PALUBA
April 28, 2024, 01:40:32 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 150   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 394245 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #645 on: October 21, 2015, 12:43:54 pm »

Srbija je izgubila Kosovo isključivo radi komunizma. Pitajte Božidara Spasića šta je radila udba kosovskim albancima.

ја бих ово преформулисао, комунисти су србији одузело косово и предали га шиптарима као знак добре воље. удба је "то" радила свима, без обзира не веру и нацију. гледао се политички став.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 997


« Reply #646 on: October 21, 2015, 01:36:55 pm »

Šeki, pa i nije baš svima to radila. Primer ili dokaz jedino na PP da me ne banuju.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #647 on: October 21, 2015, 01:46:38 pm »


I ako tema izlazi van okvira topika jer postoji topik o Srbiji i Kosovu,da napišem da se moj stav baš i ne slaže sa svima.Tačno je da je komunizam dosta doprineo "gubitku" Kosova ali nije isključivo njegova zasluga za to.Ima tu još mnogo toga.


Da dopunim ovi zadnju rječenicu što sam mislio "ima tu još mnogo toga".

Mislio sam da su u "pravljenju" Kosova učestvovali Turci,Kralj i valike sile (sjetite se i Skadra i pravljenja Albanije,države),zatim komunisti naseljavanjem posle WWII a zabranom da se vrate Srbi istjerani za vrijeme istog rata,te UDBA koja je nestručno održavala suverenitet,davanje autonomije,na kraju i ovi posle komunista i Milošević i ovi kasnije,poslije bombardovanja kad su ga servilno ustupali dio po dio,mislim da i ovi sada aktuelni rade na istom iz servilnosti ali takođe, da je sada uzaludno i raspravljati o njemu,jer je dva miliona ljudi(koje nitko bez zločina nemože istjerati)protiv spajanja sa Srbijom.Pošto je tema široka i po meni beskorisna,složio bih se sa @KUZMOM,da je bolje ne učestvovati.
Jedino pametno što bi se možda moglo izvući,da ponova imamo sličnu situaciju (izbjeglice-imigranti), i ponova vlasti u Srbiji zastupaju slično,kao i njihovi predhodnici.

Poz.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #648 on: October 21, 2015, 02:34:25 pm »

Srbija je izgubila Kosovo isključivo radi komunizma. Pitajte Božidara Spasića šta je radila udba kosovskim albancima.

Шиптари имају своју националну државу Шћиприју из које су почели масовно да се насељавају на подручије данашњег Косова и Метохије након доласка Турака на ове просторе. Ако им се није свиђала Србија или Југославија могли су да се врате у своју државу.

Нико овде не говори о томе шта су Шиптари радили Србима који су живели на подручију Шћиприје. Насилна исламизација, промена имена и презимена, забрна употреба језика, писма, упражњавање обичаја, укидање школа итд. Шиптари су имали све привилегије у СФРЈ. Добили су своју покрајину која је de iure и de facto била независна у односу на СР Србију којој је формално припадала. Сваки Шиптар је имао право да се бесплатно школује и лечи. Синан Хасани је био Председник председништва СФРЈ.

Ја не знам да су националне мањине у другим државама имале толика права. Зашто Шиптари не траже у Аустрији или Немачкој своје покрајине, школе, институције или право да буду председници тих држава? Зато што знају да од тога нема ништа.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #649 on: October 21, 2015, 03:38:04 pm »

@dark-bullet

Ima li išta na ovom svijetu da komunisti nisu skrivili  Grin
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #650 on: October 21, 2015, 04:06:33 pm »

Srbija je izgubila Kosovo isključivo radi komunizma. Pitajte Božidara Spasića šta je radila udba kosovskim albancima.
Ovo sam napisao na drugom mestu ali evo da ga postavim i ovde gde milsim da mu je mesto:

Obzirom na ovoliku zastupljenost državnih, crkvenih i ostalih velikih kalibara zemlje Srbije, moje mišljenje je da su ovo poslednji
trzaji pred ono što očigledno neminovno sledi a to je priznavanje otete teritorije Kosova i Metohije (15% tertorije zemlje Srbije)
kao navodno nezavisne države. Kako u drugoj temi reče naš uvaženi @dark-bulet za to su krivi komunisti, ja bih dodao:
Krive su komunjare  od Vardara pa do Triglava koje su iskoristile situaciju i 50 godina radile samo za svoje lokalne
interese i na slabljenju Srbije. Ustav od 1972 je komunjarska tvorevina. A o komunisti su samo filozofska kategorija jer ono
što propagira komunizam u svojoj osnovi neodoljivo podseća na ono šta bi imali ako bi se svi pridržavali osnovnih načela
veroispovesti kojima pripada veliki procenat stanovnika planete. Tako da što se komunista tiče mislim da ih @dark-bulet precenjuje
nisu oni bili sposobni ni da ukinu Staljinizam i mnoge druge izme ali komunjare imaju itekako veliku ulogu u svemu ružnom što se desilo u prošlom veku a nastavlja se u ovom.

