PALUBA
March 29, 2024, 01:47:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 34   Go Down
  Print  
Author Topic: Bov M-86 i laka oklopljena vozila  (Read 272692 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #105 on: August 31, 2010, 07:19:39 pm »

Зашто ВПБ М-86 није слат у мисије, посебно оне "лакше" где се не очекује класична борбена дејства, већ полицијско деловање,него је слат Валук. Не видим проблем што су возила у мисијама. Предпостављам да су и људи (војници) са њима, тако да не би требало да буде "мањка" јер недостају и људи и возила. Једино ако постоји обавеза пуне борбене готовости за друге задатке унутар НАТО-а, одна треба надомештати мањак и возила и људи.

Tamo gdje je išla VP na misije tamo su išli i BOV-i, konkretno za Bosnu, mislim da 4 BOV-a u Sarajevo, a na ostale misije ne ide VP (osim manje grupe ali bez BOV-a).
Pa računaj, ako je odprilike u svakom bataljunu po 4-6 Valuka na popravku ili servisu, to ti iznosi 10-12 vozila (znaći 1 četa), a na misijama je u svakoj rotaciji različit broj vojnika iz različitih postrojbi (čak i rezerve), koji odlaze tamo avijonima, a tehniku (Valuke) se ne vozi tamo-ovamo (preskup sport),  
« Last Edit: August 31, 2010, 07:44:40 pm by mi17 » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #106 on: August 31, 2010, 08:28:08 pm »

Наравно да не мислим да треба са сваком сменом људи слати и нова возила. Али, ако су, на пример, отишла у мисију 4 возила само из 1. батаљона, а људство је и из 1. и 2. батаљона онда је "вишак" возила (нема људи за њих јер су у мисији) у 2. батаљону. Тада се маневар у циљу равномерне попуне може обавити између батаљона. На пример, може се направити да један батаљон буде комплетан тако што ће људство и опрема бити деташовано из оног другог (или других).

Возила се кваре и иду на поправку без обзира да ли ишла или не у мисију. Тачно је да ће се више кварити она у мисији, али она су тамо и не утичу битно на кварове оних која су остала. Ако су вишкове ВПБ М-86 пребацили у пешадијске батаљоне у циљу обуке онда ми то делује логично. Такоће поштедети ресурсе Валук-е.

У сваком случају, како год било ВПБ М-86 се показао као сасвим солидно возило, за време и услове у којима је настао и зашта је био намењен. И сва је прилика да ће код свих која га имају бити у функцији бар још 5 година, ако не и више.
Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #107 on: August 31, 2010, 10:16:10 pm »

Znam šta misliš ali to za popunjavanje bi teoretski-logički trebalo tako bit ali praksa je malo drugačija.
A i recimo jedan bataljun je podjeljen na više lokacija (npr. dio Afg, dio Kosovo, dio doma, dio na nekoj obuci u X zemlji,....), pa onda dođe na misiju postrojba koja inaće nema Valuke a na toj misiji jih upotrebljava, a kamoli još rezervni sastav koji inaće nema ništa (osim 2x2 u svojim nogama ili 4x4 sa rakijom).
I dok če bit vozila brojčano u "nulu operatvno" (papir-praksa), bez viškova, do tada će tako bit.
Ali po jednoj strani je to bar veliki + za BOV, bar ne trune ili bi već otišli u staro željezo, pa su tako opet oživjeli, makar su neki BOV-i još "maloletni" stari tek 16, 17 godina, a več su bili spremni za rashod.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #108 on: September 01, 2010, 05:43:48 pm »

Хвала на објашњењу.

Што се ВПБ М-86 (БОВ - ВП) тиче не мислим да је за старо гвожђе. Може он још да послужи. Него, људи се полакоме за новим борбеним возилима, произвођачи "гурају" из рекламних разлога та нова возила и  стварају утисак да ће без нових возила сви пропасти. Врло често, објективно, нема ни потребе за новим,а чешће ни пара па старија возила могу и требају да служе. Тако је и са ВПБ М-86. Најстарији су произведени 1986. године (налазе се у Војсци Србије још увек у јако добром стању), најмлађа возила (предпостављам да су у Словенској) војсци имају око 15-так година. Зашто не би служили још 5-10 година? Бар за обуку и вежбање за мисије и мање, пре свега полицијске задатке, што им је уосталом и првобитна намена?
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #109 on: September 02, 2010, 08:55:34 am »

Kao što kažete - BOV nije inače ništa naročito, a dok nema puno problema sa održavanjem i dok u jedinicama ima još TAM110 i TAM150, ja bi ga još imao u naoružanju. Za policijske zadatke je još uvjek pogodan, a za borbene ne - a to mu nije bila ni namjena.

Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #110 on: September 02, 2010, 02:29:10 pm »

Kao što kažete - BOV nije inače ništa naročito, a dok nema puno problema sa održavanjem i dok u jedinicama ima još TAM110 i TAM150, ja bi ga još imao u naoružanju. Za policijske zadatke je još uvjek pogodan, a za borbene ne - a to mu nije bila ni namjena.



Točno tako, šteta samo za onih 12 kom sa Fagotima koji su bil uništeni kao mete na poligonu, a mogli su poslužit za bilo šta, pa makar za obuku izviđaća ili PO koji za obuku sada koriste istrošene M-1114 (Humwee) ali .....
Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #111 on: September 02, 2010, 02:43:36 pm »

Хвала на објашњењу.

Што се ВПБ М-86 (БОВ - ВП) тиче не мислим да је за старо гвожђе. Може он још да послужи. Него, људи се полакоме за новим борбеним возилима, произвођачи "гурају" из рекламних разлога та нова возила и  стварају утисак да ће без нових возила сви пропасти. Врло често, објективно, нема ни потребе за новим,а чешће ни пара па старија возила могу и требају да служе. Тако је и са ВПБ М-86. Најстарији су произведени 1986. године (налазе се у Војсци Србије још увек у јако добром стању), најмлађа возила (предпостављам да су у Словенској) војсци имају око 15-так година. Зашто не би служили још 5-10 година? Бар за обуку и вежбање за мисије и мање, пре свега полицијске задатке, што им је уосталом и првобитна намена?

Pa skoro bi se moglo reč da su to skoro nova vozila (20-15 godina stara), ako mogu Puchovi stari po 20-28 godina bit u svakodnevnom pokretu, onda mogu i BOV-i, koji se voze par puta godišnje (makar postoji neki mjesečni i godišnji minimun koliko kilometara mora napravit svako vozilo).

Još dan danas se sječam prikaznog testa na Počeku (vojnom poligonu), gdje su opravdavali nabavu Humweeja i Valuka, da kako su dobro pokretljivi i da je "stari"  BOV istrošen pa nemože izać iz jedne rupe, a točno se vidjelo i čulo kako je vozač namjerno stao!!! "i jedva sa teškom mukom izašao"....a Valuk i Humwee bez problema...., a to je bilo negdje 2000 godine, znaći da su tada BOV-i tada imali oko 10-12 godina a neki tek 6 godina!!!!! (bljak).
kad su vozili Valuk, Humwee i BOV
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #112 on: September 08, 2010, 10:29:56 am »

Хвала на објашњењу.

Што се ВПБ М-86 (БОВ - ВП) тиче не мислим да је за старо гвожђе. Може он још да послужи. Него, људи се полакоме за новим борбеним возилима, произвођачи "гурају" из рекламних разлога та нова возила и  стварају утисак да ће без нових возила сви пропасти. Врло често, објективно, нема ни потребе за новим,а чешће ни пара па старија возила могу и требају да служе. Тако је и са ВПБ М-86. Најстарији су произведени 1986. године (налазе се у Војсци Србије још увек у јако добром стању), најмлађа возила (предпостављам да су у Словенској) војсци имају око 15-так година. Зашто не би служили још 5-10 година? Бар за обуку и вежбање за мисије и мање, пре свега полицијске задатке, што им је уосталом и првобитна намена?

Pa skoro bi se moglo reč da su to skoro nova vozila (20-15 godina stara), ako mogu Puchovi stari po 20-28 godina bit u svakodnevnom pokretu, onda mogu i BOV-i, koji se voze par puta godišnje (makar postoji neki mjesečni i godišnji minimun koliko kilometara mora napravit svako vozilo).

