PALUBA
March 28, 2024, 08:52:35 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: SAD uspešno testirale hipersoničnu raketu  (Read 7632 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #15 on: December 23, 2021, 04:49:59 pm »



Quote
US’ Hypersonic Missile Test Fails Again l Why This Is A Setback Amid Russia & China Arms Race

The US Air Force has failed for a third time to conduct a successful test of the rocket booster AGM-183A ARRW for its hypersonic missile. The report was confirmed by Air Force Life Cycle Management Command's Armament Directorate. As per reports, the prototype missile never left the wing of the B-52H bomber carrying it. The US Air Force is yet to determine the cause of the issue that led to the test being aborted.




Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #16 on: December 27, 2021, 07:27:25 am »

Pentagon traži odgovor na ruske hipersonične rakete
Novosti online 26. 12. 2021.

AMERIČKI program hipersoničnog naoružanja ponovo tapka u mestu. Ovih dana strateški bombarder B-52 nije uspeo da lansira perspektivnu raketu AGM-183A.

Ovo je već treće neuspešno testiranje.

Vašington svim silama pokušava da sustigne Rusiju — osim udarnih sistema razrađuje i zaštitu od hipersoničnih projektila.

Rakete za razarače

Smatra se da je u ovom trenutku nemoguće zaštititi se od hipersoničnog oružja. Raketa, koja se kreće prema svom cilju brzinom većom od pet maha i aktivno manevriše, praktično je neuhvatljiva za savremene PVO sisteme. Zemlja koja prva savlada takve tehnologije i počne masovno da ih primenjuje steći će ozbiljnu prednost u odnosu na potencijalne protivnike. Rusija je najbliža tom cilju, dok se Vašington trudi da je sustigne, piše Andrej Koc, komentator RIA Novosti. U decembru je američka Agencija za protivraketnu odbranu objavila konkurs za izgradnju sistema protivraketne odbrane po projektu Glide Phase Interceptor (GPI - presretač u zoni planiranja).

Tri odbrambena giganta poput „Rajton“, „Lokid Martin“ i „Nortrop Gruman“ boriće se za povoljan ugovor. Do kraja septembra 2022.godine kupcu će predstaviti koncept rakete presretača koja može da uništi hipersonične ciljeve. Za prvi krug tendera izdvojeno je oko šezdeset miliona dolara. Taktički i tehnički zahtevi za projekat nisu objavljeni. Međutim, poznato je da su perspektivne rakete namenjene za brodove, posebno za raketne razarače poput „Arli Burk“(DDG 51) i moraju u potpunosti da odgovaraju standardnim vertikalnim lansiranim instalacijama Mk41, što znači da dužina municije neće prelaziti sedam metara, a prečnik će imati 710 milimetara. Zahvaljujući informacionom i kontrolnom sistemu „Idžis“, nosač će moći da lansira raketu kako samostalno, tako i prema spoljnim datim instrukcijama.

Težak zadatak

Posebno se ističe da će razarači biti opremljeni kako sa GPI tako i sa presretačima iz porodice „Standard“ koji su trenutno u sastavu naoružanja, namenjeni za uništavanje „klasičnih“ balističkih ciljeva. Zadatak GPI je presretanje planiranih hipersoničnih borbenih blokova. U ruskoj vojsci, „Avangard“ se uveliko nosi sa ovim zadacima. Bojeva glava interkontinentalnih balističkih raketa kreće se ka cilju u bliskom svemiru duž predvidljive putanje, što ih čini ranjivim na rakete presretača, dok „Avangard“ leti u atmosferi i pri tome aktivno „traži“ metu. Potpredsednik ruske Vlade Jurij Borisov izjavio je u decembru 2018.godine da je ovaj projekat tokom testiranja dostigao brzinu od oko 27 maha.

