PALUBA
April 27, 2024, 04:55:57 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 150   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 394020 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #720 on: November 10, 2015, 03:19:55 pm »

Što na sablji izgubiš, na sablji možeš i da vratiš.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #721 on: November 10, 2015, 05:01:12 pm »

Srbija je dobila bitku, ali rat, nažalost, nikako.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #722 on: November 10, 2015, 06:11:36 pm »

@longtrip , a i ostalim

Mislim da se slažeš, da su jedno znanične izjave političara, a drugo "kafanska" priča.

Razne izjave oko pokrivanja spomenika zbog sadašnjih događaja (verovatno nisu bili baš postavljeni zbog lepog vremena), osobna uvređenost zbog političnih odluka države (znamo da je politika interes, a ne prijateljstvo), rešavanje fustracija (ličnih/nacionalnih i svih ostalih) preko pisanja u postovima, verovatno se slažeš da ne spadaju u jedan ozbilni forum, a ni u konstruktivnu debatu.

LPB
Ja sam  pokrenuo ozbiljnu zvanicnu akciju da se spomenik zahvalnosti francuskoj ukloni sa mesta na kojem se nalazi,
na savoje frustracije imam pravo i mislim da ti komentar nije na mestu, imam pravo da kao gradjanin Srbije to trazim. Da li ce moja inicijativa uspeti neznam, ali molim te da mi objasnis zasto ova  moja inicijativa nije ozbiljna. Mislim da je vreme da Srbija rascisti sa romanticarskim pristupom svojoj istoriji i da sva obelezja posvecena onima koji su nas protiv nas ukloni i da prestanemo da pogresno vaspitavamo decu na kojim osnovama treba graditi odnose u buducnosti. Svakako  se to odnisi na sve one koji su glasali za ulazak
kvazi drzave u unesko. Vreme je da prestanemo da budemo destinacija za dobar provod vec da postanemo ozbiljni prvo prema sebi a
onda i prema drugima. Svima koji prema Srbiji imaju duple standarde treba odgovoriti na isti nacin.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #723 on: November 10, 2015, 06:19:44 pm »

 

Bravo, ućutkavanja smo se nagledali i naslušali.

Razumem kada lekcije dele bolji ali oni ne i oni lošiji od nas.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #724 on: November 10, 2015, 06:26:02 pm »

Ja sam  pokrenuo ozbiljnu zvanicnu akciju da se spomenik zahvalnosti francuskoj ukloni sa mesta na kojem se nalazi, na savoje frustracije imam pravo i mislim da ti komentar nije na mestu, imam pravo da kao gradjanin Srbije to trazim. Da li ce moja inicijativa uspeti neznam, ali molim te da mi objasnis zasto ova  moja inicijativa nije ozbiljna. Mislim da je vreme da Srbija rascisti sa romanticarskim pristupom svojoj istoriji i da sva obelezja posvecena onima koji su nas protiv nas ukloni i da prestanemo da pogresno vaspitavamo decu na kojim osnovama treba graditi odnose u buducnosti. Svakako  se to odnisi na sve one koji su glasali za ulazak
kvazi drzave u unesko. Vreme je da prestanemo da budemo destinacija za dobar provod vec da postanemo ozbiljni prvo prema sebi a
onda i prema drugima. Svima koji prema Srbiji imaju duple standarde treba odgovoriti na isti nacin.

Grešiš, jer taj spomenik treba da ostane tamo gde jeste kao opomena i stalni podsetnik naše naivnosti i gluposti.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #725 on: November 10, 2015, 06:39:03 pm »

Zašto, toliko puta smo okretali drugi obraz.

francuska jeste trenutno jaka država, drugi koji su bez rezerve protiv Srbije, oni nisu svete krave, ekonomija, novac je jedno od rešenja.

Ekonomija prati politiku, povezane su kao život i disanje.

Kada shvatimo da je svaka akcija svrsishodna (na primer sprečavanje protivnika da zarađuje u Srbiji) sebe ćemo poštovati daleko više.

To razume i neprijatelj,  Grin posebno ako ostane bez posla, neka mu njegovi političari plate ili to nije ispravno, (posle neka odvaja politiku od svakodnevnog života).
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #726 on: November 10, 2015, 06:58:53 pm »

@Lovac
Nisam pomenuo, da je iniciativa neozbilna, več da nije mesto da se ovde vode takve debate. Oko ozbilnosti države/društva i napredka, to morate sami da napravite, nitko neče to umesto vas da napravi.

@Boris P
Tko si ti da sudiš tko je bolji a tko lošiji?


@Redakcija
Molim da mi se skine status u administraciji. Ne želim više sarađivati na Srbskoj Palubi, i biti deo ekipe, koja ne vidi iza čoška te misli sa de ceo svet okreče oko njih.

LP i puno uspeha u dalnjem radu
Boštja Ožbolt
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #727 on: November 10, 2015, 07:42:01 pm »

A hebiga Božo. Mislim da niko nije prekoračio granice kulturne diskusije. Malo fleksibilnosti nebi falilo. Tema je osetljiva, ali nije ni rešenje odmah dizati nos i stavljati katanac. Ja nemam problem što se neko ne slaže s mojim ili bilo čijim mišljenjem. Forum je mesto za diskusiju, a diskusija je razmena mišljena. Tako da ne vidim problem da svako svoje mišljenje iznese, dok god ono direktno ne vređa drugog učesnika u diskusiji, ili generalizuje neku grupu ili zajednicu.

