PALUBA
April 27, 2024, 10:27:11 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31   Go Down
  Print  
Author Topic: Pogranični incidenti i teroristički napadi u Republici Makedoniji  (Read 117318 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #285 on: May 10, 2015, 07:38:19 pm »

На приказаним снимцима (не само на овим постављеним на Палуби) види се 5 ухапшених терориста. У извештајима се помиње да их је ухапшено 20-так. Где су они? Има ли снимака са самог попришта сукоба?
Logged
Hendza
mornar
*
Offline Offline

Posts: 44


« Reply #286 on: May 10, 2015, 08:00:50 pm »

Makedonija je na žalost osudjena na propast !!!
  2001 su popustili kad su u aračinovu pustili teroriste da pod pratnjom KFOR-a napuste Makedoniju !!!
Nema kod njih jake političke volje i snage jer su korumpirana banda i to jedna od najgorih na balkanu !!




Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #287 on: May 10, 2015, 10:43:50 pm »

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #288 on: May 10, 2015, 10:51:15 pm »


 Dzumba, vojska u KZB nece ostati doveka. Isto tako ovo sto sam rekao se ne odnosi na danasnjicu ili blisku buducnost, ali demografija je sumorna po nas. Prostim prirodnim prirastajem ce nas dobiti. Drzavi, kojoj bi strateski vazan cilj trebao da bude radjanje vise dece ne cini nista po tom pitanju. Sem onih 80 000 din sto sam dobio kada mi se dete rodilo nista ja tu posebno ne vidim. Petovalentne vakcine sa sam kupovao, lekove za dete sam papreno sam kupovao, bebi i decija oprema su nerealno skupe, a sada ne znam dali cu uspeti da dete ubacim u jaslice jer ima vise dece nego mesta u vrticima, a on samo moje plate jedva prezivljavamo... I tako moze u nedogled. A ne verujem da je u makedoniji bog zna kako bolje, dok Albanske porodice imaju veliki broj dece, od kojih jedan deo radi u inosrtransntvu i finansira onaj deo koji je ostao kuci. Sve u svemu ja vidim (mozda i za mog zivota) jos neki rat sa Albancima, koj pored Srbije i Makedonije, mogu zahvatiti i delove Crne Gore i Grcke.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #289 on: May 10, 2015, 10:59:02 pm »

Рат у Куманову и околини траје већ седам дана. Тек кад су напали сам град онда је шира јавност сазнала шта се ради.

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #290 on: May 10, 2015, 11:01:26 pm »

https://www.facebook.com/pages/Kumanova-Sot/267691369985768
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #291 on: May 10, 2015, 11:05:05 pm »

Гоце шта је ово? Све је на шиптарском...
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #292 on: May 11, 2015, 12:36:22 am »

Гоце шта је ово? Све је на шиптарском...

imaa slike od akcije u kumanova, dok sot mislim na nihov jezik oznacava grad
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #293 on: May 11, 2015, 06:29:55 am »


Svi mi na forumu pored toga što nastojimo biti koliko toliko objektivni se i razlikujemo individualno i to ne uspijevamo pored svog truda izbjeći i tu subjektivnost.Čak da smo u dovoljnoj mjeri i objektivni pitanje je "snage"utjecaja i samog foruma a Boga mi i svakog individualno na promjenu svijesti na širem nivou jer se tu radi o veoma jakim utjecajima na svjetskom nivou.

Na predhodnoj stranici su @Trpe i @dzumba veoma objektivno analizirali trenutnu situaciju.@Torpedo i @gocemk ubacuju dodatne komponente koje nisu ubacili predhodnici pri analizi možda i zbog ograničenosti topika.
Mislim da su i oni bitni jer i sam sam pročitao da ovi događaji nisu počeli u Kumanovu.I same demonstracije (opozicije)u Makedoniji (demonstranti pokazuju vezane zastave Makedonije i Albanije) meni znače da i dobar broj makedonaca je protiv sadašnje vlasti.Neznam koliko su koji iskreni u prikazivanju i prema sebi samima ali mislim da ipak rade (možda i neznajući za stvaranje Velike Albanije).Ako k tome dodate izjavu Albanskog predsednika te praćenje događaja u Kumanovu (zap.štampa gdje je važnije šta je mala princeza beba jela za doručak,ili da li je napunila pelenu),vidjet će te da analiza @Trpeta i @dzumbe i mogu postati ništavne i da će ono što će "zapad" u sadašnjim izvještajima i budućim (još više)postati realnost koja nam određuje živote.To se vidi već u gornjem videu Al Džazire gdje se potencira zapravo ugroženost Šiptara  a nigdje se ne kaže teroristi.Mož ispasti da su oni heroji i da će im Makedonci dići spomenik (iz demonstracija se vidi da ima dobar broj i takvih).Znam da je nemoguće promijeniti svijest i da nemogu napisati sve u jednom postu pa će mnogima ovo izgledati i pogrešno ipak ću završiti.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #294 on: May 11, 2015, 06:58:00 am »


PS.Da dodam zbog jasnoće,nije jedino strašno to da li će se naturiti drugaćija civilizacijska vrijednost(Hrišćani-Muslimani)nego je bitnije što oni ne pokazuju i najmanju trpeljivost-toleranciju prema bilo kome drugom(imate primjere na Kosovu a i u svijetu)što će dovesti drastičnih gubljenja života i tko zna još čega i goreg.Može se njima dati i pola Evrope ali će oni i dalje pokazivati isključivost prema drugima.Zapad to ne shvata i vjerovatno iz trenutnih interesa to toleriše i čak bi se moglo reći podržava.

