PALUBA
April 27, 2024, 11:39:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31   Go Down
  Print  
Author Topic: Pogranični incidenti i teroristički napadi u Republici Makedoniji  (Read 117322 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #405 on: May 26, 2015, 06:54:53 pm »

Videćete Makedonci će da nadrljaju zato što su se branili na pravdi BOGA.

Ovo je ista kuhinja, isto kao i Srbiji.

Zanimljivost, pogledajte trasu novog gasnog toka.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #406 on: May 26, 2015, 07:17:10 pm »

Mene više zabrinjava činjenica du su teoristi (ili kriminalci, ako primenimo blaži kriterijum) poginuli u Kumanovu, sahranjeni u Prištini uz počasti bivših pripadnika OVK, i u prisistvu većeg broja građana, ali i aktuelnih političara. Desetine uniformisanih lica sa amblemima OVK (koja je navodno rasformirana i razoružana Undecided), počasne straže, zastave Albanije, OVK, govori i sve to javno u sred Prištine, istina, u jednoj sportskoj dvorani.

I niko da "bekne" i osudi ovu podršku, a kamo li da spreči paradu odavanja pošte kriminalcima i teoristima. Ćuti EU (Euleks), ćuti NATO (KFOR) - a oni su kao zaduženi da održavaju i kontrolišu bezbednosnu situaciju na Kosovu. Ćute i susedne države, čak i Makedonija koja je neposredno napadnuta od ovih kriminalaca i terorita. "Čuvene" ne vladine organizacije koje se bore za ljudska prava i demokratiju ni da zucnu, kako na Kosovu, tako i u regionu. Valjda ubijanje policajaca u Makedoniji i terorizam i nisu nešto što bi trebalo da ih zabrine.  Ma, svi se prave "blesavi".

Sva je prilika da se napad na policiju i ubistvo policajaca u Kumanovu nisu ni desili. To smo samo mi umislili :'(.

Evo ja osuđujem to zlodjelo! I mislim ozbiljno. A isto sva ova zbivanja osuđuju miljoni u bivšoj jugi.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #407 on: May 26, 2015, 07:33:16 pm »

Ne sumnjam ja da "obični" ljudi, posebno oni koji su koliko-toliko informisani, osuđuju teroristički akt u Kumanovu. Moje pisanje se odnosi na "zvaničnike" i zvanične institucije.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #408 on: May 27, 2015, 06:12:20 am »

Nažalost nas obične i (uglavnom) prilično objektivne, slabo ko pita za mišljenje a pri tom hteli da priznamo ili ne,
nemamo nekih mogućnosti da utičemo na događaje koji su pripremljeni na drugačijim forumima nego što je to Paluba.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #409 on: May 27, 2015, 12:00:33 pm »

Tisuće na pokopu likvidiranih napadača na Kumanovo


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Tisuće kosovskih Albanaca, među kojima i pripadnici nekadašnje Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), prisustvovali su u utorak pokopu osmorice naoružanih napadača ubijenih u sukobima s makedonskom policijom, koje je službeno Skoplje proglasilo teroristima.

Osam lijesova pokrivenih albanskim zastavama izloženo je u sportskoj dvorani u Prištini, a pokraj njih se izmjenjivala počasna straža muškaraca u vojnim odorama, prenosi AFP.

"Odajemo im počast jer su sudjelovali u tri rata, na Kosovu (od 1998. do 1999.), u dolini Preševa (na jugu Srbije 2001.) i u Makedoniji (2001.), gdje su se borili za oslobođenje okupiranih albanskih teritorija", rekao je za AFP dužnosnik Udruge bivših boraca Oslobodilačke vojske Kosova, Xhavit Jashari.

"Isti je bio cilj njihove prisutnosti u Makedoniji" gdje su se 9. i 10. svibnja sukobili s policijom. U Kumanovu je poginulo 18 osoba, među njima i osam makedonskih policajaca, rekao je Jashari.

"Ponosan sam što sam žrtvovao sina za albansku stvar, za Albance koji nemaju nikakva prava. Njegova obitelj ponosna je što je dala mučenika za slobodu", rekao je u suzama 72-godišnji Qerim Rexha, čiji je sin Arben ubijen u Kumanovu. Ni tridesetgodišnja Besa Kastrati ne skriva ponos jer je njezin suprug "umro žrtvujući se za svoj narod". "Oduvijek je sanjao o slobodi za sve Albance, bez obzira na to gdje žive", kazala je.

