PALUBA
April 28, 2024, 12:42:22 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 150   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 394218 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #630 on: October 21, 2015, 06:21:19 am »

Biće evropo tražila si gledaj..... obzirom da su demokrate otele taj deo Srbije i poklonile najradikalnijim elementima,
koji uz sve ostalo imaju i evropski izgled. Ovi sa bliskog istoka se uglavnom bar malo razlikuju po izgledu pa se na taj
način prilično sužava potreba za prvom trijažom potencijalnih problema. Kada se dogodi ono što će se dogoditi sa kosovom
i metohijom, u čini mi se relativno bliskoj budućnosti, mnogi će se češati gde su mislili da ih neće svrbeti.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #631 on: October 21, 2015, 07:35:13 am »

Srbija je izgubila Kosovo isključivo radi komunizma. Pitajte Božidara Spasića šta je radila udba kosovskim albancima.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #632 on: October 21, 2015, 08:01:41 am »


I ako tema izlazi van okvira topika jer postoji topik o Srbiji i Kosovu,da napišem da se moj stav baš i ne slaže sa svima.Tačno je da je komunizam dosta doprineo "gubitku" Kosova ali nije isključivo njegova zasluga za to.Ima tu još mnogo toga.
Tačno je da je UDBA radila svašta ali ne samo po Kosovu nego po cijeloj Ex Yu.Naveo sam primjer da su meni ubili jednog strica i ako je bio partizan, greškom zbog "stručnosti"kadrova tipa Kapičić,Ranković itd.
Treba znati,da je onda bio trend stvaranja komunističkog svijeta,pa je trebalo da i Bugarska i Albanija budu u zajedničkoj državi.Sjetite se pjesme: Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska,ili da je u svim novinama u zaglavlju bilo: Proleteri svih zemalja ujedinite se.

Poz.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #633 on: October 21, 2015, 08:06:16 am »

...pa ajmo onda u odgovarajući "topik", da ne radimo gužvu ovdje. Meni je ta tema zanimljiva i o njoj slabo pišemo iako je aktualna i dan danas.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #634 on: October 21, 2015, 08:25:37 am »

...pa ajmo onda u odgovarajući "topik", da ne radimo gužvu ovdje.

Drugarski savet: nemojte ni u ovoj ni u bilo kojoj drugoj temi. Takve teme obicno zavrse brisanjem, zakljucavanjem i banovanjem.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #635 on: October 21, 2015, 08:51:05 am »


Slažem se da ostanemo u temi ISIL-a.

Ipak, opaska... još mi je otac davno pričao da su se 1947. Tito i Enver Hoxha usmeno dogovorili o "onome", ali da se to ne sme ozvaničiti jer "Srbi to ne bi shvatili". Kako je to moj otac znao... bio je dužan da zna. . Kraj. Ne bih više o tome, a nemojte ni vi.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #636 on: October 21, 2015, 09:08:42 am »

...pa ajmo onda u odgovarajući "topik", da ne radimo gužvu ovdje.

Drugarski savet: nemojte ni u ovoj ni u bilo kojoj drugoj temi. Takve teme obicno zavrse brisanjem, zakljucavanjem i banovanjem.

Zašto? Radi se o argumentovanoj raspravi. Može li se ili ne?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #637 on: October 21, 2015, 09:26:07 am »

Srbija je svoju priliku dobila 1912 godine i nije je iskoristila. Skoro 100 godina kasnije druga strana je dobila priliku i iskoristila je. Toliko o tome.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #638 on: October 21, 2015, 10:04:48 am »

...pa ajmo onda u odgovarajući "topik", da ne radimo gužvu ovdje.

Drugarski savet: nemojte ni u ovoj ni u bilo kojoj drugoj temi. Takve teme obicno zavrse brisanjem, zakljucavanjem i banovanjem.

Zašto? Radi se o argumentovanoj raspravi. Može li se ili ne?

Zato sto se argumentovana rasprava u osetljivim temama obicno pretvori u neargumentovanu svadju. Dokazano vise puta na ovom forumu.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #639 on: October 21, 2015, 11:10:43 am »

...pa ajmo onda u odgovarajući "topik", da ne radimo gužvu ovdje.

Drugarski savet: nemojte ni u ovoj ni u bilo kojoj drugoj temi. Takve teme obicno zavrse brisanjem, zakljucavanjem i banovanjem.

