PALUBA
June 09, 2024, 03:04:14 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Staljin planirao da digne Moskvu u vazduh  (Read 6287 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
SIRIUS
razvodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 60


« Reply #15 on: May 26, 2009, 02:52:01 pm »

Postoji. Mrzi me sad da skeniram, ali našao sam ga na bar dva mesta. Jedna knjiga je autora Barija Ulanova - ''Početnica džeza'', a druga je ''Hiljadu čuda''.

Moskva jeste bila evakuisana. Sovjetska armija je imala ozbiljne planove i bez obzira na početni debakl oni su proradili. Zbog istorijske istine treba reći da je Staljin odlučio da ostane u Moskvi , mada je ''jednom nogom'' bio u vozu.  Odluka je pala u trenutku ''kad se lomio rezultat''. Staljin je, s pravom, procenio, da bi njegov odlazak izazvao anarhiju koja je visila u vazduhu. Zato je u povlačenje poslao vladu, ustanove, prištapce i ostalo i rešio da ne odustaje. Dalje znamo...Mislim da je Žukov ovim povodom odigrao veliku ulogu. To je jedini vojskovođa pred kojim je Staljin osećao kompleks niže vrednosti i bilo je i pitanje časti da iz te bitke izađe kao pobednik. Nisam staljinista, samo napominjem da je taj čovek bio vanserijski talenat da radi to što je radio. Dok je radio - niko mu nije mogao ništa - to su fakta. Da je naredio rušenje, srušili bi je kao belu lalu...
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.014 seconds with 21 queries.