Time Zumberi (60) u istom je sukobu izgubio sina Xhafera i drukčije razmišlja: "Da me poslušao, ne bi bio otišao u Makedoniju. Za sobom je ostavio troje djece."

Poginuli će biti pokopani na Groblju mučenika iznad Prištine, gdje je zadnje počivalište najeminentnijih članova OVK.



http://www.jutarnji.hr


PS: Da se vidi i druga strana, koja govori više nego sve dosadašnje pretpostavke i analize.
A svijet, Amerika, Stara Evropa, demokratske snage ćute. Ko je ovde lud..... Angry Roll Eyes


* OVK.jpg (29.6 KB, 652x326 - viewed 135 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #410 on: May 27, 2015, 03:18:08 pm »

Znači formlano, teroristički napad je stigao iz Srbije, iz KiM-a.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #411 on: May 27, 2015, 07:00:37 pm »

I ako ne rado učestvujem na ovom topiku evo još nekoliko sjećanja u vezi posta @ORIĆ-a.

Još tamo oko 1999-te kad je bilo jasno da SAD podržavaju Albance(Šiptare)nije bilo jasno zbog čega.Bilo je tu raznih komentara(od toga da je to zato što su Srbi proruski nastrojeni,da slično kao i u BiH muslimane podržavaju da zavaraju ostale jer evo vidite SAD podržava muslimane itd.).Bila je teorija da su Albanci izabrani zato što su mlada nacija sa velikim natalitetom,pa kao takvi veoma pogodni za sprovođenje interesa SAD na ovim prostorima,jer nemože se ratovati sa starcima-ratnicima.
Mislim da je bilo još razloga ali da je ovaj treći najbitniji jer taj narod ima prirodnu težnju da se širi .Može se ovo reći i na drugi način-interesi se poklapaju ali to mnogima neće značiti puno.

Pošto slabo vidim na fotci je i slika ispred kovčega na kojoj pri vrhu ima tri znaka o kojim se radi?Pošto se ovdje ide na taj vizualni efekat vjerujem da se radi o znacima u vezi Kosova,Albanije i možda sada i Makedonije(vojske).

Poz.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #412 on: May 27, 2015, 07:11:46 pm »

Mislim da je rec o oznakama UCK, OVPBM (tzv. Oslobodilacka vojska Preseva, Bujanovca i Medvedje) i verovatno ANA (ili kako se vec zove njihova ekipa u Makedoniji, ranije se valjda zvala ANA)
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #413 on: May 27, 2015, 07:20:59 pm »


Hvala @KUZMA,

u tekstu i piše da su bili učesnici tih ratova.Meni ni nakraj pameti da bi ovo kad su poginuli trebao dodati četvrti znak.Inače na slici se zaista slabo vidi i ako se onaj u civilu trudi valjda da je obriše da bi se vidjelo jasno.

Poz.
Logged
cuculo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 95



« Reply #414 on: May 28, 2015, 06:22:30 am »

Sta je najtuznije ubijene i ranjeneje policajce niko ne sponinje ..............
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #415 on: May 28, 2015, 05:42:04 pm »

Нисам присталица теорија завера, али овде је више него очигледно да је неко дао  "бефел" да се о догађају више не прича и што пре заборави.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #416 on: May 28, 2015, 05:59:25 pm »

Шта ли се ваља иза ове вести?

Zaev: Sumnje oko presuda za Smiljkovsko jezero

sreda, 27. maj 2015, 13:46 -> 17:38

Postoje sumnje oko ishoda procesa šestorici Albanaca koji su osuđeni na doživotne robije za petostruko ubistvo kod Smiljkovskoj jezera 2012. godine, rekao je lider makedonske opozicije Zoran Zaev. Ranije danas, nemački Cajt je objavio izjavu Zaeva u kojoj se navodi da su osuđeni nevini ljudi.

Postoje sumnje u proces koji je vođen protiv Albanaca osuđenih za petostruko ubistvo, rekao je Zaev nopvinarima u Skoplju.  Ranije danas, Dojče vele je preneo pisanje Cajta da šestorica Albanaca neopravdano leže u zatvoru, naglašavajući da strahuje da bi objavljivanje istine moglo da prouzrokuje nemire među Albancima u Makedoniji.

Makedonski mediji najavili su da bi Zaev tokom dana mogao da objavi snimke prisluškivanih telefonskih razgovora o slučaju Smiljkovsko jezero, ali se to nije dogodilo.

