moli, no Bog silu prelomi, ako onaj na koga se to odnosi stvarno to želi i u to veruje.
« Last Edit: October 05, 2011, 02:07:59 pm by kumbor » Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #373 on: October 05, 2011, 02:05:45 pm »

Pa o tome sam delimično i govorio.

Pare, pare, dolari......

Jedno vreme politika zapada prema Rusiji se svodila na prosto pitanje P O Š T O ?

Posle Gorbačova koji je uspešno započeo devastaciju SSSR-a, u sličnom tonu i maniru posao utvrđuje i "maligan" Jeljcin.

Naravno u kontekstu svega se mora posmatrati i uvažiti nastanak lokalnih oligarha, svemoćnih vladalaca teritorija, gradova
i svh oblika bogatstava, u jednom trenutku oni su vukli sve konce, delimično i sada (stvoreni uz pomoć zapada 100%).

Uvođenjem starog proverenog načela "umlati g...o pa onda konsultuj pravo" Rusi im polako staju na put, ali duboko korenje je teško počupati.

Oni su finansirali i (dalje to čine) pojedine proverene štetočine iz političke vrhuške.

E sad, kao i drugde nisu samo političari i oligarsi ti koji kroje politiku pa i Rusku, postoji neko iznad.

BOŽE dragi, kako sam se radovao kada je pao Berlinski zid, kada je "demokratija" ulazila ko talasi g...na u zemlje Varšavskog ugovora, kada je i kod nas bilo nešto.......

Molim te BOŽE da K A Z N I Š  samo mene zbog gluposti a ne i moje bližnje ! ! !  
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #374 on: October 05, 2011, 02:38:25 pm »

Ja Ruse nikako ne mogu da shvatim kad je Kosovo u pitanje. Zapanjili su ceo svet kad su izbili na Pristinski aerodrom ispred svi drugi.Imali su zlatnu sansu da zauzmu ako nisto drugi mesta gde je srpska koncentracija najveca, znaci Severno Kosovo i uspostave svoju komandu i svoj sektor. I na kraj bacili su sve kroz vodu kad se ona pijandura Jelcin povukla. Da su uspostavili svoj sektor na Kosovo, a da nema zabune mogli su bez nikavih problema, sad bi mi tu pricali neku drugu pricu.
Teško da bi im dali sopstveni sektor. Drugo je vreme bilo. Jeljcin jeste bio sklon alkoholu i pravio je svakakve gluposti, ali je za svoju zemlju izborio 10 godina mira, izborio je predah i raspad zemlje u relativnom miru, bez mora krvi. A sve je bilo spremno za krvavi raspad uz građanski rat,  smrt miliona i mogući gubitak kontrole nad nuklearnim arsenalom. Pitanje je da li bi to Rusija uspela da preživi. Zemlja jedinaca. Podbadanja sa strane su to čak često  i podržavala. Ipak, bilo je više pameti nego na Balkanu. Kako, kako, pa zar nismo mi ovde najpametniji, zar ima iko pametniji od nas, to nas nema na svijet koliko smo umni. Rusija je opstala i polako se podigla sa kolena. Živeo sam tamo 6 godina, i znam taj osećaj kada je svakim danom oko tebe  malo, sasvim malo, neprimetno, pa ipak primetno, bolje. Lekovit je taj osećaj. Kamo sreće da ga danas imam u Srbijici. Lakše bi mi bilo.
Logged
Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 150   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.