PALUBA
March 29, 2024, 01:10:58 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Junkers Ju-52  (Read 17170 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
obrad
desetar
*
Offline Offline

Posts: 113


« Reply #15 on: April 22, 2019, 09:57:08 pm »

Izmedju Jungmanna i Trojki je Kuhelj KS-1c YU-CEO.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #16 on: April 23, 2019, 05:11:58 am »

Hvala.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #17 on: April 23, 2019, 10:02:32 am »

Zadnji ili jedan od zadnjih primjeraka koji jos mogu letjeti je trajno prizemljen
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Nakon tragedije u Svicarskoj, Lufthansa je odlucila ne odrzavati vise njen primjerak. Avion je sada u hangaru na aerodromu u Hamburgu, rastavljen i ceka sudbinu.


* tanteju142_v-vierspaltig.jpg (73.96 KB, 760x428 - viewed 105 times.)
Logged
Ziroskop
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #18 on: June 14, 2020, 05:41:56 am »

 Prilicno popularan avion svojevremeno.

 
Logged
kriticar
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 135


« Reply #19 on: December 04, 2020, 04:37:32 pm »

U zadnje vrijeme pokušao sam pretraživanjem interneta naći što više podataka o Julkama u JRV i JAT. Općenito ih ima vrlo malo. A i ono što sam našao je kontradiktorno jedno s drugim.
Jedino u čemu se skoro svi izvori slažu da smo 1945. po završetku rata imali četiri JU 52 zarobljena u samom ratu. I koji su letjeli za JRV. Neki izvori govore da je jedan brzo rashodovan, ali i nakon koju godinu popravljen i ponovo postao aktivan. Ali ima i izvor koji kaže da su samo dva izašla iz WWII.
Već 1946. kupuju se najmanje dva, možda tri ili čak četiri AAC.1 (verzija Julke proizvedena poslije rata u Francuskoj) u zavisnosti od izvora.
Ipak naišao sam na podatak da ih je izgleda šest korišteno za prijevoz putnika koji je obavljala vojska. Koliko kojih nema dostupnih podataka. Barem je toliko civilnih registacija korišteno u tom periodu. A ima i podatak da ih je već tada vojska imala osam.
Onda prva godina JATa (1947.) Tri vojna lete za JAT sa civilnim registracijama. Koji? Izvori tvrde JU 52. Što bi moglo značiti Njemački preostali iz rata. Iako su Francuski od 1945/6, kupovani za zračni promet.
Neki AAC.1 stigli su početkom pedesetih. I tu dolazi do razmimoilaženja podataka. Našao sam podatak da su stigla dva direktno u JAT (YU-ACE i YU-ACF), a onda nakon rušenja prvog drugi kasnije prepušten JRV. Drugi izvor govori da su ta dva stigla prvo u JRV i da su YU-ACE i YU-ACF iz JRV stigli u JAT. Treći izvor kaže da su tada stigla čak četiri.
Koji je vjerodostojan? Kako to doznati? Jedino uvidom u dokumente iz JAT i JRV tog vremena. Možda neki forumaš može zaviriti u njih i s nama podijeliliti točne informacije. Mislim da od svih aviona o kojima se pisalo na Palubi za ove ima najmanje podataka.
Izgleda da su 1952. s ovim avionima i duplirane registracije stradalih aviona što nisam naišao skoro nigdje drugdje u svijetu. Tako imamo drugi YU-ACC, a možda i YU-ACE. Kako je i prvi YU-ACE bio Julka to je teško potvditi.
Da li je bio i YU-ACI koji se spominje u nekim izvorima?
Onda do kad ih je JAT koristio?
Od ranije sam imao podatak do 1952. A onda sam naišao na stranicu na kojoj piše da je jedan leteći za JAT 1956. otet po poljetanju iz Tivta.


