PALUBA
April 27, 2024, 05:10:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 150   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 394025 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #735 on: November 10, 2015, 09:42:17 pm »

То би представљао озбиљан проблем. Два милиона људи који могу да гласају. Једно од решења је да се у Албанију врате они који су нелегално дошли на тло Косова и Србије пре и након 1999. када је граница према Албанији била отворена без контроле. То је сада све једна велика хипотеза јер Америка и Европа неће Србији тек тако вратити Косово и Метохију назад.

Слажем се да треба узвратити неком мером, а најбоље би било спречавање оних који су признали Косово да остварују профит у Србији. Њих неће повредити демарши, дипломатске ноте, повлачење амбасадора, прекривање споменика и сл. Само им треба онемогућити да купују предузећа, земљишта и укинути бенефиције приликом пословања. То је најбољи начин. Неке би то мање погодило док би други морали озбиљно да се замисле и прерачунају да ли ће преживети идућу фискалну годину.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #736 on: November 10, 2015, 09:58:30 pm »

Pa ja o tome pričam poodavno, ko "Švaba tralala".

Gubitak para i realnu mogućnost potpune propasti u narednoj filskalnoj godini svi razumeju.

Neko je pre jedno mesec dana prokomentarisao čak i cifru - broj radnih mesta koja bi bila ukinuta.

Jasno, propale bi i neke firme u Srbiji sve sa zaposlenima ali bi te iste firme lako bile otkupljene po bagatelnoj ceni.

Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #737 on: November 10, 2015, 10:06:04 pm »

Frustracija je ružna reč.

Još je ružnije ako i ovde pristanemo na NO NO  Lips Sealed lekcije kojih smo se naslušali.

Na svoje sudove imam pravo - svako pravo.

Posebno ako se temelje na činjenicama, a jedna od istina je da je evropska unija barabar sa ostalima BOMBARDOVALA moje dete.

Pametnom dosta.

Pa i moju djecu je netko bombardovao (a nije bila evropska unija barabar sa ostalima)  [/u]i to se temelji na činjenicama. I je imam pravo na svoje sudove - svako pravo. Pametnome dosta!
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #738 on: November 10, 2015, 10:11:54 pm »

Kosovo je de facto izvan suvereniteta Srbije i svako ko to negira danas je izgubio dodir sa realnošću. Ali, to ne znači da Srbija treba to da prihvati kao konačno rešenje. Šta je konačno rešenje - ko to zna. Valjda će naši potomci biti pametniji od nas, pa će taj problem rešavati na neki drugi način. Ali Srbija na Kosovu ima svoje legitimne interese, ima spomenike svoje državnosti, ima svoju imovinu koja se otima, ima svoje stanoviništvo čija je bezbednost ugrožena, ima preko 200.000 izbeglica koje su napustile svoje domove u koje ne mogu da se vrate.
Ja želim miran i prosperitetan život za tih 2.000.000 Albanaca na Kosovu danas, pod uslovom da mi ne diraju manastire, da mi ne ograničavaju kretanje i ne ugrožavaju bezbednost.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #739 on: November 10, 2015, 10:13:40 pm »

Mi kao da živimo u dve različite zemlje. Ako ne živite u Srbiji, onda se izvinjavam.

Bilo bi onda pravično i Kosovu uvesti embargo, zar ne, a među najvećim snabdevačima Kosova je upravo Srbija. Nije najveća, ali je pri vrhu, a ako bi se računalo i ono što prođe "ispod ruke" što nije nige evidentirano, onda je Srbija možda i najveći izvoznik.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #740 on: November 10, 2015, 10:17:03 pm »

Kosovo je de facto izvan suvereniteta Srbije i svako ko to negira danas je izgubio dodir sa realnošću. Ali, to ne znači da Srbija treba to da prihvati kao konačno rešenje. Šta je konačno rešenje - ko to zna. Valjda će naši potomci biti pametniji od nas, pa će taj problem rešavati na neki drugi način. Ali Srbija na Kosovu ima svoje legitimne interese, ima spomenike svoje državnosti, ima svoju imovinu koja se otima, ima svoje stanoviništvo čija je bezbednost ugrožena, ima preko 200.000 izbeglica koje su napustile svoje domove u koje ne mogu da se vrate.
Ja želim miran i prosperitetan život za tih 2.000.000 Albanaca na Kosovu danas, pod uslovom da mi ne diraju manastire, da mi ne ograničavaju kretanje i ne ugrožavaju bezbednost.

To bi odma potpisao. Mislim da i kontingent SV  KFOR ima zadatak (među ostalim) da čuva neke manastire i to dobro obavlja.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #741 on: November 10, 2015, 10:19:17 pm »

Косово није држава јер нема врховну власт над својом територијом. Врховни владар је САД тако да је Косово протекторат, а не држава.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #742 on: November 10, 2015, 10:25:58 pm »

Činjenica je da su mnogi stradali na ovoj teritoriji.

Od bombardovanja i na druge načine.

