PALUBA
April 27, 2024, 10:40:16 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 394170 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 423


« Reply #2085 on: October 03, 2023, 03:46:13 pm »

Danas je predsjednik Vucic izjavio na srpskoj TV da ako se nastavi progon i maltretiranje Srba na KiM ,od strane Kurtija i Albanaca , da ce onda svi Srbi otici sa KiM-a. Pa to je upravo ono sto Kurti i zeli. Mozda misli prdsjednik da ce se medjunarodna zajednica razalostiti. Cisto sumnjam jer te progone mirno posmatraju . Primjer su Armenci. 100.000 iseljenih i nikom nista.Huh?
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 104


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2086 on: October 03, 2023, 04:40:39 pm »

Danas je predsjednik Vucic izjavio na srpskoj TV da ako se nastavi progon i maltretiranje Srba na KiM ,od strane Kurtija i Albanaca , da ce onda svi Srbi otici sa KiM-a. Pa to je upravo ono sto Kurti i zeli. Mozda misli prdsjednik da ce se medjunarodna zajednica razalostiti. Cisto sumnjam jer te progone mirno posmatraju . Primjer su Armenci. 100.000 iseljenih i nikom nista.Huh?
"Neću dozvoliti nikome da unižava Srbiju"(sem mene-to jest njega).
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 423


« Reply #2087 on: October 03, 2023, 04:45:36 pm »

Da,predsjednik Vucic je preuzeo krivicu na sebe, jer je previse kako kaze vjerovao medjunarodnoj zajednici. Ta zajednica definitivno vise voli Albance nego Srbe. Zaboravio  je na staru narodnu uzdaj se use i u svoje kljuse. Nije mi jasna ,ova oruzana akcija na KiM-u, i nesretna pogibija ljudi. Kako je netko ovdje ljepo rekao zabili su auto gol vlastitoj drzavi. Sto su sa time postigli?
Jako me podsjeca na akciju Che Gevare koji je sa Kube sa grupom istomisljenika otisao u Boliviju, misleci kako ce mu se stanovnistvo pridruziti ,a ostali su sami dok nisu svi izginuli u sukobu sa americkim Rendzerima. Ono sto mi nije jasno dok se srpsko stanovnistvo maltretira na KiM-u Albansko u Presevskoj dolini zivi kao bubreg u loju. Ovdje u CH koga god Albanca pitam odakle je ili su iz Preseva ili iz Zapadne Makedonije. Valjda tako lakse dobiju papire. Ne cudi me da Albanci nisu pristali na zamjenu teritorija. Ovako imaju i jedno i drugo. Dobar prijatelj mi je nedavno pricao ,kad je isao za Zap. Makedoniju prosao je kroz presevsku dolinu. Kako kaze auto put ,Albanci zagradili cestu cunjevima , privremeno dok ne prodje nihova svadbena kolona ,oko 30 automobila, masu albanskim zastavama a drugi cekaju. I to se moze. Nece biti mira dok svi Srbi ne napuste Kosovo, na zalost ili postoji neko drugo rjesenje?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 997


« Reply #2088 on: October 03, 2023, 05:50:37 pm »

Nece biti mira dok svi Srbi ne napuste Kosovo, na zalost ili postoji neko drugo rjesenje?

Postoji, naravno. Da Albanci napuste Kosovo i Metohiju tako da budu u manjini. U istorijskim razmerama, to će se dogoditi kad tad.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #2089 on: October 03, 2023, 06:05:08 pm »


Ееех, краљ Александар се ономад лепо договарао са Ататурком да им лепо испоручи све Шиптаре организованом, мирном акцијом пресељења у Турску. Тада се то могло урадити. На жалост, онда се догодио атентат у Марсеју. А иначе, чињеница је да Србија никад није успела да стварно интегрише Космет од 1912. до 1999. Тамо се ишло на службу само "по казни", није било систематских инвестиција ни насељавања у српска подручја, то је остала "дивља земља". За то време су, тада малобројни Шиптари из Албаније, са својих врлети природно силазили у плодне низине и нико их у томе није нарочито ометао. Ми смо таквим ставом најпре сами напустили Космет.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 423


« Reply #2090 on: October 03, 2023, 06:32:07 pm »

Nece biti mira dok svi Srbi ne napuste Kosovo, na zalost ili postoji neko drugo rjesenje?

Postoji, naravno. Da Albanci napuste Kosovo i Metohiju tako da budu u manjini. U istorijskim razmerama, to će se dogoditi kad tad.