Još nije sasvim jasno kako Pentagon očekuje da obori takve „meteore“. Raketni presretači uništavaju mete na kinetički način, odnosno direktnim pogotkom. Verovatno će GPI takođe moći da postignu supersoničnu brzinu i koriguju kurs, a termalna glava za navođenje će prepoznati užareni gasni trag objekta. Međutim, sve su to samo pretpostavke. Dok je lansiranje UR-100H UTTH sa „Avangardom“ jasno vidljivo iz svemira, jedrilicu nakon odvajanja od nosača izuzetno je teško otkriti postojećim tehničkim sredstvima.

Grupacija svemirskih letelica

Sateliti američkog sistema za upozorenje na raketni napad nalaze se previsoko — u geostacionarnim orbitama, a njihovi infracrveni senzori otkrivaju svetlije i vidljivije termičke karakteristike balističkih ciljeva. U stvari, ovi uređaji su beskorisni kada su u pitanju hipersonične krstareće rakete uključujući ruske protivbrodske „Cirkon“ i planirane borbene blokove.

Prošle jeseni, Agencija za svemirski razvoj je ipak najavila početak izgradnje grupacije svemirskih letelica za praćenje ciljeva velike brzine. Amerikanci su uvereni da će problem rešiti sateliti u niskim orbitama, koji će detektovati hipersoničnu pretnju već u samoj fazi lansiranja koju će moći da prate. Pre godinu dana, Pentagon je izdvojio 350 miliona dolara za odgovarajući razvoj. Osam eksperimentalnih uređaja biće lansirano u svemir do 2023.godine.

Sateliti sistema upozoravanja na raketni napad, koji funkcionišu u neprekidnom infracrvenom režimu moći će da detektuju signale krstarećih raketa i borbenih blokova uz pomoć senzora širokog vidnog polja. Svaki od njih će preuzeti kontrolu nad određenim područjem terena i kada primeti hipersoničnu metu odmah će podići uzbunu.

Testiranja na Arktiku

Sistem za upozoravanje na raketni napad (EVS) će funkcionisati u bliskoj saradnji sa hipersoničnim balističkim svemirskim senzorima za praćenje (HBTSS) koji će odmah reagovati nakon detekcije hipersonične rakete. NJihov zadatak je da se presretač dovede u ciljno područje. Obećano je da će HBTSS prototip biti prikazan 2023.godine. Dugoročni planovi Pentagona uključuju stotine uređaja u svemiru, koji će teoretski omogućiti praćenje svakog lansiranja hipersonične rakete.

Rusija ima slične projekte. Vojno-industrijski kompleks je saopštio da će do kraja godine na Arktiku biti testiran PVO sistem sa praktičnim presretanjem hipersonične mete. Očekuje se da će cilj biti uništen na udaljenosti od više stotina kilometara. Tip projektila i taktičko-tehničke karakteristike su i dalje strogo poverljivi.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #17 on: April 05, 2022, 07:09:01 am »



Mediji: Amerikanci u tajnosti isprobali hipersoničnu raketu


Sjedinjene Američke Države su sredinom marta testirale hipersoničnu raketu u tajnosti, kako bi izbegle eskalaciju tenzija sa Rusijom, tvrde američki mediji.

Upućeni bezbednosni zvaničnik rekao je da je hipersonična raketa HAVC lansirana sa bombardera B-52 sa zapadne obale.

Testiranje je usledilo nekoliko dana nakon što je Rusija saopštila da je koristila hipersoničnu raketu Kindžal tokom intervencije u Ukrajinu, kada je gađala skladište municije u zapadnoj Ukrajini.

U vreme testiranja hipersonične raketa SAD, američki predsednik Džozef Bajden se pripremao za posetu NATO saveznicima u Evropi, uključujući posetu Poljskoj, gde se sastao sa ukrajinskim ministrima spoljnih poslova i odbrane, navodi Si-En-En.

