PALUBA
March 28, 2024, 05:46:31 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 149   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 384602 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #150 on: July 27, 2011, 08:04:55 pm »

Ајде мало промишљања, мање патриотизма. Где може бити добро то што су запаљени пунктови и пуцано на КФОР, макар да су те снаге из Тунгузије. То су снаге међународне заједнице. Ионако постоје стереотипи о Србији и Србима, а сад и још потврда тога оваквим понашањем. Објективно, понашање оних који су то учинили води воду на млин Тачија.  Таман је било да се ситуација смири и доведе у стање пре упада "Росе", кад некоме то засметало. Коме? Онима који све време испод жита одлично и сарађују са криминалцима јужно од Ибра на шверцу дроге, оружја и белог робља.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #151 on: July 27, 2011, 08:10:36 pm »

Situacija je bila pred smirivanje? Ne bih rekao.
Sa druge strane, šta je sa angažovanjem ROSU? Po kom sporazumu se ona angažuje u delu sa većinskim srpskim življem?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #152 on: July 27, 2011, 08:17:18 pm »

Džumba,uz dužno poštovanje tvog iskustva i mišljenja, ipak moram istaći da šverc droge,oružja i belog roblja ne poznaje granice.
Dok se zvanična Srbija bori dijalogom,Šiptari rade po starom.Ako nam je istorija učiteljica budućnosti,onda je zakon džungle nametnut i jedini.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #153 on: July 27, 2011, 08:18:24 pm »

Ајде мало промишљања, мање патриотизма. Где може бити добро то што су запаљени пунктови и пуцано на КФОР, макар да су те снаге из Тунгузије. То су снаге међународне заједнице. Ионако постоје стереотипи о Србији и Србима, а сад и још потврда тога оваквим понашањем. Објективно, понашање оних који су то учинили води воду на млин Тачија.  Таман је било да се ситуација смири и доведе у стање пре упада "Росе", кад некоме то засметало. Коме? Онима који све време испод жита одлично и сарађују са криминалцима јужно од Ибра на шверцу дроге, оружја и белог робља.
Lijepo je to "džumba" što ti reče. Ali to treba reći onom narodu tamo. A kako je njima o tom ti znaš vjerovatno koliko i ja. A ja
neznam ništa. Lako je i meni i tebi sa ovih mjesta razmišljati na način kako si se tekstuano izrazio. A oni tamo, pitanje je, da li imaju
psihološki gledano, priliku trezveno i da razmišljaju
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #154 on: July 27, 2011, 08:24:23 pm »

Имају, имају. Није народ мутав. Али са разним "патриотама" није лако изаћи на крај. На Космету у јужно и северно од Ибра одавно нема озбиљне власти. А Тачи и њему комплементарни Срби све чине да је и не буде.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #155 on: July 27, 2011, 08:25:24 pm »

Šverca i kriminala ima dotle dok država i policija hoće da ga bude. Uvek bilo i biće.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #156 on: July 27, 2011, 08:30:29 pm »

Имају, имају. Није народ мутав. Али са разним "патриотама" није лако изаћи на крај. На Космету у јужно и северно од Ибра одавно нема озбиљне власти. А Тачи и њему комплементарни Срби све чине да је и не буде.
E sad ja više ništa nerazumijem iako mi pričate Srpski. Ispada po tvome narod sa sjevera jedva čeka kosovske vlasti i da mu se uspostavi granica, ali mu nedaju ovi iz podzemlja. Tako ja shvati tebe.... Huh?
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #157 on: July 27, 2011, 09:01:13 pm »

Pa informacije su malo cudne  sa Kosova , gospodin Dzumba je delimicno u pravu .Nerede prave 30-40 -tak mladica maskirani fantomkama zapalili sve i cak je dosao buldozer iz pravca Leposavica ito sve poravnao a huligani kako ih predstavljaju mediji pobegli u nepoznatom pravcu . Iza toga stoji neko,nije u interesu Srbije i srpskog naroda na Kosovu da se na taj nacin suprostavlja akciji šiptara na zauzimanje prelaza cak sta vise  ne bi me cudilo da su to šiptari i platili " nekim Srbima" da to naprave .
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #158 on: July 27, 2011, 09:16:19 pm »

Barbakan, i ja sam pomsilio na to. Nije nemoguće.

Kakav li će sada odgovor biti na ovo razbijanje i paljenje od strane šiptara.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #159 on: July 27, 2011, 09:22:11 pm »

Ko može da tvrdi da nisu šipci zapalili?
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #160 on: July 27, 2011, 09:24:36 pm »

  Ispratio sam celu raspravu i sve nama dostupne informacije,i mogu reci da mi je sve konfuzno. Ono sto jesam utvrdio je da se sve radi uz blagoslov USA, NATO i EU,sto eto govori koliko nas cene pa cak i sad kad smo ovako poslusni...Mislim da se "mirnim" protestima nista ne moze uraditi,da su barikade,blokade pa cak i manji neredi jedini nacin da se skrene paznja na moguce posledice. Mada ko sto neko rece,lako je meni pametovati iz fotelje...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #161 on: July 27, 2011, 09:31:44 pm »

To što je neko (slepo) poslušan, ne mora da znači da kod nekog izaziva poštovanje. A da šipci imaju podršku - imaju je. Da mlako reagujemo - mlako reagujemo.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #162 on: July 27, 2011, 09:34:48 pm »

Admnistrativni prelaz Jarinje u plamenu
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/vONgWp6vDd8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Snimak je iz Februara 2008. A i po vegetaciji se vidi da je snimano zimi, drveće golo, a ponegde ima i malo snega.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #163 on: July 27, 2011, 09:46:16 pm »

Nije muka što mlako reagujemo već što nespremno i nespretno reagujemo. Mi smo uvjek nešto zatečeni i iznenađeni, a u stvari, sve se ovo dalo predvidjeti. Nije mi jasno kako u MIP-u ili gdjegod, ne postoji neki krug stručnih ljudi, svojevrsni trust mozgova, koji bi razrađivao sve moguće i nemoguće scenarije i za nih iznalazio adekvatna rješenja.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #164 on: July 27, 2011, 09:47:00 pm »

U pravu si Rocker , mozda je ovaj snimak od sad tako pise
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/vuffHMCZFYI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: July 27, 2011, 09:52:07 pm by dexy » Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 149   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.