Zašto? Radi se o argumentovanoj raspravi. Može li se ili ne?
Ja sam za razgovor ali pošto sam potegao pitanje odnosa u ovoj temi predlažem da oni koji žele da argumentovano
diskutuju bez padanja u vatru pređu na onaj deo foruma u kojem se može diskutovati o odnosima Beograda i Prištine

Zato sto se argumentovana rasprava u osetljivim temama obicno pretvori u neargumentovanu svadju. Dokazano vise puta na ovom forumu.
Ja sam za razgovor ali pošto sam potegao pitanje odnosa u ovoj temi predlažem da oni koji žele da argumentovano
diskutuju bez padanja u vatru pređu na onaj deo foruma u kojem se može diskutovati o odnosima Beograda i Prištine, jer se ta teritorija
još uvek po ustavu  i zakonima moje države zove Kosovo i Metohija.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #640 on: October 21, 2015, 11:16:33 am »

Deo teksta iz Novosti:

 Sastanak državnog vrha, akademika i SPC: Ne damo Kosovo, nastavljamo ka EU!
D. R. Đ. - P. V. | 20. oktobar 2015. 16:26 > 20:33

SRBIJA neće priznati nezavisno Kosovo, boriće se protiv njegovog članstva u Unesku i nastavlja svoj put ka članstvu u Evropskoj uniji, uz očuvanje veza sa Rusijom i Kinom.

To su strateški ciljevi oko kojih se danas saglasio državni vrh naše zemlje sa crkvenim velikodostojnicima i čelnicima SANU. Oni su tokom trosatnog sastanka u Predsedništvu definisali političku poziciju Srbije u teškim diplomatskim bitkama koje predstoje.

Na sastanku na Andrićevom vencu, koji je organizovao šef države Tomislav Nikolić, okupili su se premijer Aleksandar Vučić, patrijarh Irinej, predsednik SANU dr Vladimir Kostić, predsednica parlamenta Maja Gojković, vicepremijer Ivica Dačić, ministri Nikola Selaković, Nebojša Stefanović i Bratislav Gašić.

Među osnovnim zaključcima je stav da se "sve institucije i državni organi oštro suprotstavljaju prijemu "Kosova" u članstvo Unesko", a sa sastanka je upućen i poziv članicama ove organizacije da zahtev "Kosova" i zemalja koji ga podržavaju - odbace.

- Srpske crkve i manastiri na KiM pripadaju baštini u vlasništvu SPC i Srbije, i svako otimanje te baštine značilo bi nedvosmisleno ugrožavanje opstanka najznačajnijih religijskih, kulturnih i istorijskih spomenika srpskog naroda, evropskog i svetskog kulturnog nasleđa na KiM, ali i srpskog stanovništva - navodi se u saopštenju izdatom posle sastanka.

Predstavnici države i nacionalnih institucija su ponovili da Srbija neće priznati nezavisnost Kosova i boriće se za očuvanje nacionalnog, duhovnog i kulturnog bića srpskog naroda na KiM.

- Svesni teške realnosti na terenu, a posebno zbog pogleda u drugačiju i bolju budućnost kako za Srbe, tako i za Albance, Srbija, SPC i SANU smatraju da je neophodno sve probleme rešavati na miran način i uz dodatne napore za uspostavljanje boljih odnosa sa Albancima. Podrška stvaranju ZSO kao instrumenta zaštite kolektivnih političkih, ekonomskih, kulturnih i drugih prava srpskog naroda biće jedan od prioriteta državne politike.

Takođe, saopšteno je da bi dijalog u Briselu između Beograda i Prištine trebalo da se nastavi, a "srpska vlada i njena delegacija imaju punu slobodu, u okviru Ustava, da donose kompromisna rešenja, kojima bi Srbi i Albanci trasirali bolju saradnju i zajednički život u budućnosti".

Iskazana je i podrška Srbima i u regionu i istaknuta potreba još veće i značajnije saradnje i konkretizacije specijalnih i paralelnih veza koje Republika Srpska ima sa Srbijom.

Sastanku je prisustvovao i direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić. U delegaciji SANU bili su i akademici Ljubomir Maksimović i Mihailo Vojvodić.