Kako se navodi, SAD su bile oprezne kako ne bi preduzele korake koji bi mogli da dovedu do dodatne eskalacije tenzija između Vašingtona i Moskve.


izvor
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #18 on: April 05, 2022, 08:16:35 pm »

A šta je sa hipersoničnom raketom black eagle ili black ... (ne mogu se setiti kako se zove), koja je navodno razmeštena na teritoriji Nemačke pre Ruske intervencije.
Prema pričama pojedinih analitičara, razmeštaj te rakete u Evropi je jedan od osnovnih uzroka zašto je Putin pokrenuo rat.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #19 on: May 17, 2022, 07:48:46 am »



Posle tri neuspešna pokušaja: Amerika testirala hipersoničnu „strelu“


Američko vazduhoplovstvo saopštilo je da je uspešno izveden test hipersoničnog oružja koje dostiže brzinu pet puta veću od brzine zvuka, a proizvodi ga „Lokid Martin“. Test tog oružja uspešno je izveden posle tri neuspešna pokušaja, a radi se o trećem hipersoničnom oružju koje su SAD testirale.

Test oružja AGM-183A Air-launched Rapid Response Weapon, poznatog i kao ARRW (izgovara se kao erou, u prevodu strela) uspešno je izveden u subotu iznad Tihog okeana u blizini obale južne Kalifornije, saopštilo je američko vazduhoplovstvo. Prethodna tri testa tog oružja bila su neuspešna, piše „Difens uan“.

Brigadni general Hit Kolins, izvršni oficir za razvoj oružja u vazduhoplovstvu SAD, rekao je da se radi o velikom dostignuću za proizvođača, ali i vojsku. On je naglasio da je posvećenost tima uključenog u razvoj i testiranje bila ključna za prevazilaženje problema koji su se ranije dogodili.

Ovaj uspešan test dogodio se usred napora SAD da razviju nekoliko vrsta hipersoničnog oružja i dostignu Kinu i Rusiju koje su već poodmakle u razvoju te vrste naoružanja, navodi „Difens uan“ i dodaje da je Rusija već upotrebila takvo oružje u Ukrajini.

„Nakon odvajanja od aviona B-52, buster ARRW se pokrenuo i sagorevao je koliko smo predvideli, dostignuvši hipersonične brzine pet puta brže od brzine zvuka", navodi se u saopštenju vojske SAD.

Potpukovnik Majkl Džangkvist, komandant 419. eskadrile za testiranja u vazduhu naglasio je da daju sve od sebe kako bi hipersonično oružje što pre postalo operativno.

Pentagon u poslednje vreme pokušava da ubrza razvoj hipersoničnog oružja, a bivši zvaničnici vlade i vojne industrije tvrde da ga usporava stara infrastruktura i poligoni za testiranje, piše „Difens uan“.

Pentagon je ranije saopštio da je uspešno testirao još dva hipersonična oružja, jedno koje takođe proizvodi „Lokid Martin“ i drugo koje prave „Rajteon teknolodžiz“ i „Nortrop Gruman“.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #20 on: July 14, 2022, 08:37:03 am »




SAD uspešno testirale par hipersoničnih projektila


Sjedinjene Države su nedavno uspešno testirale dve hipersonične rakete kompanije Lockheed Martin Corp, saopštio je Pentagon u sredu, usred sve veće zabrinutosti da su Rusija i Kina postigle veći uspeh u razvoju sopstvenog hipersoničnog oružja, preneo je Rojters.

Vazduhoplovstvo SAD potvrdilo je da je u utorak uspešno testiralo svoje oružje za brzo reagovanje iz vazduha (ARRV) kod obale Kalifornije. Rojters je ranije u sredu izvestio o ARRV testu u kojem je buster nošen uvis pod krilom B-52H pre nego što je lansiran. U prethodnim testovima oružje se nije odvajalo od aviona.

„Ovaj drugi uspešan test pokazuje sposobnost ARRV-a da dostigne i izdrži operativne hipersonične brzine, prikupi ključne podatke za upotrebu u daljim testovima leta i potvrdi bezbedno odvajanje od aviona“, navodi se u saopštenju Lokida.

Brigadni general Ratnog vazduhoplovstva Hit Kolins, izvršni oficir programa, Direkcija za naoružanje, rekao je: „Sada smo završili našu seriju buster testova i spremni smo da nastavimo sa sveobuhvatnim testiranjem kasnije ove godine“.