"Možda bude i žrtava. Zbog toga sada vodimo intenzivne razgovore sa albanskom zajednicom kako bi sprečili takvu reakciju", rekao je Zaev.

Pre tačno godinu dana, Krivični sud u Skoplju osudio je šest osoba na doživotni zatvor zbog petostrukog ubistva kod Smiljkovskog jezera. Jedan optuženi u slučaju "Monstrum" oslobođen je krivice.

U aprilu 2012. godine, kod Smiljkovskoj jezera ubijena su četiri mladića starosti od 18 godina do 21 godinu iz naselja Radišani, kao i ribar koji je tuda prolazio.

Извор: http://www.rts.rs

Зашто би дошло до немира ако се објави "истина"? Како се то сада сазнаје и најављује "истина"?
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #417 on: May 30, 2015, 09:20:16 am »

Шта ли се ваља иза ове вести?

Zaev: Sumnje oko presuda za Smiljkovsko jezero

sreda, 27. maj 2015, 13:46 -> 17:38

Postoje sumnje oko ishoda procesa šestorici Albanaca koji su osuđeni na doživotne robije za petostruko ubistvo kod Smiljkovskoj jezera 2012. godine, rekao je lider makedonske opozicije Zoran Zaev. Ranije danas, nemački Cajt je objavio izjavu Zaeva u kojoj se navodi da su osuđeni nevini ljudi.



Зашто би дошло до немира ако се објави "истина"? Како се то сада сазнаје и најављује "истина"?
Говорећи о смилковското језера цела ствар је била како да изазову провокацију, јер у том периоду је прекинут попис у Македонији јер Албанци се противе тај попис  јер је њихов број био мањи од 400 хиљада и то је био повод да изазову немире у 2012 г
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #418 on: May 30, 2015, 09:45:40 pm »

[

Neznam da li će te Vi ovo razumjeti ali sam ovo napisao i zbog drugih.Pokušao sam biti što jednostavniji ali mislim da sam izašao puno izvan topika pa završavam.

Poz.
Razumija sam i razumija bih da ste sve to napisali i na engleskom ili cak na staro-latinskom.Ali da se  odmah razumimo:ENDE,zavrsavam diskusiju sa Vama,nisam naucio da sa sugovornicima diskusiju svedem na tako nizak nivo,
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #419 on: May 30, 2015, 11:07:05 pm »

Шта ли се ваља иза ове вести?

Zaev: Sumnje oko presuda za Smiljkovsko jezero

sreda, 27. maj 2015, 13:46 -> 17:38

Postoje sumnje oko ishoda procesa šestorici Albanaca koji su osuđeni na doživotne robije za petostruko ubistvo kod Smiljkovskoj jezera 2012. godine, rekao je lider makedonske opozicije Zoran Zaev. Ranije danas, nemački Cajt je objavio izjavu Zaeva u kojoj se navodi da su osuđeni nevini ljudi.

Postoje sumnje u proces koji je vođen protiv Albanaca osuđenih za petostruko ubistvo, rekao je Zaev nopvinarima u Skoplju.  Ranije danas, Dojče vele je preneo pisanje Cajta da šestorica Albanaca neopravdano leže u zatvoru, naglašavajući da strahuje da bi objavljivanje istine moglo da prouzrokuje nemire među Albancima u Makedoniji.

Makedonski mediji najavili su da bi Zaev tokom dana mogao da objavi snimke prisluškivanih telefonskih razgovora o slučaju Smiljkovsko jezero, ali se to nije dogodilo.

"Možda bude i žrtava. Zbog toga sada vodimo intenzivne razgovore sa albanskom zajednicom kako bi sprečili takvu reakciju", rekao je Zaev.

Pre tačno godinu dana, Krivični sud u Skoplju osudio je šest osoba na doživotni zatvor zbog petostrukog ubistva kod Smiljkovskog jezera. Jedan optuženi u slučaju "Monstrum" oslobođen je krivice.

U aprilu 2012. godine, kod Smiljkovskoj jezera ubijena su četiri mladića starosti od 18 godina do 21 godinu iz naselja Radišani, kao i ribar koji je tuda prolazio.

Извор: http://www.rts.rs

Зашто би дошло до немира ако се објави "истина"? Како се то сада сазнаје и најављује "истина"?

Ovo me poseca na Vucicevu izjavu o otkrivanju krivaca u slucaju "Panda"...
Logged
Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.