PALUBA
April 27, 2024, 03:58:23 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 150   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 393997 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2010 on: September 24, 2023, 04:55:19 pm »

@Boro

Nadam se da je posrijedi mafijaški obračun a ne nešto više, sumnjivo mi je jedino što odoše u manastir, ne virujem da su išli na ispovid i duhovnu obnovu, šta radi KFOR/EULEX i ostale skraćenice koje ne služe ničemu, jesu se i oni zakrakunali  Roll Eyes

I ja se nadam, daće Bog da bude tako.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2011 on: September 24, 2023, 05:05:15 pm »

B.P: e, ovo je stvarno biser:

Kurtijev lobista poziva na bombardovanje Beograda: Evo šta je poručio albanski simpatizer

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Austrijski ekonomista Gunter Felinger, koji je poznat po tome da na društvenim mrežama često napada Srbiju i Rusiju, ovog puta je otišao korak dalje, sramno pozivajući na bombardovanje Beograda.

Naime, tzv. kosovska policija saopštila je jutros da je sinoć oko 2.30 došlo do pucnjave kod sela Banjska u kojoj su ranjena dva pripadnika tzv. kosovske policije, od kojih je jedan podlegao povredama.

Nakon toga se ovaj simpatizer Albanaca oglasio i rekao da pod hitno treba bombardovati Beograd, jer je, po njemu, Srbija započela rat u južnoj srpkoj pokrajini.

- U Banjskoj je počeo rat Srba protiv Kosova. Kao što sam upozoravao cele godine, Rusija i Srbija žele Južni front – sada je tu! Pozivam NATO da odmah pripremi intervenciju protiv Srbije. Bombardovanje Beograda odmah! - napisao je.

Izvor


* 210206_foytv6mx0asadde_f.jpg (88.23 KB, 906x513 - viewed 3 times.)
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 687



« Reply #2012 on: September 24, 2023, 05:39:28 pm »

OGLASIO SE KFOR: Pratimo situaciju, spremni smo da reagujemo ako bude potrebno

KFOR nastavlja pomno da prati situaciju u Banjskoj, a trupe Kfora su prisutne u tom području i spremne su da reaguju, ako bude potrebno, saopštavaju iz te misije.

Kako navode tzv. kosovska policija, kao prva instanca koja reaguje, ima primarnu odgovornost za upravljanje incidentom na terenu.

- Komandant Kfora je u bliskom i stalnom kontaktu sa svim međunarodnim akterima, uključujući EU, načelnika Generalštaba Vojske Srbije i sa institucijama na KiM, i intenzivno radi na pronalaženju rešenja - navedno je u saopštenju.

Kako ističu "NATO misija Kfora najoštrije osuđuje napad na (tzv.) kosovsku policiju i upućuje najdublje saučešće porodici i najmilijima preminulog policajca".


Izvor
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #2013 on: September 24, 2023, 08:00:35 pm »

Zanimljivo mi je kako nema ni jedne slike, ni jednog snimka, ni jednog drona ...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2014 on: September 24, 2023, 08:03:07 pm »

Zanimljivo mi je kako nema ni jedne slike, ni jednog snimka, ni jednog drona ...

Biće to sve Duki, dok se probere, obradi...

Nažalost, radi se o Srbima koji više nisu mogli da trpe. Nadao sam se da je u pitanju neka albanska krijumčarska banda, ali nije.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #2015 on: September 24, 2023, 08:17:06 pm »

Zanimljivo mi je kako nema ni jedne slike, ni jednog snimka, ni jednog drona ...

Biće to sve Duki, dok se probere, obradi...

Nažalost, radi se o Srbima koji više nisu mogli da trpe. Nadao sam se da je u pitanju neka albanska krijumčarska banda, ali nije.
I to mi je sumnjivo jer idu izbori.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 423


« Reply #2016 on: September 24, 2023, 08:36:01 pm »

Da li ovo mirise na rat."Oluja se strasna sprema..." kao u poznatom filmu??
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #2017 on: September 24, 2023, 08:46:30 pm »

По мом суду овај догађај је у политичком смислу "кец на десетку" за албанску страну. У ситуацији када су почеле да стижи критике на рачун Куртија од оних који су га до сада хвалили, било какво дизање тензија, посебно у виду оружаног напада и убиство албанског полицајца  био је користан само албанској страни.

Друго, моја процена на основу онога што сам прочитао из медија је да се ради о томе да су Албанци, односно косовска служба безбедности провалила постојање ове српске групе и да су је, просто речено "навукли" (да не објашњавам како то обавештајци раде) да уради то што је урадила. Тиме се ствара алиби за интервенцију, да их потом побију (нема уста не говоре) и докажу да су Срби терористи који угрожавају "миран суживот на демократском Косову". Албанска страна је имала већ припремљену и распоређену полицију око места догађаја. Знали су да ће се ту нешто десити и били су спремни. Дакле, ово је успех за косовску службу безбедности. Очигледно је да имају доушнике међу Србима (махом укљученим и криминал који тамо цвета).