„All-up“ uključuje pojačivač i bojevu glavu.

Hipersonično oružje putuje u gornjim slojevima atmosfere sa više od pet puta većom brzinom od zvuka, ili oko 6.200 km (3.853 milje) na sat.

U odvojenom testu hipersoničnog oružja, Agencija za napredna istraživanja u oblasti odbrane (DARPA) potvrdila je da je uspešno izvršila prvi test svog hipersoničnog oružja Operational Fires.

Test je sproveden na poligonu Vajt Sends u Novom Meksiku.

Uspešni testovi pokazuju napredak među bezbrojnim naporima američkog razvoja hipersoničnog oružja, koji su u slučajevima bili opsednuti neuspelim testovima, rastućim pitanjima o troškovima i sve većom zabrinutošću da Sjedinjene Države zaostaju u onome što je postalo trka u naoružanju supersila.

Operational Fires je sistem koji se lansira sa zemlje koji će „brzo i precizno gađati kritične, vremenski osetljive ciljeve dok prodire u modernu neprijateljsku vazdušnu odbranu“. DARPA je zatražila i dobila 45 miliona dolara za OpFires u fiskalnoj 2022.

Jedan od koncepata kompanije Lockheed Martin za DARPA oružje je da se za lansiranje oružja koristi izlazni lanser artiljerijskog raketnog sistema visoke pokretljivosti (HIMARS), poput onih koji su poslati u Ukrajinu.

Ovi uspešni testovi su usledili nakon neuspelog probnog leta drugog tipa hipersoničnog oružja, Common Hipersonic Glide Bodi, 29. juna, u postrojenju Pacific Missile Range na Havajima.

Izvođači odbrane se nadaju da će iskoristiti prelazak na hipersonično oružje ne samo izgradnjom, već i razvojem novih mehanizama za otkrivanje i poraz.

Proizvođači oružja kao što su Lockheed, Northrop Grumman Corp i Raitheon Technologies Corp reklamirali su svoje programe hipersoničnog oružja investitorima dok se svetski fokus pomerio na novu trku u naoružanju za novu klasu oružja.


izvor
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 464



« Reply #21 on: December 13, 2022, 10:14:43 am »

АМЕРИКА ЈОШ НЕМА ХИПЕРСОНИЧНО ОРУЖЈЕ: Ратно ваздухопловство извело нови тест ракете

ПЕНТАГОН је задужио одбрамбене извођаче да направе пола туцета различитих хиперсоничних система наоружања за војску, морнарицу и ваздухопловство, али ниједан још није у функцији.

Прво америчко хиперсонично оружје – Хиперсонично оружје великог домета (ЛРХВ), требало би да буде постављено од стране војске крајем 2023.

Америчко ратно ваздухопловство извело је још један успешан тест оружја за брзо реаговање на ваздушно лансирање (АРРВ) – система наоружања базираног на возилима са појачивачем клизања са дометом од 1.600 км и максималном брзином лета до 20 маха.
У саопштењу објављеном у понедељак, Ваздухопловство је навело да је тест, одржан код обале јужне Калифорније 9. децембра, био „прво лансирање пуног прототипа оперативне ракете“.
-Претходни тестови су били фокусирани на доказивање перформанси појачавача. Након одвајања АРРВ-а од авиона, достигао је хиперсоничне брзине веће од пет пута веће брзине звука, завршио своју путању лета и детонирао у подручју терминала. Индикације показују да су сви циљеви испуњени, саопштили су из Ваздухопловства.

Програмски извршни официр Управе за наоружање Ваздухопловства бригадни генерал Џејсон Бартоломеј похвалио је тим АРРВ за његове напоре у стварању хиперсоничног ракетног система током петогодишњег периода, изразивши понос због „упорности и посвећености коју је овај тим показао да обезбеди витални капацитет нашем пројекту“.

Тест 9. децембра извео је стратешки бомбардер Б-52Х Стратофортрес који је био причвршћен за 412. тестно крило у бази ваздухопловства Едвардс.

