Oznake činova pripadnika milicije SFRJ 1942-1991

(1/14) > >>

MOTORISTA:
Oznake činova pripadnika milicije SFRJ od 1942 do 1991. godine.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Nađeno na: www.radista.info

Prvačić:
Mislim da su ilustracije preuzete iz knjige Branka Bogdanovića, "Dva veka policije u Srbiji".

PS
 
Ako neko zna kako su izgledali činovi vatrogasaca, carine..., neka postavi ilustracije, linkove ili neka ih opiše.

Agario:
Quote from: Prvačić on November 11, 2018, 09:22:02 am

Mislim da su ilustracije preuzete iz knjige Branka Bogdanovića, "Dva veka policije u Srbiji".

PS
 
Ako neko zna kako su izgledali činovi vatrogasaca, carine..., neka postavi ilustracije, linkove ili neka ih opiše.


Mislim da su u carini tadašnje SFRJ bila zvanja kao u organima UP-a a ne činovi.
Na ovoj legitimaciji carinskog služenika ne piše nikakvo niti zvanje niti čin osim ličnih/osobnih podataka i da je službeno ovlašteno lice.


Prvačić:
Mislim da su imali neke ravne crtice, od 1 do 4.
Vartogasci su takođe imali svoj sistem "rangiranja".
Zatvorski čuvari su sudeći po filmovima i serijama, imali nešto tamnije uniforme od policije sa bijelim suncobranima na šapkama i oznake zvanja slične miliciji.

Agario:
Quote from: Prvačić on November 11, 2018, 03:16:35 pm

Zatvorski čuvari su sudeći po filmovima i serijama, imali nešto tamnije uniforme od policije sa bijelim suncobranima na šapkama i oznake zvanja slične miliciji.


Da, zatvorski čuvari su imali tamno plave uniforme a šapke su bile sa bijelim štitnikom naprijed iznad očiju. Zvanja drugačijeg izgleda na uniformama a vozila su im bila također tamno plavo-bijele boje kao i uniforme stim da na vozilima nije ništa pisalo i vozila su imala obične civilne registarske oznake. Evo sschootova (nije neki kvalitet) sa snimka iz 1987. godine kada su uhapšeni braća Pozderac.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page