Pojam evropske unije (u današnjem smislu te reči nije oduvek postojao).
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #743 on: November 10, 2015, 10:55:09 pm »

Quote
To bi odma potpisao. Mislim da i kontingent SV  KFOR ima zadatak (među ostalim) da čuva neke manastire i to dobro obavlja.

A zašto 16 godina posle rata neko sa strane (pa i SV) mora da čuva manastire? I to nisu "neki", već manastiri koji spadaju i u svetsku kulturnu baštinu.  Ko to ugrožava srpsku i svetsku kulturnu baštinu da mora da dođe strana vojska? I to 16 godina nakon rata.  I to u kontinuitetu. Na teritoriji za koju kažu da je država i da ispunjava sve demokratske standarde (posebno o poštovanju prava manjina) i potpisala je pristupni sporazum za pristupanje EU (izgred ekspresno i najbže i najlakše od svih kandidata). I podržavaju je za prijem u UNESCO.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #744 on: November 10, 2015, 11:21:58 pm »

Eto ti najboljeg primera - slovenačka vojska čuva srpske manastire na KiM, a slovenačka vlada daje podršku Kosovu da pristupi UNESCO-u i preuzme "brigu" nad tim objektima. Pa ti ne budi frustriran. Jebiga, previše je...
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #745 on: November 11, 2015, 02:53:18 pm »

Vir: "Blic" Beograd
http://www.blic.rs/
11.11.2015

Vlada Kosova objavila da je privržena dijalogu sa Srbijom

Vlada Kosova saopštila je danas da ostaje privržena dijalogu o normalizaciji odnosa sa Srbijom koji se odvija u Briselu i ostvarivanju postignutih sporazuma.

 "Privremena mera koju je doneo Ustavni sud je normalna procedura koja blokira sprovođenje Sporazuma o osnovnim principima, glavnim elementima Asocijacije opština sa srpskom večinom u očekivanju konačne odluke Ustavnog suda", navodi se u saopštenju Vlade Kosova.

Vlada u Prištini navodi da u sporazumu tačka 2 predviđa da Ustavni sud treba da utvrdi saglasnost sporazuma sa Ustavom Kosova.

Pored opozicije i jedan broj kosovskih analitičara smatra da institucije Kosova treba da redefinišu odnos prema dijalogu sa Beogradom kojim posreduje EU.

Ustavni sud Kosova juče je suspendovao sporazum o Zajednici srpskih opština koji je deo Briselskog sporazuma. Prema navodima srpskih zvaničnika, rok za formiranje te zajednice je četiri meseca od 25. avgusta, kada je sporazum usvojen.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #746 on: November 12, 2015, 12:38:40 pm »

BALKANSKA PRAVILA

Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #747 on: November 20, 2015, 06:19:44 am »

Vir: "Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/default.aspx
19.11.2015

Kfor

Iz Divulja odletjeli u NATO misiju na Kosovo

Iz vojarne "Knez Trpimir" iz Divulja jučer, 18. studenoga 2015. upućen je prvi dio 20. hrvatskog kontingenta u NATO operaciju potpore miru KFOR (Kosovo Force) na Kosovo.

U operaciju KFOR upućeno je 10 pripadnika OS RH, kojima će se u narednim danima priključiti i drugi dio kontingenta, koji će ukupno brojiti 17 pripadnika OS RH.

Zapovjednik kontingenta je satnik Nikola Gažo, pilot helikoptera Mi-8 MTV 1, a u sastav kontingenta čine tri posade helikoptera, zrakoplovno-tehničkog tima za održavanje i nacionalnog elementa potpore, te dva helikoptera Mi-8 MTV.

Kontingent je ispratio zapovjednik Eskadrile transportnih helikoptera 93. zrakoplovne baze Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane bojnik Ante Siniša Kozina koji je istaknuo kako je ovo jubilarni dvadeseti hrvatski kontingent koji se u kontinuitetu upućuje u mirovnu misiju na Kosovo od 2009. godine.

Zapovjednik kontingenta satnik Nikola Gažo istaknuo je kako su pripadnici kontingenta spremni za provedbu misije. "Sve sastavnice kontingenta imale su kvalitetne pripreme, dobro se poznajemo te spremni dočekujemo rotaciju i provedbu zadaća koje se od nas očekuju.

Ovo je za sve nas velika odgovornost, no razvili smo sposobnosti rada u međunarodnom okružju i odlazimo puni optimizma i uvjerenja kako ćemo na najbolji mogući način zastupati nacionalne interese i dostojno predstavljati granu HRZ i PZO i Oružane snage RH u cjelini", naglasio je Gažo.

PSD, MORH,
 FOTO:M.KARAČIĆ/ HRZ


* HR.jpg (39.67 KB, 680x428 - viewed 70 times.)
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #748 on: November 20, 2015, 11:35:19 am »

Нато је непријатељ Срба,Србије,Русије и Православља!Кад-тад ћемо се поћерати!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #749 on: November 20, 2015, 11:40:47 am »

Нато је непријатељ Срба,Србије,Русије и Православља!Кад-тад ћемо се поћерати!
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* daće bog.jpg (20.41 KB, 480x360 - viewed 65 times.)
Logged
Pages:  1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 150   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.