Претходно успешно тестирање АРРВ-а одржано је 14. маја.

Пре тога, тестирање система наоружања, које је развио амерички оружани гигант Локид Мартин, претрпело је три неуспеха заредом, што је довело до кашњења у производњи борбено спремне варијанте која је требало да почне у септембру.

Заједно са Б-52Х, АРРВ је дизајниран да буде распоређен на стратешким бомбардерима Б-1 Ланцер и, вероватно, на вишенаменским ударним ловцима Ф-15. Пентагон је замрзнуо планове да наручи оружје, формално класификовано као АГМ-183 АРРВ, у јануару усред низа неуспешних тестова.

АРРВ је један од пола туцета хиперсоничних система наоружања које су направили извођачи као што је Локид за америчку војску. Након година рада на развоју, војска је прошле године објавила да ће то бити прва грана војске која ће почети да користи хиперсонично оружје након што је преузела Хиперсонично оружје великог домета (ЛРХВ), ракетни систем који се лансира са земље, до краја фискалне године 2023. ЛРХВ такође развија Локид.
Систем би требало да се суочи са још два теста пре постављања, при чему ће тест клизног тела система завршити неуспехом у јуну.
Без обзира на огромну војну потрошњу САД, која и даље премашује потрошњу свих њених главних могућих противника заједно, Вашингтон је некако заостао за Русијом и Кином у области хиперсонике, при чему је руска војска преузела свој први систем хиперсоничног наоружања, ракету Кинжал, крајем 2017. године, а Кина је поставила своје хиперсонично клизно возило ДФ-ЗФ 2019. године.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor


* 9136_avion1_f.jpg (23.39 KB, 906x513 - viewed 3 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #22 on: December 13, 2022, 11:07:10 am »



"Хиперсоничне  ракете" су у наоружању Русије и Кине, САД их тестира, али њихова истинска борбена вредност и предност у односу на постојеће системе још није проверена. Свака тактичка ракета јесте хиперсонична по брзини лета (3+ маха, 5-7 маха), али није доказано да сама брзина лета даје одлучујућу тактичку предност, осим смањеног времена за противдејство. И ту је одлучујућа (или би требало да буде) способност избегавања противдејства ПВО на циљ који лети тако великом брзином.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #23 on: December 13, 2022, 01:45:26 pm »



На слици горе види се како Б-52 лансира крстарећу ракету ALCM. Због закона физике ракета приказана на тој фотки не може бити хиперсонична, јер се види уводник обичног ТММ на хрпту ракете као и овални облик носа ракете, савршено неподобан за лет високим надзвучним брзинама.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #24 on: December 15, 2022, 12:54:29 am »




    Verovatno starija fotografija lansiranja Tomahavka krstareće rakete sa Stratofortresa...


Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #25 on: December 15, 2022, 01:11:45 am »


    Verovatno starija fotografija lansiranja Tomahavka krstareće rakete sa Stratofortresa...
 

Nije samo velika brzina leta rakete jedina glavobolja Amerikancima. Da bi hipersonična raketa mogla da postigne brzinu veću od 5 Maha, koja je inače maksimalna za kretanje u atmosferi, koristi se generator plazme koji je ispušta iz vrha rakete i obavija je. Na taj način raketa leti u sloju plazme koji je okružuje i dostiže brzine od preko 20-og Mahovog broja! Ovaj efekat ima i svoje prateće dejstvo a to je da plazma upija svo el. magnetno zračenje tj. na reflektuje ga čime je ovo oružje u potpunosti nevidljivo za postojeće radare! Zbog toga je razumljiva panika kod NATO lidera jer ne samo da nema kontrameru već ne uspeva da razvije slično oružje kojim bi parirao eventualnom protivniku. Rusiji , Kini , a šuška se da ga poseduje i Severna Koreja!
« Last Edit: March 10, 2023, 04:36:04 pm by Boro Prodanic » Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 464



« Reply #26 on: March 10, 2023, 01:24:38 pm »

"PRIORITET ZA KOMANDU" Američki general najavio - SAD do kraja godine raspoređuju prvu bateriju hipersoničnih raketa dugog dometa

SJEDINjENE Američke Države će do kraja godine rasporediti svoju prvu bateriju hipersoničnih raketa dugog dometa, saopštio je načelnik američke strateške komande general Entoni Koton.

