PALUBA
April 25, 2024, 08:08:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Artiljerijsko-raketni sistem za PVD Pancir S1  (Read 83122 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #75 on: March 02, 2021, 02:09:44 pm »

ПАНцир -1 е тунгуска систем само поставен на камион и такви верзии се продадени на УАЕ  но веке од 2020 започната е замена на радарите на тунгуска како и на панцир со радари со дострел од 64 км . Единствена слабост е постарите ракети од системот тунгуска кој можеби турците ке можат да ги попречат но и на овие ракети ке следи замена со ракети наведувани по ласерско сноп . Сепак најголем дел од загувите на ПАНЦИР се случувале кога тој систем ке ја потроши муницијата па во тој период од 30 минути колку што можи најбрзо да се наполни со ракети и топовска мунција  тогаш овие дроновите напајгат , нешто како во бека долината во 1982 година кога сириските куб-м останаја без ракети и додека се наполнат со нови ракети  беа уништени од ф-15 и ф-16 .
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 682



« Reply #76 on: March 02, 2021, 02:23:12 pm »

Можна замена за панцир?

Ne...   Wink

Ali dobar sistem...zamena za artiljerijske sisteme PVO.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 488


« Reply #77 on: March 02, 2021, 04:23:50 pm »



Verovatno sam na forumu spomenuo da je ovde reč o balistički poznatom, ali  usavršenom  topu S-60, sa novom municijom i novim sistemom hranjenja. Osobine su mu verovatno slične topu SAK-57mm Bofors. Sa dobrim SUV može biti vrlo koristan protiv BPL i niskoletećih aviona i helikoptera. Savremena PO municija može probiti T-55 čak i prednju gornju kosu ploču.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #78 on: March 02, 2021, 06:40:24 pm »

Quote
Veoma je interesantan spisak bespilotnih letelica na kome se nalaze tri izraelske BPL ’’Heron’’, jedna turska BPL ’’Bajraktar’’ i jedna američka RQ-21A ’’Integrator’’. Američka BPL oborena je 17. juna 2017. godine blizu luke Tartus. BPL RQ-21 je poznata i pod nazivom "Blackjack" i nalazi se u naoružanju američkih snaga za specijalne operacije.

Из овога се може посредно закључити да и Израелци и Американци повремено осмтарају руске базе у Сирији и вероватно провоцирају систем ПВО, да не кажем да им спроводе проверу борбене готовости... Grin
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #79 on: March 02, 2021, 07:04:59 pm »

Vrlo vjerojatno ali nije to provjera BG.
Snimaju im frekvencije, taktičke radnje i sl.

poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #80 on: March 02, 2021, 07:33:58 pm »

Quote
Vrlo vjerojatno ali nije to provjera BG.

Па наравно... Ја сам то саркастично написао...
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #81 on: March 02, 2021, 07:38:40 pm »

Муницијата за Деривацијата   ке биди паметна со можност да ја променува траекторијата на летот на граната и можност да се актвира на одредно растојаније пред целта во смисла на дрон или беспилотно летало со цел подобар ефект на погодок
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #82 on: March 03, 2021, 01:29:10 am »

Денеска сириските панцир собориле 14 израелски ракети истрелани од воздушниот простор од Либан.
Интересен концепт содржи  Панцир С наместо да го собориш авионот ја соборуваш ракета што ја истреал , џабе ти е скап авион како F-16V кога ниту една ракета што ке ја испалиш нема да ја погоди целта.



<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/wItGXq4RpBo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #83 on: March 04, 2021, 05:51:03 pm »

Па сумњам да су уопште могли да гађају авион који лепи изнад Либана. Мислим да "Панцир" нема домет за тако нешто. Гађали су ракете које су долетале према циљевима у рејону Дамаска. Друго је питање колико су их уопште погодили и поготову да ли су све испаљене ракете погодили, као што Сиријци тврде.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #84 on: March 05, 2021, 12:52:58 am »

Па сумњам да су уопште могли да гађају авион који лепи изнад Либана. Мислим да "Панцир" нема домет за тако нешто. Гађали су ракете које су долетале према циљевима у рејону Дамаска. Друго је питање колико су их уопште погодили и поготову да ли су све испаљене ракете погодили, као што Сиријци тврде.

Ракетите ги уништија што биле испалени од страна на израелските авиони , сепак 14 уништени ракети не е мала бројка кога се работи за  мал летачки објект како што се ракетите . Можеби се овие искуства русите што ги виделе во првата заливска војна но и во војните во ех југославија кога нато авионите од далечина испалуваја ракети и имаја скоро 90 проценти на погодок , и тука иди онаа  ако се имаа доволно прецизен систем тогаш опајга процентот на уништена цела а со тоа и целата мисија на противничката авијација.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 488


« Reply #85 on: March 05, 2021, 07:02:14 am »



Велико је питање колико је КР или ракеза В/З стварно оборила сиријска ПВО. Свако велича своје успехе, а умањује штету. Тако је у сваком сукобу. Тако је и наша ПВО 1999. изобарала све и свашта... чак и Б2! Cool
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #86 on: April 07, 2021, 11:13:33 am »



Quote
Стрельбы ЗРПК «Панцирь-С» в Астраханской области

Кадры боевой стрельбы зенитного ракетно-пушечного комплекса «Панцирь-С» Западного военного округа на полигоне Ашулук в Астраханской области. Боевые расчеты уничтожили легкобронированную технику условного противника, применив 30-мм зенитные автоматы.



Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 682



« Reply #87 on: May 18, 2021, 11:53:00 am »

Vojska SAD intenzivno radi na razvoju novog drona-samoubice velikog dometa koji će biti specijalizovan za napade na sredstva PVO, uključujući radarsko-osmatračke stanice, komandne punktove i čvorišta veze. Jedan od glavnih napora američkih konstruktora je izrada nove lojtering municije za borbu protiv ruskog hibridnog raketno-topovskog PVO sistema 96K6 „Pancir-S1“.

Više na:

https://rs.rbth.com/science/92583-pancir-sad-dron-samoubica?fbclid=IwAR2ay6eajoxyyhJ_6njG0ncCJMDU9ECBbuStybL41qejC6MgsEEaYItE6-8
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #88 on: May 18, 2021, 12:06:42 pm »

morao poguglati za pojam lojtering municije (Loitering munition), kad to drugo ime za dronove samoubice/kamikaze.
Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #89 on: May 18, 2021, 01:28:40 pm »

morao poguglati za pojam lojtering municije (Loitering munition), kad to drugo ime za dronove samoubice/kamikaze.

Znacenje reci "loitering" je u prevodu cekanje. Medjutim smisao je mirovanje kroz vremenski pojam, iscekujuci neku radnju sto moze a i nemora da se desi.

Pojam "loitering munition" znaci municija koja leti, spremna na dejstvo, ceka cilj da se pojavi/odredi.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.