Tema ove diskusije, kako naslov kaže su "Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija". Jesmo li mi Srbi frustrirani događajima oko Kosova - velikim delom jesmo. Kakvi su razlozi za to? Neki misle da je problem u nama. Jednim delom sigurno i jeste. Meni ne smeta da neko to iznese na forumu.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #728 on: November 10, 2015, 08:24:14 pm »

@Lovac
Nisam pomenuo, da je iniciativa neozbilna, več da nije mesto da se ovde vode takve debate. Oko ozbilnosti države/društva i napredka, to morate sami da napravite, nitko neče to umesto vas da napravi.

@Boris P
Tko si ti da sudiš tko je bolji a tko lošiji?


@Redakcija
Molim da mi se skine status u administraciji. Ne želim više sarađivati na Srbskoj Palubi, i biti deo ekipe, koja ne vidi iza čoška te misli sa de ceo svet okreče oko njih.

LP i puno uspeha u dalnjem radu
Boštja Ožbolt
Ti si Božo dao epitet Srpska, kakav bi prefiks trebala da ima pa da ti ne smeta pisanje. Čini se meni da nisam ja i
neki moji istomišljenici jedini frustrirani ovde. Ja sam frustriran jer mi se otima (pokvareno i podmuklo) nešto za šta su ginule generacije Srba. Druge frustracije imaju svoje objašnjenje ali o tome sami neka pišu biće im laše da bar sami sebi
priznaju "istina oslobađa" koliki je njihov udeo u pojedinačnim ia i zajedničkim frustracijama. Zašto smeta kada hoćemo
otvoreno i bez dlake na jeziku kažemo, šta osećamo, zašto smeta ako se nekome otvoreno zameri jer podržava
moje neprijatelje.  Zašto im smeta ako im se kaže, da se mešaju u unutrašnju politiku moje Domovine. Zašto im je teško da priznaju kako moraju da slušaju velikog brata sami su sebi izabrali gospodara. Paluba je naša ne Srpska ili bilo čija druga samo moramo da se pomiirimo sa time  da postoje ljudi koji drugačije misle od nas. Ako neko mora baš sve da sluša što mu se naredi iz Brisela ili iz Vašingtona mora i da shvati da postoje delovi nekog naroda koji i dalje misle: "bolje grob nego rob" i koji su spremni da brane čast svojih otaca svoju i svojih potomaka.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #729 on: November 10, 2015, 08:48:21 pm »

Frustracija je ružna reč.

Još je ružnije ako i ovde pristanemo na NO NO  Lips Sealed lekcije kojih smo se naslušali.

Na svoje sudove imam pravo - svako pravo.

Posebno ako se temelje na činjenicama, a jedna od istina je da je evropska unija barabar sa ostalima BOMBARDOVALA moje dete.

Pametnom dosta.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #730 on: November 10, 2015, 09:02:36 pm »

Quote
Ne delim isto mišljenje. Kod albanaca je faktor religije daleko manje značajan od faktora nacionalizma. Niti su svi albanci islamske veroispovesti, niti su albanci koji su zadnjih 15 godina rušili srpske zadužbine na KiM to radili zato što im smetaju spomenici hrišćanske kulture i religije. Uništavali su ih i napadali, jer su srpski. Militantni islam se pokazao samo kao dodatno oružje za ostvarivanje tog cilja.

Код Албанаца у Албаније је углавном тако, како кажеш. Код Албанаца на КиМ то углавном није тако. Ја то говорим из искуства са терена. Албанци муслимани на КиМ (огромна већина,преко 95%), Албанце католике (пар процената) не доживљавају превише као своје. За њих хришћанин није прави Албанац. У Албанији Албанаца хришћана (и католика и парвославаца) има знатно више, преко 30% и значајан су елемент у обликовању националне културе и идентитета. На КиМ то једноставно није тако. На КиМ су скоро сви муслимани. Ни међу интелектуалцима на КиМ то није тако, али у маси је баш тако. Још током 90-тих екстремни ислам се усадио међу Албанце на КиМ. То се управо због јаког национализма није видело, али се полако види све више. Није случајно што је највише Албанаца са КиМ међу припадницима ИСИЛ-а. Овде се ради о томе да екстремни ислам користи тај снажан национални идентитет, али за своје потребе. Има на уму да у исламу нема нација, постоје само муслимани.  
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #731 on: November 10, 2015, 09:05:05 pm »

Posebno ako se temelje na činjenicama, a jedna od istina je da je evropska unija barabar sa ostalima BOMBARDOVALA moje dete.

Pametnom dosta.
Takođe je činjenica da je Srbija dala puno poverenje čoveku koji ih bez pardona i neskriveno vodi u tu istu EU (sa ostalima) koja je bombardovala Srbiju.
Baš shizofrena situacija.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #732 on: November 10, 2015, 09:07:32 pm »

Da, samo zato što nema referenduma, protiv ili za to.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #733 on: November 10, 2015, 09:14:13 pm »

Zašto referendum kad je čovek imao to kao jednu od važnijih tačaka svog programa i pre izbora. I ispunio je svoja predizborna obećanja po tom pitanju u potpunosti, i svaki dan predano radi na tome, a više od pola glasačkog tela koje je izašlo na izbore mu je dalo puno poverenje. Tako da za referndumom nema nikakve potrebe.

Nego ovo već ide u debeli Off.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #734 on: November 10, 2015, 09:34:07 pm »

Ja sad malo vagam,a sta bi se desilo ako sutra eu,sad itd kazu evo vam kosovo nazad,pogresili smo,vi ste u pravu.Kakav bi plan drzave bio sa 2 milona siptara u drzavi koji bi imali najacu politicku stranku a mozda i par ministara ne daj Boze premijera!!
Logged
Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 150   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.