Poz.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #295 on: May 11, 2015, 08:03:47 am »

Drzavi Makedoniji je trebalo 20 dana da otkrije grupu od preko 40 naoruzanih ljudi koji su usli na njenu teritoriju i razoluzali granicnu policijsku staninucu.

I posle te akcije na granici ta grupa se "usetala" u Kumanovo.

Takodje nebih reako da nisu imali podrsku lokalnog stanovnistva - logistiku su imali jer ako nista drugo treba nahraniti i smestiti toliko ljudi a i cinjenica je da su tamo boravili 20-tak dana a da nisu bili otkriveni.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #296 on: May 11, 2015, 08:34:20 am »

11.05.2015 | 08:53 -> 08:30

VBA upozorila Makedoniju na napad

IZVOR: TANJUG, B92

Beograd -- Direktor VBA Petar Cvetković izjavio je da su srpske službe bezbednosti još u aprilu upozorile makedonske kolege da bi moglo da dođe do napada u Makedoniji.

Albanski teroristi koji su izveli napad u Kumanovu, već duže vreme su boravili u tom delu Makedonije ali, makedonske kolege su verovale da su te priče preuveličane, rekao je Cvetković.

Direktor Vojno-bezbednosne agencije Petar Cvetković Albanski teroristi koji su izveli napad u Kumanovu, već duže vreme su boravili u tom delu Makedonije ali, makedonske kolege su verovale da su te priče preuveličane.

Cvetković je za televiziju Pink rekao da su pripadnici te terorističke grupe bili, uglavnom, sa Kosova, ali da su pojedini njihovi članovi i iz Makedonije, pa čak i sa juga centralne Srbije, a da im je zajednički cilj bio stvaranje velike Albanije.

Prvi čovek VBA je rekao da ideje stvaranja velike Albanije imaju određenu podršku sa Zapada i da se to vidi i po tome kako neke političke izjave u tom smislu nisu bile osuđene, ali i po tome kako su zapadni mediji izveštavali o terorističkom napadu u Kumanovu.

Prema njegovim rečima, cilj terorista je bio da takvom akcijom obeleže i 12. maj kada je 2010. godine ubijen jedan od njihovih vođa.

Govoreći o odluci da se podigne nivo borbene gotovosti za Vojsku Srbije, Cvetković je rekao da se to, pre svega, odnosi na onaj deo vojske koji se nalazi u Kopnenoj zoni bezbednosti i da je to potrebno kako bi se povećala budnost, jer postoji opasnost da se jedan deo terorista izvukao iz Kumanova, s obzirom na to da se procenjena jačina te grupe ne slaže s brojem ubijenih i zarobljenih terorista.

Direktor policije Milorad Veljović je rekao da nema opasnosti po građane Srbije, da je granica prema Makedoniji bezbedna, ali da se snage bezbednosti neće opuštati i da će podići nivo gotovosti i koordinacije između policije i vojske i bezbednosnih službi.

Veljović je za televiziju Pink rekao da Srbija ima dovoljno ljudi koji mogu da adekvatno odgovore svim izazovima i da postoji odlična saradnja s političkim predstavnicima Albanaca i u Preševu i u Bujanovcu.

On je dodao da je u Srbiju iz Makedonije, bežeći od sukoba, do sada prešlo oko 450 ljudi, uglavnom onih koji imaju rođake u Preševu, a da je država spremna da im pomogne na svaki način.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #297 on: May 11, 2015, 09:51:46 am »

Slika poginulih pripadnika Policije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Naj počivaju v miru!


* 61604339.jpg (81.04 KB, 600x423 - viewed 75 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #298 on: May 11, 2015, 12:33:09 pm »

Evo kad je ceo tanderbal zavrsen poslata je pristinska policija na granicu sa Makedonijmo.

Ja bih pre rekao da je to organizovani prihvat za prezivele clanove teroristicke grupe iz Kumanova.


11.05.2015 | 12:55
Kosovski specijalci na MKD granici

IZVOR: TANJUG, B92

Priština -- Specijalne jedinice kosovske policije "Rosu" raspoređene su na granici sa Makedonijom nakon informacija da su građani Kosova učestvovali u napadu u Kumanovu.

Jake policijske snage poslate su na granicu sa Makedonijom u nedelju u ponoć, prenela je televizija Kohavižn.

Pripadnici "Rosu" su podeljeni u dve grupe. Nekoliko jedinica stacionirano je u Đeneral Jankoviću, a druge u delu granice na teritoriji opštine Gnjilane.

Odluka da se pošalju jedinice "Rosu" na granicu sa Makedonijom doneta je nakon najnovih događaja u Kumanovu.

Policija Kosova nastaviće da nadgleda prelaze na granici sa Makedonijom, nakon informacija da je u terorističkoj grupi koja se sukobila sa makedonskim policijskim snagama bilo i građana Kosova, prenosi TV Kohavižn.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #299 on: May 11, 2015, 12:36:36 pm »

Slika poginulih pripadnika Policije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Naj počivaju v miru!

  Po imenima bih rekao da su poginula 3 Srba, 1 albanac i 5 Makedonaca.
Logged
Pages:  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.