- Krajem 2023. godine vojska planira da rasporedi bateriju hipersoničnog oružja dugog dometa, a sredinom 2020-ih počeće program konvencionalnog operativnog udara mornarice - rekao je Koton na saslušanju u Kongresu.

On je dodao da je razvoj i razmeštanje hipersoničnih raketa prioritet za komandu.
Prema njegovim rečima, postojanje hipersoničnog oružja može se posmatrati kao jedan aspekt nuklearnog obuzdavanja.
- U tome je aspekt nuklearnog obuzdavanja, gde bi hipersonično (oružje) moglo biti dodatak nekim dejstvima koja ćemo preduzeti u našem planiranju - precizirao je general.

Koton je dodao da na hipersonično oružje, kao i na interkontinentalne raketne sisteme, gleda kao na „stabilizujuće oružje“ koje pomaže u sprečavanju sukoba između nuklearnih supersila.


Izvor
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #27 on: March 10, 2023, 04:57:47 pm »



Koliko razumem, najveći problem ovog oružja nije pogon koji u atmosferskim uslovima omogućuje visoke M brzine, već kontakt i navođenje letelicom u uslovima hiperM leta. Ako je Rusija ne eksperimentalno, već u praksi prevazišla te probleme, onda su u prednosti. HiperM letelice SAD su još uvek u eksperimentalnoj fazi i nepoznato je kada će dostići operativnu efikasnost. KInžal je navodno već borbeno korišćen, a i mornarički Cirkon. Sve je to još prilična nepoznanica, kako uvek biva sa novim oružjem.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 464



« Reply #28 on: March 29, 2023, 07:14:01 pm »

Amerikanci priznali: Lansirali raketu?

Američki ministar vazduhoplovstva Frenk Kendal priznao je da su nedavna testiranja obećavajuće američke hipersonične rakete vazdušnog baziranja bila neuspešna.

"Testovi koje smo upravo sproveli nisu bili uspešni. Nismo dobili rezultate koji su nam bili potrebni", rekao je on u Kongresu.

Ispitivanja hipersonične rakete rađena su 13. marta, kada je raketa AGM-183 ARRV (AGM-183 ARRW) lansirana sa strateškog bombardera B-52H kod obale Kalifornije, što je predstavljalo drugo lansiranje operativnog prototipa ARRV i fokusirao se na performanse oružja.

Američko vazduhoplovstvo je navelo da je test ispunio nekoliko ciljeva, bez dodatnih detalja.

Formulacija se razlikuje od službene izjave objavljene u decembru nakon prvog lansiranja operativnog ARRV prototipa, u kojoj se kaže da su "svi ciljevi ispunjeni" na testu 9. decembra.

Inženjeri i testeri iz ARRV tima "prikupljaju podatke za dalju analizu", saopštilo je vazduhoplovstvo.

Na pitanje da li je test 13. marta bio uspešan, vazduhoplovstvo je za "Difens njuz" odgovorilo da ne može dati dodatne informacije osim onoga što je objavljeno.

"Očekujemo da će u budućnosti biti dostupno manje informacija o ovoj temi iz operativnih bezbednosnih razloga, rekao je zvaničnik američkog ministarstva odbrane.

SAD zaostaju za Rusijom i Kinom u razvoju hipersoničnog naoružanja, gde su takvi sistemi već raspoloživi u upotrebu.


Izvor
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #29 on: March 30, 2023, 05:33:40 am »



Na poslednjem testu je bilo problema u "razmeni informacija između komandnog centra i rakete". Ako ima problema sa upravljanjem, to bi trebalo da znači da je raketa prilično daleko od usvajanja u naoružanje.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.