Još dan danas se sječam prikaznog testa na Počeku (vojnom poligonu), gdje su opravdavali nabavu Humweeja i Valuka, da kako su dobro pokretljivi i da je "stari"  BOV istrošen pa nemože izać iz jedne rupe, a točno se vidjelo i čulo kako je vozač namjerno stao!!! "i jedva sa teškom mukom izašao"....a Valuk i Humwee bez problema...., a to je bilo negdje 2000 godine, znaći da su tada BOV-i tada imali oko 10-12 godina a neki tek 6 godina!!!!! (bljak).
kad su vozili Valuk, Humwee i BOV

Ovdje nije bio problem istrošenosti nego BOV konstrukcijski nije toliko pokretljiv kao što su Valuk ili Hummer. Tu je i pitanje, kakve gume je imao BOV na ovom testu.

Još jedna zanimljivost - broj BOV vozila u upotrebi u Sloveniji (nekad):
- 12 BOV-3 (sa Medvedjeka)
- 12 BOV-Fagot
- 1 BOV-1-Maljutka
- 29 BOV-VP (od JNA, nešto iz Tama posle 91 godine)
- 4 BOV-M (SEP - milicijski).
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #113 on: September 08, 2010, 02:25:01 pm »

Када је у питању наслеђе БОВ ВП из ЈНА није могуће да је у Словенији остало 29 комада.Бар не директно из јединица ЈНА. Ова возила је имао  батаљон ВП у Љубљани и то 10 комада. Остали (чета у Постојни и батаљон у Марибору) их, колико ја знам нису имали. Заправо, из нишког бВП је 1990. у Марибор била послата чета ВПБ М-86, али мислим да је то враћено назад пре споразума о одласку ЈНА. Дакле, СВ је од ЈНА могла да директно "наследи" само 10 комада. Остали су или из полиције (оних 4 ком БВП М су из прве, прототипске серије, док је полиција Словеније касније - од 1987.г - набављала БВП ВП или званично ВПБ М-86 идентичне војним) или их је ТАМ произвео од 1991-1993.године.

Врло је могуће да се ради о 20 ком ВПБ М-86 које је ЈНА наручила у ТАМ-у 1990. али нису испоручени током 1991.године како је било предвиђено уговором. Та возила никад нису вођена као возила ЈНА (нису ушла у употребу, нису регистрована и нису били својина ЈНА). Колико се сећам нешто од тог броја је испоручено Хрватској а остало је остало у Словенији.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #114 on: September 09, 2010, 06:41:41 am »

Када је у питању наслеђе БОВ ВП из ЈНА није могуће да је у Словенији остало 29 комада.Бар не директно из јединица ЈНА. Ова возила је имао  батаљон ВП у Љубљани и то 10 комада. Остали (чета у Постојни и батаљон у Марибору) их, колико ја знам нису имали. Заправо, из нишког бВП је 1990. у Марибор била послата чета ВПБ М-86, али мислим да је то враћено назад пре споразума о одласку ЈНА. Дакле, СВ је од ЈНА могла да директно "наследи" само 10 комада. Остали су или из полиције (оних 4 ком БВП М су из прве, прототипске серије, док је полиција Словеније касније - од 1987.г - набављала БВП ВП или званично ВПБ М-86 идентичне војним) или их је ТАМ произвео од 1991-1993.године.

Врло је могуће да се ради о 20 ком ВПБ М-86 које је ЈНА наручила у ТАМ-у 1990. али нису испоручени током 1991.године како је било предвиђено уговором. Та возила никад нису вођена као возила ЈНА (нису ушла у употребу, нису регистрована и нису били својина ЈНА). Колико се сећам нешто од тог броја је испоручено Хрватској а остало је остало у Словенији.

Kod 29 vozila VP napisao sam, od JNA i nešto iz TAM-a. Vjerovatno je bilo proizvedeno još nekoliko vozila u TAM-u te su prepravili nekoliko vozila od one brojke od 20 komada. Inače je tačno, da su od VP nasledili 10 komada bOV VP.
Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #115 on: September 12, 2010, 04:36:51 pm »


Još jedna zanimljivost - broj BOV vozila u upotrebi u Sloveniji (nekad):
- 12 BOV-3 (sa Medvedjeka)
- 12 BOV-Fagot
- 1 BOV-1-Maljutka
- 29 BOV-VP (od JNA, nešto iz Tama posle 91 godine)
- 4 BOV-M (SEP - milicijski).