Dokle god albanska familija ima 6 do 8 djece a srpska 1 do 2 djece nece se dogoditi. Cak i tu u CH cim se udaju mlade pocinje radjanje i izostajanje sa posla. U prosjeku bar do 4 djece Ako slucajno koja ne moze da zatrudni, to je drama u familiji.Jadne zene.Skupljaju se novci i ide u Tursku na umjetnu oplodnju, cijena cca 5000 Eura. Kaze se da idu na godisnji.
U firmama cim se jedni ubace ,odmah pokusavaju da dovedu sto vise svojih. Ono sto im se mora priznati, vrijedni su i ne libe se bilo kojeg posla.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #2091 on: October 03, 2023, 06:47:06 pm »


Иначе, од 1999 (!?!) је међу Шиптарима наталитет нагло и необјашњиво почео да пада, што је једна од потврда теорије да су наталитет посматрали најпре као оружје за освајање територије. Наравно да је тамо наталитет и даље прилично висок, али тренд пада се наставља и даље. Да не помињем да ми је врло занимљиво какве ће податке о бројности донети први следећи попис. Све ми се чини да на КиМ стваран број Шиптара не прелази 1.200.000, а можда је и то оптимистична бројка.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2092 on: October 03, 2023, 07:00:21 pm »

Nece biti mira dok svi Srbi ne napuste Kosovo, na zalost ili postoji neko drugo rjesenje?

Postoji, naravno. Da Albanci napuste Kosovo i Metohiju tako da budu u manjini. U istorijskim razmerama, to će se dogoditi kad tad.

Dokle god albanska familija ima 6 do 8 djece a srpska 1 do 2 djece nece se dogoditi. Cak i tu u CH cim se udaju mlade pocinje radjanje i izostajanje sa posla. U prosjeku bar do 4 djece Ako slucajno koja ne moze da zatrudni, to je drama u familiji.Jadne zene.Skupljaju se novci i ide u Tursku na umjetnu oplodnju, cijena cca 5000 Eura. Kaze se da idu na godisnji.
U firmama cim se jedni ubace ,odmah pokusavaju da dovedu sto vise svojih. Ono sto im se mora priznati, vrijedni su i ne libe se bilo kojeg posla.

Takav "trend" je postojao ,naravno ranije, ne bih se bavio zvaničnom švajcarskom statistikom ovde , čak je nije teško proveriti. Na KiM je statistika i popis misaona imenica , ali se svodi na isto. U pitanju su naše predrasude kao nasleđa iz 20.veka.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 104


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2093 on: October 03, 2023, 07:05:50 pm »

E ,moj druže Milane... objasni ti to o rađanju dece prosečnoj Beograđanki kad je budeš susreo negde. Više ni u osnovnoj školi ne može da se pronađe "čedna devojka" a kamoli neka koja ima želju da se uda i rađa decu. Prosečna ženska osoba u Srbiji teži ka tome da bude glumica u XXX filmovima. Tako i izgledaju,a tako se i ponašaju. One koje i imaju više od dva deteta imaju ih sa različitim muževima zbog alimentacije. Srbiju je dugo, dugo,dugo održavalo selo. Danas u selima u Srbiji duva promaja jer su prazna . Poenta je da ništa nije u novcu ,pa ni broj dece . Sve je u organizaciji. Mi nemamo civilnu organizovanu državu duže od sto godina ... i zato nas i snalazi svašta. Kad bi imali državu koja sama piše i donosi zakone , koja sprovodi svoje zakone , koja pomaže i uređuje društvene odnose mi bi mogli da kažemo "imamo jaku zajednicu " i iz toga bi crpeli svu snagu. Ovako kako je namamo, ,imamo mafiju i idiote i ne čudi ovakav cirkus. Ta civilna država već dugo krčmi i crkvenu i vojnu državu i njihove resurse. Jer šta nas uči crkva? Da budemo smerni ,da poštujemo druge ,pa će i oni nas... A šta nas uči vojna država ? Da nema uspeha bez truda , da ne možeš da postaneš general dok ne prođeš kroz sve ostale niže činove... A šta nas uči civilna država? Da psujemo, da se maskiramo u tradze,da nosimo pištolje i mafijamo,da prodajemo herojin.... i eto nam ga Milan Radojičić. Produkt nakazne i idiotske politike koji je odavno trebalo da bude stavljen pod kontrolu,a nije. I sada nakon puštanja Albanskih policajaca iz pritvora ,u pritvoru u Srbiji se nalazi Radojičić... trla baba lan...
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 423


« Reply #2094 on: October 03, 2023, 07:16:45 pm »