Na ovoj stranici naišao sam na podatak da ih je kupljeno čak osam Francuskih

https://wwiiafterwwii.wordpress.com/2020/04/11/aac-1-toucan-frances-post-wwii-ju-52/
Quote
Yugoslavia

The Yugoslav air force already had one flyable ex-Luftwaffe Ju-52 at the end of WWII, followed by a handful more in 1945 – 1946. In late 1945, the Yugoslav air force ordered two AAC.1 Toucans as production was restarting in France; the delivered planes were in fact diverted from what would have been the first two Air France orders. Yugoslavia exercised an option for a second pair, and then in 1950 bought four more.


Starting in 1952 they were replaced by Li-2 “Cab” transports (the Soviet DC-3 knockoff) and were passed on to JAT airlines which operated them until 1964. Today one is preserved in Belgrade.
Ovaj zadnji pasus sigurno nije akurentan što bi moglo ukazivati da i ostale podatke treba primiti s rezervom.

A na stranici
http://www.aeroflight.co.uk/waf/yugo/af2/types/trans2.htm
sasvim nova priča
Quote
Yugoslavia
Air Force
Aircraft Types

A.A.C.1 Toucan * Retired *
At least two Junkers Ju 52/3m transports were captured by the NOVJ from October 1944. In addition, six(?) AAC.1 Toucans (French-built Junkers Ju 52/3m) were obtained from France in 1947, giving a total of eight aircraft. Used by ? unit for the transport role. Withdrawn from service in 1964.

Serial   c/no.   Prev. Identity   Delivered   Fate/Notes
7201           ?   
7202           ?   
7203           ?   
7204           ?   
7205           ?   
7206           ?   
7207           ?   
7208   222   F-BBYB   ?   preserved MJV museum Belgrade
Known losses: 29 June 1951 at Mrzle Vodice, 7 Jan 1956 at Pelješac.
References:

tba
i opet konradiktorna sa većinom ostalih. Dobro, ni autori nisu sigurni u podatke koje su naveli.
Logged
kosta1961
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 230


« Reply #20 on: December 08, 2020, 06:04:25 pm »

Imam negde knjigu na nemačkom o Ju 52,ali ne mogu da je nadjem.Ona je u elektronskom obliku i  negde se zaturila.Ali snimio sam tekst koji govori o našim Ju 52.

Tu piše da je u Jugoslaviji posle rata bilo ukupno osam ovih aviona.Četiri su zarobili Partizani.Verovatno su koristili dva.Posle rata sva četiri su poslati u Čehoslovačku fabriku Letov  na remont.

U to vreme su naručena i četiri iz Francuske AAC 1. Medjutim stigla su dva  i to WNr 78 i WNr 80 dok su druga dva predata Česima(verovatno Wnr 139 i 140).Tokom 1950g stižu druga dva WNr 222 i WNr 316.

Svi oni su bili u RV i nosili brojeve 7201-7208 i bili su u 119 transportoj eskadrili.Pored vojnih zadataka leteli su za civilne potrebe ,pa i za prevoz putnika. Kada je formiran JAT 1947g izgleda da je jedan dobio civilnu oznaku YU-ACC i leteo po potrebi.Već naredne godine je vraćen u JV jer je bilo dovoljno DC-3.
Medjutim do 1952g JAT je povremeno koristio Ju 52 pa su WNr 316 dobili oznaku YU-ACE ,a WNr 222 oznaku YU-ACF( ili YU-ACI).Posle 1952g svi se vraćaju u JV.
Logged
draggan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 213


« Reply #21 on: December 08, 2020, 10:19:46 pm »

Što se tiče francuskih "Julki" sa sajta https://www.ju52archiv.de/Werksnummernlisten.htm sam skinuo registar sa datumom proizvodnje ...,sudbinom itd. (imaju registri i za Julke nemačke i španske proizvodnje). Za ACC.1  tu stoji malo drugačije nego što je u ranijim postovima pomenuto. Po njima kod nas su stigl WNr.77 i WNr.78, trebali kod nas a otišli česima WNr.138 i WNr.139, i kod nas WNr.222 i WNr.316 (što se slaže sa ranije rečenim). Nisam još pogledao registar "švapskih", moguće da ima tamo i naših prvobitnih Julki (?)

Evo kropova iz pdf.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Julka-1.jpg (140.76 KB, 949x506 - viewed 12 times.)