Tko zna od kuda ti ovi podatci
 Grin Grin
Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #116 on: September 12, 2010, 04:56:09 pm »

Када је у питању наслеђе БОВ ВП из ЈНА није могуће да је у Словенији остало 29 комада.Бар не директно из јединица ЈНА. Ова возила је имао  батаљон ВП у Љубљани и то 10 комада. Остали (чета у Постојни и батаљон у Марибору) их, колико ја знам нису имали. Заправо, из нишког бВП је 1990. у Марибор била послата чета ВПБ М-86, али мислим да је то враћено назад пре споразума о одласку ЈНА. Дакле, СВ је од ЈНА могла да директно "наследи" само 10 комада. Остали су или из полиције (оних 4 ком БВП М су из прве, прототипске серије, док је полиција Словеније касније - од 1987.г - набављала БВП ВП или званично ВПБ М-86 идентичне војним) или их је ТАМ произвео од 1991-1993.године.

Врло је могуће да се ради о 20 ком ВПБ М-86 које је ЈНА наручила у ТАМ-у 1990. али нису испоручени током 1991.године како је било предвиђено уговором. Та возила никад нису вођена као возила ЈНА (нису ушла у употребу, нису регистрована и нису били својина ЈНА). Колико се сећам нешто од тог броја је испоручено Хрватској а остало је остало у Словенији.

U kasarni u Mariboru je ostalo skoro za jednu četu BOV-a, svi naoružani sa PKT-ima (izgleda, da su to oni ili dio iz Niša).
A što se tiče prototipa BOV-a, u SLO je samo jedan u sastavu civilne Policije. Ostalih 3 kom u Policiji su normalni BOV-i sa kupolom (jedan sa kupolom je i u vojnoj policiji).
« Last Edit: September 12, 2010, 05:25:14 pm by bozo13, Reason: Popravljeno u skladu sa 11. členom Pravilnika Paluba.info » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #117 on: September 12, 2010, 05:37:27 pm »

Ни17, Могуће да си у праву. Ако будем у прилици проверићу код колеге који има те податке док је радио у ЈНА.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #118 on: September 13, 2010, 06:49:02 am »


Još jedna zanimljivost - broj BOV vozila u upotrebi u Sloveniji (nekad):
- 12 BOV-3 (sa Medvedjeka)
- 12 BOV-Fagot
- 1 BOV-1-Maljutka
- 29 BOV-VP (od JNA, nešto iz Tama posle 91 godine)
- 4 BOV-M (SEP - milicijski).


Tko zna od kuda ti ovi podatci
 Grin Grin


Izvini, zna se, ko je vir tih podataka. Roll Eyes

Pošto pričamo o BOV-ima a pravljeni su u Sloveniji, bilo mi je zanimljivo, da jih stavim ovdje.

Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #119 on: September 13, 2010, 07:18:30 am »


Još jedna zanimljivost - broj BOV vozila u upotrebi u Sloveniji (nekad):
- 12 BOV-3 (sa Medvedjeka)
- 12 BOV-Fagot
- 1 BOV-1-Maljutka
- 29 BOV-VP (od JNA, nešto iz Tama posle 91 godine)
- 4 BOV-M (SEP - milicijski).


Tko zna od kuda ti ovi podatci
 Grin Grin


Izvini, zna se, ko je vir tih podataka. Roll Eyes

Pošto pričamo o BOV-ima a pravljeni su u Sloveniji, bilo mi je zanimljivo, da jih stavim ovdje.





Znam da se zna i to iz prve ruke....hehe
Nema problema, zato sam i stavio ona smješka na kraju.
Znam da su neki pričali, da bi ih trebalo bit više u POLO verziji ali ja ih nikad nisam vidio, osim jednoga (10255) i 12 u verziji Fagot, tako da su ti podatci zasada 100%, a za sve imam i fotke.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 34   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 22 queries.