Nije zvanicna statistika nego moje sjecanje. Kada sam dosao u CH prije cca 30 godina Albanaca je bilo oko 100.000. Srba 70.000 , Hrvata 40.000.
Portugalci pa onda Talijani su bili najbrojnija skupina. Sada su Albanci najbrojniji ima ih preko 200.000.
Anegdota, moja supruga je par godina radila u jednoj privatnoj klinici. Vlasnik svicarski doktor i njegova supruga amerikanka. Bolnica specializirana za oporavak nakon mozdanog udara. Mala digresija kazu da se Muslimani bolje oporavljaju zbog nacina sjedenja na podu sa prekrizenim nogama. Tako jedan stariji Albanac nakon terapije odlazi doma. Moja supruga pozvana da prevodi. Doktor zabrinuto pita da li ima tko da mu pomogne kod kuce, a on kaze da ima 8 djece i da nema problema. Slag na tortu. On kaze mojoj supruzi da prevede svicarskom doktoru ,da su oni tako sa puno djece ovladali Kosovom a tako ce i Svicarskom. Moja supruga prevede i sama sokirana kao i doktor. I to je to. Ako ih je 10% u nekoj drzavi imaju pravo statusa manjine. Na Maltu sam prije Korone odlazio na godisnji. Bilo je jako puno Srba koji su u ugostiteljstvu radili . Prve godine su mi rekli da ih ima oko 36.000. Par godina kasnije blizu 50.000. Malta ima oko 460.000 stanovnika, pa su u sali govorili ,da ako se ovako nastavi da ce traziti status manjine???

Da dodam , kada sam radio u SR Tehnici kolega Slovenac mi je rekao da je njegova supruga dala otkaz u bolnici kao babica ,jer vise nije izdrzala teror od albanskih rodilja i njihovih muzeva. Porodilje su trazile da ide i da im kupuje npr. banane a kad se ona usprotivila da to nije njen posao muzevi su joj prijetili cak i fizicki.Pred rodilistem u kantonalnoj bolnici nema sansi da nadjes parkiraliste od porodica i posjetioca Albanki. I to je to.
« Last Edit: October 03, 2023, 07:24:50 pm by milan55 » Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2095 on: October 03, 2023, 07:22:30 pm »

E ,moj druže Milane... objasni ti to o rađanju dece prosečnoj Beograđanki kad je budeš susreo negde. Više ni u osnovnoj školi ne može da se pronađe "čedna devojka" a kamoli neka koja ima želju da se uda i rađa decu. Prosečna ženska osoba u Srbiji teži ka tome da bude glumica u XXX filmovima. Tako i izgledaju,a tako se i ponašaju. One koje i imaju više od dva deteta imaju ih sa različitim muževima zbog alimentacije. Srbiju je dugo, dugo,dugo održavalo selo. Danas u selima u Srbiji duva promaja jer su prazna . Poenta je da ništa nije u novcu ,pa ni broj dece . Sve je u organizaciji. Mi nemamo civilnu organizovanu državu duže od sto godina ... i zato nas i snalazi svašta. Kad bi imali državu koja sama piše i donosi zakone , koja sprovodi svoje zakone , koja pomaže i uređuje društvene odnose mi bi mogli da kažemo "imamo jaku zajednicu " i iz toga bi crpeli svu snagu. Ovako kako je namamo, ,imamo mafiju i idiote i ne čudi ovakav cirkus. Ta civilna država već dugo krčmi i crkvenu i vojnu državu i njihove resurse. Jer šta nas uči crkva? Da budemo smerni ,da poštujemo druge ,pa će i oni nas... A šta nas uči vojna država ? Da nema uspeha bez truda , da ne možeš da postaneš general dok ne prođeš kroz sve ostale niže činove... A šta nas uči civilna država? Da psujemo, da se maskiramo u tradze,da nosimo pištolje i mafijamo,da prodajemo herojin.... i eto nam ga Milan Radojičić. Produkt nakazne i idiotske politike koji je odavno trebalo da bude stavljen pod kontrolu,a nije. I sada nakon puštanja Albanskih policajaca iz pritvora ,u pritvoru u Srbiji se nalazi Radojičić... trla baba lan...

Samo se nadovezao na prethodnu izjavu. Da, još uvek postoje mnogočlane porodice i to je sigurno velika sreća jedne zrele i stabilne zajednice. Druge ili treće generacije, rođene u dijaspori , razmišljaju sasvim drugačije . Talas se preneo i u "maticu" ( bilo čiju).Uvek postoje izuzeci ali nisu pravilo.