* Julka-2.jpg (101.78 KB, 949x359 - viewed 7 times.)

* Julka-3.jpg (93.05 KB, 950x254 - viewed 4 times.)

* Julka-4.jpg (80.27 KB, 944x157 - viewed 6 times.)
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #22 on: December 09, 2020, 03:32:43 pm »


 1947 . godine u floti JAT-a su leteli :
 Yu -CCA
 Yu - CAB
 Yu - CAC

 Za 1948 se navodi da se flota sastoji isključivo od DC-3.
Logged
kosta1961
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 230


« Reply #23 on: December 09, 2020, 04:21:19 pm »

Moram da se izvinim jer sam pogrešio. Ju 52 koji su nabavljeni u Francuskoj su bili WNr 78 i WNr 79

I još jedan podatak,Ju 52 koji je aprila 1945g sleteo kod Zadra je kasnije u RV nosio broj 7202
Logged
kriticar
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 135


« Reply #24 on: December 09, 2020, 05:12:08 pm »


 1947 . godine u floti JAT-a su leteli :
 Yu -CCA
 Yu - CAB
 Yu - CAC

 Za 1948 se navodi da se flota sastoji isključivo od DC-3.
Ne znam odakle si vadio te podatke ili si možda napravio tipfeler, ali prva reg ti nije točna. Ona je bila YU-CAA. To smo znali, ali nije poznato koji su to avioni. Uglavnom se navodi trofejni. Čak ni koji ev.broj su ti avioni nosili u JRV.
Logged
kriticar
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 135


« Reply #25 on: December 09, 2020, 07:39:57 pm »

Imam negde knjigu na nemačkom o Ju 52,ali ne mogu da je nadjem.Ona je u elektronskom obliku i  negde se zaturila.Ali snimio sam tekst koji govori o našim Ju 52.

Tu piše da je u Jugoslaviji posle rata bilo ukupno osam ovih aviona.Četiri su zarobili Partizani.Verovatno su koristili dva.Posle rata sva četiri su poslati u Čehoslovačku fabriku Letov  na remont.

U to vreme su naručena i četiri iz Francuske AAC 1. Medjutim stigla su dva  i to WNr 78 i WNr 80 dok su druga dva predata Česima(verovatno Wnr 139 i 140).Tokom 1950g stižu druga dva WNr 222 i WNr 316.

Svi oni su bili u RV i nosili brojeve 7201-7208 i bili su u 119 transportoj eskadrili.Pored vojnih zadataka leteli su za civilne potrebe ,pa i za prevoz putnika. Kada je formiran JAT 1947g izgleda da je jedan dobio civilnu oznaku YU-ACC i leteo po potrebi.Već naredne godine je vraćen u JV jer je bilo dovoljno DC-3.
Medjutim do 1952g JAT je povremeno koristio Ju 52 pa su WNr 316 dobili oznaku YU-ACE ,a WNr 222 oznaku YU-ACF( ili YU-ACI).Posle 1952g svi se vraćaju u JV.