 
Logged
KPoV
desetar
*
Offline Offline

Posts: 139


« Reply #2018 on: September 25, 2023, 01:09:29 am »

Zanimljivo mi je kako nema ni jedne slike, ni jednog snimka, ni jednog drona ...

Ima ovdje, ne znam koliko je autenticno:
https://indeksonline.net/te-dorezuar-e-te-c11burreruar-dy-serbe-ne-duart-e-policise-se-kosoves/
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2019 on: September 25, 2023, 09:08:23 am »

Svečlja: Postoje indicije da je broj ubijenih još veći

Ministar unutrašnjih poslova privremenih prištinskih institucija Dželjalj Svečlja izjavio je da postoje indicije da je broj ubijenih napadača u jučerašnjoj akciji na Kosovu i Metohiji još veći.

Kosovska policija je do sada potvrdila da su tri napadača ubijena u Banjskoj i Zvečanu.

„Postoje indicije da bi broj ubijenih na njihovoj strani mogao biti i veći, to ćemo saznati i proveriti blagovremeno“, rekao je Svečlja.

Prema njegovim rečima, policija je tokom akcije na KiM u nedelju otkrila veliku količinu naoružanja, a u nekim automobilima pronađene su ruske javne isprave, prenosi Kljan Kosova.

On je istakao da je u pitanju težak i neravan teren, a mogućnost, kako je naveo, “terorista” da se sakriju u ovim planinama je velika.

Svečlja je dodao da se nastavlja akcija policije u potrazi za napadačima.

“Akcija će trajati koliko god bude potrebno, svaki pojedinac koji je učestvovao u napadu, svaki pojedinac koji je ozbiljno delovao protiv integriteta i suvereniteta Kosova biće gonjen do kraja. Nećemo stati”, dodao je on za RTK.

Svečlja tvrdi da je reč o terorističkoj grupi sačinjenoj iz više kriminalnih grupa, ali je dodao i da su neki identifikovani kao pripadnici civilne odbrane, prenosi Koha.

On je rekao da su u akciji u Banjskoj ubijena trojica napadača, dok je šest osoba uhapšeno.

Izvor
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #2020 on: September 25, 2023, 09:14:48 am »

Ako su zaista došli sa blindiranom 110-om i ostalim vozilima,u uniformama i ostalom opremom znači da su očekivali podršku koja nije stigla.Ovde je neko nekoga izneverio.Ne mora da znači da je izdaja došla iz kriminalnih krugova.Na njih će biti svaljena krivica ali . . .da se ne lažemo.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2021 on: September 25, 2023, 09:25:10 am »

Ako su zaista došli sa blindiranom 110-om i ostalim vozilima,u uniformama i ostalom opremom znači da su očekivali podršku koja nije stigla.Ovde je neko nekoga izneverio.Ne mora da znači da je izdaja došla iz kriminalnih krugova.Na njih će biti svaljena krivica ali . . .da se ne lažemo.

Kakva blindirana 110-ka, sinoć je Vučić pokaza slike - nakarada od kamiončića. Mislim da su radili neki šverc, otuda dva kamiona a da je izdaja došla iz njihovog kruga. Uniforme se mogu kupiti na svakom buvljaku u Evropi.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 687



« Reply #2022 on: September 25, 2023, 09:28:09 am »

Ako su zaista došli sa blindiranom 110-om i ostalim vozilima,u uniformama i ostalom opremom znači da su očekivali podršku koja nije stigla.Ovde je neko nekoga izneverio.Ne mora da znači da je izdaja došla iz kriminalnih krugova.Na njih će biti svaljena krivica ali . . .da se ne lažemo.

Kakva blindirana 110-ka, sinoć je Vučić pokaza slike - nakarada od kamiončića. Mislim da su radili neki šverc, otuda dva kamiona a da je izdaja došla iz njihovog kruga. Uniforme se mogu kupiti na svakom buvljaku u Evropi.

Postoje Boro i druge slike. To što je predsednik pokazao nije to na šta se mislilo...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* banjska 1.jpg (126.41 KB, 1280x720 - viewed 15 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2023 on: September 25, 2023, 09:35:44 am »

Ovo je nešto drugo... čini mi se da čovek okrenut od kamere ima zolju preko leđa.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 687



« Reply #2024 on: September 25, 2023, 09:37:52 am »

Ovo je nešto drugo... čini mi se da čovek okrenut od kamere ima zolju preko leđa.

Dobro naoružana i relativno brojna grupa (navodi se do 30 pripadnika).
Logged
Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 150   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.