Što se mene tiče to je Srpska zemlja i ja se nikada neću odrći prava na nju.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #651 on: October 21, 2015, 04:13:57 pm »

Srbija je svoju priliku dobila 1912 godine i nije je iskoristila. Skoro 100 godina kasnije druga strana je dobila priliku i iskoristila je. Toliko o tome.

Nije iskoristila priliku! Ne razumem. Da li je trebalo da ih sve pobijemo, raselimo u Tursku, ili šta? To Vojska Srbije nije radila, niti joj je na um padalo. Tada je na Kosmetu živelo nešto manje od 400.000 pripadnika naroda Shqipetare (q se u Albanskom jeziku dijalekta Ghega čita kao ć). Srba i drugih pravoslavaca bilo je око 300.000. А gde su još Тurci, kojih је bilo prilično u Prizrenu, tj. "ne Prizrenit", npr. Bilo je pojedinačnih slučajeva napada na civile i imovinu, ali...
Ako Motorista smatra potrebnim, neka mi odgovori na PP, да се ја не разгоропадим на овом топику, па испаднем крајњи. Ja cвоје лично мишљење имам, а оно јесте екстремно и није било реално применљиво ни тада, а камоли сада.

Imaš pp.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #652 on: October 21, 2015, 04:15:54 pm »

E jeste nasli temu za diskutiranje, stopam vrijeme do pljuvacine.

poz.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #653 on: October 21, 2015, 04:35:48 pm »

Srbija je izgubila Kosovo isključivo radi komunizma. Pitajte Božidara Spasića šta je radila udba kosovskim albancima.

ја бих ово преформулисао, комунисти су србији одузело косово и предали га шиптарима као знак добре воље. удба је "то" радила свима, без обзира не веру и нацију. гледао се политички став.

Udba to nikako nije radila svima. Štaviše, upravo to, da su žrtve akcija udbe bile samo određene (da ne imenujem) i ne sve proizilazi čak iz samog iskaza Božidara Spasića (dostupno na Youbetube).
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #654 on: October 21, 2015, 04:37:03 pm »

@dark-bullet

Ima li išta na ovom svijetu da komunisti nisu skrivili  Grin

Otvori temu, pa da vidimo... Smiley
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #655 on: October 21, 2015, 04:48:58 pm »

Ne shvaćaj me ozbiljno, al ako se ne varam Komunisti u Srbiji nisu na vlasti vec 25 godina nego oni drugi ne znam sad kako ih ono zovu, pa ne znam kako je sve pošlo krivo, orusili se ko maslačak Smiley
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #656 on: October 21, 2015, 05:08:51 pm »

У Србији су на власти наследници оних који су створили краљевину СХС,Југославију.СФРЈ.Сви су они непријатељи Србима  и Србији!
Што се мене тиче КиМ ће увек бити српска земља,вратићемо је искључиво ратом,тако васпитавам своју децу!
Кад ће то бити,видећемо.
Онај ко е није борио на Косову и Метохији нема право ни да га (про)даје!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #657 on: October 21, 2015, 05:13:52 pm »

E jeste nasli temu za diskutiranje, stopam vrijeme do pljuvacine.

poz.
u pravu si ajmo na pivo ne treba se trošiti uzalud.
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #658 on: October 21, 2015, 05:19:56 pm »

У Србији су на власти наследници оних који су створили краљевину СХС,Југославију.СФРЈ.Сви су они непријатељи Србима  и Србији!
Што се мене тиче КиМ ће увек бити српска земља,вратићемо је искључиво ратом,тако васпитавам своју децу!
Кад ће то бити,видећемо.
Онај ко е није борио на Косову и Метохији нема право ни да га (про)даје!


Jadna tvoja deca...
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #659 on: October 21, 2015, 05:38:57 pm »

Srbija je izgubila Kosovo isključivo radi komunizma. Pitajte Božidara Spasića šta je radila udba kosovskim albancima.

ја бих ово преформулисао, комунисти су србији одузело косово и предали га шиптарима као знак добре воље. удба је "то" радила свима, без обзира не веру и нацију. гледао се политички став.

Udba to nikako nije radila svima. Štaviše, upravo to, da su žrtve akcija udbe bile samo određene (da ne imenujem) i ne sve proizilazi čak iz samog iskaza Božidara Spasića (dostupno na Youbetube).



Ако већ идеш на причу Божа Спасића и Удбе, онда би требало да коментаришемо шта је писао Лопушина у књигама " Убиј ближњег свог" ,у три или четири тома ,више се и не сећам. Ексклузивитет истог ранга.
Logged
Pages:  1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 150   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.