Sve podatke sa stranih stranica sam sagledao i kontradiktorni su. Kako znati koji su točni?
Čak i ti imaš netočnih navoda
Julka YU-ACC pojavio se tek 1952. vjv nakon stradanja C-47 sa istom reg. Ne znamo je li bio JU 52 ili AAC.1.
A 1947 su letjeli za JAT YU-CAA, YU.CAB i YU-CAC. Pitanje jesu li to bili JU 52 ili AAC.1. Taj podatak nigdje nisam našao. Piše kako sam već napisao trofejni. Po tome mislim njemački. 1948., 1949. i 1950. godine Julke nisu letjele za JAT. Barem nisam našao spomena o tome.
Nakon što je 1950. izgubljen DC-3 YU-ABC godine 1951. Jat ponovo koristi Julke i to YU-ACE i YU-ACF. Neki izvori tvrde da su stigli direktno u JAT. A neki da su prvo bile u JRV, a onda u JATu. Pošto su 1951. izgubili YU-ACE i dva DC-3, a još ih je nekoliko oštećeno. Julke lete i 1952. Tvrdiš da je to zadnja godina korištenja u JATu. Ponavljam da sam naišao i na podatak da je bar jedan avion letio i 1956. Spominje se da je otet te godine poslije poljetanja iz Tivta. Prije toga je JAT izgubio dva konvera.
Vjv i nije bilo potrebe za njima 1953. jer JAT tada uključuje tri Daglasa (dva svoja, ABK i ABM i jedan posuđen od vojske, ABL), a 1954 i 1955 stižu prva tri konvera.
Sad 1952. nešto se događa sa registrom jer se dodjeljuje već korištena reg. i to stradalog aviona. Vodi se i YU-ACE, avion koji je stradao 1951. Je li to opet korištena ponovo ta reg.? Teško je utvrditi jer i ako su bila dva aviona s istom reg. radi se o istom osnovnom tipu aviona. A nije naveden s/n aviona.
Zna se jedino i svi izvori se slažu u tome da je YU-ACE koji se srušio kod Rijeke bio AAC.1 s/n 316. Svi ostali koji su letjeli za JAT nisu točno identificirani i povezani sa s/n.
Dok netko ne zaviri u originalne dokumente nećemo znati pouzdano.

Sad što se tiče JRV uz tvoj o šest plus dva kasnije pedesetih naišao sam na podatak da ih je već 1946. bilo sedam ili osam. U tom periodu korišteno je šest reg. za civilni prijevoz putnika. Po tom bi se reklo da ih je šest što se slaže i sa tvojim navodima. Ali jesu li svi koje smo imali korišteni za prijevoz putnika? Jer u istom periodu za Li-2 kojih je bilo 11 korišteno je isto šest civilnih reg.
Puno bi pomoglo da netko objavi stanje po broju na kraju godine što su neki već radili na palubi za druge tipove aviona.
Logged
kosta1961
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 230


« Reply #26 on: December 10, 2020, 04:47:05 pm »

Nisi me razumeo ,ja ništa ne tvrdim ,nego prenosim ono što piše u toj knjizi.Da li je to tačno ne znam.
Uostalom ,sva dostupna dokumentacija,pa i sećanja učesnika su jako zbrkane.Ništa nije sigurno.Pogledaj na ovom forumu(ili my citi military) diskusiju o F-86 Sabre pa ćeš videti koliko je to komplikovano.
Logged
Icey
mornar
*
Offline Offline

Posts: 47


« Reply #27 on: December 11, 2020, 03:07:10 am »

Postoje li fotografije tih JAT-ovih Ju 52 sa civilnim oznakama?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #28 on: December 11, 2020, 06:50:36 am »

Postoje li fotografije tih JAT-ovih Ju 52 sa civilnim oznakama?

Mislim da je u jednoj JAT-ovoj brošuri s kraja 80-ih bila jedna fotka Ju-52 sa civilnim oznakama. Ta brošura bi trebalo da se zove stvaranje JAT-a ili razvij JAT-a, tako nekako. Imao sam je ali gde sam je zaturio Bog sveti zna.

Jedna fotka 7201:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 7201 Ju-52.jpg (31.26 KB, 799x496 - viewed 9 times.)
Logged
kriticar
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 135


« Reply #29 on: December 11, 2020, 03:12:25 pm »

Nisi me razumeo ,ja ništa ne tvrdim ,nego prenosim ono što piše u toj knjizi.Da li je to tačno ne znam.
Uostalom ,sva dostupna dokumentacija,pa i sećanja učesnika su jako zbrkane.Ništa nije sigurno.Pogledaj na ovom forumu(ili my citi military) diskusiju o F-86 Sabre pa ćeš videti koliko je to komplikovano.

Svi mi prenosimo od negdje. Nitko nije svjedok tog vremena. Samo je pitanje koji izvori se baziraju na stvarnim činjenicama, a koji ne. A to se može otkriti tek u izvornim dokumentima. A ti si to iz knjige davno predočio i podjelio sa nama. Hvala ti. Trebamo tek otkriti je li to točno.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.