Nije zvanicna statistika nego moje sjecanje. Kada sam dosao u CH prije cca 30 godina Albanaca je bilo oko 100.000. Srba 70.000 , Hrvata 40.000.
Portugalci pa onda Talijani su bili najbrojnija skupina. Sada su Albanci najbrojniji ima ih preko 200.000.
Anegdota, moja supruga je par godina radila u jednoj privatnoj klinici. Vlasnik svicarski doktor i njegova supruga amerikanka. Bolnica specializirana za oporavak nakon mozdanog udara. Mala digresija kazu da se Muslimani bolje oporavljaju zbog nacina sjedenja na podu sa prekrizenim nogama. Tako jedan stariji Albanac nakon terapije odlazi doma. Moja supruga pozvana da prevodi. Doktor zabrinuto pita da li ima tko da mu pomogne kod kuce, a on kaze da ima 8 djece i da nema problema. Slag na tortu. On kaze mojoj supruzi da prevede svicarskom doktoru ,da su oni tako sa puno djece ovladali Kosovom a tako ce i Svicarskom. Moja supruga prevede i sama sokirana kao i doktor. I to je to. Ako ih je 10% u nekoj drzavi imaju pravo statusa manjine. Na Maltu sam prije Korone odlazio na godisnji. Bilo je jako puno Srba koji su u ugostiteljstvu radili . Prve godine su mi rekli da ih ima oko 36.000. Par godina kasnije blizu 50.000. Malta ima oko 460.000 stanovnika, pa su u sali govorili ,da ako se ovako nastavi da ce traziti status manjine???

Tema nisu lični doživljaji iz biografije i svakodnevnog života koji se oslanjaju na nekoliko primera.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 423


« Reply #2096 on: October 03, 2023, 07:29:19 pm »

Tema nisu lični doživljaji iz biografije i svakodnevnog života koji se oslanjaju na nekoliko primera. Kazes imenjace, u redu.
Ali je zivot realnost , a ja sam samo napisao par stvari koje zapazam. Bilo bi toga i vise ali sto kazes nisu predmet teme ali je za zamisliti se. Pametnom dovoljno.
Meni osobno je sve jedno, a ako vam se ne svidja sto sam napisao brisite.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 687



« Reply #2097 on: October 03, 2023, 07:53:23 pm »

Tema nisu lični doživljaji iz biografije i svakodnevnog života koji se oslanjaju na nekoliko primera. Kazes imenjace, u redu.
Ali je zivot realnost , a ja sam samo napisao par stvari koje zapazam. Bilo bi toga i vise ali sto kazes nisu predmet teme ali je za zamisliti se. Pametnom dovoljno.
Meni osobno je sve jedno, a ako vam se ne svidja sto sam napisao brisite.

Taman posla da brišemo. Ta "problematika" je veoma poučna.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 997


« Reply #2098 on: October 04, 2023, 06:31:18 am »

Tema nisu lični doživljaji iz biografije i svakodnevnog života koji se oslanjaju na nekoliko primera. Kazes imenjace, u redu.
Ali je zivot realnost , a ja sam samo napisao par stvari koje zapazam. Bilo bi toga i vise ali sto kazes nisu predmet teme ali je za zamisliti se. Pametnom dovoljno.
Meni osobno je sve jedno, a ako vam se ne svidja sto sam napisao brisite.

Taman posla da brišemo. Ta "problematika" je veoma poučna.

Slažem se. Inače, tekstovi na Palubi su vesti sa raznih izvora i lični komentari - mišljenja, analize i slično. Milanov post o brojkama je sasvim u skladu sa tim i meni vrlo interesantan.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 233


« Reply #2099 on: October 04, 2023, 07:02:28 am »


Dokle god albanska familija ima 6 do 8 djece a srpska 1 do 2 djece nece se dogoditi. Cak i tu u CH cim se udaju mlade pocinje radjanje i izostajanje sa posla. U prosjeku bar do 4 djece Ako slucajno koja ne moze da zatrudni, to je drama u familiji.Jadne zene.Skupljaju se novci i ide u Tursku na umjetnu oplodnju, cijena cca 5000 Eura. Kaze se da idu na godisnji.
U firmama cim se jedni ubace ,odmah pokusavaju da dovedu sto vise svojih. Ono sto im se mora priznati, vrijedni su i ne libe se bilo kojeg posla.

На самом Косову и Метохији се албански наталитет драстично смањио, према неким показатељима Српкиње на КиМ данас рађају више него Албанке.

Али да се осврнем на оно што си написао. Нико није Србима крив што немају више деце, то је до виталности једног народа, а не до материјалних услова. Да су Срби током турског ропства размишљали о материјалним условима, Срба данас не би било. Албанци се међусобно помажу, то си добро приметио, и вредни су. Да ли неко Србима брани да се међусобно помажу и да буду вредни?

Да ли на КиМ имате било шта слично српској ”демократској” опозицији и српским ”космополитама”.  Погледајте снимак са оне утакмице у Београду, када су Албанци пустили дрон. Када је та застава дошла у руке наших играча, којом брзином су албански играчи дотрчали и отели је?



Logged
Pages:  1 ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.