Premijer je poručio danas pre sastanka da manevarski prostor po pitanju evropskih integracija i KiM nije veliki.

ostatak teksta na:http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:572807-Sastanak-drzavnog-vrha-akademika-i-SPC-Ne-damo-Kosovo-nastavljamo-ka-EU
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #641 on: October 21, 2015, 11:27:37 am »

Obzirom na ovoliku zastupljenost državnih, crkvenih i ostalih velikih kalibara zemlje Srbije, moje mišljenje je da su ovo poslednji
trzaji pred ono što očigledno neminovno sledi a to je priznavanje otete teritorije Kosova i Metohije (15% tertorije zemlje Srbije)
kao navodno nezavisne države. Kako u drugoj temi reče naš uvaženi @dark-bulet za to su krivi komunisti, ja bih dodao:
Komunjare  od Vardara pa do Triglava koje su iskoristile situaciju i 50 godina radile samo za svoje lokalne
interese i na slabljenju Srbije. Ustav od 1972 je komunjarska tvorevina. A o komunisti su samo filozofska kategorija jer ono
što propagira komunizam u svojoj osnovi neodoljivo podseća na ono šta bi imali ako bi se svi pridržavali osnovnih načela
veroispovesti kojima pripada veliki procenat stanovnika planete. Tako da što se komunista tiče mislim da ih @dark-bulet precenjuje
nisu oni bili sposobni ni da ukinu Staljinizam i mnoge druge izme ali komunjare imaju itekako veliku ulogu u svemu ružnom
što se desilo u prošlom veku a nastavlja se u ovom.

Što se mene tiče to je Srpska zemlja i ja se nikada neću odrći prava na nju.
« Last Edit: October 21, 2015, 11:48:14 am by motorista 57 klasa » Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #642 on: October 21, 2015, 12:04:15 pm »

Zaboravih da dodam:



i ovo:

Силни оклопници, без мане и страха,
Хладни ко ваш оклоп и погледа мрка,
Ви јурнусте тада у облаку праха,
И настаде тресак и крвава трка.

Заљуљано царство сурвало се с вама...
Кад олуја прође врх Косова равна,
Косово постаде непрегледна јама,
Костурница страшна и поразом славна.

Косовски јунаци заслуга је ваша
Што последњи бесте. У крвавој страви,
Када труло царство оружја се маша,
Сваки леш је свесна жртва, јунак прави.

Данас нама кажу, деци овог века,
Да смо недостојни историје наше,
Да нас захватила западњачка река,
И да нам се душе опасности плаше.

Добра земљо моја, лажу! Ко те воли
Данас, тај те воли, јер зна да си мати,
Јер пре нас ни поља ни кршеви голи,
Не могаше ником свесну љубав дати!

И данас кад дође до последњег боја,
Неозарен старог ореола сјајем,
Ја ћу дати живот, отаџбино моја,
Знајући шта дајем и зашто га дајем.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #643 on: October 21, 2015, 12:20:38 pm »

Posto ovo nema veze sa tamom o ISIL-u, sve offtopic postove sam izdvojio ovde.
To NE ZNACI da sam promenio stav.

I dalje dobronamerno savetujem da diskutujete o drugim temam kojih ima na pretek.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #644 on: October 21, 2015, 12:24:32 pm »

Srbija je svoju priliku dobila 1912 godine i nije je iskoristila. Skoro 100 godina kasnije druga strana je dobila priliku i iskoristila je. Toliko o tome.

Nije iskoristila priliku! Ne razumem. Da li je trebalo da ih sve pobijemo, raselimo u Tursku, ili šta? To Vojska Srbije nije radila, niti joj je na um padalo. Tada je na Kosmetu živelo nešto manje od 400.000 pripadnika naroda Shqipetare (q se u Albanskom jeziku dijalekta Ghega čita kao ć). Srba i drugih pravoslavaca bilo je око 300.000. А gde su još Тurci, kojih је bilo prilično u Prizrenu, tj. "ne Prizrenit", npr. Bilo je pojedinačnih slučajeva napada na civile i imovinu, ali...
Ako Motorista smatra potrebnim, neka mi odgovori na PP, да се ја не разгоропадим на овом топику, па испаднем крајњи. Ja cвоје лично мишљење имам, а оно јесте екстремно и није било реално применљиво ни тада, а камоли сада.
Logged
Pages:  1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 150   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.